Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

HÜKÜMET BİZDEN NE İSTİYOR ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atatürkçülük müfredattan tamamen çıkarılsın, imam hatipler de kapatılsın.
    bana uyar.
    Atatürk ilke ve inkılaplarına bu kadar alerjiniz olması çok garip. Halbuki inkılaplar bilime dayalıdır. Tabi Atatürk ilke ve inkılapları başlığındaki inkılap kelimesine dayanılarak daha iyi olan bir sisteme geçilmesi için bir inkılap yapılabilir.

Bahsettiğiniz tatlı su Atatürkçülüğü ise onun için önce cemaat örgütleri, tarikatları ve benzeri fraksiyonlara bölünmüş organizmalardan temizlenmek gerek. 500 yıldır uğramayan bilim dalları da belki tekrar geri döner bu coğrafyaya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya uzağım demiştim..
    Kaynak ne diye bakmak için paragrafı kopyaladım Goo. araması yaptım.
    Kaynak; Sizin işçiler, Cumhuriyet, Evrensel, ilerici bilmem ne nokta org..
    Çevrenizdeki orta öğretimi bitiren garibanlardan birinin elinden tutup okula yazdırmaya çalışın hayrına direk kaynağından öğrenirsiniz o zaman.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi konuyu en iyi çocuklarına okul tercihi yapacaklar biliyor ve bir kaç farklı kişiden mecburen istemeyerek imam yazdıklarını duydum.Bu haberi doğal olarak yandaş haber kaynaklarında göremezsin.Cumhuriye,Evrensel de olması gayet normal.Eğer bu kaynaklarda yazanların yalan olduğunu iddia ediyorsan başka kaynakla doğrusu göster biz de öğrenelim.
    Yalandır demedim. Eğer doğruysa ayıp etmişler derim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi Mısır tanrısı gibi geziyor. Milyarlarca insanın inandığı bir şey ile dalga geçiyorlardı. Hepsinin köküne kibrit suyu. Ama niye şimdi ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Sence gergin mi sürüyorum ? Takip edip adama saldırdık mı ? Aynasını mı kırdık ? Motor sürme şeklimde neye takıldın mesela ? Söylesene Fatih Met neden ben
    çokta agresif bir sürüş yaptın diyemem ama trafikte olay çok yaşanıyor yani insanlar bazen o kadar gergin oluyorlar ki ufacık sebeplerden kavga çıkabiliyor, benim istediğim kıvama bu toplum gelmeyecek ama ne bileyim yinede dile getiriyoruz.

bundan sonra başına aynı olay gelecek ve sen bunu bile bile kızmaya devam edecek misin? en uç şeritten taa karşı sapağa geçmeye çalışanlar olacak yine.

rahatsız olma konusuna değinecek olursak dediğim gibi çoğu kullanıcının sürüş şekli rahatsızlık verici, riskli sürüşler sergiliyorlar mesela bir örnek; sağ taraftan sol sapağa girmeye çalışan adam hatalıydı peki sen sapağa girmeyecek isen bir motor sürücüsü olarak kendini en sağa atıp riskten kaçabilirsin.

trafiği okumak budur, insanların yapabileceği hataları ön görmek ve ona göre pozisyon almak budur, bunu başarırsanız riskten ve tehlikeden o kadar uzak olursunuz.

orada ben olsaydım zaten zincir dizilişi misali o siyah aracın yanına yaklaşmazdım o sapakta yada zaten arkasında olurdum ve o önüme doğru atıldığında ben hafif frenleme ile gayet normal yol alıyor gibi devam ederdim ama sen orada kızdın ve tepki gösterdin.

bunlar olmaya devam edecek malesef.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çokta agresif bir sürüş yaptın diyemem ama trafikte olay çok yaşanıyor yani insanlar bazen o kadar gergin oluyorlar ki ufacık sebeplerden kavga çıkabiliyor, benim istediğim kıvama bu toplum gelmeyecek ama ne bileyim yinede dile getiriyoruz.

bundan sonra başına aynı olay gelecek ve sen bunu bile bile kızmaya devam edecek misin? en uç şeritten taa karşı sapağa geçmeye çalışanlar olacak yine.

rahatsız olma konusuna değinecek olursak dediğim gibi çoğu kullanıcının sürüş şekli rahatsızlık verici, riskli sürüşler sergiliyorlar mesela bir örnek; sağ taraftan sol sapağa girmeye çalışan adam hatalıydı peki sen sapağa girmeyecek isen bir motor sürücüsü olarak kendini en sağa atıp riskten kaçabilirsin.

trafiği okumak budur, insanların yapabileceği hataları ön görmek ve ona göre pozisyon almak budur, bunu başarırsanız riskten ve tehlikeden o kadar uzak olursunuz.

orada ben olsaydım zaten zincir dizilişi misali o siyah aracın yanına yaklaşmazdım o sapakta yada zaten arkasında olurdum ve o önüme doğru atıldığında ben hafif frenleme ile gayet normal yol alıyor gibi devam ederdim ama sen orada kızdın ve tepki gösterdin.

bunlar olmaya devam edecek malesef.
    Sorun bu Fatihcim Millet her şeye alışıyor. Kurallara uymayanlara alışıyor. Haklarını kaybetmeye alışıyor. Adam çocuklarının gideceği okulları kapatıyor ona da alışıyor. Patates 7 lira oluyor alışıyor. Gezi Parkı Eylemi nde Dolar 30-40 kuruş oynayınca Pala ile adam kovalayanların bugün Dolar 5 TL olunca sesi çıkmıyor. Mesele bizim her boka alışmamızda

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi konuyu en iyi çocuklarına okul tercihi yapacaklar biliyor ve bir kaç farklı kişiden mecburen istemeyerek imam yazdıklarını duydum.Bu haberi doğal olarak yandaş haber kaynaklarında göremezsin.Cumhuriye,Evrensel de olması gayet normal.Eğer bu kaynaklarda yazanların yalan olduğunu iddia ediyorsan başka kaynakla doğrusu göster biz de öğrenelim.
    Sorun bu Fatihcim Millet her şeye alışıyor. Kurallara uymayanlara alışıyor. Haklarını kaybetmeye alışıyor. Adam çocuklarının gideceği okulları kapatıyor ona da alışıyor. Patates 7 lira oluyor alışıyor. Gezi Parkı Eylemi nde Dolar 30-40 kuruş oynayınca Pala ile adam kovalayanların bugün Dolar 5 TL olunca sesi çıkmıyor. Mesele bizim her boka alışmamızda
    Dediğim gibi, ne dendiği değil, kimin dediği önemli.
    oialdemir bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    o açıdan hiç bakmamıştım, haklısın ne diyeyim. ben haala "barkın bayoğlu" keşke hayatta olsaydı diyorum bazen ve üzülüyorum. mesele sağ salim hayatta kalabilmek.

kornaya basıp tepki göstermene hak veriyorum ama gerginlik çıkaracak derece kornaya uzun basman sorun çıkartabilir.

haberlerde izlemişsindir, "ne bakıyorsun" diyip hiç tanımadığı birini sokakta vurup öldürdü adamın biri. böyle insanların olduğu bir toplumda olduğumuzu ara sıra hatırlamakta fayda var.

sonra kuru sıkı ile polisi korkutmaya giden gencini mi ararsın yoksa trafikte kazadan kurtulup kavga ederken ölenini mi ararsın hepsi var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi, ne dendiği değil, kimin dediği önemli.
    hayır, söylenilen şeyde önemli ve söyleyen kişide önemli. ikisi de önemli. hem insan ölür ama fikir kalıcıdır.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atatürk ilke ve inkılaplarına bu kadar alerjiniz olması çok garip. Halbuki inkılaplar bilime dayalıdır. Tabi Atatürk ilke ve inkılapları başlığındaki inkılap kelimesine dayanılarak daha iyi olan bir sisteme geçilmesi için bir inkılap yapılabilir.

Bahsettiğiniz tatlı su Atatürkçülüğü ise onun için önce cemaat örgütleri, tarikatları ve benzeri fraksiyonlara bölünmüş organizmalardan temizlenmek gerek. 500 yıldır uğramayan bilim dalları da belki tekrar geri döner bu coğrafyaya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Çevrenizdeki orta öğretimi bitiren garibanlardan birinin elinden tutup okula yazdırmaya çalışın hayrına direk kaynağından öğrenirsiniz o zaman.
    herhangi bir din ya da devlet adamı figürünün eğitim sistemine yön vermesi ilkel toplumlara has bir haslet.
    bu bağlamda; atatürkçü eğitim ideali gibi bir müdafaaya yaslananlara imam hatip revadır, belki az biledir ki dengeler yerini bulabilsin.
    bursalıali bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    herhangi bir din ya da devlet adamı figürünün eğitim sistemine yön vermesi ilkel toplumlara has bir haslet.
    bu bağlamda; atatürkçü eğitim ideali gibi bir müdafaaya yaslananlara imam hatip revadır, belki az biledir ki dengeler yerini bulabilsin.
    Meali: saçma sapan fikirlerim var, yazıya doktugumde zirvalik oluyor, elimden birşey gelmiyor.

Sana bir haberim var angarali tornaci: atatürkun kurduğu ülkede yaşıyorsun ve hiçbir şey bu gerçeği degistiremeyecek.

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk ilkeleri üzerinde yükseliyor. Bununla barissan iyi edersin.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meali: saçma sapan fikirlerim var, yazıya doktugumde zirvalik oluyor, elimden birşey gelmiyor.

Sana bir haberim var angarali tornaci: atatürkun kurduğu ülkede yaşıyorsun ve hiçbir şey bu gerçeği degistiremeyecek.

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk ilkeleri üzerinde yükseliyor. Bununla barissan iyi edersin.
    kurucu kadronun fikirleri özgürlükleri bağlamaz.
    bağlıyorsa buna "diktatörlük" denir.

sana bir soru, çok kişiye sordum, cevabını alamadım.
    atatürkçü olma mecburiyetini atatürk'ün kurucu lider olması ile müdafaa eden arkadaşlar;

"kurtuluş savaşında şeriatçi bir kumandan komutayı alsa ve bu savaşı verse şeriatçi mi olacaktınız?"

böyle saçma iş olur mu?
    kemal bey öleli olmuş 80 sene,
    kendisiyle yüzyüze görüşme fırsatım olsa pek çok konuda kendimi ifade edebileceğim kanaatindeyim.
    ama bu atatürkçülerle pek anlaşamıyoruz.
    zira kendini "bilmemkimci" olarak tanımlayan biriyle anlaşabilmek pek zor.

geçen şerefsizin birisi atatürkçü olmayana kafam girsin filan yazmış.
    hepsi değil tabii ama, böyle de çapsız adamlar da var içlerinde.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250

atatürkçü olma mecburiyetini atatürk'ün kurucu lider olması ile müdafaa eden arkadaşlar;

"kurtuluş savaşında şeriatçi bir kumandan komutayı alsa ve bu savaşı verse şeriatçi mi olacaktınız?"

böyle saçma iş olur mu?
    kendisiyle yüzyüze görüşme fırsatım olsa pek çok konuda kendimi ifade edebileceğim kanaatindeyim.

Zaten şariat vardı ve başarısızdı. Başarısız olduğu için hükümet ve halk acı çekiyordu. İnançlı ileri görüşlü bir adamın arkasında toplandılar. İşgal halinde bir memleketi kurtardılar. Varsayımınız mantıksız ve yaşanmış olan gerçeklerden uzak. Bu ülke de gerçekten hala biraz demoktrasi olmasa. Gazi Mustafa Kemal Atatürk' e Kemal Bey filan diyemezdiniz

Yok dedelerimizin mezarını okuyamıyoruz. Yok memleket bir gecede cahil kaldı. Sanki Cumhuriyet' ten önce okuma oranı %98 di. Sanki tam uranyum zenginleştirduk. Atatürk geldi tesisleri kapadı. Tövbe tövbe

Şakamısınız nesiniz Beyefendi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Bu arada konunun açılış sebebi Devlet Tiyatrolarıydı.

Motosikleti
    xt 600
    Zaten şariat vardı ve başarısızdı. Başarısız olduğu için hükümet ve halk acı çekiyordu. İnançlı ileri görüşlü bir adamın arkasında toplandılar. İşgal halinde bir memleketi kurtardılar. Varsayımınız mantıksız ve yaşanmış olan gerçeklerden uzak. Bu ülke de gerçekten hala biraz demoktrasi olmasa. Gazi Mustafa Kemal Atatürk' e Kemal Bey filan diyemezdiniz

Yok dedelerimizin mezarını okuyamıyoruz. Yok memleket bir gecede cahil kaldı. Sanki Cumhuriyet' ten önce okuma oranı %98 di. Sanki tam uranyum zenginleştirduk. Atatürk geldi tesisleri kapadı. Tövbe tövbe

Şakamısınız nesiniz Beyefendi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Bu arada konunun açılış sebebi Devlet Tiyatrolarıydı.

https://www.youtube.com/watch?v=JrScwfC8C7A
    ha maaşallah.

kendin yazıyorsun, kendin oynuyorsun,
    ne bir gecesi, ne dedesi, ne mezartaşı allasen?
    buna felsefede "korkuluk safsatası" denir,
    şöyle ki; bir argümanı çürütmek için kolayca alt edilecek dandik söylemlerle ilişkisi kurulur ve bu sayede kendi kattığı argümanı döverken gerçeğini de çürüt-müş gibi yapmaktır.
    akademik çevrelerde ve sanayi eşrafınca çok ayıp karşılanır, bi daha olmasın lütfen.

diger yandan;

"kanun-i esasi cümlenizce malumdur ki, Kur’an-ı Azimüşşan’daki nusûstur."

cümlesi kayıtlara geçmiş dahi olsa mustafa kemal bey hususundaki "şeriat" kastı kavramsal bir örneklemeden ibarettir.
    bunun yerine aristokrasi, anarşizm, federasyon, kraliyet gibi herhangi başka bir biçim örnek verilebilir.

şair burada "kurucu lider" olmanın herhangi bir fikre imtiyaz tanınmasına vesile olamaması gerektiğini belirtiyor.

netekim; adolf hitler stalingrad'ı aşabilseydi alamanlar ilelebet foşik mi kalmalıydı?
    ya da; şeriat ya da krallık üzere kurulan devletler, kurucu unsurlar yüzü suyu hürmetine bu statüyü kutsayıp ömrübillah tartışmaya kapatmalı mı?

böyle fikir olur mu? bu mu atatürkçülüğün öngördüğü bilim yolu?
    fesübhanallah!

ayrıca idealimce; devlet tiyatro ve diger sanat dallarını belli bir disiplin çerçevesinde dışardan destekler,
    tiyatro işletmez, maaşlı tiyatrocular çalıştırmaz, kimseye devlet sanatçılığı payesi dağıtmaz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350

böyle saçma iş olur mu?

Tekrar ediyorum, Ataturk düşmanı ne kadar vatan haini serefsiz it varsa kafam girsin.

Bu vesileyle sevgili neyzen tevfikin aşağıdaki şiirini tüm türk düşmanı atatürk düşmanı yunan artıklarına gonderiyorum:

Ne ararsın Tanrı ile aramda?
    Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
    Hakikaten gözün yoksa haramda,
    Başı açığa neden türban sorarsın?

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
    Yoksa sana bir zararım içerim.
    İkimiz de gelsek kıldan köprüye
    Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?
    Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.
    Senin gibi dürzülerin yüzünden,
    Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
    Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
    Sen anandan yine çıkardın amma,
    Baban kimdi bilemezdin serefsiz
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Kaotik güzel şiirmiş sen mi yazdın?

ne cevherler varmış forumda

Motosikleti
    regal raptor daytona 350

Hayır neyzen tevfik yazmış zamanında. Demek ki her daim böyle tipler dolasirmis ayak altında

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar ediyorum, Ataturk düşmanı ne kadar vatan haini serefsiz it varsa kafam girsin.

Bu vesileyle sevgili neyzen tevfikin aşağıdaki şiirini tüm türk düşmanı atatürk düşmanı yunan artıklarına gonderiyorum:

Ne ararsın Tanrı ile aramda?
    Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
    Hakikaten gözün yoksa haramda,
    Başı açığa neden türban sorarsın?

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
    Yoksa sana bir zararım içerim.
    İkimiz de gelsek kıldan köprüye
    Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?
    Yatıp kalkıp Atatürk'e dua et.
    Senin gibi dürzülerin yüzünden,
    Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
    Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
    Sen anandan yine çıkardın amma,
    Baban kimdi bilemezdin serefsiz
    atatürkçülük gibi derin bir ideolojinin müdafaasının "kafam girsin" mesabesinde kalması pek yersiz oldu
    ki mevzu küfürse öyle vatan hainli, imalı mimalı değil ha,
    burdan bi başlarım yarısı boşa gider, tuvaletini yaparken aklına gelir, bunalıma girersin.

işte atatürkçü eğitimin müthiş ürünü bu vatandaştır.
    vatanseverlikten hezeyan krizi geçiriyor.

dengesiz müptezel, sana hiç ilişmiyorum dikkat edersen, bigün yüzleşirsek abi öyle demek istemedim diye vızıklanacak gevşek tıfılın tekisin.
    git şoorda oyna, boyundan büyük işlere bulaşma.
    bursalıali bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, atatürkçülük türkiye cumhuriyetinin temelidir. binada tadilat yapabilirsiniz ama binanın temeli ile oynarsanız bina çöker. demografik olarak yarı ortadoğu ülkesi olduğumuz için bina çökerse suriye gibi oluruz. kaçınılmaz sonumuz budur.

bu ülke şu anda bile iyi kötü gidiyorsa içindeki aklı başında, dürüst ve rasyonel hareket eden atatürkçü insanlar yüzündendir. yoksa 'yerçekimine inanmayan', 'dünyanın düz olduğunu' iddia eden, kocakarı dedikodusu yapar gibi tarih dersi anlatan insanlar ile medeni ülkeler ile yarışmak mümkün değil. adama gülerler.

ezcümle, atatürk ve ideolojisini eleştirirken basmakalıp ve rövanşist düşünceler ile hareket edilmemesi taraftarıyım. saygılar.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Yalnız bu yerçekimine inanmayan kesim, sanıldığı gibi muhafazakarlardan çıkmıyor. Her kesimden adam var bu inanışın içinde. Hatta inananlardan birisinin babası imam. Babası elemana kızıyor öyle saçma şeylere inandığı için. Yani düz dünya olayı muhafazakarların tekelinde değil.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, atatürkçülük türkiye cumhuriyetinin temelidir. binada tadilat yapabilirsiniz ama binanın temeli ile oynarsanız bina çöker. demografik olarak yarı ortadoğu ülkesi olduğumuz için bina çökerse suriye gibi oluruz. kaçınılmaz sonumuz budur.

bu ülke şu anda bile iyi kötü gidiyorsa içindeki aklı başında, dürüst ve rasyonel hareket eden atatürkçü insanlar yüzündendir. yoksa 'yerçekimine inanmayan', 'dünyanın düz olduğunu' iddia eden, kocakarı dedikodusu yapar gibi tarih dersi anlatan insanlar ile medeni ülkeler ile yarışmak mümkün değil. adama gülerler.

ezcümle, atatürk ve ideolojisini eleştirirken basmakalıp ve rövanşist düşünceler ile hareket edilmemesi taraftarıyım. saygılar.
    bu konunun türkiye'nin üzerinde ittifak ettiği bir konu olduğu görüşünde değilim.
    bilakis devamlı surette ihtilaf konusu olmuştur.
    ki gelişmiş toplumlarda sistem kurucu lider kadrolar, peygamberler ya da şıhlar üzerinde değil prensipler ve idealler üzerinde temellenir.
    ki mustafa kemal bey'in kendisinin dahi bu yönde telkinleri vardır,
    ki buna rağmen atatürkçü bir ceberutluğa prim vermek, istikamete değil parmağa odaklanmak gibi neticelere götürüyor bizi.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Katılıyorum. Nitekim yeni Türkiye de tam dediğiniz gibi, lider üzerinde değil de idealler üzerinde temelleniyor.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)