Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hmm, devletin haberi olmuş ama üstüne düşmemişse iş daha da vahim. Seçimden sonra bürokratlar öyle bir cezalandırılmalı ki bir daha hiç bir bürokrat iktidara güvenip yanlış yapmasın, sonra hayatım kayacağına şimdi oraya buraya sürüleyim veya rant yemeyeyim diyebilsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahte ilacı devlet vermiyor zaten.SGK'nın çalışanları veriyor.Hatta yanlış bilmiyorsam bir müfettiş(yani devlet) soruşturma açmış ilaçların sahte olduğunu belgeleri ile kanıtlamış.Üstünede ilacın orjinalini üreten firma SGK'yı uyarmış ama sallayan olmamış.Çok merak ediyorum yarın öbür gün çocuğunuz kan kanseri olsa ilaçlarını kullanıp tedavisini olduğu halde kan kusa kusa yavaş yavaş gözünüzün önününde eriyip gitse yine "Amo Dövlöt nö vörürse kabol edörüz" diyebilecek misiniz?Devlet ile hükumetin farkını öğrenin baştan.Devlet,AKP örgütü tarafından etkinsizleştirildi.Zaten devletin etkinliğinin olduğu yerde hiç kimse sahte kanser ilacı satmaya cesaret bile edemez.
    Açıklama yapmaya gerek bile duymadım. Bu haberin doğru olmadığını üzerinde konuşmaya gerek olmadığını biliyorum. Yoksa insan faktörü nün olduğu yerde herşeyin olabileceğini ilkokul kitaplarında ki Cin Ali bile bilir.

Bu arada SGK çalışanları değil ilaç firmaları çok şey yapmak için uğraşıyorlar. Ama denetimlerin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Nitekim gereği de yapılmış. Sağlık bakanı gerekli açıklamayı yaptı.

Bu arada memur ile müfettiş ( yani devlet) ilginç olmuş memur nirenin amelesi

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklama yapmaya gerek bile duymadım. Bu haberin doğru olmadığını üzerinde konuşmaya gerek olmadığını biliyorum. Yoksa insan faktörü nün olduğu yerde herşeyin olabileceğini ilkokul kitaplarında ki Cin Ali bile bilir.

Bu arada SGK çalışanları değil ilaç firmaları çok şey yapmak için uğraşıyorlar. Ama denetimlerin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Nitekim gereği de yapılmış. Sağlık bakanı gerekli açıklamayı yaptı.

Bu arada memur ile müfettiş ( yani devlet) ilginç olmuş memur nirenin amelesi
    Sağlık Bakanı olacak şahsiye bu ilaçların sahte olmadığına dair bilimsel rapor yada resmi kanıt mı sundu?

Sağlık Bakanı : İlaçlar sahte değil.
    Biz : Haaa tamam o zaman ilaçlara sahte değil.Okey....

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarl...utlari-2017857

Adam burada tıkır tıkır resmi raporlar ve yazışmalar ile kanıtlamış.Kimsede çıkıp bu raporlar,yazışmalar sahte bu adam yalancı diyemiyor

Hadi dedim ben adama inanmıyorum kendim biraz araştırayım.Yaptığım araştırmada Türk firmaların diğer ilaç dışında 3 farklı sahte ilaç sattığı bilgisine ulaştım.Diyelim ki Murat Ağırel yalancı İsviçreleri ilaç firması Swissmedic te mi yalan atıyor?
    Adamlar,sahte olduğu gerekçesiyle 3 farklı Türk ilaç deposundan 3 farklı ilacın alımını yasaklamışlar.

Buyur bu da babalar gibi kanıtı;
    https://www.swissmedic.ch/swissmedic...brasilien.html

Yalansa buyur kanıtla.

Ülkemizi dünyaya rezil ettiniz rezilll.Dua edin de bu ilaçları kullanan yakınlarını kaybedenler Avrupa İnsan hakları mahkemesine dava açmasın.
    Cyan ve ero__ bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık Bakanı olacak şahsiye bu ilaçların sahte olmadığına dair bilimsel rapor yada resmi kanıt mı sundu?

Sağlık Bakanı : İlaçlar sahte değil.
    Biz : Haaa tamam o zaman ilaçlara sahte değil.Okey....

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarl...utlari-2017857

Adam burada tıkır tıkır resmi raporlar ve yazışmalar ile kanıtlamış.Kimsede çıkıp bu raporlar,yazışmalar sahte bu adam yalancı diyemiyor

Hadi dedim ben adama inanmıyorum kendim biraz araştırayım.Yaptığım araştırmada Türk firmaların diğer ilaç dışında 3 farklı sahte ilaç sattığı bilgisine ulaştım.Diyelim ki Murat Ağırel yalancı İsviçreleri ilaç firması Swissmedic te mi yalan atıyor?
    Adamlar,sahte olduğu gerekçesiyle 3 farklı Türk ilaç deposundan 3 farklı ilacın alımını yasaklamışlar.

Buyur bu da babalar gibi kanıtı;
    https://www.swissmedic.ch/swissmedic...brasilien.html

Yalansa buyur kanıtla.

Ülkemizi dünyaya rezil ettiniz rezilll.Dua edin de bu ilaçları kullanan yakınlarını kaybedenler Avrupa İnsan hakları mahkemesine dava açmasın.
    Tamam abi bunlar s.. refsiz. Bence bunların gidene kadar ilaç falan içmeyin. Hepsi sahtekar..

Yahu okurken başım döndü. İşin içine girmeyen ülke kalmadı. Ama şunu bulamadım sahte ilaç mı ruhsatsız ilaç mı.

Neyse işin içinde insan var ise her şey olabilir.

Kimseyi savunacak halim yok. İnşallah kim ne yaptı ise karşılığını bulur.
    Dediğim gibi devlet sahte ilaç vermez.

Bu kanunsuz iş asla olamaz demek değildir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bugün Togg u ilk defa canlı gördüm , arabayı Zorlu'nun bahçesinde sergiliyorlar , Şubat ayında ön satışa çıkacakmış , seçtiğiniz opsiyona göre bir iki ay içinde de teslimat gerçekleşecek dediler , arkadaşlar projeyi başından beri destekleyen biri olarak açıkçası biraz hayal kırıklığı yaşadım, birincisi arabayı fotograflardakinden daha küçük buldum , yani öyle Türk insanının sevdiği gibi bir görünüşü pek yok , tamam estetik görünüyor ama daha kalıplı bir kasa beklerdim, ikincisi aracın kaporta birleşim noktaları baya baya sorunlu , en basitinden kaputun sağ ve sol çamurlukla birleşim çizgileri 2-3 mm farklı, kumpasla vs ölçmeye bile gerek yok yani gözle belli oluyor, arka stop farının üzerinde çamurluğun köşesinde ciddi boya deformasyonu gördüm , sanırım üzerine fırça ile rötuş yapmışlar, ilgiliyle bunları konuştuk biraz şaşırdı, kimseden bunları duymadığını falan geveledi bunun satışa çıkmayacak prototip üretilen 104. araba olduğunu söyledi , seri üretim umarım daha derli toplu olur , ilgilinin söyledikleride doğru olabilir ama herkesin merakla beklediği bir arabayı ilk defa teşhir edecekseniz detaylara dikkat etmek gerekirdi , seri üretim araçları görmeyi hatta test etmeyi merakla bekliyorum..
    Thracian ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Adını duyunca kendinden geçen fanboyların bunları görmemiş olmaları normal. O değil de, hani başkaları söylememiş, yetkililer de mi fark etmemiş? Prototip de olsa bunları söylediğinizde şaşırmadan farkında olduklarını, prototip olduğu için böyle olduğunu söylemeleri gerekmez mi? Özürleri kabahatinden beter.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    104 tane prototip araç mı olur yahu?
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    Yok.
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Togg u ilk defa canlı gördüm , arabayı Zorlu'nun bahçesinde sergiliyorlar , Şubat ayında ön satışa çıkacakmış , seçtiğiniz opsiyona göre bir iki ay içinde de teslimat gerçekleşecek dediler , arkadaşlar projeyi başından beri destekleyen biri olarak açıkçası biraz hayal kırıklığı yaşadım, birincisi arabayı fotograflardakinden daha küçük buldum , yani öyle Türk insanının sevdiği gibi bir görünüşü pek yok , tamam estetik görünüyor ama daha kalıplı bir kasa beklerdim, ikincisi aracın kaporta birleşim noktaları baya baya sorunlu , en basitinden kaputun sağ ve sol çamurlukla birleşim çizgileri 2-3 mm farklı, kumpasla vs ölçmeye bile gerek yok yani gözle belli oluyor, arka stop farının üzerinde çamurluğun köşesinde ciddi boya deformasyonu gördüm , sanırım üzerine fırça ile rötuş yapmışlar, ilgiliyle bunları konuştuk biraz şaşırdı, kimseden bunları duymadığını falan geveledi bunun satışa çıkmayacak prototip üretilen 104. araba olduğunu söyledi , seri üretim umarım daha derli toplu olur , ilgilinin söyledikleride doğru olabilir ama herkesin merakla beklediği bir arabayı ilk defa teşhir edecekseniz detaylara dikkat etmek gerekirdi , seri üretim araçları görmeyi hatta test etmeyi merakla bekliyorum..
    Bir seyi ilk defa üretildigi zaman illaki problem olacaktir. Tesla'nin Berlin de acilan fabrikasindan cikan ilk araclarda da problemler oldu. Hatta test etmeye gittiklerimdekini saymakla bitmez. Ama sergiye ya da görücüye cikarttiginiz araca daha özenli yaklasmaniz gerekiyor. Hasmet in dedigi gibi 104 tane prototip mi olur.

Bir de bu arabanin kac modeli var? Istanbul havalimaninda gösterilen arac ile medyada görülen arac cok farkli.
    espresso bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TOGG zaten C sınıfı SUV.Boyutları Peugeot 3008,BMW X1,Ford Kuga tarzı araçlar ile aşağı yukarı yakındır.Halk gözünde büyüttükçe büyüttüğünden Lincoln Navigator tarzı bir şey bekliyor.

Haşmet aganın da dediği gibi 104 tane prototip araç olmaz.Prototip 1 tane olur,geliştirme sürecine göre 2-3 tane olur.Prototip 2019 yılında bize gösterilen ön panjuru kapalı araçtı.Bu 104 araç deneme üretiminden çıkan araçlar.Kardeşim zamanında Fiat fabrikasında çalıştığından biraz bu konu da bilgim var.Deneme üretiminde,üretim hızı ve kapasitesi test edilir,hatalar tespit edilir,çalışanlar seri üretim sürecini öğrenir ve uyum sağlar.İlk üretim olduğundan mühendisinden işçisine herkes daha çok üstüne titrer ve daha fazla dikkat eder.

Benim anladığım kadarı ile TOGG'un fabrikasını da işi bilmeyen torpilli eş dost ile doldurmuşlar.Bu fabrikanın kalite mühendisi yok mu?Bilmem kaç nokta kontrolden geçmiyor mu bu araçlar?Hadi hepsini geçtik bu araçları üreten işçilerde göz nizam yok mu?Kimse de demiyor mu bu arabalar niye böyle.
    espresso bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Açıkçası bu araçtan bir Toyota ya da VW seviyesinde üretim kalitesi beklemek çok mantıklı değil zaten. Tesla bile on küsür yıl üretimden sonra hâlâ çok geride.

Motosikleti
    speederbike
    Yakında haber çıkar, yurtdışından sipariş yağıyor diye.

Motosikleti
    Fabrikanın olduğuna..
    Üretim bandının olduğuna...
    Artık üretimin de olacağına.... inandık

Şimdi geriye test olup olmayacağı..
    Kar edip etmeyeceği...
    ...(devam ediyor)
    Gelecekte
    Boyası kötü....
    Ekran donuyor.....
    Virüs var....

Devam eden ve gelecekte soöylenecekler gayet doğal..ve söylenmeli

En kötüsünü atlattık herhalde
    Demiştim....

Motosikleti
    falcon flash 100
    aracın kaporta birleşim noktaları baya baya sorunlu , en basitinden kaputun sağ ve sol çamurlukla birleşim çizgileri 2-3 mm farklı, kumpasla vs ölçmeye bile gerek yok yani gözle belli oluyor, arka stop farının üzerinde çamurluğun köşesinde ciddi boya deformasyonu gördüm , sanırım üzerine fırça ile rötuş yapmışlar,
    Onlar kusur değil farklı olsun diye özellikle bilerek yapılmış..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demiştim....
    Sence gayet doğal değil mi Abi, insanların böyle şeylere önyargılı davranması?
    Sonuçta buna benzer en az 50 tane vaat var, hiç gerçekleşmeyen...

Motosikleti
    speederbike
    O değil de gören bunların fabrikası sanacak. Hiç Vestel'i Casper'ı savunduklarını görmedim.

Motosikleti
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sence gayet doğal değil mi Abi, insanların böyle şeylere önyargılı davranması?
    Sonuçta buna benzer en az 50 tane vaat var, hiç gerçekleşmeyen...
    E ben de söylenmesi gayet doğal söylenmeli demişim.
    Doğal olmayan süreç geride kaldı. Olmaz olamaz imkansız... Bunlar bitti

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de gören bunların fabrikası sanacak. Hiç Vestel'i Casper'ı savunduklarını görmedim.
    Vestel de Casper da TOGG da Baykar da.... Hepsi bizim. Biz derken sen de varsın içinde .
    istemezük olmasın
    Niye yapıyorlar değil neden yapılmıyor sorusu nu haklı bulanlar tarafında olmak onemli

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    E ben de söylenmesi gayet doğal söylenmeli demişim.
    Doğal olmayan süreç geride kaldı. Olmaz olamaz imkansız... Bunlar bitti

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Vestel de Casper da TOGG da Baykar da.... Hepsi bizim. Biz derken sen de varsın içinde .
    istemezük olmasın
    Niye yapıyorlar değil neden yapılmıyor sorusu nu haklı bulanlar tarafında olmak onemli
    Biz derken ben yokum. Vestel'de, Casper'da falan hissem yok. Emeğini satarak geçinen, fazla fazla vergi veren emekçi bir vatandaşım sadece.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Vestel ve Casper kendi yağında kavrulup katma değer üretiyor, vergi veriyor, yani vatandaşa ve millete faydası var. TOGG ise vergileri yiyen ve yiyecek bir proje. Velhasıl tam tersi.

Motosikleti
    Herhangi bir şeyin memleket hayrına olup olmadığını anlamak için bu tiplerin düşüncesini öğrenmek yeterli.
    Neye iyi derlerse illa bir pu*tluk vardır o işte...

Kötü dedikleri ise illa ki hayırlı iştir

Vestel ve Casper dan şüphe duydum birden niyeyse
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)