Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Coğrafya kaderdir....

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım yazdıklarımı bir daha okudum, evet bir Hintli ya da Taylandlı okusa biraz ayıp olur. O nedenle bu forumu takip etmediklerini diliyorum. Benim burada geçtiğim dalga tamamen kendimizle ve ülkemizin ekonomik koşullarıyla ilgilidir.
    konu birisinin okuması veya okumaması değil zihniyet. başkalarının kutsalı ile dalga geçerek örneklendirme yapmamak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu birisinin okuması veya okumaması değil zihniyet. başkalarının kutsalı ile dalga geçerek örneklendirme yapmamak lazım.
    Tomi'nin öyle yazması boklu nehirde cesetlerin arasında yüzen hint ya da her canlıyı yiyen uzakdoğulu gerçeğini değiştirmiyor.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tomi'nin öyle yazması boklu nehirde cesetlerin arasında yüzen hint ya da her canlıyı yiyen uzakdoğulu gerçeğini değiştirmiyor.
    adamın kutsalı seni, beni ve kimseyi ilgilendirmez. o da sana şunlara bak camiye gidip ayak kokusu içinde tanrılarına tapınıyorlar, böyle saçma sapan şey olur mu dese hoşuna gider mi?

ayrıca her canlıyı yiyorlarsa bunun bir geçmişi var. adamlar çok uzun süre yokluk çektiklerinden hayatta kalabilmek için ne bulurlarsa yemişler, bunda anormal bir durum yok. senin yediğin bir şey de adamlara aptalca gelebilir ama o adam emin ol sizin gibi dile getirmez. empati yapmaktan aciz bir toplum olduk maalesef. en iyi sizsiniz, karşınızdaki kim olursa olsun tu kaka. böyle kafa görmedim. hiç kimsenin yaşam tarzı kimseyi ilgilendirmez, bunu kafanızın en derin noktasına kazıyın.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Muslumanlar ve Turkler dahil her irk ve millet icin de benzeri laflar soylemek zor degil. Ama ne gerek var?

@tommygun'un Hintli ve Taylandlilara garezi olmadigi acik. Yine de farkli anlatimlarla kendimizi ifade etmeye alistirmak guzel bir tercih.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamın kutsalı seni, beni ve kimseyi ilgilendirmez. o da sana şunlara bak camiye gidip ayak kokusu içinde tanrılarına tapınıyorlar, böyle saçma sapan şey olur mu dese hoşuna gider mi?

ayrıca her canlıyı yiyorlarsa bunun bir geçmişi var. adamlar çok uzun süre yokluk çektiklerinden hayatta kalabilmek için ne bulurlarsa yemişler, bunda anormal bir durum yok. senin yediğin bir şey de adamlara aptalca gelebilir ama o adam emin ol sizin gibi dile getirmez. empati yapmaktan aciz bir toplum olduk maalesef. en iyi sizsiniz, karşınızdaki kim olursa olsun tu kaka. böyle kafa görmedim. hiç kimsenin yaşam tarzı kimseyi ilgilendirmez, bunu kafanızın en derin noktasına kazıyın.
    Adam sokağın ortasına siciyor ya, buna da müdahale hakkımız olmalı sonuçta.

Motosikleti
    Hayabusa
    Adam sokağın ortasına siciyor ya, buna da müdahale hakkımız olmalı sonuçta.
    çünkü ülkesinde tuvalet sıkıntısı var. bir bilgenin dediği gibi, urfa'da üniversite vardı da biz mi gitmedik?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muslumanlar ve Turkler dahil her irk ve millet icin de benzeri laflar soylemek zor degil. Ama ne gerek var?

@tommygun'un Hintli ve Taylandlilara garezi olmadigi acik. Yine de farkli anlatimlarla kendimizi ifade etmeye alistirmak guzel bir tercih.
    farklı anlatımlara varım ancak başkalarının yediği, içtiği, taptığı ile olmamalı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar benim üstteki postumda dini bir ritüel aşağılama durumum yok,"nehirde yıkanan Hintliler" ya da "nehri kullanan Hintliler" desem sanırım sıkıntı olmayacaktı. Ganj nehrinin Hinduizm'de kutsal olması o nehrin suyunun pis görünümlü(b.klu ifadesini bu yüzden kullandım) olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Tayland mutfağındaki bazı yiyeceklerin de bizim damak tadımıza pek uygun olmadığı aşikar. Böyle herşeye duyar kasacak kadar hassas olursak bu hayat böyle geçmez. İsteyen de benim dini inancım,siyasi görüşüm ya da hayat anlayışımla dalga geçebilir. Biri dalga geçiyor diye de benim inancım zarar görmez. Aşağıda Ganj nehri ve Tayland mutfağıyla ilgili Google'da karşıma çıkan ilk görsellerden resim paylaşıyorum.

Ganj Nehri

Tayland Sokak Mutfağı

Motosikleti
    SD 1290R

farklı anlatımlara varım ancak başkalarının yediği, içtiği, taptığı ile olmamalı.
    Farkli anlatimdan kastim, "koca bir ulkenin insanlarina laf cakmadan anlatim" idi.

Lakin asil demek istedigim, ortada kasit yok. Dolayisiyla sert ifadelere gerek yok.

Uzak dogu'da akrep yenilmek icin yetistiriliyor, sifali oldugu dusunuluyormus. Zamaninda firsat oldugunda denemedim ama simdi olsa denerdim muhtemelen. Sonucta yerden toplanan bir sey degil, Ve kizartiliyor.

Acikcasi bulundugum uzak dogu ulkeleri arasinda en abudik gubudik seyleri Kore'de gordum...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bizde tavuk kanat, adamlarda örümcek bacak.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Her kutsala saygı gösterseydik bakır çağında tanrılar bizi cezalandırmasın diye bakire kalbi yer, cesetlerini de tapınak tepesinden aşağı atıyor olurduk bir ay tutulması esnasında.

Az tahammülünüz olsun ifade özgürlüğüne. Adam yanlış birşey söylememiş. Siz size söylenebileckelerden peşinen gocunduysanız da eleştirinin farkındasınız demektir.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Bir de şöyle düşünmmek lazım kanımca, bu güzel coğrafyada bizler de sosyo-kültürel olarak yüksek seviyede, okumuş, akıllı atılımlar yapan, demokratik ve ilim peşinden koşan bir halk ve yönetime sahip olsaydık o zaman burası Türkiye olmazdı.. bu değişir mi? bilemem..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kutsala saygı gösterseydik bakır çağında tanrılar bizi cezalandırmasın diye bakire kalbi yer, cesetlerini de tapınak tepesinden aşağı atıyor olurduk bir ay tutulması esnasında.
    Haydaaa, bugün yapılan bir eleştirinin makul olmadığına örnek bulmak için taa antik çağlara mı gittik?

Yaw anlaşıp şuna bi son verelim artık...

Ekonomi kötü deriz, biri yağ kuyruğu der...

Dış işleri harap deriz, biri lozan der...

N'olur içinde bulunduğumuz zamanda kalalım azıcık...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence her kutsala saygı gösterilmeli.

Ne yani sunni koyun kesiyor sıkıntı yok satanist kedi kesiyor hemen "ouw cani pislik"

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaaa, bugün yapılan bir eleştirinin makul olmadığına örnek bulmak için taa antik çağlara mı gittik?

Yaw anlaşıp şuna bi son verelim artık...

Ekonomi kötü deriz, biri yağ kuyruğu der...

Dış işleri harap deriz, biri lozan der...

N'olur içinde bulunduğumuz zamanda kalalım azıcık...
    Antik çağlara gitmedik. Biz bu gündeyiz. Siz batıda daha ileridesiniz. Anlatmaya çalıştığım da bu.

Biri bok ve ceset içinde yüzecek, biri san francisco'ya yazılımcı gidecek yılda en az 300k koyacak, diğeri saraylarda yaşayacak. Ben de bu kültüre veya onun öğesi dine devlete yada millete saygı duyacağım. Küfür etmemiş ki. Onlar da boklu derede yüzdüğünü inkar etmiyordur.

O zaman Türkiye'deki kutsalların köpeği olalım biz. Değil mi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)