Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Sahil kesimi cayır cayır yanıyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    THK elindeki, kullan(dir)ilmayan yangin sondurme ucaklarina ve kullanimlarina aktif olarak B747 kullanan bir pilotun bakisi.

Thracian, espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    hala her yer yanıyor yazık yazık yeterli araç gereç de yok

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çayla hararet alıyorlar.
    Asrın lideri de kaç uçakla müdahale ettiğimizden bihaber. 5-6 diyor. 5 mi, 6 mı, bilmiyor. Sanki onlarca uçak var da sayamadı.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benim anladığım artık yanacak şey kalmayana kadar devam edecek bu yangınlar. Sonra kendi kendine bitip de sönünce aha söndürdük diyecekler. Yazık oldu.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teyakkuzdayız. Yanmayan yerleri bari koruyalım diye nöbet tutuyoruz. Hava aşırı sıcak. Öyle böyle değil. Bu ortamda ormandaki bir şişe yangın çıkarabilir. Geçen ay ormanda bir sürü bira şişesi görmüştüm. İçip içip atmışlar. Bu saatten sonra ormana çöp atanı yatırıp s.....k lazım diye düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teyakkuzdayız. Yanmayan yerleri bari koruyalım diye nöbet tutuyoruz. Hava aşırı sıcak. Öyle böyle değil. Bu ortamda ormandaki bir şişe yangın çıkarabilir. Geçen ay ormanda bir sürü bira şişesi görmüştüm. İçip içip atmışlar. Bu saatten sonra ormana çöp atanı yatırıp s.....k lazım diye düşünüyorum.
    Küresel ısınmanın etkileri ile her yaz daha sıcak olacak daha beter olacak. Hiç bir işe yaramayan tonla para gömülen S400 ve F35 projeleri yerine yangın uçağı filosu kurulsaydı, bu uçakları üreten firmada zamanında üretim için sıraya girilseydi keşke. Bir F16 parasına 10 tane yangın uçağı alınabilir. varsın 3-5 F16 eksik olsun, ormanlar daha önemli.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küresel ısınmanın etkileri ile her yaz daha sıcak olacak daha beter olacak. Hiç bir işe yaramayan tonla para gömülen S400 ve F35 projeleri yerine yangın uçağı filosu kurulsaydı, bu uçakları üreten firmada zamanında üretim için sıraya girilseydi keşke. Bir F16 parasına 10 tane yangın uçağı alınabilir. varsın 3-5 F16 eksik olsun, ormanlar daha önemli.
    Valla insanlar savaş teknolojilerine ve lüks tüketime o kadar çok para gömüyorlar ki, o paraların yüzde biri ile dünyadaki tüm ormanları kurtaracak ekipmanlar ve teknoloji üretilirdi.

Artık dünya devletlerinin oturup doğayı koruma amaçlı stratejiler geliştirmeleri gerekiyor zira doğa yok olursa biz de yok oluruz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Şimdi aklıma geldi , iktidar ilk göreve geldiği yıllarda, THK senelerden beri kurban derilerini toplar, onlarla uçak falan alır, pilot yetiştirir, yangın söndürürdü. Bu kurban derilerine çökmek için THK'yı iğdiş ettiler, en sonunda da başına bir kayyum atadılar, posasını çıkarıp bir kenara attılar. İnsanımız eskiyi unutmasa her şeyin gayet güzel açıklaması var.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Eskiyi unutmadılar. Yağ kuyrukları falan.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla insanlar savaş teknolojilerine ve lüks tüketime o kadar çok para gömüyorlar ki, o paraların yüzde biri ile dünyadaki tüm ormanları kurtaracak ekipmanlar ve teknoloji üretilirdi.

Artık dünya devletlerinin oturup doğayı koruma amaçlı stratejiler geliştirmeleri gerekiyor zira doğa yok olursa biz de yok oluruz.
    cowspiracy belgeselini izleyene kadar gelecekten umidim vardi ama izledikten sonra kalmadi. izlemeyen varsa izlesin.

Dunyadaki her motorlu tasiti, her fabrikayi yok etsen bile isinmayi engelleyemiyorsun. Metan salinimini engellemedigin surece, dunyanin yok olusunu engelleyemeyecegiz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Millet CB'nin 8 uçağı var deyince "Ne olmuş? Lazım ki almışız" diyorlardı. Şimdi görsünler ne lazımmış, ne değilmiş.
    Orman yangınını söndürmekle yükümlü kişiler de topu belediyelere atmaya çalışıyorlar.

Bu da Yeni Şafak eski yayın müdürü İbrahim Karagül'ün tviti:
    "CHP; orman yangınlarında PKK ile birlikte hareket etti. PKK ormanları yaktı, onlar işi başka yerlere çekip hedef şaşırttı. Çok kirli bir ittifak bu. Kılıçdaroğlu bir milli güvenlik meselesidir. Marmaris'i böyle yaktılar!"
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiyi unutmadılar. Yağ kuyrukları falan.
    O zamanlar 10-12 yaşlarındaydım. O kuyrukları çok da fazla hatırlamıyorum. Kuyruklardan ziyade can pazarı vardı.
    Fakat ne hikmetse 30 yaşındaki dangalak 40 sene önceki tüp kuyruğunda beklediğini iddia ediyor.
    tommygun ve drtayfun bunu beğendiler.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Dahya ne gelebilir ülkenin başına ?..
    Bir tek meteor yağmuru kaldı..Sonrasında zombiler falan..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zombiler istila edeli çok oluyor.Hatta oy falan da kullanıyorlar.Beyin yemiyorlar ama hayatımızı ve geleceğimizi yediler bitirdiler.
    Mr.wind ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zamanlar 10-12 yaşlarındaydım. O kuyrukları çok da fazla hatırlamıyorum. Kuyruklardan ziyade can pazarı vardı.
    Fakat ne hikmetse 30 yaşındaki dangalak 40 sene önceki tüp kuyruğunda beklediğini iddia ediyor.
    Ben de yaşamadım. Sanırım Kıbrıs Harekatı sonrasındaki ambargo olayın sebebi.
    Ama gel gör ki şu an %100 yönetim beceriksizliğinden olan şeyleri dış güçe bağlayan zevat, o yoklukla ambargo ve sebebini ilişkilendiremiyor.
    Anca yağ kuyruğu, tek parti sevdalısı, vs.
    May the Force be with McLaren Mercedes

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yaşamadım. Sanırım Kıbrıs Harekatı sonrasındaki ambargo olayın sebebi.
    Ama gel gör ki şu an %100 yönetim beceriksizliğinden olan şeyleri dış güçe bağlayan zevat, o yoklukla ambargo ve sebebini ilişkilendiremiyor.
    Anca yağ kuyruğu, tek parti sevdalısı, vs.
    Iliskilendiremiyor degil bilerek yapiliyor siz de biliyorsunuz ki. Kara propaganda. Goebels stayla.
    Osm@n bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koca ülkede faal sadece 3 yangın uçağı var.THK'nın yangın uçakları ihale maddelerinde yapılan değişiklikle bilerek ve isteyerek devre dışı bırakıldı.Yardım isteyenlere siz devleti aciz mi göstermek istiyorsunuz hainler diye çamur atıldıktan sonra,Rusya,İran,İspanya,Ukrayna,Macaristan'dan uçak Azerbaycan'dan yardım dilendiler.Daha yangınlar söndürülmeden Toki bölge için özel tasarladığı ev projelerini halka sundu...Ve yangınlar tam 6 günden beri kontrol altına ALINAMIYOR.Bunlara edilecek küfür henüz icat edilmedi.Yangınları çıkaranlar ile sorumsuzluktan,işini düzgün yapmamaktan dolayı yangınları söndüremeyenler veya söndürmek istemeyenler benim gözümde aynıdır.İkisi de bu ülkenin düşmanıdır.

Bir terör eylemi kime yarıyorsa o eylemin arkasında o vardır.Yangınlar söndürüldükten sonra o bölgeler imara açılırsa,parsel parsel satışa çıkarsa,Toki oraya evleri,yandaş müteahhitler dev otelleri dikmeye başlarsa bu yangınların sorumluları bellidir.Merakla bekleyip göreceğiz.
    tommygun, gurcanozturk, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    eskiden bu tür olaylarda deprem yangın sel sosyal olaylar v.b asker hemen müdahale ederdi 1 hafta oldu doğru düzgün asker göremedik

bu yorumu mu unutmayın muhalefet de üstüne düşmüyor ama şuan bence ordumuz yetersiz Allah korusun bir savaş çıksa daha da beter yanarız çevremde gördüğüm bütün kışlalarda doluluk düşük oranda zaten matematiksel hesap yaptığımızda da 18 ay askerlik varken 1 milyona yakındı asker sayısı bu 3.1 süreye düştü şimdi 250.300 bin civarındadır üstüne birde paralı askerlik eklendi bence faal aktif ordumuz 250 bini geçmez Msb detaylı personeli açıklasın bilelim asıl en büyük tehlike burada

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden bu tür olaylarda deprem yangın sel sosyal olaylar v.b asker hemen müdahale ederdi 1 hafta oldu doğru düzgün asker göremedik

bu yorumu mu unutmayın muhalefet de üstüne düşmüyor ama şuan bence ordumuz yetersiz Allah korusun bir savaş çıksa daha da beter yanarız çevremde gördüğüm bütün kışlalarda doluluk düşük oranda zaten matematiksel hesap yaptığımızda da 18 ay askerlik varken 1 milyona yakındı asker sayısı bu 3.1 süreye düştü şimdi 250.300 bin civarındadır üstüne birde paralı askerlik eklendi bence faal aktif ordumuz 250 bini geçmez Msb detaylı personeli açıklasın bilelim asıl en büyük tehlike burada
    Asker göremezsiniz zaten. Devletimiz asker korkusundan, askerin iç işlerine karışmasını yasakladı. Sınır güvenliğine de bakmıyorlar zaten. Anca işimiz olmayan ülkelere paralı asker ihraç ediyoruz.

Aktif ordu hesabınız ise yanlış. Zorunlu asker zaten seferberlik vs harici ekstrem durumlar harici çatışmaya gitmez. Profesyonel askerin işidir o. Yani patates soyma süresi kısaldı, izmarit toplayan er sayısı azaldı.
    Zaten profesyonel askerle savaş kazanma devri de geçeli çok oldu. Silahlı savaş devri de geçti, ülkeler masa başında/kapılar ardında kaybediliyor. Mesela bir gün uyanmışsınız, birileri 3 kuruş zengin olacak diye 10 milyon mülteci gelmiş ülkeye.
    xterkan, drtayfun ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asker göremezsiniz zaten. Devletimiz asker korkusundan, askerin iç işlerine karışmasını yasakladı. Sınır güvenliğine de bakmıyorlar zaten. Anca işimiz olmayan ülkelere paralı asker ihraç ediyoruz.

Aktif ordu hesabınız ise yanlış. Zorunlu asker zaten seferberlik vs harici ekstrem durumlar harici çatışmaya gitmez. Profesyonel askerin işidir o. Yani patates soyma süresi kısaldı, izmarit toplayan er sayısı azaldı.
    Zaten profesyonel askerle savaş kazanma devri de geçeli çok oldu. Silahlı savaş devri de geçti, ülkeler masa başında/kapılar ardında kaybediliyor. Mesela bir gün uyanmışsınız, birileri 3 kuruş zengin olacak diye 10 milyon mülteci gelmiş ülkeye.
    30 yıldır terörle, depremlerde, yangınlarda, biz yani askerler görev aldı ,keşke patates olsa gene soysa askerimiz neden ? yemek bile tabldot şirketlere veriliyor, hatta yüzlerce zehirlenme vakası oldu ,bu yangın olayında bile seyyar mutfaklar ile geri destek hizmetleri çok güzel verilirdi ,evet bilindik savaşlar ekonomik, sosyolojik ,biyolojik v.s ama son darbe için mecbur kara gücü gerekli ,bu sebeple de ordu lazım
    ha dediklerin nin bir kısmı doğru ama eksik, Mehmetçik zaten yarı profesyonel bir ordu ,eğitilip terörle savaşanı da var, Kıbrıs çıkarması gibi görev alanları da var, komando birlikleri özel eğitim alır ,istihkamlar özel, destek kıtaları, topçu birlikleri ,tankçı birlikleri v.s aslında bunlar zaten yarı profesyonel dir
    senin izmarit toplama tanımın aslında boş zamanlarda asker gevşemesin bir işle oyalansın anlamındadır, patates soyma da ya ceza dır yada mutfakçıların görevidir, umarım anlatabilmişimdir

bize de 2 hafta dağıtım boşluğu olduğunda ,bizden öncekilerin yukarı taşıdığı kayaları başka yere taşıma görevi verildi o üniformalar candır can :D
    pea ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)