Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

honda sevgisi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ne ara oldu bilmiyorum fakat honda benim başımı döndürdü ve kendine bağladı.

şu saatten sonra honda'dan başka bir marka ile çalışmayı düşünmüyorum
    pintus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ben ise sevmiyorum şu markayı 2018 model araba 1.6 motordan 125 hp 152 tork çıkarmış 98 model aracımız 148 hp 186 tork teknik veride hep düşük kalıyor

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ise sevmiyorum şu markayı 2018 model araba 1.6 motordan 125 hp 152 tork çıkarmış 98 model aracımız 148 hp 186 tork teknik veride hep düşük kalıyor
    "sevene aşkı sorulmaz" üstat.

geçen iki kişiye rastladım. passat'a tapıyorlardı resmen.

herkesin demek ki bi takıntısı var.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    herkesin sempati duyduğu marka elbet vardır mesela alcak olmasamda Scania ve Aprilia yı çok takip ederim

Hanım Chiron'unumu getir resim çekinecem ...

(hanım?, almayayım alanada mani olmayayım , bi anlık gaz işte.)

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bu gidişle Honda'dan devam edeceğiz. Sırada ki hedefim Crf 250 Rally Arabayı da honda alıcaz sanırım diğer japonlara göre biraz da olsa uygun fiyatlı.
    Weak are prey

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benimde kymcoya özgü bir takıntım var. sebebini çözebilmiş değilim. arada sırada sahip olmadığım modellerin parça fiyatlarına bakarak orgazm oluyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bi markadan alışveriş yapar , sorunsuz kullanırsan otomatikman bağımlı oluyorsun 😊
    Bizde şu an megane 3 var, bundan önce Astra h, ondan önce passat vs.. Ancak 1997 model 1.6gli corollamı unutturamıyor hiç biri 😀
    Ben tam olarak marka bağımlısı olmadım ama motosiklette japon bağımlısı oldum sanırım.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi markadan alışveriş yapar , sorunsuz kullanırsan otomatikman bağımlı oluyorsun 😊
    Bizde şu an megane 3 var, bundan önce Astra h, ondan önce passat vs.. Ancak 1997 model 1.6gli corollamı unutturamıyor hiç biri 😀
    Ben tam olarak marka bağımlısı olmadım ama motosiklette japon bağımlısı oldum sanırım.
    caponlar yapıyor abi ya.. adamlarda mükemmel bir iş ahlâkı var.

ben esnaf olsam bir ayda batarim ha. müşteri gelse, ben bunu beğenmedim dese anında iade alırım. malda sorun ciksa sorgusuz sualsiz geri alır, yenisini veririm.

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    2 çinli motordan sonra Honda innova 125i - ( 7.200 km deydi alırken ) aldım. Gerçekten ne bir ses ne titreşim, sonra gazı açsan hoop 100 km anında, o torkun gücünü hissederek yokuşlardan tırmanması çok lezzetli. Sonra hiç koku yok, daha 2. marş yapmadım alalı, anında çalışıyor. Çinlileri de kötülemek istemiyorum belki yine alırım bazı modelleri çok güzel. Ama honda gerçekten motorun hasıymış. Bir de gittiğin yere güvenli ve için rahat gidiyorsun.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 1.6 atmosferik böyle maalesef buna yapacak bişey yok renault a bakalım 158nm tork, forda bakalım 154 nm, atmosferik böyle...

Aynı hondanın bizde 1.6 160hp atmosferik vti si vardı bunu da hatırlatırım.
    https://www.auto-data.net/tr/honda-civic-hatchback-vi-1.6-16vti-160hp-12253
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    japon benimde tek favorim.
    toyota landcruzer , toyota camry, toyota avensis, daihatsu yrv, honda cbf250..
    alacak olsam gene arabada toyota ve motorda honda, yamaha . kalitede başka tanımam

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Mertcan39 2.0 tempra mı bu dediğiniz 148hp 186 nm, eğer o ise motor 2.0 onun
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon benimde tek favorim.
    toyota landcruzer , toyota camry, toyota avensis, daihatsu yrv, honda cbf250..
    alacak olsam gene arabada toyota ve motorda honda, yamaha . kalitede başka tanımam
    keratalar iyi çalışıyor ama ha. gerçi en son honda civic'te göçük problemi ortaya çıkmıştı ama firma bu açığı bir şekilde kapattı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hic sevmem marka saplantili insanlari, fanboylari, taraftarlari... Itici olurlar.

Ancak markalarin digerlerinden daha iyi yaptiklarini da takdirle karsilarim tabii ki. Honda gayet iyi dusunulmus dizaynlar yapiyor, ve urunleri uzun sure dayaniyor. Sevdigim bir urunu Honda yapiyorsa otomatik olarak tercih ediyorum o yuzden.

Ancak her marka icin gecerli oldugu gibi Honda'ya da sonuna kadar guvenmek mumkun degil. Sahsen tecrube ettigim:

- 2003 Amerika Accord'a yakit sarfiyatini azaltan, ancak yagmurda deli gibi kayan Michelin lastik taktilar. Rezalet otesiydi. Bene de islak yolda kayip kaza yaptim. Arastirinca bir suru ornegi cikti. Bir sonraki sene degistirdiler lastigi. Pez3v3nk Honda.
    - Bir onceki seneye kadar CB1000R'in vites gostergesi bile yoktu. ABS'li versiyonunu ABD'ye getirmediler. KTM kac senedir 250cc motosikletine standart koyuyor ABS'yi. Bu kadar mi dinazorluk olur?

Buna ragmen simdiye kadar Honda marka 4 araba, 3 motosiklet, ve 1 cim bicme makinam oldu. Cim bicme makinasindan cok memnunum arabalar da fena degil. Motosikletler eh iste.

Saka saka. Her markada oldugu gibi model bazinda degisiyor. Bazilari iyi, bazilari kotu. Ama cogu guvenilir, iyi dizayn edilmis araclar. Sadece bazilari zevksiz olabiliyor. CB1000R gibi...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hic sevmem marka saplantili insanlari, fanboylari, taraftarlari... Itici olurlar.

Ancak markalarin digerlerinden daha iyi yaptiklarini da takdirle karsilarim tabii ki. Honda gayet iyi dusunulmus dizaynlar yapiyor, ve urunleri uzun sure dayaniyor. Sevdigim bir urunu Honda yapiyorsa otomatik olarak tercih ediyorum o yuzden.

Ancak her marka icin gecerli oldugu gibi Honda'ya da sonuna kadar guvenmek mumkun degil. Sahsen tecrube ettigim:

- 2003 Amerika Accord'a yakit sarfiyatini azaltan, ancak yagmurda deli gibi kayan Michelin lastik taktilar. Rezalet otesiydi. Bene de islak yolda kayip kaza yaptim. Arastirinca bir suru ornegi cikti. Bir sonraki sene degistirdiler lastigi. Pez3v3nk Honda.
    - Bir onceki seneye kadar CB1000R'in vites gostergesi bile yoktu. ABS'li versiyonunu ABD'ye getirmediler. KTM kac senedir 250cc motosikletine standart koyuyor ABS'yi. Bu kadar mi dinazorluk olur?

Buna ragmen simdiye kadar Honda marka 4 araba, 3 motosiklet, ve 1 cim bicme makinam oldu. Cim bicme makinasindan cok memnunum arabalar da fena degil. Motosikletler eh iste.

Saka saka. Her markada oldugu gibi model bazinda degisiyor. Bazilari iyi, bazilari kotu. Ama cogu guvenilir, iyi dizayn edilmis araclar. Sadece bazilari zevksiz olabiliyor. CB1000R gibi...
    orta bütçeli bir sevgi diyelim biz buna. çok param olsa başka markaları da denerim herhalde. nasıl olsa para var.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    2008 manken kasa değilmi o civic?

ön koltuk enselikleri düz sanirim dream modeli?

2 yıl bindim elegance modeline..hee unutmadan 1.8motorlusu(sedan kasa)piyasada nadir bulunur..o zamanlar grup buluşmasinda ayvaliktan dikiliye kadar uzatmiştim makinayı 1.6ile hiç alakasi yok çılgın gidiyor...

Artik ceed´e biniyorum civicten alamadigim performans,ve konforu bundan kesintisiz aliyorum,fethiyeye eylul gibi gelirsem iki tur veririm..

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 manken kasa değilmi o civic?

2 yıl bindim elegance modeline..hee unutmadan 1.8motorlusu(sedan kasa)piyasada nadir bulunur..o zamanlar grup buluşmasinda ayvaliktan dikiliye kadar uzatmiştim makinayı 1.6ile hiç alakasi yok çılgın gidiyor...

Artik ceed´e biniyorum civicten alamadigim performans,ve konforu bundan kesintisiz aliyorum,fethiyeye eylul gibi gelirsem iki tur veririm..
    evet levent kardeş, 2008. tek hatam o zamanlar 2.000 lira daha ekleyip otomatik vites almamak oldu. manuel belli bir yaştan sonra sıkıyor.

araba genel olarak oldukça iyi sayılır. 10 sene 120.000 km. devirdim, nokta hata yok. taş gibi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet levent kardeş, 2008. tek hatam o zamanlar 2.000 lira daha ekleyip otomatik vites almamak oldu. manuel belli bir yaştan sonra sıkıyor.

araba genel olarak oldukça iyi sayılır. 10 sene 120.000 km. devirdim, nokta hata yok. taş gibi.
    Allah kaza bela vermesin,120bin nedir ki..aman yenileyim deme bu kasanin platformu kaizenin zirvede oldugu zaman uretilen varyantı..torununa bile kalır hiç şüphen olmasin..

Not:Usa da bile bu kasanin,sadece arka stop ve on far (tampona gomulu sinyal)farkliligi ile sunulan ve ciddi popülasyona sahib bir modeldir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not:Usa da bile bu kasanin,sadece arka stop ve on far (tampona gomulu sinyal)farkliligi ile sunulan ve ciddi popülasyona sahib bir modeldir.
    Araçların Amerika versiyonları genelde aynı oluyor motor hacmi dışında. Sadece orta sınıf araçlar (Accord, Passat) bazen ciddi farklı oluyor.

Bu arada Honda Amerika'da standart motor olarak kullandığı 2.4 litre 4 silindirleri, 1.5 litre turbo ile değiştirdi. İkisi de 190 beygir. Yakıt sarfiyatı ve emisyon kuralları için.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)