Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yeni Corolla

Motovento
    REKLAM ALANI
    kontra0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toyota Corollanın yeni modelini bu akşamı facebook ve youtube sayfalarındaki canlı yayınla tanıtılacakmış bakalım ne gibi yenilikler olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yeniliği söyleyeyim :
    Corolla Hybrid : 190.000 tl.
    Öyle duydum, yuh dedim !! İnşallah yanlıştır.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kardeş, sen yanlış gelmişsin bura motosiklet forumu. Arabacı forumu 100 metre ilerde. http://www.toyotaclubtr.com

Şaka bir yana toyotanın hibrit modellerini ilgiyle takip ediyorum. Atkinson motorlu hibritler bence istanbul trafiği için ideal.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş, sen yanlış gelmişsin bura motosiklet forumu. Arabacı forumu 100 metre ilerde. http://www.toyotaclubtr.com

Şaka bir yana toyotanın hibrit modellerini ilgiyle takip ediyorum. Atkinson motorlu hibritler bence istanbul trafiği için ideal.
    oraya da üyeyim ama yıllardır bizdeki Toyota'yı hanım kullanıyor artık diye ilgilenmiyordum.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    1.8 mtv si sebebiyle pek bir esprisi kalmıyor hybrid motorun...Tabi özellikle şehir içi yılda en az 20k km yaparım diyorsanız durum değişebilir...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben supra istiyom

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.8 mtv si sebebiyle pek bir esprisi kalmıyor hybrid motorun...Tabi özellikle şehir içi yılda en az 20k km yaparım diyorsanız durum değişebilir...
    Benim toyotamı bakıma götürdüğüm usta kendine hibrit rav4 almış. 2.5 motorla 7bin lira MTV çıktı, vazgeçtim, corolla hibrit alıcam diyordu.

Güya az yaksın, az masraflı olsun diye hibrit arabalar var ama vergiler yüzünden daha pahalıya geliyor. Çevreyi en çok kirleten dizel arabalara yöneliyor insanlar ucuza geliyor diye.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yemişim hibridini, 1.6 atmosferik benzinlisi hesaplı gelir mi derdindeyim ben

Tak lpg yi yıllarca sorunsuz bin, misss. 1.6 atmosferik eski nesil ama lpg uyumlu sorunsuz motor. Ama işte fiyat ne olacak?

Standart C segment benzinli sedanlar 130 dan kapı açıyor. Dizel olsun, azıcık da donanım isterim dersen hop oldu sana 150-160.

Bakalım corolla fiyatlarıyla bizi şaşırtacak mı...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hibrid teknolojisinin geleceği belirsiz. Araba ne elektrikli, ne de benzinli; iki arada bir derede bir şey. Benzinli motor olduğundan dolayı ÖTV si yüksek dilimde. Sırf elektrikli yapmaya da yemiyor çünkü bunlar motor teknolojisinden vazgeçerse kendi ayağına sıkmış olur. Aynı şey Avrupalı diğer üreticiler için de geçerli. Ben bizim üreteceğimiz elektrikli arabayı merak ediyorum. Bizim öyle bir derdimiz yok inşallah adam gibi bir şey ortaya çıkar da ötv siz falan uyguna alınır.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bizim üreteceğimiz elektrikli arabayı merak ediyorum. Bizim öyle bir derdimiz yok inşallah adam gibi bir şey ortaya çıkar da ötv siz falan uyguna alınır.
    Ahaha akşam akşam güldürdü beni. Bugün irandan soğan ithal ettik!

Yerli araç için daha var bence
    drtayfun, espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Süreç doğru yönetilirse Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı işi bence. İnanması güç ama bende umut var nedense. Bir mühendis olarak çok mantıklı geliyor. Daha var dediğin 3-4 yıl içinde olacak zaten.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Sözde sedan versiyonu bitiyordu corollanın global sitesindede sedan yoktu auris üretimi durduruldu yaris modeli sedan hb olarak üretilecekti 4-5 ay kadar önce lansmanında yeni tasarımcılar ile anlaştıklarını ve corollanın amiral gemisi olduğu yönünde bu yüzden yeni yüz olarak hb olarak üretileceği haberlerine epeyce sevinmiştim dizel versiyonu olmayacağı gibi 1-1.2-1.4.-1.6 ve 2 motor olmak üzere 2 motor sadece corolla sportta olacaktı epeyce sevinmiştim ama gel gelelim sedan olarak görünce ciddi hayal kırıklığı yaşadım 5 ay önce aradığım toyota türkiye şubat ayında geleceği bilgisini vermişti fakat sadece sedan gelirse yazık olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Hibrid teknolojisinin geleceği belirsiz. Araba ne elektrikli, ne de benzinli; iki arada bir derede bir şey. Benzinli motor olduğundan dolayı ÖTV si yüksek dilimde. Sırf elektrikli yapmaya da yemiyor çünkü bunlar motor teknolojisinden vazgeçerse kendi ayağına sıkmış olur. Aynı şey Avrupalı diğer üreticiler için de geçerli. Ben bizim üreteceğimiz elektrikli arabayı merak ediyorum. Bizim öyle bir derdimiz yok inşallah adam gibi bir şey ortaya çıkar da ötv siz falan uyguna alınır.

Denk geldiğim bir haberde 300-350 bin civarı fiyat öngörüyorlardı aracın öncesi yok argesi tartışılır kalitesi belli değil yapılsa bile küm alır bir bilinmezi bu zamana kadar yerli diye tercih ettiğim çoğu üretici ithalden daha palıya satmaya başlıyor az biraz tutulunca bu yüzden yerli falan kısmını bir geçelim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Süreç doğru yönetilirse Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı işi bence. İnanması güç ama bende umut var nedense. Bir mühendis olarak çok mantıklı geliyor. Daha var dediğin 3-4 yıl içinde olacak zaten.
    Burada önemli olan şey; batarya üretiminde dünyada büyük pay sahibi olabilmek. Gerisi teferruat.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Azıcık sabır. Şu elimdeki soğanı doğrayayım bi, akşamüstüne kalmadan bi yerli araba yaparım ben. Elektrikli mi olsun yoksa benzinli mi? En iyisi ortaya karışık bi hibrit yapayım ben...

Haftasonu da uzaya gidelim diyorum eğer vaktin varsa. Ama bayağı bi gazyağı lazım yer çekiminden kurtulmak için. Onu halledebilirsek roketle mekik kolay.
    karadag.05 bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Azıcık sabır. Şu elimdeki soğanı doğrayayım bi, akşamüstüne kalmadan bi yerli araba yaparım ben. Elektrikli mi olsun yoksa benzinli mi? En iyisi ortaya karışık bi hibrit yapayım ben...

Haftasonu da uzaya gidelim diyorum eğer vaktin varsa. Ama bayağı bi gazyağı lazım yer çekiminden kurtulmak için. Onu halledebilirsek roketle mekik kolay.
    5 lira icin 2 km hıyar kuyruğunda bekleyip bir de memnun olanların içtiği neyse ondan bulmak lazım bence, böylece rokete filan gerek kalmadan uzaya çıkabiliriz.

Motosikleti
    Yerli otomobil yapılırsa bir mühendis olarak satın alıp kullanmaktan büyük gurur ve onur duyarım. Ancak satın almak için tek bir kriterim var;

Tüm devlet erkanı, makam otoları, devlet kurumlarındaki resmi araçlar yerli otomobille değiştirilirse, bizi yönetenler lüks alman araçlarından inip gururla yerli otomobilimize binerlerse benim de sözüm var, bende alman markası arabamı satıp o gün yerli otoya geçeceğim. İyi veya kötü fark etmez, maksat yerli üretime destek olmak.

Bu kadar hayal yeter, gelelim yeni corollaya. Fiyatları açıklanmış:

Bir bayiye gidip incelemek şart oldu. Şu 14 şubat saçmalığı bi bitsin, gidip inceleyeceğim

Motosikleti
    Artık Yok...
    yerli otomobil üretilir atla deve değil en kötüsü yurtdışından maaşıyla parasıyla değilmi mühendisler alınır gene yapılır.. mevzu yapılması değil .. hangi pazarda kime satıcaksın..

türkiyede bile alırım diyenlerin %90 ı mercedesini bmwsini audisi vw nini hondasını toyotasını satıp gidip yerli araba bence almaz ama iş lafa geldimi üretilirse kesin bir tane alırım herkesin ağzından duyuyorum..

önemli olan yapmak değil satmak.. satamadıkdan sonra yapmışsın ne önemi var.. ancak yerli otomobilimiz yollarda dersin sağda solda tek tük görürsün üretim maliyetlerinide kaldıramazlarsa satışlardan ötürü ya kapatırlar yada yabancı bir şirket bünyesine katılır yerliliği falanda kalmaz işte bir skoda seat gibi bir şey olur..

Hybrid olayına gelince kapalı dur kalk trafikde avantajlı onun dışında ortalama yakıtta çok ciddi bir fark yok dayı oğlunda chr hybrid var 1.8 şehir içi ortalaması 5.5-6 litre arası..
    espresso ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hybrid olayına gelince kapalı dur kalk trafikde avantajlı onun dışında ortalama yakıtta çok ciddi bir fark yok dayı oğlunda chr hybrid var 1.8 şehir içi ortalaması 5.5-6 litre arası..
    CHR kotu bir hibrit ama. Prius sehir ici 4 litre'ye yaklasiyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Toyotanın hybridleri içinde türkiyede adam akıllı satan modeli chr.. o yüzden satılan model üstünden konuşmak gerek.. belki corollada tutar çünkü türkiyede kemik bir alıcı kesmi var corollanın...

prius tutmadı ve tutmaz bizim ülkede.. prius türkiye piyasasında 2007 den beri var 2007-2010 arası gelen 1.5 ve 1.8 motorluları çokda güzel indirimli fiyatlara getirdiler yüzüne bakan olmadı.. şimdide en son sıfırının 350 bin tl gibi bir rakamı vardıki 350 bin tl türkiyede kimse priusa hatta toyota ya vermez kolay kolay..

hybrit türkiyede yeni değil 2012 den beri yarisinde hybriti var satmışmıdır çok sanmam tek tük.. honda misal 2007-2009 arası civic hybridleri getirdi satmayınca devamını getirmedi 2011-2012 arası crz denemesi yaptı spor falan hatları çekici araç falan satar diye düşündüler belki oda tutmadı hybrid sayfasını türkiyede kapadı..

Yani kısaca hybridte türk halkı yabancı değil 15 yıldır türkiye piyasasında öyle böyle olan araçlar ama tutmuyor çok satmıyor .. bizim halk benzin yada dizelcidir garanticidir.. Bizim için an garanti hybrit sistemi benzin +lpg ..

Motosikleti
    Ne, biri prius mu dedi?

Buyrun prius Türkiye satış fiyatı:

Allahtan ÖTV teşviği var yoksa ne yapardık?

Gereksiz bilgi: Prius Amerika satış fiyatı 23,770 $ (başlangıç paket)

Yahu hasmet hocam bari sen yapma. 4lt yakıyor diye 330bin tl mi verelim şimdi priusa?

Tamam amerika pazarı için mantıklı olabilir ancak bizim ülke için bu vergilendirme sistemiyle inanılmaz saçma bir fiyatı var. Tamamen konu dışı bir model, lütfen kıyasa koymayalım.

Yeni corollanın iç malzeme kalitesini baya merak ettim. Yakın zamanda incelersem paylaşırım buradan...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)