Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Spora Başlamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Selam arkadaşlar,

Çok kilo aldığım için spora başlamaya karar verdim. 1,5 - 2 ayda 97 kilodan 90 kiloya düştüm ağırlık felan arttırmaya başladım fakat daha sonra spora ara verdim koluma dövme yaptırdığım için daha sonrasında ikinci seans oldu geçen hafta yaklaşık 2 ay ara vermiş oldum kilomda 95 oldu.

Şimdi tekrardan spora başlicam fakat biraz erken yol almak istiyorum sporcu gıdalarıyla bir diğer sebepte çalışıyorum ve her zaman protein alımım çok olmuyor.

Bende çok anlamıyorum sporcu gıdalarından benim ne almamı tavsiye edersiniz nasıl kullanabilirim. Böyle öküz gibi kaslı olmak istemiyorum fakat biraz görüntü istiyorum vücudumda en belirgin kısım yan taraflarım yağlanıyor hemen.

Bana bir program yazabilen olur mu acaba program derken spora gittiğim gün ne alabilirim bazıları bcaa diyor bazıları protein tozu ben yağ eritimi için l-karnitin aldım spordan 30-40 dk önce onu kullanıyorum bununla beraber ne alabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle fitness çalımaya başlayan birisine hemen suplement al denilmesi çok yanlış. Diyen kişinin de bilgi ve zihniyetinden şüphe ederim.
    İlk 6 ay suplement kullanmanı tavsiye etmem.
    L- karnitin in bir esprisi yok boşa para veriyorsunuz. Anladığım kadarıyla kolay kilo alıp veren birisin. Öncelikle o boğazı tutmalısın bunun başka bir yolu yok. İlk 6 ayı nizami ve başarılı şekilde sporla geçirirsen sonrasında artan kas kütleni beslemek için protein tozu kullanabilirsin. Ancak bu işi hemen şu yanlarımdan kurtulup birazda kol göğüs yapayım dediğin sürece kalıcı bir etki göremezsin. Spor, her insanın hayatında günlük nasıl yemek yiyorsak o şekilde hayatımızın bir parçası olmalı.
    Gereksiz alınan protein tozu, amino asit vücutta yağa dönüşür karaciğeri yağlandırır ve yorar. Aldığın miktarı yakabilmen çok önemli ve akabinde suplement alımı sonrası bol su içilmeli. Yarım yamalak idman yapıp protein alırsan yine yağa dönüşecektir. Öncelikle sporu bir kültür, yaşam tarzı haline getirin, sonrasında devamı gelecektir.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hazır konusu acılmışken;

sadece zayıflama ihtiyacım var ancak boğazımı tutamıyorum. Motosiklet nedeniyle de yürüme oranım azaldı.

İştah kesici olarak ne tavsiye edersiniz

Motosikleti
    falcon flash 100
    Şahsi fikrim insan için en faydalı spor yürüyüş. Koşu bandında değilde kırda bayırda yürümek. Sporcu gıdaları denen şeye de soğuk bakıyorum.
    myagdi ve Huseyin9595 bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazır konusu acılmışken;

sadece zayıflama ihtiyacım var ancak boğazımı tutamıyorum. Motosiklet nedeniyle de yürüme oranım azaldı.

Öyle bir şey yok malesef :D en baba kahvaltıyı yapınca bile 2 saat sonra hiç bir şey yememeiş gibi oluyorum :D yeni kask al mont al bot al maaş bitince mecburen aç kalacaksın :D

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey yok malesef :D en baba kahvaltıyı yapınca bile 2 saat sonra hiç bir şey yememeiş gibi oluyorum :D yeni kask al mont al bot al maaş bitince mecburen aç kalacaksın :D

iş yeri 3 öğün yemek veriyor, ac kalma şansım yok şu mideyi susturabilsem çok iyi olacak
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Kalori sayın hocam, uygulama indirin telefonunuza, günde ne kadar kalori, k.hidrat, protein, yağ alıyorsunuz kontrol edin. Protein eksiği varsa önce ton balığı, tavuk göğsü gibi gıdalarla tamamlamaya çalışın. Yine yetmiyorsa whey kullanın. Whey dışındakiler kimyasal. Whey'de isolated olmasın onlar da işlem görmüş oluyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Maratoncuyum.12 sene önce 100 kg a dayanmış şimdi 76 kg olan birisi olarak tavsiyem şudur. Spor ile kilo verilmez. Gıda alımını kontrol etmen gerekli. Diyetisyene git. Spor kilo vermede ana silah değildir. Sadece diyete yardımcı olur. Az spor yapıldığı için kilo alındığı saçmalığı, şekerli ve yağlı yiyecek üreten gıda endüstrisinin kendilerini aklamak için ortaya attığı bir şeydir.Hemen bir diyetisyene git. O sana egzersiz programı da verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

...İştah kesici olarak ne tavsiye edersiniz
    Seni bilmem de ben yemekten önce haberlerde tayyipi konuşurken görünce iştahım kaçıyor. O kadar canım sıkılıyor ki bir lokma yiyemiyorum. Sende dene.
    Huseyin9595 ve potasyum bunu beğendiler.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    İşlenmiş gıdalar ve şeker ile vedalaş.
    Karbonhidrat alımını azaltıp, alınan oranı düşük glisemiks gıdalardan karşıla.
    Protein ve yağ oranını dengele. Hormonlu beyaz etler ve işlenmiş etler ile hemen küs.
    Açlık hissini sev, su ile kanka ol.
    Ek besinler takviyedir, normal oranlar sana/amacına yeterli geleceginden dogal beslenme ile düzenini oturt.
    Yağ yakıcılara para harcama, temiz beslenmek daha ekonomik.
    Üşengeçlik kavramını unut.
    Hit sistem kardio ve ağırlık idmanlarına ağırlık ver.

İştah kesici olarak ise yemekten 30dk önce ötv/mtv oranlarını 3 set 12 tekrar gözden geçirin.

hazır konusu acılmışken;

Yeyince 8 10 lahmacun yiyen ben çareyi kahvede buldum. Resmen ilaç yemekten sonra spora başlarken bir kahve spordan sonra bir kahve daha ince günü iki öğünle çok rahat tamamlıyorum. Şiddetle tavsiye ederşm

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Sporcu gıdalarının çoğu böbreklere kalıcı zarar veriyor, bir kısmı da karaciğere. Tavsiye etmiyorum. Bolca bakliyat (fasulye, nohut, mercimek), keçi sütü, soya unu ve çökelek yemeniz yeterli, vegan değilseniz beyaz et ve balık..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    0553 026 31 14 whatsappdan yaz bana sana 3 aylık program atayım. Harfi harfine uygular Şeker ve unu kesersen zımba gibi olursun.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Dövmenin iyilesmesi ne kadar sürdü dostum ya ben de sirf spora ara vermemek icin yaptirmiyorum artık gelecek eylül ekime bıraktım

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dövmenin iyilesmesi ne kadar sürdü dostum ya ben de sirf spora ara vermemek icin yaptirmiyorum artık gelecek eylül ekime bıraktım
    biraz bahane olmuş o; 1 hafta sonra %80 iyileşmiş sayılır dövme.

2 hafta derini gerecek hareket yapmazsan sıkıntı olmaz, gerci yapsan da olmaz cok koyu bir dövme değil ise.
    yigozya bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sağ kolumda 2 tane eşek kadar dövme var, şimdi sol kolu planlıyorum. Benim dövmeler yapıldıktan sonra streç filme benzer suni deri altında kaldı. Bu ilk 5 gün herhangi bir rutin fiziksel aktiviteden geri kalmadım. Duş bile aldım, su geçirmiyor o suni deri. 5.gün sonunda suni deriyi çıkardım. Sonraki 1 hafta boyunca günde 3-5 defa vazelinle nemlendirdim. Şimdi de ara ara dövmelerin üzerine az biraz vazelin sürüyorum ki nemli kalsın. Yazın güneşte zor olacak, renk solmaması adına koruyucu güneş kremi şart.
    Huseyin9595 ve yigozya bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle fitness çalımaya başlayan birisine hemen suplement al denilmesi çok yanlış. Diyen kişinin de bilgi ve zihniyetinden şüphe ederim.
    İlk 6 ay suplement kullanmanı tavsiye etmem.
    L- karnitin in bir esprisi yok boşa para veriyorsunuz. Anladığım kadarıyla kolay kilo alıp veren birisin. Öncelikle o boğazı tutmalısın bunun başka bir yolu yok. İlk 6 ayı nizami ve başarılı şekilde sporla geçirirsen sonrasında artan kas kütleni beslemek için protein tozu kullanabilirsin. Ancak bu işi hemen şu yanlarımdan kurtulup birazda kol göğüs yapayım dediğin sürece kalıcı bir etki göremezsin. Spor, her insanın hayatında günlük nasıl yemek yiyorsak o şekilde hayatımızın bir parçası olmalı.
    Gereksiz alınan protein tozu, amino asit vücutta yağa dönüşür karaciğeri yağlandırır ve yorar. Aldığın miktarı yakabilmen çok önemli ve akabinde suplement alımı sonrası bol su içilmeli. Yarım yamalak idman yapıp protein alırsan yine yağa dönüşecektir. Öncelikle sporu bir kültür, yaşam tarzı haline getirin, sonrasında devamı gelecektir.
    Teşekkür ederim eve kilo alıp verebiliyorum kolayca malesef. Spor hayatımda olacak aslında hep vardı futbol oynuyordum daha sonra köprücük kemiğimi kırdım tekrar başlayıp tekrar aynı yerden kırdım daha sonra sadece koşu felan yapıyordum.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı mutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalori sayın hocam, uygulama indirin telefonunuza, günde ne kadar kalori, k.hidrat, protein, yağ alıyorsunuz kontrol edin. Protein eksiği varsa önce ton balığı, tavuk göğsü gibi gıdalarla tamamlamaya çalışın. Yine yetmiyorsa whey kullanın. Whey dışındakiler kimyasal. Whey'de isolated olmasın onlar da işlem görmüş oluyor.

Teşekkür ederim güzel fikir gerçekten öyle programlar vardır mutlaka. Ton balığını yiyemiyorum malesef çok kötü kokuyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maratoncuyum.12 sene önce 100 kg a dayanmış şimdi 76 kg olan birisi olarak tavsiyem şudur. Spor ile kilo verilmez. Gıda alımını kontrol etmen gerekli. Diyetisyene git. Spor kilo vermede ana silah değildir. Sadece diyete yardımcı olur. Az spor yapıldığı için kilo alındığı saçmalığı, şekerli ve yağlı yiyecek üreten gıda endüstrisinin kendilerini aklamak için ortaya attığı bir şeydir.Hemen bir diyetisyene git. O sana egzersiz programı da verir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Seni bilmem de ben yemekten önce haberlerde tayyipi konuşurken görünce iştahım kaçıyor. O kadar canım sıkılıyor ki bir lokma yiyemiyorum. Sende dene.
    Teşekkür ederim aslında bir diyet programı veriyolar salonda onun sayesinde kilo verebiliyorum ben birazda kas yapmak için ek gıda hakkında bilgi edinmek istemiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşlenmiş gıdalar ve şeker ile vedalaş.
    Karbonhidrat alımını azaltıp, alınan oranı düşük glisemiks gıdalardan karşıla.
    Protein ve yağ oranını dengele. Hormonlu beyaz etler ve işlenmiş etler ile hemen küs.
    Açlık hissini sev, su ile kanka ol.
    Ek besinler takviyedir, normal oranlar sana/amacına yeterli geleceginden dogal beslenme ile düzenini oturt.
    Yağ yakıcılara para harcama, temiz beslenmek daha ekonomik.
    Üşengeçlik kavramını unut.
    Hit sistem kardio ve ağırlık idmanlarına ağırlık ver.

İştah kesici olarak ise yemekten 30dk önce ötv/mtv oranlarını 3 set 12 tekrar gözden geçirin.
    Teşekkür ederim malesef suyla aram hiç iyi değil gün içinde nerdeyse su içmiyorum bazen aklıma geliyor diyorum ben bugün hiç su içmedim içeyim diye sanırım telefona program indirip hatırlatma yapmalıyım kendime.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sporcu gıdalarının çoğu böbreklere kalıcı zarar veriyor, bir kısmı da karaciğere. Tavsiye etmiyorum. Bolca bakliyat (fasulye, nohut, mercimek), keçi sütü, soya unu ve çökelek yemeniz yeterli, vegan değilseniz beyaz et ve balık..
    Teşekkür ederim süt ve fasulye nohut tarzı malesef bana dokunuyor rahatsız ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Merhaba iki seansa böldük birinci seansta çok bişey yapmadı 3 saat sürdü. 4 gün streçle dolaş yıka ve krem sür dedi banyo yapmamaya çalış yapacaksan vazelin sür bolca dedi. 4 gün sonra streçi çıkart 2 hafta krem sür ve 2 hafta boyunca banyoya vazelin sürerek gir dedi.

tommygun abinin dediği gibi biraz bahane oldu fakat 2 hafta vazelin felan sür dedi banyoya girerken bide enfeksiyon kapma riski var dövmenin salonlarda da bolca mikrop olduğu için gitmek istemedim bide sonuçta kalıcı bişey yaptırıyoruz dikkatli bakmak gerekiyor ömür boyu taşıyacam çünkü renk solması felan istemediğim için harfiyen uyguluyorum dediklerini

Bide ikinci seans 7 saat sürdü ve kolumun farklı bölgelerinde özellikle elimde şişlikler oluştu elim balon gibi şişti 10 gün oldu yaklaşık 2. seans biteli şişler yeni iniyor.
    tommygun ve yigozya bunu beğendiler.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Herkes söylenenleri söylemiş bende kendi tecrübemi yazayım yaklaşık 13 kilo verdim, öyle deli gibi spor falan da yapmadım, yediğime içtiğime de çok dikkat ettim abartmadan, sadece ekmeği günde 2 dilime düşürdüm, hala çaya şeker atıyorum ve günde en az 6 tane içiyorum, sadece haftada 2 gün kendi çapımda fitness yapıyorum, fakat ana anahtar aç kalmakta, acıkmadıkça yemeyeceksin, akşamları acıkmadıkça yemem ve 16 saat falan aç kalırım, bol su içerim son 4 kilom kaldı hedefime ama gitmiyor namussuz onun için de hiit antremanları yapacağım

şöyle şeyler deneyebilirsin, böyle zilyon tane video var

Motosikleti
    Yamaha YS 125
    ya çok gülüyorum bu çok kaslı olmak istemiyorum diyenlere, merak etmek kardeşim istesen de olmazsın o senin kafandaki vücutlar en az 3 yıla ortaya çıkabilir en iyi ihtimalle. soruna gelirsek karnitin boşa para bence çok çok zenginsen alınır. bcca ise yıpranmış kasları daha çabuk toplanmasını sağlayan amino asitleri içerir ama bu üst düzey sporcular için bir ürün sen zaten yeni başladığından buna ihtiyacın olmaz çünkü kaslarını bcca gerektirecek seviyede yıkamayacaksın tavsiyem protein tozudur tercihen içinde kafi miktarda bcca ve kreatin bulunan bir ürün kullanman

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Toprak olacak bir gün bu beden.Dünyaya da kazık çakacak değiliz.Kurtlar yiyecek bu bedeni.Kasmayın çok fazla;)

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sporcu değilim ama kendimce yazayım.

Metabolizmam hızlı muhabbeti vardır ya cidden doğru sanırım. Ya da metabolizmayı hızlandırmak gerekli zayıflamak için..Zayıflamak için spora yüklenmek bi yerden sonra vücutta başka hasar bırakacaktır, hele yiyecek ilaçsiz, zehirsiz,hormonsuz gdosuz gıda bulmak bile zorken günümüzde, üzerine bir de tozdu ilaçtı olabildiğince uzak durmak lazım bence, böbrek karaciğer sinir sistemi zarar vermeyeceği yer yoktur, bilimsel değil de bana gore diyelim ama kimse yararli olduguna inandiramaz sanirim..Kaldı ki vucut veya kas yapmayi bıraktığın anda sarkmaydı kilo problemiydi çıkacak, kaç yaşına kadar aynı tempoda gidebilirsin, mesela kirk yasindan sonra ne olacak..Şekeri tatlıyı kesip, karbonhidrat yerine proteini artırdıktan sonra kalıcı çözüm bulmaya başlarsınız bence, vucut ağırlıgiyla-belki beş on kilo ile direnç artırıcı idman ve ilaveten yaşa göre koşu, tempolu yürüyüşle belli bi düzene gelecektir benim uygulamam bu yönde. Abartmamak lazım, bu arada düzenli ve azar azar herşey yenilebilir tabii, porsiyon küçültmek şart..Sağlık problemi olunmadığı varsayımiyla yazıldı. .

He yazıyorum da ben metabolizması hızlı olan gruptanim! az bi çalışmayla neredeyse define mi ne deniliyor ya benzer duruma geliyorum o yüzden yazmak kolay belki,fakat yine de hareketli olmak ve az yemek fayda edecektir..Ağır spor hele ağırlıkla ve kas kütlesinin de artirarak nasıl kilo verilir aklıma yatmıyor, diyetisyene gitmeyi yeğlerim.Gıda analizi v.s. gibi şeylerle kilo veren arkadaşlarim vardı sonuç alinabildiğini soyluyorlar genelde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)