Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

İdlib'de durumumuz kötüye gidiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e olayların başında silahlı militan yoksa bu milleti niye taradı, bombaladı bu esad? 21. yüzyılda ülke egemenliği kavramı yolgeçen hanı doktrinleriyle mi tesis edilirmiş?
    ülkene bir yerlerden çok sayıda silahlı militan girebiliyor, halkını da senin karşına alabiliyorsa senin o ülkede meşruiyetin yoktur
    evet sen çünkü o halkın hassayietleriyle orada değilsin, seni o halkın çoğu da seçmedi, sen bir diktatördün
    bu konu tartışmaya bile açık değil de neyse hatırınız olsun
    ancak asıl mesele çok başka
    tamamıyla haklı olduğun bir durumda, bebek katlettiğin an katil olursun
    amasız ve fakatsız bir katilsindir
    sorun ettiğimiz şeyin taraflardan birinin ideolojisi/ haklılığı ya da haksızlığı olmadığını anlatamadım
    bebekler ölüyorsa, o bebeği öldürenlerin canının yakılmasını istemenin nesi yanlış
    bebeği öldüren babasının oğlu muymuş, amerikan emperyalizmine kafa mı tutuyormuş, sünnimiymiş, ötekilerden miymiş, berikilerden miymiş? banane!
    dünyadaki hangi dava, ki nezdimde en büyüğü inandığım dindir, bir bebeği öldürmeyi haklı veya makul gösterebilir?
    konjonktür falan dersiniz kıyamet günü
    noldu size yahu? unuttunuz mu bunları yahut hiç mi öğrenmediniz?
    dışardan bakınca oyun mu geliyor nedir?
    Taygırcan, filmin senaryosunun lideri dikdatörleştir ve ülkeyi yok et olduğunu bile bile demogoji yapıyorsun. Sen bu kadar Esad düşmanı bir adam değildin bildiğim kadarıyla, sende bir haller var ama yakında çıkar kokusu.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taygırcan, filmin senaryosunun lideri dikdatörleştir ve ülkeyi yok et olduğunu bile bile demogoji yapıyorsun. Sen bu kadar Esad düşmanı bir adam değildin bildiğim kadarıyla, sende bir haller var ama yakında çıkar kokusu.
    hesabımı ele geçirdiler
    yahu ben hiç değişmedim diye anlatıyorum ya defalarca
    kim ki haddini aşar, ileri gider, babam da olsa farketmiyor
    esada yaptıkları yüzünden düşman oldum ki bu adam babası gibi bir cani değildi eskiden, babası gibi Türk düşmanı da değildi, uyumlu sayılırdı
    şimdi ondan beter hale geldi, hayat işte
    iran ve rus kuklalığına kadar düştü

hesabımı ele geçirdiler
    yahu ben hiç değişmedim diye anlatıyorum ya defalarca
    kim ki haddini aşar, ileri gider, babam da olsa farketmiyor
    esada yaptıkları yüzünden düşman oldum ki bu adam babası gibi bir cani değildi eskiden, babası gibi Türk düşmanı da değildi, uyumlu sayılırdı
    şimdi ondan beter hale geldi, hayat işte
    iran ve rus kuklalığına kadar düştü
    Benim anlamadığım Esad gitse idi, ne olacaktı oradaki masum halk ? Irak'taki gibi mi yoksa Libya'daki gibi mi adil seçimler yapılacaktı?
    Esad birilerinin kuklası ama tarafı belli, ya bizim ?

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım Esad gitse idi, ne olacaktı oradaki masum halk ? Irak'taki gibi mi yoksa Libya'daki gibi mi adil seçimler yapılacaktı?
    Esad birilerinin kuklası ama tarafı belli, ya bizim ?
    esadın gitmesi değil, dönüşmesi istendi
    bu tür ülkelerin yönetimlerinin devrildiğinde ne olacağını ıraktan anlayın, bu kadar kötü olmasa da kötü olacaktı yani
    niye çözüm odaklısınız hep? insanlar habil ile kabilden bu yana birbirini öldürüyor, çözebileceğimiz bir şey değil bu
    mesele kimin tarafında olduğunuz

hikaye bu ya:
    süleyman peygamberi ateşe atmışlar, uzaklardan bir karınca da sırtına bir damla su alıp yola çıkmış
    - sen hem yetişemezsin oraya hem işe yaramazsın, demişler
    - safım belli olsun, demiş

esadın gitmesi değil, dönüşmesi istendi
    bu tür ülkelerin yönetimlerinin devrildiğinde ne olacağını ıraktan anlayın, bu kadar kötü olmasa da kötü olacaktı yani
    niye çözüm odaklısınız hep? insanlar habil ile kabilden bu yana birbirini öldürüyor, çözebileceğimiz bir şey değil bu
    mesele kimin tarafında olduğunuz

hikaye bu ya:
    süleyman peygamberi ateşe atmışlar, uzaklardan bir karınca da sırtına bir damla su alıp yola çıkmış
    - sen hem yetişemezsin oraya hem işe yaramazsın, demişler
    - safım belli olsun, demiş
    Kim bu dönüşmesini isteyenler onu bi de hele ?
    Her isteyen istediği ülkenin liderini dönüşmesini isteyebiliyor mu ?
    Dönüşmesini istediği lider "dönüşmüyorum lan sizene" der ise, dönüşmesini isteyenler dönüşmeyen liderin ülkesinde teröristleri ikame ettirip iç savaş çıkartabiliyor mu?

Bir gün bizi de dönüştürmek isterlerse o zaman hükümetin meşru olmadığını söyleyecek gerzekler iç savaşa fitil döşeyecek ilk kişiler olacaktır Taygırcan.

Motosikleti
    Ducati 797
    aynı şeyleri 500 defa tekrarlamaya ne hacet? cevabı biliyorsun, ben de aynısını söyledim
    bakın, hukuki sorunları olmayan ülkeler, öyle taşıma suyla iç savaş yaşamazlar
    abd bir ülkeyi karıştırabiliyorsa, orada zaten yolunda gitmeyen bir şeyler vardır
    demek ki bu tür şeylerden kaçınmak istiyorsa hakkı teslim etmeyi öğrenecek o toplum, yoksa işi zor; yaran varsa kaşırlar
    yanlış olan, bu tür olaylarda gösterilen haddi aşan tavırlar. abd ye teslim olmamasına bir şey dediğimiz yok, bunu da destekledik. denize düşüp yılana sarılınca film koptu
    rusya ve iranın güdümüne girip, kamu düzenini aşırı doz şiddetle sağlamaya kalkışırsan, orada hakkın olan sınırları aşar ve meşruiyetini yitirirsin
    aşırı şiddet göstermek, zayıflığın da bir göstergesidir, yani toplumda karşılığının olmadığını anlatır
    bu da zulümdür
    tüm ortadaoğu ülkelerinde durum böyle malesef, hepsi aynı tezgahtan geçmeye aday
    Türkiye ise kazanımlarını büyük oranda kaybettiğinden, bu lige düşmeye aday ülke konumunda
    Allah feraset versin

ne demişti akif:
    girmeden tefrika bir millete düşman giremez
    toplu vurdukça sineler onu top sindiremez

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Derin bir sessizlik var , fırtına öncesi gibi.
    Hep söylüyorum Akp en basta huzurumuzu ve ümitlerimizi yok etti diye.
    Bu vesile ile 2007 yılına dönelim.

https://www.haberler.com/suriye-sinirindaki-mayinlarin-temizlenmesi-haberi/

Türkiye-suriye Sınırındaki Mayınların Temizlenmesi ve Toprakların Tarıma Açılmasıyla İlgili İhale Hazırlıkları Hızlandırıldı.
    Epey uzun soluklu bir planın içindeyiz ve en hazırlıksız biziz gibi duruyor.
    Böyle organize bir plandan günlük manevralarla çıkmamız zor gibi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Rus ve rejim uçaklarının taburumuzu bombaladığı ve 50 civarında şehidimiz olduğu söyleniyor.
    Umarım doğru değildir.
    Eğer doğru ise sadece akp değil tezkereye evet diyen mhp, iyiparti ve chp'nin de verecek hesabı var.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Trthaber 22 şehit haberi verdi..Küfür serbest olurmu..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar net kaynağım yok lakin olay yerşnde sahadan gelen haberler neticesinde 110 civarı şehidimiz olduğu söyleniyor.İnsanları ayaklandırmamak için resmi haber kaynakları sayıyı düşük verip yavaş yavaş arttıroyıyor deniyor.Bunun dışında nato desteği gelmediği daha doğrusu olay aktarılmasına rağmen NATO'nun yanımızda durmaması sonucu sınır kapılarının açıldığı ve göçmenlere,mültecilere Avrupa'ya deniz ve kara yollarının açıldığını İçişleri bakanlığı tarafından ilan edildi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    "Cuma namazı kılacaktık"ın akıbeti. Şehitlerin vebali kimin üstünde ise iki dünyada da Allah'tan layığını bulsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Tane demezler herhalde bu sefer, düzine derler

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    On on beş düzine asker,

Biz ne desek boş, ateş düştüğü yeri yakar, biz üzülüyoruz ama şehit aileleri kahrolmaktan beter oluyorlardır, işte onları görmeye dayanamam.

Bu saçmalık artık son bulmalı

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    dün, iki şehit daha verdik; ancak uçaklar artık pek rahat uçamıyor sahadan gelen bilgilere göre
    karadaysa bizimkiler öso ile birlikte (daha yarı yarıya işin içine girmediler) rusları, iranlıları, esadı şamar oğlanı yapıyor
    çok fazla manipülasyon yapıyor rusçular/ irancılar; itibar etmeyin
    ama dua edelim çatışma olmadan çekilsinler oralardan
    Bunlar bize hilal taktiği uygulamış olmasın. Bakın bizi nasıl şamar oğlanı yaptınız, nasıl uçuş yapmamızı falan engelliyorsunuz, sonra çat.
    May the Force be with McLaren Mercedes

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazacak çok şey var ama ne desek boşa. Akıl, mantık, fen köşeye atıldı yıllar önce. Kuru sıkı milliyetçilik bitmedikce bir halt olmaz.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar bize hilal taktiği uygulamış olmasın. Bakın bizi nasıl şamar oğlanı yaptınız, nasıl uçuş yapmamızı falan engelliyorsunuz, sonra çat.
    bunun adı savaş, oyun değil; savaşta eğlenmek yok, sadece acı var
    iki ordan bir burdan, katlanarak devam eder; ta ki bir taraf pes edinceye kadar
    Allah sabırlar versin ailelerine, milletimize
    intikamını alacak iradeyi ve intikamını almayı nasip etsin
    ---

halen işin gerektirdiği ciddiyet ve cesarete işaret etmeyen açıklamalar geliyor
    rejim de rejim
    rusya yaptı, belli ki daha kötülerine de kalkışacak bu saatten sonra
    korkaklarla, dansöz gibi kıvıranlarla yürümez bu işler
    kafanıza sokun, ruslar askerlerimizi şehit etti ve biz rus topraklarında değildik, rusların hakkı olan bir şeyi almaya kalkışmıyorduk
    bir sürü stratejik hata olsa da bu askerler uçurumdan düşmedi, ruslar bombalayarak öldürdü; gerisi işin teferruatıdır
    rusların güçlü olması, bize zarar verebilecek konumda olmaları onları bu meselede haklı yapmaz

hata üstüne hata
    karadan yığınak yapıyorsun, üzerine gelen uçağı milliyetine bakmadan, ama ve fakat demeden indireceksin
    öyle ya da böyle bu, artık bir egemenlik meselesidir
    savaşın sıfır noktasındayız

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ordumuz teknoloji olarak çok geride kuru sıkı milliyetçilik ile olacak şey değil.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuru sıkı milliyetçilik ile olacak şey değil.
    korkarak olacak iş hiç değil
    korkarsan tepene binerler

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    korkarak olacak iş hiç değil
    korkarsan tepene binerler
    Amenna korkmayalım. Fakat Allah muhafaza savaşa girsek ne yiyecek Buğdayımız, ne arpamız var. Fabrikalar kapandı. Kurtuluş savaşında bile şimdikinden daha fazla üretim vardı. Türk milletine savaş düğündür. Verilecek bir canım var bari bu kadar günahın içinde iken rabbim şehadeti nasip eder şehit olursam cenneti görürüm. Hiç sıkıntı yok. Bir şehite sorsan dünyada olsan ne isterdin diye demiş on defa daha şehit olmak isterdim.

Fakat içine düştüğümüz bu basiretsizlik, bu yokluk içinde savaş ilan etmeye cesaret edemezler. Politikamız kalmadı ki. Dün YPG ye destek veren Trump tukaka idi, Putin cici, Şimdi Putin tutakaka, Trump cici, Esat ciciydi, şimdi Esed.....

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat içine düştüğümüz bu basiretsizlik, bu yokluk içinde savaş ilan etmeye cesaret edemezler.
    ektiğimizi biçeceğiz; bakalım neler ekmişiz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sayın Genelkurmay Başkanımız Ruslarla görüşmüş , hava sahalarını kullanmak için izin istemiş , savunma sisteminizi kapatın demiş. Karşı tarafın halini çok merak ettim gerçekten , ne muhabbetler dönmüştür orada ? Beklesinler , bize izin verince gidip Rusları bombalayacağız uçaklarla , az kaldı !!
    https://haber.sol.org.tr/turkiye/hul...yecegiz-281419

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)