Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Yeni Corolla

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    National Geographic bir zamanlar dizi halde felaket senaryoları yayınlardı.

Yağmur yağmayı kesince
    Sular birden yükselince
    Petrol birden bitince gibi...

Beni en etkileyen petrol bitince belgeseliydi.

Orada insanların mısır üretip bio dieselle acil ihtiyaç ve sevkiyat araçlarını çalıştıracağından ama bu kez kıtlık olacağı için ölümler olacağından bahsediyordu...

İlginç bir belgeseldir.

Diesel, bencede bitmez

Merak edip izlemek isteyenler için linki aşağıda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Türkiye'de dizelin geleceği nedir? Taa 1938'de üretilen orijinal tosbağa vosvos, Meksika'da 2003'e kadar üretilmiş. Bizim kuş serisini, amele Peugeot minibüsleri ne kadar süre üretip kullandığımız malum. Velhasıl üretilir veya gelir, ve kullanırız, ancak prestij devreden çıkar... İnsanların alım gücü ciddi oranda artmadığı müddetçe Mercedes'in arabasına Türkiye'ye özel motor koymasını, VW'nin Türkiye'ye özel güncel araç üretmesini hiiiiç beklemeyin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Bu arada dizel Jetta burada da değerlendi, ama popüler olduğu için değil. Değerlendi çünkü VW şirketi her dizel Jetta sahibine, aracın yaşına göre $5000 ile $10000 arası ceza ödedi. Velhasıl daha ödemeyi almamış Jetta fiyatları arttı

Bu arada skandal VW'ye Amerika'da milyarlarca dolara maloldu. Çünkü burada dizeli "eco diesel" diye pazarlıyordu. Çevre hassasiyeti olan herkes Prius alırken, farklı ve sofistike görünmek isteyen hippi takımı üstüne para verip sözde çevre dostu dizel station wagon Jetta alıyordu. Acaip bozuldular duruma haklı olarak

Motosikleti
    Artık Yok...
    boşuna ağız kalabalığı yapıyorsun Hasmet ... Çünkü bilmeden yapıyorsun..

Sen sanıyorsunki galiba japonlar türkiyeye dizel motor yollamıyor hayır hepsi yolluyor toyota corolla avensis auris yaris alayında 1.4,1.6,2.0 dizel motorlar getirtti sattı belki yeni kasalardada vardır bilmiyorum.. hondada var zaten 1.6 dizel , mazdada 1.5,1.6,2.0 dizel motorlar var.. yani japonlarda dizel var tutmuyor satmıyor alman kadar o başka..

Bu ülkede mercedesin en çok satan c ,e s kasaları dizel ..
    bmw nin en çok satan 3,5,7 kasaları hatta 6 kasaları dizel motorlu olanları
    audi nin en çok satanları a4,a6,a8 modelleri dizel olanları..
    jaguarın en çok satan modelleri dizel olanları..
    Jeep in en çok satan modelleri dizel olanları ..
    Porsche nin bile en çok satan panemara cayenna olsun modelleri dizel motorlu modelleri hatta niye en çok dedimki tek satan modelleri...

Aklıma gelmiyor daha çok var sen hala kendi çapında bir şeyler söylüyorsun..

Bana diyorsunki honda dizel motor yollamıyor milattan kalma accordları örnek verdin yolluyor dedim bu sefer soruya soruyla karşılık veriyorsun biliyormusun o motorun geçmişini diyorsun ?? ahaha bana ne o motorun geçmişden çok umrumda )

motorla araba çok farklı karıştırma elma ile armutu.. motor bireysel kişisel bir şey araba ile aileni taşıyorsun yük taşıyorsun ailenle arkadaşlarınla uzun yollara çıkıyorsun.. motor tamamen bireysel bir şey..

motorda 50cc alırım 100cc yaparım diyorsak onunda nedenleri çok başka yakıt ekonomisi ön planda değil.. sigortası yok vergisi yok bakımı nerdeyse yok genel gider ön planlı.. trafikde çok bekleme takılma derdin yok işlevsel ön planlı... üstelik kendi ekonomi yapması önemli değil sana ikinci uzun yol için güzel bir motor alma imkanıda sağlıyor şehir içi yükünü kendi sırtladığı için.. Ben kafama göre bir şey bulamadım o ayrı..

bu millet senin dediğin gösterdiğin o araçların hiç birine binmez en fazla alım gücü düşerse bit pazarına nur yağar gider eski prestijli bmw jaguar mercedes audi v.b gibi araçları alır restore eder elden geçirir sıfırlar binerler gene o dediğin abidik gubidik araçlara binmezler..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Az bekleyin yahu...

Çekirdek alıp geleyim

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az bekleyin yahu...

Çekirdek alıp geleyim
    Geç bile kalmışsın ben bu sefer pop corna döndüm

Motosikleti
    SD 1290R
    Ekleyeceğim bir şey yok logaritma.

Ama Honda örneğimi anlamadığın belli. Honda'nın bugün gördüğün 1.6 dizel motoru yeni dizayn ettiği bir motor. 7-8 sene önce yoktu ortalıkta. O zaman da Honda'nın elindeki tek dizel motor 2.2 litre eski teknoloji, Türkiye'ye uygun olmayan bir motordu. Halbuki Türkiye piyasası yıllardır küçük hacimli bir dizel istiyordu... Ama uzun süre iplemediler. Ne zaman dünyada artan emisyon kuralları sonucu küçük hacimli turbo kaçınılmaz oldu, o zaman küçük hacimli benzinli turbo ile birlikte 1.6 dizel motoru da dizayn ettiler.

Bir de kusura bakma da, hem bilmeden yazıyorsun deyip, hem de "insanların alım gücü düşerse prestijli bmw jaguar mercedes audi v.b gibi araçları alır restore eder" falan yazmışsın... Allah akıl fikir versin ne diyeyim... Alım gücü az daha düşsün, herkes BMW, Mercedes, Jaguara binecek, ha gayret. Bak o zaman batı kıskanır işte

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekleyeceğim bir şey yok logaritma.

Ama Honda örneğimi anlamadığın belli. Honda'nın bugün gördüğün 1.6 dizel motoru yeni dizayn ettiği bir motor. 7-8 sene önce yoktu ortalıkta. O zaman da Honda'nın elindeki tek dizel motor 2.2 litre eski teknoloji, Türkiye'ye uygun olmayan bir motordu. Halbuki Türkiye piyasası yıllardır küçük hacimli bir dizel istiyordu... Ama uzun süre iplemediler. Ne zaman dünyada artan emisyon kuralları sonucu küçük hacimli turbo kaçınılmaz oldu, o zaman küçük hacimli benzinli turbo ile birlikte 1.6 dizel motoru da dizayn ettiler.

Bir de kusura bakma da, hem bilmeden yazıyorsun deyip, hem de "insanların alım gücü düşerse prestijli bmw jaguar mercedes audi v.b gibi araçları alır restore eder" falan yazmışsın... Allah akıl fikir versin ne diyeyim... Alım gücü az daha düşsün, herkes BMW, Mercedes, Jaguara binecek, ha gayret. Bak o zaman batı kıskanır işte
    patlamış mısır boğazımda kaldı neyse son Allah akıl fikir versin kısmınıda yazıcam uzatmıycam.. bunuda anlamaman doğal türkiyede yaşamadığın için tekrar bilmeden yazımışsın ama olsun açıklıyım genede bir dahakine bilerek yazarsın...

şimdi haşmetcim eğerki alım gücü düşerse türkiyede bir insan misal 5 kasa bmw ye 600 bin tl veremiycek duruma gelirse gider 300 bin liraya alır onuda alamıycak duruma gelirse gider 60-70 bin tl ye E60 kasa bmw alır 2006 model falan onu elden geçirir restore eder biner.. O yüzden bit pazarına nur yağar dedim.. alım gücü düşerse şu anda lüks araç sürenler yeni araç alamıycakları için eski premium sınıf araçlara talep artar onlara yönelirler çünkü..

Gidipde kimse bmw den mercedes inip senin o gösterdiğin garip garip araçlara binmez.. adam der eski alıyım genede mercedes olsun bmw olsun audi olsun.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    İlk raund 1:0 @logaritma'nın galibiyetiyle sonuçlandı gibi

Dur ben gidip biraz daha çitlembik alayım

Motosikleti
    Artık Yok...
    İlk raund 1:0 @logaritma'nın galibiyetiyle sonuçlandı gibi

Dur ben gidip biraz daha çitlembik alayım
    benim mısırlar bitti banada getir biraz bende çayı koydum haşmeti bekliyorum
    ufoz bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yalnız benim bir şey dikkatimi çekti, söylemezsem olmaz. Ne hasmeti nede logaritmayı şahsen tanıyorum, baştan belirteyim.

Hasmet hocam sen o kadar yıl amerikada yaşadığını söylüyorsun, kişisel hak ve özgürlüklerden konu açılırsa bayrağı alıp en önde koşuyorsun, anlayış, hoşgörü gurusu gibi söylemler yapıyorsun ama hangi başlık altında logaritma ne yorum yaparsa yapsın (mantıklı veya mantıksız fark etmeksizin) adama salça oluyorsun

Hadi bizim mazeretimiz var, Türkiyede yaşıyoruz, hem ekonomimiz hem de psikolojimiz bozuk, bu yüzden asabiyiz, senin mazeretin nedir acaba? Son 6 ay içinde yurda kesin dönüş yapıp bu satırları bağcılardan yazıyorsan o zaman tamam, seni anlayabilirim. Son 2 haftadır forum sizin savaş alanınıza döndü yahu, "fire in the hole" , "need backup!!!" sesleri yükseliyor her yazışmanızdan.

Asıl konuya dönecek olursak, yeni corolla güzel bir araba, ama belirlenen fiyat ile segmentinde satış rekorları kıracağını pek sanmam. Corolla dream 1,6 benzinli ile honda civic elegance eco 1,6 aynı fiyata satılıyor ve tam rakipler denebilir. Civic hem fabrika çıkış LPG sistemi ile gelmesi hemde donanım olarak ektralarıyla çok daha üstün olmasıyla (sunroof, ön koltuklarda ısıtma, ön arka park sensörleri vs vs) bence 2 adım önde.

Toyotanın işi biraz zor. Hybride gelecek olursak MTV dezavantajı ve o fiyatlara çıkınca rakip markaların dizel seçenekleri de devreye girdiğinden işi yine bir hayli zor.
    Gerçi isminin verdiği güvene dayalı kült bir kullanıcı kesimi var ama bakalım beklenen satış rakamlarına ulaşabilecek mi, zamanla göreceğiz.
    ufoz bunu beğendi.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    National Geographic bir zamanlar dizi halde felaket senaryoları yayınlardı.

Yağmur yağmayı kesince
    Sular birden yükselince
    Petrol birden bitince gibi...

Beni en etkileyen petrol bitince belgeseliydi.

Orada insanların mısır üretip bio dieselle acil ihtiyaç ve sevkiyat araçlarını çalıştıracağından ama bu kez kıtlık olacağı için ölümler olacağından bahsediyordu...

İlginç bir belgeseldir.

Diesel, bencede bitmez

Merak edip izlemek isteyenler için linki aşağıda.

http://youtu.be/s2rOB6YZE94
    Benim de çok sevdipim bir belgeseldir.Tekrarı yayınlandıkça izlerim.Paragöz insanın göt oluşuna şahit olabilmek iyi hissettiriyor.

Hulusi vs Mahmut kapışmasından başka kapışma tanımam

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onuda alamıycak duruma gelirse gider 60-70 bin tl ye E60 kasa bmw alır 2006 model falan onu elden geçirir restore eder biner...
    Dediğinin olması için bu elden geçirmenin ucuz olması lazım, öyle mi peki? AT'nin balata fiyatı için ne kadar veryansın ettin. Bu lüks, yüksek performanslı ve teknolojik araçların bakım ve yedek parça fiyatlarından haberin yok belli ki.

Amerika'da yenisi $100000 civarı olan S sınıf Mersedeslerin fiyatı 5-6 yaşını geçince $20000 altına iniyor. Tahmin et bakalım neden?

"Gidipde kimse bmw den mercedes inip senin o gösterdiğin garip garip araçlara binmez." diyorsun da, insanların parası suyunu çekince ne seçeneği kalacak? 15 yaşından küçük Mercedes BMW Audi'yi almak ucuz ama kullanmak ucuz değil ki...

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet hocam sen o kadar yıl amerikada yaşadığını söylüyorsun, kişisel hak ve özgürlüklerden konu açılırsa bayrağı alıp en önde koşuyorsun, anlayış, hoşgörü gurusu gibi söylemler yapıyorsun ama hangi başlık altında logaritma ne yorum yaparsa yapsın (mantıklı veya mantıksız fark etmeksizin) adama salça oluyorsun

Hadi bizim mazeretimiz var, Türkiyede yaşıyoruz, hem ekonomimiz hem de psikolojimiz bozuk, bu yüzden asabiyiz, senin mazeretin nedir acaba? Son 6 ay içinde yurda kesin dönüş yapıp bu satırları bağcılardan yazıyorsan o zaman tamam, seni anlayabilirim.
    Valla bazen bende şüphelenmiyor değilim hani şener şen filminde varya ilyas salmanı almanya diye belgrad ormanlarına bırakıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğinin olması için bu elden geçirmenin ucuz olması lazım, öyle mi peki? AT'nin balata fiyatı için ne kadar veryansın ettin. Bu lüks, yüksek performanslı ve teknolojik araçların bakım ve yedek parça fiyatlarından haberin yok belli ki.

Amerika'da yenisi $100000 civarı olan S sınıf Mersedeslerin fiyatı 5-6 yaşını geçince $20000 altına iniyor. Tahmin et bakalım neden?

"Gidipde kimse bmw den mercedes inip senin o gösterdiğin garip garip araçlara binmez." diyorsun da, insanların parası suyunu çekince ne seçeneği kalacak? 15 yaşından küçük Mercedes BMW Audi'yi almak ucuz ama kullanmak ucuz değil ki...
    elden geçirme sizin oralara göre inanılmaz ucuz burda bizim sanayide.. hatta zamanında almanyadan kazalı arabalar burda toplanır yapılırdı işçilik kaliteli ve ucuz ekonomik diye sonradan bulgaristana kaydı .. yani onu dert etme bizde kolay kolay parça değişmez sağlamsa temizlenir takılır arızalımı kurtarılabiliyorsa revize edilir kurtarılamıyormu çıkması bulunur çıkmasıdamı yok muadil yan sanayisine bakılır :D :D

Sen dert etme bunları elden geçirme dünyadaki en ucuz ülkelerden biriyizdir herhalde..

Çok şitreşli görüyorum seni gevşe biraz at şitresini şitres iyi bir şey değil ..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Mola...
    Puanları saymamız gerekecek
    Bu mevzu sabaha kadar sürecek görünüyor.
    Çitleye çitleye vakit geçmez
    En iyisi bi ocakbaşı falan yapayım ben

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bizim mazeretimiz var, Türkiyede yaşıyoruz, hem ekonomimiz hem de psikolojimiz bozuk, bu yüzden asabiyiz, senin mazeretin nedir acaba?
    Uzun süredir Amerika'da yaşıyor olmam, her Türk insanının doğuştan hakkı olan belli davranış bozukluklarını hayatı boyunca özgürce yaşama hakkımı elimden almıyor, lütfen özgürlüklerimden mahrum etmeye çalışmayın beni

Hem herşey zamanla. Tüm milli eğitim hayatım boyunca kafama işlenen aşırı Türk milliyetçiliğini farketmem bile on senemi aldı burada. Sizler de böyle uyardıkça farkediyorum işte yavaş yavaş...

Aslında @logaritma'da eski kendimi görüp, eski kendimle barışık olmayışımın eziyetini çektiriyorum belki de garibana. Bak içimden bir ses "Çeksin keçi, sonuna kadar hakkediyor!" diye bağırıyor yine. Kusura bakma @logaritma...

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde kolay kolay parça değişmez sağlamsa temizlenir takılır arızalımı kurtarılabiliyorsa revize edilir kurtarılamıyormu çıkması bulunur çıkmasıdamı yok muadil yan sanayisine bakılır :D :D
    Eski kara düzen araçlar için o dediğin mümkün ama 2005 sonrası için geçerli değil ama... 10 yaşında Mercedes S, Jaguar XJ ECU'su ara bakalım bulabilecek misin ucuza?

Motosikleti
    Artık Yok...
    burda biz ecuyu tamir ediyoruz sen hala blabilicekmisindesin yabancı bozuk ecuları buraya yolluyor burda tamir oluyor yurtdışına yolluyorlar tekrar.. ohhosen nerde kalmışsın :D Valla senin geçmiş halin bensem keşke hiç bu hale gelmeseydin eski halin daha iyiymiş ahaha

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Burda @logaritma nın hakkını yemeyelim.
    Vakti zamanında teşrini evvelde bozuk bir beyin getirmişlerdi.
    Tamir edivermiştim

Bu arada hemen belirteyim, eskiden mikroişlemci, eprom, prom, rom, flash gibi ünitelerin içerisindeki bilgi okunamaz denirdi. Dün akşam bir video seyrettim. Okuyor adamlar. Kilitli romu bal gibide okuyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Samimi itirafları nedeniyle bir puanda @hasmet'e

Motosikleti
    SD 1290R
    ECU kötü örnek oldu belli ki. Ancak mekanik olarak ta sağlam değil 2005 sonrası Mercedes, BMW, Jaguar vs. Ve her mekanik parça ucuza taklidi yapılabilecek türden değil. Arabaların pahalı olmasının sebebi zaten bu parçaların yüksek materyal ve üretim maliyetine dayanıyor...

@ufoz, gönüllü hakem olarak son skoru paylaşır mısın?

Motosikleti
    Artık Yok...
    airbag , airbag beyinleri ,ecu lar ıvır zıvır ne varsa yapılıyor tamir ediliyor artık .. pert araba toplamada dünya markasıyız :d .. Adam hala ecu mecu parça diyor :D
    dünyada range rover airli körüklerinin tamirini yapan ingiltereden sonra tek ülkeyiz orjinal körükleri patlak körükleri..

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben ocakbaşında kafayı buldum
    Siz kendi aranızda puanları paylaşıverin gari

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Ama her parçanın görsel olarak taklidi yapılabilsede, mataryel alaşımına gelince işin şeklinin değiştiği konusunda @hasmet de haklı

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)