Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
73. sayfa BirinciBirinci ... 23637172737475 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TOGG'un en büyük savunucusu TOGG almıyor. Aman Allahım.
    Onun savunucuları tayyeap savunmak gibi zannediyorlar da ondandır. Fatura kalın gelir alamazlar. Güya yerli. Lan yerli maliysa niye ucuz değil? Ucuz olan diğer mallar mı acaba? Hani deriz ya ciğeri 5 para etmez ADAC testini görmeden niyet dahi etmezdim ben olsam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    TOGG'un en büyük savunucusu TOGG almıyor. Aman Allahım.
    Almıyor ile alamıyor arasında ki farkı anlayack kapasite var sen de. Bazı havlayan köpeklerde yok olduğundan eminim

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şu bolluk ve refah içinde alamayacak pozisyonda olduğunuzu sanmıyorum. Onun için, almamanızı garipsedim.

Motosikleti
    Şu bolluk ve refah içinde alamayacak pozisyonda olduğunuzu sanmıyorum. Onun için, almamanızı garipsedim.
    ATP büyüyünce belki olur

Motosikleti
    falcon flash 100
    Reis bu sefer gidici galiba bazıları yeni duruma göre ufaktan ufaktan pozisyon almaya başladı.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis bu sefer gidici galiba bazıları yeni duruma göre ufaktan ufaktan pozisyon almaya başladı.
    Safımız belli şükür. Reis olmaz usta olur usta olmaz kalfa olur.. Ama her yapılana karşı olup niye yapıyorsunuz diyenler ve onu destekleyenlerle aynı tarafda olmayız

Yanlayanlar için sorun yoktur nasıl olsa. Direksiyonu aksi istikamete çevirip kıçlarını öbür tarafa sallarlar. Önce fetöye sallarlardı, sonra buna, daha sonra yeni gelene. Kıç sallayanlar değişmiyor sonuçta. Kanları bozuk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Bu arada...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim edilen aracın plakasını sisteme girdiğimizde yerli elektrikli otomobilin MTV miktarını da öğrenmiş oluyoruz. Buna göre 6 aylık dönemde Togg T10X için ödenmesi gereken MTV miktarı 11 bin 590 lira 50 kuruş olarak karşımıza çıkıyor. Yıllık olarak hesapladığımızda ise bu değer 23 bin 181 TL oluyor.

MUŞ... 2000-2500cc araç ile aynı...

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Safımız belli şükür. Reis olmaz usta olur usta olmaz kalfa olur..
    Tek kriter kazanan ata oynamak olunca tabi kim gelmiş, kim gitmişin bir önemi olmuyor.

İ.nelik bu ülkede bir kesimin ata sporu.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Teknik bilgiye göre 100 km de yaklaşık 17kw tüketecek ve 500 km menzili olacak. Kuracakları istasyonlarda KW ını yaklaşık 7.5 TL den satacaklarmış. Kaba hesapla deposu 85 KW ve 650 TL ye dolacak, 100 km de de 130 TL yakacak, km de 1.3 TL. Benim bir lpg li otomatik binek aracım var o 80-90 krş yakıyor. Ayrıca benim aracın pili de yok. Yani bilemiyorum ömrü kaç yıl TOGG bataryalarının, 5-6 yıl gibidir sanki. Çok pahalı olduklarını zaten elek. bisiklet-scooter dan biliyoruz.

TOGG sınıfta kalıyor tüketim konusunda lafın özü. Hayır elektriği ithal etmesek, akü fabrikamız olsa tmm ama Tesla bile hala Çin'den alıyorken bizim daha uzun süreye ihtiyacımız var. Kesinlikle destek çıkıyorum projeye, olmalıydı ve oluyor, yönetimden bağımsız, Türk Milletinin dinamikleriyle. Ama Neden daha ekonomik bir modelle başlanmadı, ufak bir sedan olsa ne eksik olurdu? Cidden merak ediyorum...

Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik bilgiye göre 100 km de yaklaşık 17kw tüketecek ve 500 km menzili olacak. Kuracakları istasyonlarda KW ını yaklaşık 7.5 TL den satacaklarmış. Kaba hesapla deposu 85 KW ve 650 TL ye dolacak, 100 km de de 130 TL yakacak, km de 1.3 TL. Benim bir lpg li otomatik binek aracım var o 80-90 krş yakıyor. Ayrıca benim aracın pili de yok. Yani bilemiyorum ömrü kaç yıl TOGG bataryalarının, 5-6 yıl gibidir sanki. Çok pahalı olduklarını zaten elek. bisiklet-scooter dan biliyoruz.

TOGG sınıfta kalıyor tüketim konusunda lafın özü. Hayır elektriği ithal etmesek, akü fabrikamız olsa tmm ama Tesla bile hala Çin'den alıyorken bizim daha uzun süreye ihtiyacımız var. Kesinlikle destek çıkıyorum projeye, olmalıydı ve oluyor, yönetimden bağımsız, Türk Milletinin dinamikleriyle. Ama Neden daha ekonomik bir modelle başlanmadı, ufak bir sedan olsa ne eksik olurdu? Cidden merak ediyorum...
    Tesla neyi çinden alıyor?

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesla neyi çinden alıyor?
    Bataryayı, ama sanırım Nevada da yeni bir fabrikası var, yakın zamanda kendi üretmeye başlamış...Aratınca çıkan sonuç

Ek bilginiz varsa buyrun...

Motosikleti

Togg a özel fiyat değil kendi sınıfında değerlendirmek lazım. Başka elektrikli araçlar da aynı tarifeden kullanacak. Elektrikli araçlar da da az yakan çok yakan var mı acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek kriter kazanan ata oynamak olunca tabi kim gelmiş, kim gitmişin bir önemi olmuyor.
    Kaybetmek alışkanlık olunca da tuvalet taşına umut bağlanıyor değil mi

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Togg a özel fiyat değil kendi sınıfında değerlendirmek lazım. Başka elektrikli araçlar da aynı tarifeden kullanacak. Elektrikli araçlar da da az yakan çok yakan var mı acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Kaybetmek alışkanlık olunca da tuvalet taşına umut bağlanıyor değil mi
    İllaki var, Togg muhtemelen 2 tona yakındır. 1 tonluk sedanın gereksinim duyacağı elektrik doğal olarak daha az olur (yükü aynı kabul ederek). Ha, aynı ağırlıkta SUV olduğu sürece yakın tüketim olur kanaatindeyim...

Tesla bildiğim kadarıyla sadece çinde üretip satış yaptığı araçları için çinde batarya ürettiriyor. Bunun haricinde Almanya'da fabrika var (faaliyette mi bilmiyorum) bir de Nevada'da pil fabrikası var. Öyle yani çinden alıyor diye kestirip atmak doğru değil.

İllaki var, Togg muhtemelen 2 tona yakındır. 1 tonluk sedanın gereksinim duyacağı elektrik doğal olarak daha az olur (yükü aynı kabul ederek). Ha, aynı ağırlıkta SUV olduğu sürece yakın tüketim olur kanaatindeyim...
    Ağırlık elbette tüketim yakın sayılabilecek seviyeler taşırdı, elbette benzer motor ve benzer aero dinamik rüzgar direnç katsayılarına sahip olsalardı. Tog hakkında zerre bilgi yok.

Ben merakla ADAC testlerini bekliyorum.

Bu işlerde bazı motosiklet markalarının ağırlık verirken kuru/ıslak belirtmemesi gibi kriterlerin olduğu aşikar. Bakalım ne sürprizler çıkacak.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesla bildiğim kadarıyla sadece çinde üretip satış yaptığı araçları için çinde batarya ürettiriyor. Bunun haricinde Almanya'da fabrika var (faaliyette mi bilmiyorum) bir de Nevada'da pil fabrikası var. Öyle yani çinden alıyor diye kestirip atmak doğru değil.

Ağırlık elbette tüketim yakın sayılabilecek seviyeler taşırdı, elbette benzer motor ve benzer aero dinamik rüzgar direnç katsayılarına sahip olsalardı. Tog hakkında zerre bilgi yok.

Ben merakla ADAC testlerini bekliyorum.

Bu işlerde bazı motosiklet markalarının ağırlık verirken kuru/ıslak belirtmemesi gibi kriterlerin olduğu aşikar. Bakalım ne sürprizler çıkacak.
    Kestirip atmak ne demek pek anlam veremedim. Ortada gerçek bir bilgi var, aratıp okursunuz hangi aracında hangi ülkedeki bataryayı kullandığını, rapor hazırlayıp sunamam..🙂. Siz inanmayarak "neyi alıyormuş" deyince bataryayı dedim ve evet cidden doğru bilgi vermişim. Hangi tarihe kadar ne almış, % kaçını bu fabrikadan temin etmiş, extra bilgi isteyen araştırıp bulabilir. Hem Tesla babamın oğlu değil sonuçta 🙂. Çinden alsa ne patagonyadan alsa ne, Çinden alınca aşağılamışmı oluyorum markayı 😆, niye yapayım ki. Hem Tesla, hakkında ileri geri konuşulamayacak bir "nesne" mi..🤣.

Amma velakin batarya sektörünün, en azından son senelere kadar lokomotifinin hatta tekelinin çin olduğu aşikar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Tesla currently uses LFP batteries from China's CATL in some China-made Model 3 and Model Ys, and in the United States it started sales of entry-level Model 3 sedans with LFP.

2021 haberi...Okuyunuz..Hem çinde hem USA de Model 3 ve Model Ys lerde çin bataryası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Buyrun taze bir haber daha;

İlgilenen açar bakar...

Motosikleti
    Kestirip atmak ne demek pek anlam veremedim. Ortada gerçek bir bilgi var, aratıp okursunuz hangi aracında hangi ülkedeki bataryayı kullandığını, rapor hazırlayıp sunamam..🙂. Siz inanmayarak "neyi alıyormuş" deyince bataryayı dedim ve evet cidden doğru bilgi vermişim. Hangi tarihe kadar ne almış, % kaçını bu fabrikadan temin etmiş, extra bilgi isteyen araştırıp bulabilir. Hem Tesla babamın oğlu değil sonuçta 🙂. Çinden alsa ne patagonyadan alsa ne, Çinden alınca aşağılamışmı oluyorum markayı 😆, niye yapayım ki. Hem Tesla, hakkında ileri geri konuşulamayacak bir "nesne" mi..🤣.

Amma velakin batarya sektörünün, en azından son senelere kadar lokomotifinin hatta tekelinin çin olduğu aşikar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Tesla currently uses LFP batteries from China's CATL in some China-made Model 3 and Model Ys, and in the United States it started sales of entry-level Model 3 sedans with LFP.

2021 haberi...Okuyunuz..Hem çinde hem USA de Model 3 ve Model Ys lerde çin bataryası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

https://i.hizliresim.com/6koq8bg.png

İlgilenen açar bakar...
    Sende ayıp ediyorsun yahu hiç ithal mala ima ile bile olsa laf söylenir mi. Tesla Türkiye'de üretilse o zaman atış serbest

Kestirip atmak ne demek pek anlam veremedim. Ortada gerçek bir bilgi var, aratıp okursunuz hangi aracında hangi ülkedeki bataryayı kullandığını, rapor hazırlayıp sunamam..��. Siz inanmayarak "neyi alıyormuş" deyince bataryayı dedim ve evet cidden doğru bilgi vermişim. Hangi tarihe kadar ne almış, % kaçını bu fabrikadan temin etmiş, extra bilgi isteyen araştırıp bulabilir. Hem Tesla babamın oğlu değil sonuçta ��. Çinden alsa ne patagonyadan alsa ne, Çinden alınca aşağılamışmı oluyorum markayı ��, niye yapayım ki. Hem Tesla, hakkında ileri geri konuşulamayacak bir "nesne" mi..��.

https://i.hizliresim.com/6koq8bg.png

İlgilenen açar bakar...
    Ben niye Tesla'yı kötülüyorsunuz mu dedim? Başka denyolar gibi bir kişi ya da malı ilahlaştırmam ben merak etmeyin.

Tesla çinden batarya almıyor da demedim, aldığı bataryayı çinde satılan ve çinden ithal edilen araçlarına koyuyor dedim.

Tesla'nın tartışılacak bir çok yönü vardır elbette. Bazı denyolar at gözlüğü taktığı için anlamayabilir bu durumu o normal. Ya da yine aynı denyolar gibi içinin neredeyse tamamı ithal olan ama Türkiye sınırlarında birleştirildiği için yerli ve milli de diyecek halim yok sonuçta.

Neyse demem o ki Tesla çinden batarya almıyor değil ancak hepsini çinden almıyor. Ayrıca son paylaştığınız ortaklık haberinde "may" ifadesinin anlamını bildiğinizi düşünüyorum. Arapça anlayanlar için çeviri yapayım kelime "belki" demek. Hani %100 belki yerli ve milli olacak ya "tok".

İçten yanmalı motorlarda olduğu gibi elektrik motorlarında ve bunların gücünün yere aktarımı sırasında yaşanan kayıplar ciddi manada tüketim ve kat edilen mesafeyi etkileyecektir. 250 km vaadiyle ortaya çıkan ve istanbulda 100 km zor kullanılabilen reno modeli vardı. Pil kalitesini de önümüzdeki günler gösterecek elbet. Kaç deşarjda ne kadar ömür kaybedecek.

Tesla binek araçlarının yanı sıra diğer ürünleri için farkı kılıflarda pil üretimi yapıyor sanırım. Hatta bunlar yine binek araçlarında kullanılacak. Sadece kwh ölçümleri değil bu pillerin kılıfları kullanım esnasında vereceği güç ve şarj olma hızlarında da değişkenlik gösterecektir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tayyip forumu görse gözleri yaşarır.

düşünsene 20 yılda zar zor başkalarına milli adı altında araba yaptırıyorsun, sanki rakibi tesla gibi muhabbetler dönüyor
    ero__ bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ya geçen aklıma takıldı. Şimdi geçtiğimiz aylarda bu adamlar montaj hattında sıra sıra TOGG'lar gösterdiler. Hani modern endüstride bir aracın montajı haftalar sürmez. Yıllık üretim kapasitesi 175 bine çıkacak ama ilk sene 20 bin araç üretecekler. Demek istediğim, geçen süreye bakarsak binler zor ama belki 1000 adet, hadi kötümser olalım 100 tane üretmişlerdir. Yolda giden tek tük aracın resmi servis ediliyor, montaj hattı servis ediliyor da üretimi tamamlanmış olması gereken 100 ila 1000 arasındaki aracın toplu resmi niye servis edilmiyor?

Yoldaki tek araç resminin mi, park halindeki yüzlerce araç resminin mi altına "Yapamazlar diyorlardı" diye yazmak bu soysuz hain muhalefete daha iyi kapak olur?

REKLAM ALANI
73. sayfa BirinciBirinci ... 23637172737475 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)