Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yakıcı sıcaklar,uykusuzluk, yaz yatağı yer yatağı

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Francisco77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9.30 da açtım klimayı salonda...27 den 24 e düşmüştü 11 de gittiğimde..24 dereceye ayarlayıp hızını da düşürdüm..bi yattım sabah 5 e kadar mışıl mışıl uyudum ...uyku o kadar güzeldi ki doymadım 7 ye kadar uzattım 8 saat uyumuş oldum..kış uykusu gibi uyku çektim ..üstelik bu gece hava dasha sıcak ve nemliydi dışarda..yatakta olsaydım muhtemelen sabah gözlerim kan çanağı olacaktı uykusuzluktan..klima hiç durmadı sabaha kadar ..sürekli çalıştı..sürekli soğuk hava üfürmedi ancak vantilatör çalıştı daima..salon büyük olduğundan klima uzakta kaldı..böylelikle hem rüzgarı üstüme vurmadı hem de gürültüsü daha katlanılır oldu..içerdeki hava da küçük odaya göre daha temiz kaldı sabaha kadar...çok mutlu oldum bu sorunu şimdilik çözdüğüm için..umarım diğer günler de böyle olur..tek korkum 1 temmuzda izin verilmesi beklenen düğünler..evin önünde otopark var..arabaları çektirip düğün yapıyorlar meydanda...zaten 3 aydır kimse düğün yapmıyordu şimdi izin çıkarsa her gün düğün olur..gece 1 e kadar davul sesi eksik olmaz...bir de müziği son ses açıyorlar ki çok fena..gece 12 de şikayet ediyorum zabıta gelene kadar saat 1 oluyor..salon otoparka en yakın yer ..yatak odası en uzak odaydı az duyuyordum ..umarım izin çıkmaz ..kimse virüs varken kapalı mekanda düğün yapmaz ..sokakta meydanda düğün olur ...
    bu gece 26 derece yapacağım belki sadece nemi alması yeterli olur klimanın
    işe yaramasına sevindim. 8 saat kesintisiz uyku çok iyi gelir insana. Hatta bazen yorgunluktan diyorum ki keşke ayılar gibi kış uykusuna yatsak, aralık başı uyusak mart başına kadar uyanmasak.

Klima sürekli çalışmamıştır, yani klimanın asıl çalışan ve çok elektrik tüketen kısmı dış ünitedeki soğutma pompası, o ayarlanan sıcaklığa ulaşınca durur, sonra sıcaklık yükselince yine çalışır, yani bir kere ayarlanan termostat sıcaklığına ulaşınca artık sürekli çalışmaz ara ara gerektikçe çalışır. İç ünitedeki fan sürekli çalışır ama o o kadar abartı elektrik tüketmez zaten.

Salon gürültülüyse salonun ve odanın kapısını açıp da odanda yatmayı dene. Bizdeki klima taa 2007 yılında o zaman evdeki en küçük oda için aldığım en küçik model klima, o bile oda kapıları açılınca bütün evi ferahlatmaya yetiyor gece.

İstanbul'da yazın ortası sayılır ama daha klima açacak sıcaklar olmadı, pencereyi aralık bıraksak yetiyor.
    Francisco77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    5.30 'da yatıp, 12 'de kalkanlar şaşkın.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep merak etmişimdir, bu sokak düğünlerini şikayet edemiyor muyuz?

bizim evin ilersinde yapıyorlar, bizim ev arkaya baktıgından hiç duymuyoruz ancak komsuların dediğine göre sokakta cıkısı kapattıkları için ciddi trafik oluyormus ve sesten dolayı uyuyamıyorlarmış.

Bİldiğin işkence.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Klimanın sürekli açık kalmasından endişe etmeyin. Evde merkezi klima 24 saat açık. Ev ısınınca otomatik olarak çalışmaya başlıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep merak etmişimdir, bu sokak düğünlerini şikayet edemiyor muyuz?

bizim evin ilersinde yapıyorlar, bizim ev arkaya baktıgından hiç duymuyoruz ancak komsuların dediğine göre sokakta cıkısı kapattıkları için ciddi trafik oluyormus ve sesten dolayı uyuyamıyorlarmış.

Bİldiğin işkence.
    en nefret ettiğim şey şu sokak düğünleri..kul hakkının en babasıdır..change orgta imza kampanyası açayım dedim..zabıtayla kaç kez papaz oldum..bir defasında zabıtayı cimere şikayet ettim soruşturma açıldı zabıtaya..
    sokak düğünü şehir hayatında çok aptalca bir şey..her yer apartman dolu ..kimse kimseyi tanımaz ...millet senin 7-8 saat davulunu gürültünü çekmek zorunda mı..hastası var bebeği var yaşlısı var gece erken yatıp sabah 5 te işe gidecek olan var..var oğlu var..evimin önüne koyuyor ayılar hayvan gibi hoparlörü akşamüstü 5 ten gece 1 e kadar abuk subuk şeyleri dinletiyorlar son ses..balkona çıkıp düğün yerinin ortasına koca koca taşları atıp fırlatasım geliyor ..bazen uyuyamamaktan çıldırıyorum..gidip el bombasıyla topunu yok edesim geliyor..sen benim huzuruma saygı göstermiyorsan beni kendi evimde uyutmuyorsan canın cehenneme diyesim geliyor
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Francisco77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en nefret ettiğim şey şu sokak düğünleri..kul hakkının en babasıdır..change orgta imza kampanyası açayım dedim..zabıtayla kaç kez papaz oldum..bir defasında zabıtayı cimere şikayet ettim soruşturma açıldı zabıtaya..
    sokak düğünü şehir hayatında çok aptalca bir şey..her yer apartman dolu ..kimse kimseyi tanımaz ...millet senin 7-8 saat davulunu gürültünü çekmek zorunda mı..hastası var bebeği var yaşlısı var gece erken yatıp sabah 5 te işe gidecek olan var..var oğlu var..evimin önüne koyuyor ayılar hayvan gibi hoparlörü akşamüstü 5 ten gece 1 e kadar abuk subuk şeyleri dinletiyorlar son ses..balkona çıkıp düğün yerinin ortasına koca koca taşları atıp fırlatasım geliyor ..bazen uyuyamamaktan çıldırıyorum..gidip el bombasıyla topunu yok edesim geliyor..sen benim huzuruma saygı göstermiyorsan beni kendi evimde uyutmuyorsan canın cehenneme diyesim geliyor

Şikayet hakkımız yok ise ciddi sacmalık.

Ben bekar evinde iken yüksek sesli konusuyorum diye defalarca polislik oldum mesela. Ancak bütün mahalleyi inletmek serbest düğünde. Vay anasını.

Dipnot: Polis geldiğinde bile şaşırdı, evin alt katı rock bar , sağ ön tarafı meyhane idi. Bizim kat ses yalıtımından dolayı 1 gıdım ses almaz iken meyhanenin sesi bizi şikayet eden komsunun evinde birebir duyuluyordu, yani kadının bizi duyma ihtimali yoktu meyhane yüzünden.

Adaletsizlik.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Saat 12'den sonra yuksek ses cikarmak yasaktir. Polisi ararsaniz mudahele ederler. 12'den once serbest ama...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saat 12'den sonra yuksek ses cikarmak yasaktir. Polisi ararsaniz mudahele ederler. 12'den once serbest ama...
    12den önce de sikayet edildim polis geldi :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şikayet hakkımız yok ise ciddi sacmalık.

Ben bekar evinde iken yüksek sesli konusuyorum diye defalarca polislik oldum mesela. Ancak bütün mahalleyi inletmek serbest düğünde. Vay anasını.

Dipnot: Polis geldiğinde bile şaşırdı, evin alt katı rock bar , sağ ön tarafı meyhane idi. Bizim kat ses yalıtımından dolayı 1 gıdım ses almaz iken meyhanenin sesi bizi şikayet eden komsunun evinde birebir duyuluyordu, yani kadının bizi duyma ihtimali yoktu meyhane yüzünden.

Adaletsizlik.
    Komşunuz size "Du bist mein lokomotiv Andreas" demiş ama o dönem siz farketmemişsiniz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)