Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yakıcı sıcaklar,uykusuzluk, yaz yatağı yer yatağı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    selamlar herkese..her yıl başımın belası bu uyutmayan yaz sıcakları için öneri istiyorum sizlerden..her gece 10.30 gibi uyyup sabah 5 te uyanıp sabah koşusu yapan biriyim..düzenli egzersiz yapıp ideal kiloya ulaşmak için gün boyu 4-5 saat koşuyorum ..boş günlerimde 7-8 saati geçiyor bu ..lakin haziran ortasından itibaren nemli bunaltıcı yakıcı yaz gecelerinde gece 10.30 da uykuya dalmak mümkün olmuyor ..gece deliksiz uyumak mümkün değil..haliyle sabah 5 te kalkmak da imkansız..tüm düzenimi sağlığımı bozuyor bu uykusuzluk..yatak yastık aşırı yakıyor,klima açıyorum 20 dakika sonra kapatınca yine yakıcı ortam oluşuyor..yer yatağı araştırdım internetten bişey bulamadım..kışın aylarca emek vererek ideal hale getirdiğim sağlığım bozulsun istemiyorum..lütfen kendi uyguladığınız çözümleri paylaşınız..çok muzdaribim bu durumdan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben o sorunu vantilatör kullanarak aşıyorum. odanın içinde belli bi açıyı verip hoş ve serin bi uyku çekebiliyorum.
    tek sıkıntısı sesi oluyor. o da uyuya dalınca geçiyor
    Francisco77 bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Mesai saatlerini bilmiyorum fakat 10.30 da uyumak yaz günü gerçekten zor iş. 22.30 değilde 00.30 da yatıp, sabah koşusuna da 07.00 de çıksanız bence sorun çözülecektir. Sabah erken işe gitme derdiniz yoksa gece 01.00 de yatıp (iyice uykunuz gelsin) sabahta 07-08 gibi kalkın.

Ben çok geç uyuyan birisiyim. Yatağa yattığım zaman 1 saatten önce uykuya dalamam, hele ki ses varsa döner dururum. Bu nedenle geç yatıyorum. Günlük 5 saat uyku da bana yetiyor.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesai saatlerini bilmiyorum fakat 10.30 da uyumak yaz günü gerçekten zor iş. 22.30 değilde 00.30 da yatıp, sabah koşusuna da 07.00 de çıksanız bence sorun çözülecektir. Sabah erken işe gitme derdiniz yoksa gece 01.00 de yatıp (iyice uykunuz gelsin) sabahta 07-08 gibi kalkın.

Ben çok geç uyuyan birisiyim. Yatağa yattığım zaman 1 saatten önce uykuya dalamam, hele ki ses varsa döner dururum. Bu nedenle geç yatıyorum. Günlük 5 saat uyku da bana yetiyor.
    öğretmenim yazın mesai sorunum yok ancak uykusuzluk ve sıcak sorunum var..2 ayım çöp oluyor bu problem nedeniyle
    durum şöyle..şu anda bu dediğinizi yaparak kısmen uyuyabiliyorum ..lakin ağustos ayında sıcaklık 40 a vurunca bu yöntem de işe yaramıyor..geçen yıl gece 4 te uykusuzluktan dışarı çıktım 1 saat koşup geleyim dedim ..koşu yerine varıncaya dek terden sırılsıklam oldum..aşırı nem bunaltıyor..
    neden 10.30-sabah 5.00 ısrarım var...çünkü sabah namazına kalkıyorum namazı kılıp hava serinken aç karna 1.5 saat koşuyorum 7-7.30 gibi kahvaltı yapıyorum..saat 9 gibi tekrar koşuya çıkmak istediğimde aşırı sıcaktan güneş altında koşacak gücü ve enerjiyi bulamayıp eve döndüğümü biliyorum..sabahın serin saatleri çok verimli oluyor..gece de 10.30 da yattığımda uykuya dalmam 1 saati buluyor ..gece uykusunu anca böyle alabiliyorum..gece 1 de yatıp sabah 5 te kalkamıyorum..asıl problem ağustos sıcağı olunca gece hiç uyuyamadığım günlerin sayısı çok fazla oluyor..bu da beslenme düzenini bozuyor her şeyi bozuyor..yer yatağı çözüm olur mu diyorum..bilmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o sorunu vantilatör kullanarak aşıyorum. odanın içinde belli bi açıyı verip hoş ve serin bi uyku çekebiliyorum.
    tek sıkıntısı sesi oluyor. o da uyuya dalınca geçiyor
    en büyük problem şu oluyor üstüm üşüyor alttan yatak yakıyor vücut manyak oluyor..bir de zaten uykuya dalma sorunum oluyor vantilatör gürültüsü de olunca uykuya dalmak mümkün değil

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Sabah güneş vurmayacak balkona vur yatağı. Veya klimayı 23 derece falan yapıp sabaha kadar açık bırak dikkat et üstüne çevirme klima açısını. Açıyı tavana ver. Yoksa hasta olursun.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Francisco77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzenli egzersiz yapıp ideal kiloya ulaşmak için gün boyu 4-5 saat koşuyorum
    egzersiz bağımlılığı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben yazın çok sıcaklarda salondaki klimayı 24 ya da 25 dereceye ayarlarıp kapıları camları kapatınca yatak odasına da faysası oluyordu klimanın.
    Klima 25 dereceye ayarlı olunca hem çok aşırı elektrik tüketmemiş oluyor hem de içerideki havanın nemini aldığı için bütün ev ferahlıyordu. Dışarıda 28-30 dereceyken içerisi 25-26 derece olsun yeter.
    Hem klima uzakta olunca sesi de rahatsız etmiyor fazla.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yazın çok sıcaklarda salondaki klimayı 24 ya da 25 dereceye ayarlarıp kapıları camları kapatınca yatak odasına da faysası oluyordu klimanın.
    Klima 25 dereceye ayarlı olunca hem çok aşırı elektrik tüketmemiş oluyor hem de içerideki havanın nemini aldığı için bütün ev ferahlıyordu. Dışarıda 28-30 dereceyken içerisi 25-26 derece olsun yeter.
    Hem klima uzakta olunca sesi de rahatsız etmiyor fazla.
    tüm gün mü çalışıyordu klima..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben belirli bir saatte yatmıyor, belirli bir saatte kalkmıyorum. Koşu, yürüyüş, egzersiz güldürmeyin beni. Klima, vantilatör hiç işim olmaz. Çok sıcak günlerde bazı geceler terlediğim oluyor onuda dert etmiyorum.

Sende böyle yap kurtul bu dertlerden.
    bursalıali bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    yatak yastık aşırı yakıyor,klima açıyorum 20 dakika sonra kapatınca yine yakıcı ortam oluşuyor.
    Çözüm çok basit değil mi?

Kapatmayın klimayı. Bildiğim kadarıyla klimalar hep termostatlı, sürekli çalışmıyorlar. Termostatı rahat edebildiğiniz en yüksek sıcaklığa ayarlayıp yatın.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam 8 saat koşuyormuşsun, 8 saat değil 16 saat koş direk yatağa gir sıcak vs. demeden uyursun zaten.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    tüm gün mü çalışıyordu klima..
    tüm gün çalışmıyor ama bazen çok sıcaklarda tüm gün çalıştığı da oluyor. Klimayı doğru kullanınca tüm gün çalışmasında sakınca yok. Doğru kullanım derken de termostat ayarını rahat edeceğiniz en yüksek sıcaklığa getirirseniz doğru olur. Zaten bu klimalar termostat ayarını 18 dereceye getirince daha hızlı soğutacak diye bir şey yok, o ayar şu sıcaklığa gelene kadar soğutucu çalışsın, sonra soğutucu dursun, sıcaklık yükselirse yine çalışsın demek. Yani klima ayarını dışarısı 30 dereceyken 27 dereceye getirirseniz içerisi 27 derece olunca klima dış unitesindeki soğutucu pompa durur, sadece iç ünitedeki fan çalışır böylece çok aşırı elektrik tüketimi de olmaz. Ama öfff çok sıcak oldu deyip klimayı 18 derece ya da en düşük ayarına getirirseniz içerisi soğur, sonra yeter deyip kapatırsınız yine ısınır, hiç gereği yok, o termostat zaten sıcaklığı ayarlamak için var.
    Bir de klimanın soğutmadan çok içerideki nemi alması insanı ferahlatıyor. Yazın sıcaklarda havadaki nem oranı da artar, sıcağı daha çok hissederiz, klima ortamı soğuturken içerideki havanın nemini de alır, kuru havada daha ferah hissederiz.

Doktora gidin bence günde o kadar çok koşmak başka rahatsızlıklara sebep olur.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Su yatakları var, araştırın..
    Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama klima sevmiyorum.
    Yaptığım şeylerden biri şu;
    Pet şişelere su koyup derin dondurucuda dondurun.
    Uyumak üzereyken yatağın çevresine koyun. Bildiğin kırıyor sıcağı..
    Ama su doldurulmuş yatak da fena tavsiye değil... Müthiş konforlu, sağlıklı. Spa merkezlerinde dinlenme yatakları su yataklarıdır.
    Yatak olmazsa, su alezi kullanın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yer yatagi bulamadim demissin sunger yatak diye arama yaparsan bulursun

gri 18 dansite "orta sert" sunger yatak al
    yumusak alma dayaniksiz olur sert de alma rahat olmaz orta sert hem dayanikli hem rahat

kosu konusunda da asla kendini zorlama gunde yarim saat kosmak fazlasiyla yeterli bunun yaninda istedigin kadar hizli yuruyus yap

insanin dogasinda kosmaktan ziyade yurumek var

insan yirtici canlilardan veya benzeri olum tehlikesi barindiran hallerden kacmak icin kosar o kadar

kaldi ki cok hizli kostugunu bildigimiz cita bile gunde uc bes kez avlanmak icin depar atar bunun disinda "la bizim bu serengetinin duzluklerinde soyle bir 5 saat kossam da kurtlarimi doksem" demez
    bursalıali ve Francisco77 bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su yatakları var, araştırın..
    ...
    Ama su doldurulmuş yatak da fena tavsiye değil... Müthiş konforlu, sağlıklı. Spa merkezlerinde dinlenme yatakları su yataklarıdır.
    Yatak olmazsa, su alezi kullanın.
    Su yataklari dinlenmek icin eglenceli, ama sirta yeterli destek saglamadiklarindan dolayi geceleri uyumak icin tavsiye edilmiyor.

Motosikleti
    Bn125
    Eski tip klima değilse saat ayarları vardır. Güç tasarrufunda saat ayarlı fanı minimuma vererek çalıştırmak istanbulda tek çözümdür benim için.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    tüm gün çalışmıyor ama bazen çok sıcaklarda tüm gün çalıştığı da oluyor. Klimayı doğru kullanınca tüm gün çalışmasında sakınca yok. Doğru kullanım derken de termostat ayarını rahat edeceğiniz en yüksek sıcaklığa getirirseniz doğru olur. Zaten bu klimalar termostat ayarını 18 dereceye getirince daha hızlı soğutacak diye bir şey yok, o ayar şu sıcaklığa gelene kadar soğutucu çalışsın, sonra soğutucu dursun, sıcaklık yükselirse yine çalışsın demek. Yani klima ayarını dışarısı 30 dereceyken 27 dereceye getirirseniz içerisi 27 derece olunca klima dış unitesindeki soğutucu pompa durur, sadece iç ünitedeki fan çalışır böylece çok aşırı elektrik tüketimi de olmaz. Ama öfff çok sıcak oldu deyip klimayı 18 derece ya da en düşük ayarına getirirseniz içerisi soğur, sonra yeter deyip kapatırsınız yine ısınır, hiç gereği yok, o termostat zaten sıcaklığı ayarlamak için var.
    Bir de klimanın soğutmadan çok içerideki nemi alması insanı ferahlatıyor. Yazın sıcaklarda havadaki nem oranı da artar, sıcağı daha çok hissederiz, klima ortamı soğuturken içerideki havanın nemini de alır, kuru havada daha ferah hissederiz.
    gece yerde yattım ..halı üstünde..klimayı açtım 27den 24 e düştü..1 saat çalıştırıp uyudum..sabah uyandığımda uykumu alamadığımı farkettim ve oda sıcaklığı 27 olmuştu ...gece 1 den 5 e kadar 4 saat uyudum ..hem kısa oluşu hem de halının sertliği uyku kalitesini bozdu...bu gece yorgan serecem yere klimayı da 23 dereceye sabitleyip açık bırakacam..11 de yatacam ..zaten uykumu alamadığımdan 11 de çok rahat uyurum herhalde..saat 10 da açarım klimayı da 1 saatte iyice soğumuş olur...ama şu kesinki klimanın soğutmasından ziyade nemi alması çok rahatlık veriyor

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    gece yerde yattım ..halı üstünde..klimayı açtım 27den 24 e düştü..1 saat çalıştırıp uyudum..sabah uyandığımda uykumu alamadığımı farkettim ve oda sıcaklığı 27 olmuştu ...gece 1 den 5 e kadar 4 saat uyudum ..hem kısa oluşu hem de halının sertliği uyku kalitesini bozdu...bu gece yorgan serecem yere klimayı da 23 dereceye sabitleyip açık bırakacam..11 de yatacam ..zaten uykumu alamadığımdan 11 de çok rahat uyurum herhalde..saat 10 da açarım klimayı da 1 saatte iyice soğumuş olur...ama şu kesinki klimanın soğutmasından ziyade nemi alması çok rahatlık veriyor
    Yatmadan önce klimayı 26 ya da 27 dereceye ayaralayıp bütün gece açık bıraksanız daha rahat edersiniz.
    Klima çalışan odada değil de arada kapılar açıkken başka odada uyuyunca da oluyor. Bütün eve yetiyor gece en küçük klima bile.

Motosikleti
    bisikletim bile yok
    Yatmadan önce klimayı 26 ya da 27 dereceye ayaralayıp bütün gece açık bıraksanız daha rahat edersiniz.
    Klima çalışan odada değil de arada kapılar açıkken başka odada uyuyunca da oluyor. Bütün eve yetiyor gece en küçük klima bile.
    9.30 da açtım klimayı salonda...27 den 24 e düşmüştü 11 de gittiğimde..24 dereceye ayarlayıp hızını da düşürdüm..bi yattım sabah 5 e kadar mışıl mışıl uyudum ...uyku o kadar güzeldi ki doymadım 7 ye kadar uzattım 8 saat uyumuş oldum..kış uykusu gibi uyku çektim ..üstelik bu gece hava dasha sıcak ve nemliydi dışarda..yatakta olsaydım muhtemelen sabah gözlerim kan çanağı olacaktı uykusuzluktan..klima hiç durmadı sabaha kadar ..sürekli çalıştı..sürekli soğuk hava üfürmedi ancak vantilatör çalıştı daima..salon büyük olduğundan klima uzakta kaldı..böylelikle hem rüzgarı üstüme vurmadı hem de gürültüsü daha katlanılır oldu..içerdeki hava da küçük odaya göre daha temiz kaldı sabaha kadar...çok mutlu oldum bu sorunu şimdilik çözdüğüm için..umarım diğer günler de böyle olur..tek korkum 1 temmuzda izin verilmesi beklenen düğünler..evin önünde otopark var..arabaları çektirip düğün yapıyorlar meydanda...zaten 3 aydır kimse düğün yapmıyordu şimdi izin çıkarsa her gün düğün olur..gece 1 e kadar davul sesi eksik olmaz...bir de müziği son ses açıyorlar ki çok fena..gece 12 de şikayet ediyorum zabıta gelene kadar saat 1 oluyor..salon otoparka en yakın yer ..yatak odası en uzak odaydı az duyuyordum ..umarım izin çıkmaz ..kimse virüs varken kapalı mekanda düğün yapmaz ..sokakta meydanda düğün olur ...
    bu gece 26 derece yapacağım belki sadece nemi alması yeterli olur klimanın
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)