Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobil ses sistemi hakkında yardım ve tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Merhaba arkadaşlar. 2017 symbol aracımda double teyp mevcut. Çıtırdan bi ses sistemi istiyorum dinlediğim müzik kaliteli olsun, arada sırada nadiren yüksek ses açarım. Aklımda olan subwoofer, tweeter ve amfi var. Ama bunlar yeterli olurmu olmazsa ekstra neler almam gerekir ve alınacak olan ürünler için marka model tavsiyesinde bulunurmusunuz? Bu ürünlerde watt rms gibi anlamadığım elektronik birimler var. Kafama göre ezbere bişey alıpta birbiri ile uyumlu olmayan şeyler almayayım. Bütçem 1500-2000 tl arası ve bu ürünleri tek seferde değilde teker teker alıcam tek seferde almak bütçemi çok aşıyor. Şimdiden tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    şahsi fikrim çok detaya girmeden aracın kapı içindeki hoparlörleri kalitesiz oluyor onları kaliteli komponent hoparlör ve tweeter hoparlör seti ile değiştirmek(jbl, hertz, alpine vb gibi) bu hoparlörleri de giriş seviyesi bir amfi ile sürüp tatminkar bir ses alınabilir, bu da yetmez daha güçlü olsun dersek dört kapıya da bahsettiğim komponent hoparlör setlerinden takıp, daha iyi bir amfi ve subwooer kullanmak olacaktır tabi bu daha yüksek maliyetli olur. Kapı içi hoparlör değişimi yaparken daha kaliteli ses almak için hoparlör çevresini izolasyon malzemesi ile kaplamak gerekiyor, tüm bunları yakın çevrenizde işi iyi bilen birine yaptırın mutlaka.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kulak, genç ise
    tweeter sesi renklendirir(ekonomik, çıtır)

bas, para, altyapı(underground) ister

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulak, genç ise

Sorduğum her kişiden farklı farklı cvplar aldım. Belkide benzer şeyleri söylediler ama benim uzak olduğum bi konu olduğu için öyle aval aval dinledim anlatılanları
    ojo bunu beğendi.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gönün cbf de

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulak, genç ise

"Underground" kelimesi altyapı anlamında değil, daha çok yasadışı, gizli oluşum anlamında kullanılan bir kelime...
    ojo bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Underground" kelimesi altyapı anlamında değil, daha çok yasadışı, gizli oluşum anlamında kullanılan bir kelime...
    Aman arkdaşlar yasadışı gizli oluşum falan yapmayalım öyle şeyler. Malum kış geldi silivri soğuktur. Hani benim istediğim yağmurlu soğuk kış günlerinde kalorifer i açıp pioneer ts s20 eşliğinde cengiz kurtoğlu dinleyerek tıngır tıngır yol almak bazende sevinçli zamanımda sesi birazcık açıp oyun havası falan dinlemek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)