Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
50. sayfa BirinciBirinci ... 40484950515260 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobil Tanıtım Töreni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce 180'e çıktık diyor sonra 100 ile fren testi yapıyor. Arkada akan görüntüye göre bence 80 km/s bir yavaşlama falan yok ortada.

Arkadaki şarj aletinin yada lastik şişirgeçlerin paketini dahi açmadan "amman da çoh gözel" demek

Ayarsız öveceğim derken zerre otomobil bilgisi olmadığını ortaya dökmek böyle olsa gerek.
    Bir bu değil tabii ancak umarım olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Vatan hainine bakın. TOGG dururken Kia'ya dünyanın en iyi elektrikli arabası demiş.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatan hainine bakın. TOGG dururken Kia'ya dünyanın en iyi elektrikli arabası demiş.
    Tam başlık "Dünyanın En İyi Elektrikli Arabası Seçilen .." şeklinde. Adam görselde Clickbait yapmış. "En iyi" kavramı bu işin orotitelerine ait yani.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    speederbike
    Başına "Sözde" ibaresi koysaymış.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Başına "Sözde" ibaresi koysaymış.
    Özel mesaj atın. Bir dahaki sefere sizden fikir alsın.
    bursalıali bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    speederbike
    Alsın tabii ki. Bostan korkuluğu muyuz burada?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de boyle bir sey yazilmis: "Yani akıllı cihazın dışında sunduğumuz teknoloji ve hizmetlerin kullanımından gelir elde etmeyi hedefledik."

Yani aracta kullanmak icin aylik para odeyeceginiz ozellikler olacak herhalde???
    Bu saçmalığı büyük markalar yapmaya başladı. TOGG da bizim neyimiz eksik diye düşünmüş.

https://www.theverge.com/2022/7/12/2...-seats-feature
    https://www.bbc.com/news/technology-63743597

Ortada bir hizmet olsa anlarım ama bu iş modeli tamamen çakallık ve ters teper. Müşteri parasını peşin verip aldığı donanımı kullanmak için üyelik ücreti ödemez.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu saçmalığı büyük markalar yapmaya başladı. TOGG da bizim neyimiz eksik diye düşünmüş.

https://www.theverge.com/2022/7/12/2...-seats-feature
    https://www.bbc.com/news/technology-63743597

Ortada bir hizmet olsa anlarım ama bu iş modeli tamamen çakallık ve ters teper. Müşteri parasını peşin verip aldığı donanımı kullanmak için üyelik ücreti ödemez.
    Öder. Mesela KTM sahipleri de motorda bulunan satın aldıkları donanımların çalışması için ek ücret ödüyorlar.
    Böyle bir gelir modelinde sıkıntı yok. Lakin TOGG'un yalanı bununla alakalı değil, hasmet'in alıntısı başka bir uzun yazının bir parçası değilse TOGG'un fintek, blockchain gibi (gibi.. :D) hizmet alanları da olacakmış, buradan para kazanacaklarmış, ondan bahsediyordur. Kimse sormamış ama ne yapacaksınız diye sorulsa verecekleri cevap da şuraya beton döktük şeklinde.

Silikon vadisini sanayi sitesi zanneden kafalar işte.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelir dağılımı eşitsizliği ile otomobil satışlarının ne alakası var hocam o konu başka bir mesele , Türkiye de 2022 Ocak-Ekim otomobil satışı 450.000 adet , son 10 yılın ortalaması ise 800.000 , önümüzdeki yıllarda çeşitli krizler düzelirde arz artıp fiyatlar biraz düşerse artan taleple beraber 1milyona çıkacaktır...bu hacimde Togg satışı 100.000 adeti bulabilir rakkamlarda sıkıntı yok , kritik nokta otomobilin kalitesi , memnuniyeti vs kabul edilebilir seviyede olmasıdır..
    Gelir dağılımı ile alakası şöyle: Bu tip bir aracı bu sayıda satmak için sağlıklı bir orta kesim şart. Peki durum öyle mi? Şu foruma bir çok insanın şahsi aracı vardır. Peki kaçı lüks sayılabilecek bir SUV seviyesinde? Bakın bir yakınım Türkiye'de on yılların uzman doktoru. O bile ulaşamayacaksa hangi 200 bin ulaşacak bu araca?
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelir dağılımı ile alakası şöyle: Bu tip bir aracı bu sayıda satmak için sağlıklı bir orta kesim şart. Peki durum öyle mi? Şu foruma bir çok insanın şahsi aracı vardır. Peki kaçı lüks sayılabilecek bir SUV seviyesinde? Bakın bir yakınım Türkiye'de on yılların uzman doktoru. O bile ulaşamayacaksa hangi 200 bin ulaşacak bu araca?
    Hocam deseniz ki niye ucuz yollu bir şey yapmıyorlar ? Türkiye de düşük gelirli insanlarda satın alsın , eyvallah hak veririm ama devlet desteğiyle yeşeren bir proje olsada nasıl bir araçla piyasaya giriş yapacaklarına kendileri karar vermiş olmalı , mevcut suv aracın satışı tatmin ederse tahminimce ileriki yıllarda B sınıfı bir araçda gelebilir , önümüzdeki aylarda Dacia nın en ufak elektrikli aracı Spring Tr de satışa sunulacak , fiyatıda çok uygun olacakmış , bu araca gelecek talebi bende merak ediyorum Togg ekibi içinde yönlendirici olabilir..bir de hocam Tr de çatır çatır yüksek donanımlı Passat vs 1 ila 1,5 milyon TL lik araçlar yok satıyor , kim alıyor bu otomobilleri ? Honda da 400bin tl lik motosikletler kapışılıyor , kamyondan iner inmez trafiğe çıkıyor , bakma milletin ağlayıp sızladığına , bizim millet 50 yaşına kadar bir defa checkup yaptırmaz ama motosikletine otomobiline acımaz harcar :D

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye fosil yakıtlı araç işini kaçırdı. Şu veya bu sebep her neyse.

Elektrikli araç için bana göre geç kalındı. Umarım bunu da kaçırmayız. Altyapısı hazır markalarla rekabet etmek çok zor. Hele bizdeki istemezük cilerin sayısı bu kadar çok iken.

Muhalefet den sadece Muharrem ince den güzel bir eleştiri geldi. Elektrikli otomobil olsun ama HİDROJEN işini de yapmamız lazım diye.

Onun dışında forumda olduğu gibi yapamazlar,satamazlar, gibi eleştiri değil temenniler ortada.
    Şimdi bütün markalar bu işe yöneldi.

Geç kaldık..

Motosikleti
    speederbike
    Koskoca fabrika benim lafımla zarar etmeyecek herhalde? Ülker'i de çok eleştiriyorum ama etkilenmiyor, aksine gittikçe büyüyor.

Onun için, başarısız olursa istemezükçüler yüzünden başarısız olur safsatasını geçiniz. Asıl pazarlarının yurtdışı olduğunu söylüyorlar zaten (ama niyeyse bütün PR yurtiçine yönelik), benimle çok bir alakaları yok.
    DickName bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam deseniz ki niye ucuz yollu bir şey yapmıyorlar ? Türkiye de düşük gelirli insanlarda satın alsın , eyvallah hak veririm ama devlet desteğiyle yeşeren bir proje olsada nasıl bir araçla piyasaya giriş yapacaklarına kendileri karar vermiş olmalı , mevcut suv aracın satışı tatmin ederse tahminimce ileriki yıllarda B sınıfı bir araçda gelebilir , önümüzdeki aylarda Dacia nın en ufak elektrikli aracı Spring Tr de satışa sunulacak , fiyatıda çok uygun olacakmış , bu araca gelecek talebi bende merak ediyorum Togg ekibi içinde yönlendirici olabilir..bir de hocam Tr de çatır çatır yüksek donanımlı Passat vs 1 ila 1,5 milyon TL lik araçlar yok satıyor , kim alıyor bu otomobilleri ? Honda da 400bin tl lik motosikletler kapışılıyor , kamyondan iner inmez trafiğe çıkıyor , bakma milletin ağlayıp sızladığına , bizim millet 50 yaşına kadar bir defa checkup yaptırmaz ama motosikletine otomobiline acımaz harcar :D
    Gercekten ortalik 1-1.5 milyon degerinde Passat mi dolu?

Kamyondan iner inmez trafiğe çıkma gozlemi yakin zamanda ise sebebi Ukrayna-Rusya savasi temelli cip uretimi yetersizligi. Kovid tedarik zincirine balta vurmustu ama bu bambaska bir durum. Gecen Nisan esime yeni araba almak durumunda kaldik. Neredeyse 25 yildir Amerika'da yasiyorum, ilk kez boyle bir durumla karsi karsiya kaldim. Galeriler bombos. 2-3 ay sonra gelecek araclari satiyorlar. Koskoca alanlar dimdizlak. Hibrit arac uretimi komple durmustu, cunku normal araclardan cok daha fazla cip kullaniliyormus onlarda. Mecburen biz de kamyondan inen bir araca binip evin yolunu tuttuk.

Konuya donecek olursak, dediginiz gibiyse iyi... Ama es-dosttan duydugum cok oyle degil. Ozellikle son bir yilda alim gucunun acaip azaldigindan sikayetci herkes.

Motosikleti
    Geliri çok düşük vatandaşlarımız elbette çoğunluğu oluşturuyor , zorunlu ihtiyaçlarını bile karşılayamayanların olduğu bir ülkeyiz ama bir yandanda milyon Tl lik otomobiller yok satıyor , bu şahıslar Togg içinde müşteri potansiyeli oluşturuyorlar demek istedim , benim çevremde daha doğrusu çalıştığım çevrede armatör gemi sahibi insanlarla sık sık muhatap oluyorum , onlarda hep şikayette :D

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    2016 Ekim'de ayda 12bin araç satan VW, 2022 Ekim'de 5bin araç satmış. Türkiye çapında.

Ocak-Ekim'de 80 Milyon'luk Türkiye'de 49bin araç satmış yine VW.
    Aynı VW, 60 Milyonluk İtalya'da 86bin satmış. Burada 36bin araç satan Toyota orada 74bin araç satmış. İtalya bu Almanya değil. Baktığımız marka FIAT değil.

Bir tek şehri bir çok orta ölçekli ülkeden kalabalık bir şehir var. Hala daha kim alıyor bunları, millette para var falan diyorsanız gerçekten söylenecek hiç bir şey yok.

Alım gücü tabii ki yerlerde ama TOGG alabilecek kitle var diyorsan, ABD'de mortgage krizi olduğunda da bu krizi patlatan adamlar milyon dolardan fazla bonus aldılar. Bu kriz olmadığını göstermiyor.
    Evet TOGG alabilecek kitle tabii ki var. Alınabilecek bir ürün yok sadece sorun bu.

Motosikleti
    speederbike
    Ekonomik kriz içinde olan ülkelerde hiçbir zaman nüfusun yüzde yüzü sefalet çekmez. %10'a kadar varan bir zümre için krizler vız gelir tırıs gider. 80 milyonluk ülkede bu 8 milyon eder. Kafeleri, Mercedesleri dolduran kitle budur. Ay sonunu zor getiren adam da bunları görüp ülke zengin der, bilmez ki 72 milyon kendisi gibi yaşıyor.
    espresso, ozanturk, Italian ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Ekonomik kriz içinde olan ülkelerde hiçbir zaman nüfusun yüzde yüzü sefalet çekmez. %10'a kadar varan bir zümre için krizler vız gelir tırıs gider. 80 milyonluk ülkede bu 8 milyon eder. Kafeleri, Mercedesleri dolduran kitle budur. Ay sonunu zor getiren adam da bunları görüp ülke zengin der, bilmez ki 72 milyon kendisi gibi yaşıyor.
    Hocam ülkenin durumunu yazmıyorduk , konu bu ülkede yada sizin belirttiğiniz o 8 milyon içinde kaç kişi Togg alır , bi 50-60 bini alsa iyi olur :D daha öncede yazmışdım büyük miktarda elektrikli araç fonu aldım getirisi çok iyi tavsiye ederim..

Motosikleti
    speederbike
    TOGG da borsaya açılsa da ondan da alsanız.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Birde olaya farklı bir açıdan bakalım.
    Vatandaşın derdi aynı bu forumdaki bir çok arkadaş gibi, piyasa malı bir araç alayım, 6 ay kullanayım, kullandığımdan yükseğe, en azından aynı paraya satayım şeklinde...

Durum böyleyken, kimin ürettiği ve adı önemli değil ama piyasaya yeni giren, geleceği belli olmayan, oto piyasasında hiçbir tecrübesi olmayan T..G marka, Xxx model arabayı almaz. Helede milyon liralar fiyattan bahsediyorsak.

Geriye bir avuç zaten zengin, bir avuçta kolaydan yada sonradan zengin olmuş yandaş takımı kalır.
    Bu takım malum kişiye yaranmak için Togg alırmı, alır.

Malum kişi iktidardan düştüğü anda Togg alacak bir kişi bile bulamazsınız. Gider iki misli fiyata Akman malını alır ama Toggu almaz.

Bu benim tesbitim.
    Belki zaman beni yanıltır.

Ama bu tespitim nedeniyle beni istemezükçü ilan eden varsada ağzına kürekle vurala...
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde olaya farklı bir açıdan bakalım.
    Vatandaşın derdi aynı bu forumdaki bir çok arkadaş gibi, piyasa malı bir araç alayım, 6 ay kullanayım, kullandığımdan yükseğe, en azından aynı paraya satayım şeklinde...

Durum böyleyken, kimin ürettiği ve adı önemli değil ama piyasaya yeni giren, geleceği belli olmayan, oto piyasasında hiçbir tecrübesi olmayan T..G marka, Xxx model arabayı almaz. Helede milyon liralar fiyattan bahsediyorsak.

Geriye bir avuç zaten zengin, bir avuçta kolaydan yada sonradan zengin olmuş yandaş takımı kalır.
    Bu takım malum kişiye yaranmak için Togg alırmı, alır.

Malum kişi iktidardan düştüğü anda Togg alacak bir kişi bile bulamazsınız. Gider iki misli fiyata Akman malını alır ama Toggu almaz.

Bu benim tesbitim.
    Belki zaman beni yanıltır.

Ama bu tespitim nedeniyle beni istemezükçü ilan eden varsada ağzına kürekle vurala...
    Abi yapmayın bunu bu memlekette ne idüğü belirsiz arabalar bile sattı. Tata ( Indigo)nedir yahu Çinli Chery...vs yahu Doğan SLX lüks diye sattı.

Tamam hükümet antisempatisi bazı şeyleri zorluyor. Şundan yüzde yüz eminim ki bu araba başka şartlarda üretilse hepiniz farklı düşünürsünüz. Bana misilleme yapma her zaman söylüyorum bu ülke de çivi çakan kim olursa olsun baş üstünde tutarım. Her defasında lânet okuduğum Demirel e bile GAP - 1. Köprü ve yolları ve da ha bir çok işi için şükran duyarım
    Belki zaman beni de yanıltır. Başarılı olamaz. Üzülürüm. Belki daha iyileri yapılır sevinirim

REKLAM ALANI
50. sayfa BirinciBirinci ... 40484950515260 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)