Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Sahil kesimi cayır cayır yanıyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yerli ve milli muhabbeti yapıp duranlar, bırakın niye kendi uçağımızı yapmıyoruz diye sormayı, kendi elimizdeki uçaklar dururken niye Rusya'dan, Ukrayna'dan, Azerbaycan'dan uçak kiralıyoruz diye bile sormazlar.
    Sonra orada burada maval okurlar. Geçiniz. Allah'tan korkmazlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum akdeniz havzasının doğal bitki örtüsü kızılçamdır. Burada başka bir ağaç yetiştiremezsin. Tabiat kabul etmez.
    Yanan yerleri hiç ellemeseler 80 yıl sonra eski haline geri döner. Kızılçam ormanları yangınlara karşı tekrar eski haline dönecek şekilde evrim geçirmişlerdir.
    Hayır Dostum, burada eksik bilgimiz var. Evet kızılçam da vardır, ama tek başına değil. Biraz araştırılırsa bir zamanlar burada, misal zeytinin kızılçamdan daha fazla olduğu görülür. Çok değil sahilden 20 km sonra meşe gayet güzel yetişir. Hatta bir türkü ismi verirsem sana durumu daha iyi anlarsın; zeytinyağlı yiyemem aman.... Bu türkü sipariş üzerine yazılmış bir türküdür.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır Dostum, burada eksik bilgimiz var. Evet kızılçam da vardır, ama tek başına değil. Biraz araştırılırsa bir zamanlar burada, misal zeytinin kızılçamdan daha fazla olduğu görülür. Çok değil sahilden 20 km sonra meşe gayet güzel yetişir. Hatta bir türkü ismi verirsem sana durumu daha iyi anlarsın; zeytinyağlı yiyemem aman.... Bu türkü sipariş üzerine yazılmış bir türküdür.
    Bu türki o zamanlar Ege'de bol bulunan zeytinyağı yenmesin amerikadan ithal margarin yağlar yensin diye sipariş üzerine çıkarılmış evet.
    Hatta Sümerbank gibi bir devlet kuruluşunun ürettiği basmalar da giyilmesin onun yerine içinde sentetik katkılar olan kumaşlar tercih edilsin diye sözleri de vardır. Anadolu irfanının ülkeyi satmasına bir örnektir bir bakıma.
    YasinC bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bodrum-İçmeler'de de başlamış.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaşlar ben deli olacağım. Birileri gelip rahat rahat orman yakıyor ya. Gayet rahat bir şekilde yakıp kaçıyorlar. Dün Fethiye, bugün Bodrum. Böyle turneye çıkmış gibi yaka yaka geziyorlar.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bizim bu taraflarda (Bursa-Bilecik-Yalova) 1 ay süreyle ormanlara giriş yasaklandı. Kamp yapmak piknik yapmak vb tüm aktiviteler yasaklanmış.

Baştan üzüldüm bu karara, haftaya bi kamp yapmayı planlıyordum ama varsın 1 ay gitmeyivereyim, ormanları yakamasınlar, ben beklemeye razıyım.

Ancak hala bizim yöneticilerden bu yangınların sebebine dair net bir açıklama yok. Hala uçak var yok diye gereksiz tartışmalar var. Yahu her şeye para bulunuyor da bu yangın söndürme uçak ve helikopterlerine mi para bulunamıyor, deli olacağım.

Şu kundakçı şerefsizleri yakalayınca ibreti alem için bir kazığa bağlayıp yakmak lazım orta çağ gibi, ancak o zaman biraz içim soğur. Orman yakmak nedir be insafsız namussuz şerefsizin evladı... Ne zararı var sana ağaçların, içinde yaşayan masum hayvanların? İdeolojine, ait olduğun milletine, saygı duyduğun tüm değerlerine tüküreyim senin... Daha ağır konuşacağım da durduk yere ban yemeyeyim şimdi

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    İstianasız her sene hektarlarca ormanı yanan bir ülkenin sadece kiralık 3 tane yangın söndürme uçağı varsa, sorgulanacak başka bir şey kalmıyor.
    Doğal olup olmadığı, yakanın kim olduğu önemli değil.
    Tedbir almayanlardan hesap sorabiliyor musun??? ona bak sen.
    Thracian ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Yanan yerler aynı zamanda satılmak istenen ama orman olduğu için satılamayan alanlar tesadüfe bak
    Bodrumda içmeler ve güvercinlik tam da otel arazileri mesela

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Yahu bu uçaklar yolcu uçağı değil on tanesi bir yolcu uçağı parası etmiyor hala neden alınmıyor kimin elinde varsa şu anda iste talep et gelsin bu tamamen bir idari zaafiyet

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanan yerler aynı zamanda satılmak istenen ama orman olduğu için satılamayan alanlar tesadüfe bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Yahu bu uçaklar yolcu uçağı değil on tanesi bir yolcu uçağı parası etmiyor hala neden alınmıyor kimin elinde varsa şu anda iste talep et gelsin bu tamamen bir idari zaafiyet
    Bir de tam otele gelince duran yangınlar enteresan...

Motosikleti
    speederbike

Milletimiz layık olduğu yöneticilere sahip. Sorun yok.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Bu uçaklar özel üretim. Öyle hazırda üretilmiş bayide satılmayı bekleyen şekilde olmuyor malesef. Şimdi parası peşin hadi başlayın dense bile 2 yıl sürüyormuş üretilmeleri. İkinci eli de almak zor çünkü bir tek bizde değil bütün akdeniz ülkelerinde orman yangınları artışta.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dostum akdeniz havzasının doğal bitki örtüsü kızılçamdır. Burada başka bir ağaç yetiştiremezsin. Tabiat kabul etmez.
    Yanan yerleri hiç ellemeseler 80 yıl sonra eski haline geri döner. Kızılçam ormanları yangınlara karşı tekrar eski haline dönecek şekilde evrim geçirmişlerdir.
    Orman muhendisligi mezunu ama su an orman muhendisligi yapmayan bir arkadasimin yazdiklari. Dediginiz gibi tekrar eski haline gelebiliyormus yillar sonra. Yani haydi hop fidan dikelimle de olmuyormus maalesef :(

https://twitter.com/entelmuhendis_/s...44292413952000
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ya arkadaşlar ben deli olacağım. Birileri gelip rahat rahat orman yakıyor ya. Gayet rahat bir şekilde yakıp kaçıyorlar. Dün Fethiye, bugün Bodrum. Böyle turneye çıkmış gibi yaka yaka geziyorlar.
    Yanan yerlerin hepsini birileri yakmış olsa bu kadar organize bu işi yapabilecek kimse yok.
    Bir tek Türkiyede değil, bütün akdeniz ülkelerinde aşırı sıcaklar nedeniyle çok fazla yangınlar çıkıyor. Yunanistan, İspanya, İtalya, Fransa, her yerde orman yangınları artışta. Geçen ay da Kanada gibi soğuk yerde 45 dereceyi geçen sıcaklıklardan yüzlerse insan öldü. Küresel ısınma bu işin baş sorumlusu.
    Tabi bütün dünya daha pandemi öncesinde küresel ısınmayı tartışırken biz malesef saçma yönetim anlayışı yüzündne küresel ısınmanın lafını bile etmedik. Pandemi'den bile önemli bir konu, bir an önce bir şeyler yapılmazsa buralar çöl iklimine dönecek, daha fenası da gelecek. Her yıl öncekinden daha sıcak oluyor. Ama dünya çapında birlik olup buna karşı önlem alınması çok zor, varolan tüketim kültürü nedeniyle hep daha çok kar edebilmek için herkes görmezden geliyor. Yapabilecek bir şey yok zaten böyle adım adım gelecek bir anda olacak bir şey değil bu küresel ısınma, bizden sonraki kuşağın sorunu deyip hala birbirimizi yemeye devam edebiliriz, bir düşman belleyip ona karşı uğraşmak gerçek sorunlarla uğraşmaktan daha kolay çünkü. ,
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    İtibar önemli, itibar.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BU çayın harareti aldığı olayını yanlış anlamış olabilir mi?

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana bir şey olacağından değil, devletin isterse istediğini çok rahat bulduğunu vurgulamak için verdim örneği.
    Eski bir emniyet mensubu olarak Bursa'dan gönderilen talimat evrakını karakolda görünce oturma organımın kahkahalarını susturamadım. Bir satır yazı için on sayfa ekran görüntüsü ıvır zıvır almışlar.

Küfür konusuna gelirsek şair bile kifayetsiz kalmış zamanında.

https://pbs.twimg.com/media/D6Znsw1WAAAsHS-.jpg
    sen zannetme ki bizde sadece eleştiriyoruz :D ama uygun yerlerde uygun zamanlarda yoksa insan sinir hastası olur aklını yitirir eski bir psikolog doktorum vardı arada giderdim oda hep derdi baktın beynin kaldırmıyor zarar vermeden kır dök bas küfür ü rahatla :D

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şu anda buralarda olağanüstü hal ilan edilmesi gerekiyordu. Millî yasın ağababası ilan edilmesi gerekiyordu. Sosyla medyadan defalarca görev istedim, sabotaj tehlikesi devam ediyor Ama şöyle bir etrafıma bakıyorum herkes neşe içinde hayatına devam ediyor. Düğün dernek son gaz devam etmekte. Bu halk kadar gamsız bir topluluk başka yerde var mıdır bilmiyorum. Nükleer serpinti bile olsa düğün dernekten ödün vermeyecekler. O düğün yapılacak, o takı takılacak. Sayın cb. gelmiş afet bölgesinde çay atıyor millete. Vallahi diyorum bazen ben çok mu kafaya takıyorum bu hadiseleri? Bende mi bir sorun var acaba diye düşünmüyor değilim hani. Bu toplumda kafaya huniyi takıp sokaklarda gezmekten başka yapılacak daha güzel bir şey yok. Yakında motora ses sistemi takıp cikicam sokağa. Son ses müzik yayını yapacam.
    Osm@n bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yangınlar neden kontrol altına alınamıyor?Neden yeterli yangın söndürme uçağımız yok hepsinin cevabı burada alın izleyin.

https://www.instagram.com/p/CR7ZPqxJ...uJoZ3_CniUPOz0
    tommygun bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Arkadaşlar şu anda buralarda olağanüstü hal ilan edilmesi gerekiyordu. Millî yasın ağababası ilan edilmesi gerekiyordu. Sosyla medyadan defalarca görev istedim, sabotaj tehlikesi devam ediyor Ama şöyle bir etrafıma bakıyorum herkes neşe içinde hayatına devam ediyor. Düğün dernek son gaz devam etmekte. Bu halk kadar gamsız bir topluluk başka yerde var mıdır bilmiyorum. Nükleer serpinti bile olsa düğün dernekten ödün vermeyecekler. O düğün yapılacak, o takı takılacak. Sayın cb. gelmiş afet bölgesinde çay atıyor millete. Vallahi diyorum bazen ben çok mu kafaya takıyorum bu hadiseleri? Bende mi bir sorun var acaba diye düşünmüyor değilim hani. Bu toplumda kafaya huniyi takıp sokaklarda gezmekten başka yapılacak daha güzel bir şey yok. Yakında motora ses sistemi takıp cikicam sokağa. Son ses müzik yayını yapacam.
    Hocam görev için Kızılaya gidin. Ben 2 gündür gidiyorum.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Turizmi baltalamak için Turizm bölgesindeki ormanları yakıyorlar

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)