Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekmeğe Zam Gelmiş..

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hesap hatası, sehven.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bunun hesabını yapamayacak Akpliler tanıyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük zam gelmiş ekmeğin gramı 0,6 kuruştan 0,625 kuruşa çıkmış..

Evet çalgı çengi yeni davul geldi haydi vurun bakalım..

Ha bu arada gerçekten zam gelecek bu arada.
    Altın mübarek, gramla ekmek hesabi yapiyoruz.
    Ironi degil ise hic komik degilsin Ahmet emmi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yandaşlık ilginç bir şey.

Bir de bunların çoğu dindar.

Şahsen gerçekten dindar birinin hükümeti desteklemesini anlamakta zorlanıyorum.

Hem ülke için de, hem de dünya çapında ciddi zarar verdi adam (sözde) dindar kimliğiyle islam'a.
    Gerçekten yandaş olmak ilginç birşey.

Dünya da ideolojik olarak asla bir araya gelmeyecek insanların ortak siyasi düşman için bir araya gelmesini sağlıyor..

Muhafazakâr hasmetlimiz ateist deist...vs herkesle yandaş olmaktan mutluluk duyuyor.

..... yandaş.....
    sıfat & ad

birinden ya da bir şeyden yana olan, bir düşünüye, bir isteğe, bir oya katılan, onu destekleyen (kimse)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekmeğe %25 zam gelmiş nasıl hesap yaptınız anlamadım ki..
    Matematiğim kötü pek hesap yapamam...

Ama benim her zaman aldığım ekmeğe (1 TL idi) % 25 zam geldi 1,25 oldu..

Başlıktaki hesaba tekrar bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın mübarek, gramla ekmek hesabi yapiyoruz.
    Ironi degil ise hic komik degilsin Ahmet emmi.
    Yav Lucas valla gına geldi aç bir başlık 10-15 kişi başta haşmetlimiz vur ha vur

Vallahi sıktı artık yav. Tamam anladık yeter daaaaaaa

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değil mi ya?
    doları da abartıyorlar mesela
    0.01 dolar sadece 0.006 kuruş arttı sadece; bunlar kıyameti koparıyorlar

gerçeklikle, olduğuna inandığınız/ inanmak için yırtındığınız şeyler arasındaki fark açıldıkça, böyle dalga geçiyorsunuz; bazınız da çirkefleşiyor
    en azından bunu yapmasanız. bir şey yazmayın yahu
    ama yok. illa yazacaksınız değil mi? çünkü siz yanılmış olamazsınız ve tüm bu feryatlar hep dış güçler falan
    burada insanlar, sırf muhaliflikleri/ hainlikleri yüzünden feryat ediyor hemi?
    bu ülke oligarşiye teslim ediliyor, böyle bir düzende altta kalanın canını çıkarırlar
    o ekmeği alamayacaklar varsa bir yerlerde veya artış yüzünden ekmeğinden kısmak zorunda kalacaklar; onların ahı üzerinize olsun
    Bu dediklerini anlamak için biraz vicdan lazım. Pul pul dökülen sahte tevazu ve bilgelik kadar iğrendiğim bir sahtekarlık, ahlaksızlık şekli yok. Yıllarca içlerinde yaşadım. Ciğerlerini bilirim.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Dünya da ideolojik olarak asla bir araya gelmeyecek insanların ortak siyasi düşman için bir araya gelmesini sağlıyor..

Muhafazakâr hasmetlimiz ateist deist...vs herkesle yandaş olmaktan mutluluk duyuyor.

..... yandaş.....
    sıfat & ad

birinden ya da bir şeyden yana olan, bir düşünüye, bir isteğe, bir oya katılan, onu destekleyen (kimse)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Matematiğim kötü pek hesap yapamam...

Ama benim her zaman aldığım ekmeğe (1 TL idi) % 25 zam geldi 1,25 oldu..

Başlıktaki hesaba tekrar bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Yav Lucas valla gına geldi aç bir başlık 10-15 kişi başta haşmetlimiz vur ha vur

Vallahi sıktı artık yav. Tamam anladık yeter daaaaaaa
    Ne yapalim kahvehane kültürü yok bizde. Burada iki kelam ediyoruz biz bize
    Admine söyleyelim okey aplikasyonu da koysun siteye, hem okey oynar hem siyaset yapariz

Aslinda icinde bulundugumuz durumdan herkes sıkıldı, keske hava kirliliğini, temiz su kaynaklarinin korunmasini, kanser illetinin carelerini falan tartisiyor olabilsek ama, daha o mevzulara gelmemize cok var

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

Ama diğeri daha kötü değil mi?

Haklı olan bir ateiste haksız deyip, müslümanım diyen yolsuz, arsız, suçluyu desteklemem mi doğru olan?

Yoksa kimin söylediğinden bağımsız olarak doğruya doğru, yanlışa yanlış demek mi doğru olan?

Kimin haklı olduğuna dinine, inancına veya siyasi görüşüne göre mi karar veriliyor?

Müslümanım deyip de cehennemin dibini boylayacak yok mu hiç?

Ortamda ciddi oranda cahillik, yandaşlık ve kabilecilik sezinliyorum... Tehlikeli seviyelerde. Ülkemiz niye bu halde belli.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Ama diğeri daha kötü değil mi?

Haklı olan bir ateiste haksız deyip, müslümanım diyen yolsuz, arsız, suçluyu desteklemem mi doğru olan?

Yoksa kimin söylediğinden bağımsız olarak doğruya doğru, yanlışa yanlış demek mi doğru olan?

Kimin haklı olduğuna dinine, inancına veya siyasi görüşüne göre mi karar veriliyor?

Müslümanım deyip de cehennemin dibini boylayacak yok mu hiç?

Ortamda ciddi oranda cahillik, yandaşlık ve kabilecilik sezinliyorum... Tehlikeli seviyelerde. Ülkemiz niye bu halde belli.
    Onu bunu bosver de, beyin olmadan nasil göçülüyor oraya de bir hele bana.
    Standart insanlari green card harici nasil aliyorlar Amerika'ya ?
    Gelip iş bulmak, calisma izni almak kolay mi ? Ne iş olursa yaparim aağğbeey ayaklarini yedirebiliyor muyuz ?
    2 adult + 1 child (5 years old) i want to live your eeemerika (e'yi uzatmak önemli mevzu) desek almazlar mi bizi ?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lucas hocamın sorusunun cevabını bende merak ediyorum.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    bir mesaja o kadar cevap veriliyorsa, karşı çıkılıyorsa insan bir düşünür, demek ki görmediği bir şey var demektir ya da göremiyordur, insanlar ona yardımcı olmaya çalışıyordur.
    ancak yandaşsa, dogma dünyasında yaşıyorsa işi zor, tek amacı herkesin muhaliflik yaptığını düşünmektir, şizofrenik bir yaklaşım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bunu bosver de, beyin olmadan nasil göçülüyor oraya de bir hele bana.
    Standart insanlari green card harici nasil aliyorlar Amerika'ya ?
    Gelip iş bulmak, calisma izni almak kolay mi ? Ne iş olursa yaparim aağğbeey ayaklarini yedirebiliyor muyuz ?
    2 adult + 1 child (5 years old) i want to live your eeemerika (e'yi uzatmak önemli mevzu) desek almazlar mi bizi ?
    Kalıcı olarak iş bulma ve yatırım dışında yol bilmiyorum. Belki vardır. Yatırım miktarı zamanında 600bin dolardı. Belki değişmiş olabilir. İş bulma olayını Türkiye'den yapmanız gerekiyor. Yani Amerika'da bir şirket sizi işe alırsa çalışma vizeniz oluyor. 5 sene sonra vatandaş olabiliyorsunuz. Onun dışında, eğer gelmeye niyetiniz varsa, Green Card çekilişine mutlaka başvurun. Çıkıyor insanlara ve geliyorlar.

"Ne iş olursa yaparim aağğbeey" malesef işlemiyor. "Hele bi gidek, gerisini sora düşünürük" bile zor. Turist vizesi verirken Amerika'dan yasa dışı kalma ihtimali olanlari elemeye çalışıyorlar (mesela genç, çalışma geçmişi yok, maddi durumu zayıf, Amerika'da bir yakını yok, vs.) Ancak Türkiye'de uzun süredir stabil bir işte çalışıp yazın iki hafta Amerika'ya tatile giden çifte, veya Amerika'daki çocuğunu görmeye giden yaşlı bir çifte 10 yıllık vizeyi tak diye veriyorlar.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekmeğe gelen zammı destekliyorum fakat et, tavuk, balık da çok pahalı be kardeşim. fakir zaten karnını ekmekle dolduruyor. ekmek yemekten beyni hamur kıvamına gelmiş. millet ekmek yemekten un çuvalı haline gelmiş, yürümekte zorlanıyor; öte yandan protein de pahalı. ee nasıl olacak bu işler?

ha, biz egeliyiz, ot yiyerek hayatta kalabiliriz. iç anadolu ne yapacak? doğu anadolu ne kemirecek? plaza yakışıklısı berke ne içecek? insta fenomeni 'meyvesu' telefonunu mu emikleyecek?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kalıcı olarak iş bulma ve yatırım dışında yol bilmiyorum. Belki vardır. Yatırım miktarı zamanında 600bin dolardı. Belki değişmiş olabilir. İş bulma olayını Türkiye'den yapmanız gerekiyor. Yani Amerika'da bir şirket sizi işe alırsa çalışma vizeniz oluyor. 5 sene sonra vatandaş olabiliyorsunuz. Onun dışında, eğer gelmeye niyetiniz varsa, Green Card çekilişine mutlaka başvurun. Çıkıyor insanlara ve geliyorlar.
    Bankada 800 dolarım var söylesene beni alsınlar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bankada 800 dolarım var söylesene beni alsınlar.
    Vize ve göç olayı Homeland security'ye bakıyor. Amerika'daki çoğu kurum gibi o da bağımsız. Çünkü ülkeye kimin girip çıktığından onlar sorumlu. O yüzden burda bir şirket veya şahıs ne yaparsa yapsın, olay homeland security'de bitiyor. Anca mektup veya referans yazarlar. Ancak onu okuyup karar verecek ve sorumluluğun altına girecek homeland security.

O yüzden memlekette çoğu şey iyi işliyor. Kritik kararları verenlerle, o kararın sonucu çıkarı olanlar mutlaka ayrıştırılıyor. Vergi olayları mesela. Adalet zaten öyle. Polis bile yerel ve birbirinden bağımsız. Liseye kadar eğitim de.

Ülkemizde ise tam tersi. Hele son zamanlarda iş iyice çığrından çıkmış durumda.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haşmet ağam
    İha-uav konularında deneyimim var. Amatör telsizcilik vs de var. İso, ce, rohs gibi kalite konularının sertifika ve eğitimlerini sürekli alıyorum. Üretim ve talaşlı imalat konuların da iş deneyimim var. Yazılım konusunda da çalısıyorum 11 aydır. Javascript(nodejs, bootstramp vs) phyton öğrendim sayılır. Tubitak dan destek arayıp kabul edilmeyen projem var. 2 sene sonra benzer şekilde bir ticari işletme fikri uygulamaya soktu. Hepsinin kağıt küregi tam.

Okul olayları karışık. Ancak şuan sakarya endüstri devam ediyor uzaktan ögretim. Siz deneyimli birisiniz hiç şansım var mı?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet ağam
    İha-uav konularında deneyimim var. Amatör telsizcilik vs de var. İso, ce, rohs gibi kalite konularının sertifika ve eğitimlerini sürekli alıyorum. Üretim ve talaşlı imalat konuların da iş deneyimim var. Yazılım konusunda da çalısıyorum 11 aydır. Javascript(nodejs, bootstramp vs) phyton öğrendim sayılır. Tubitak dan destek arayıp kabul edilmeyen projem var. 2 sene sonra benzer şekilde bir ticari işletme fikri uygulamaya soktu. Hepsinin kağıt küregi tam.

Okul olayları karışık. Ancak şuan sakarya endüstri devam ediyor uzaktan ögretim. Siz deneyimli birisiniz hiç şansım var mı?
    Üniversite eğitimi ve dil çok iyi olmadan çok kolay olmaz gibi geliyor bana.

Ancak birçok istisna tabii ki mevcut. Mesela burada lüks bir Türk restoranı açılır, restoran Türkiye'den İngilizcesi bile olmayan ama çok iyi bir aşçıyı getirebilir... Veya burada Türklerin yoğun olduğu bir yerde cami açılır, Türkiye'den çalışmak üzere imam getirebilir.

Amerika'daki insanların zor yapacağı bir işi yapabiliyorsanız, ve o işe Amerika'da ihtiyaç varsa gelmek çok kolay olabilir.

Yazılım konusunda bayağı açık var diye biliyorum. Üniversite mezuniyeti, dil, ve iyi tecrübe olduktan sonra neden olmasın?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Dün domates alacaktım ki salkım domates 9.99
    Çeri domates 8.50
    Normalinden alayım dedim o da 4liraydı. Vaz geçtim. Zaten mevsimi değil. Salatalık alayım dedim bi baktım 6lira. Vaz geçtim. Ulan ne zamandır yemiyorum muz kaç ola ki. 11lira.
    3ay önce 99dan sattığımız bebek bezi 199lira olmuş. Ekmek ne ki bunların yanında.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Büyütmeyin. Domatesin gramı 0,9 kuruş işte. Bedava mı yiyeceksiniz yani?

Tavuk göğsü de 27 lira olmuş.
    Hanimefendi tavuk diyeceksiniz bundan sonra.
    Bu arada tasi taragi toplamadan, pilini pirtini bile yanina almadan memleketi terketmek isteyen benim gibi o kadar çok insan var ki.
    Bir ara, bunlarin biletlerini alip yollamak lazim diyordu en yetkili ağız. Keşke vize falanda halletse de defolup gitsek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyütmeyin. Domatesin gramı 0,9 kuruş işte. Bedava mı yiyeceksiniz yani?
    Seninde şehir bir karışık ?
    Sen nerdensin kimlerdensin ?
    Gelek mi oralara ?
    YasinC bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Üniversite eğitimi ve dil çok iyi olmadan çok kolay olmaz gibi geliyor bana.

Ancak birçok istisna tabii ki mevcut. Mesela burada lüks bir Türk restoranı açılır, restoran Türkiye'den İngilizcesi bile olmayan ama çok iyi bir aşçıyı getirebilir... Veya burada Türklerin yoğun olduğu bir yerde cami açılır, Türkiye'den çalışmak üzere imam getirebilir.

Amerika'daki insanların zor yapacağı bir işi yapabiliyorsanız, ve o işe Amerika'da ihtiyaç varsa gelmek çok kolay olabilir.

Yazılım konusunda bayağı açık var diye biliyorum. Üniversite mezuniyeti, dil, ve iyi tecrübe olduktan sonra neden olmasın?
    Niye ugrastiriyorsun milleti yav.

Parası olması ve Türkiye ye hainlik yapması en büyük istisna degilmi sorgusuz vatandaşlık vermiyorlar mı. Yoksa ben yanlış mı biliyorum.
    Hatta para ikinci planda yeter ki muhterem hocam Efendi'nin adamı ol yeterli. Tam olarak tarife de uyuyor Amerika'da nadir bulunan iş ""vatan hainliği""

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)