Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Çiftlik Bankın Patlaması..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi elde ettiği parayı nasıl harcıyor bu delikanlı onu bilemeyiz, asıl niyeti iyilik olsaydı o parayı hayırlı işler için kullanırdı. dolaylı yoldan topluma iyilik yaptı ama kendine kötülük yaptı. herkesin inanış şekli farklı ve ben bu elemanın o kadarda suçlu olduğunu düşünmüyorum.
    Beş yaşında çocuğu öldüren insan katildir. O çocuğun büyüyünce hasbelkader Hitler olacak olması o katilin suçunu azaltmaz. Çünkü katilin amacı iyilik falan değil. Yani suç neticeye göre belirlenmez. Adam "Ulan şunlara bi ders vereyim" niyetiyle yapmadı bu işi. "Şu gerizekalıları dolandırayım" diye yaptı.

Ortalıkta bir sürü mağdur var. Bence çok da fazla yüklenmemek lazım. Evet çalışıp kazanalım. Ama gerçekten kolay yoldan köşeyi dönme fırsatı önümüze çıksa hangimiz geri çeviririz? Herkesin anlayış ve muhakemesi eşit değil. Hiç şans oyunu oynamadık mı? Milli piyango bileti almadık mı? Halbuki parayı çöpe atmakla eşdeğer birşey. Ekonomi kötü, insanlar çaresiz, bazı fikirler saçma da olsa insanlara cazip gelebilir.
    Kanji bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beş yaşında çocuğu öldüren insan katildir. O çocuğun büyüyünce hasbelkader Hitler olacak olması o katilin suçunu azaltmaz. Çünkü katilin amacı iyilik falan değil. Yani suç neticeye göre belirlenmez. Adam "Ulan şunlara bi ders vereyim" niyetiyle yapmadı bu işi. "Şu gerizekalıları dolandırayım" diye yaptı.

Ortalıkta bir sürü mağdur var. Bence çok da fazla yüklenmemek lazım. Evet çalışıp kazanalım. Ama gerçekten kolay yoldan köşeyi dönme fırsatı önümüze çıksa hangimiz geri çeviririz? Herkesin anlayış ve muhakemesi eşit değil. Hiç şans oyunu oynamadık mı? Milli piyango bileti almadık mı? Halbuki parayı çöpe atmakla eşdeğer birşey. Ekonomi kötü, insanlar çaresiz, bazı fikirler saçma da olsa insanlara cazip gelebilir.
    Zaten onun niyeti millete ders vermek degil dedim ama ders vermiş oldu. Niyeti iyi olsa aldığı paraların bir kısmını iade ederdi.

Ve insanların fikirleri tembellik yonundeydi bu yuzden dolandirilmalarina sevindim.

Bu tembelleri cezalandirmak icin bir kanun yok. Ulke yonetimindeki tembellerede ses cikarmiyor bu tembeller bu yuzden beter olsunlar.

Butun varligini ciftlik bank yerine normal bir bankaya yatirsalardi vadeli olarak olmaz miydi? Kazanc tatmin etmezdi o zaman dimi?

Hem calismayacaklar hemde cok kazanacaklar?

Normal bir ulkede olsak bu soyguncuya tepki gosterirdim ama söz konusu türkiye, insanligin öldugu bir yer ve her sey mustehaktır.

Calismadan para kazanmak isteyen insanlar tanidim ve gunluk hayatta onlaravkarsi tutunum daha farkli. Tembelleri assagilik goruyorum.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    ...Ortalıkta bir sürü mağdur var. Bence çok da fazla yüklenmemek lazım. Evet çalışıp kazanalım. Ama gerçekten kolay yoldan köşeyi dönme fırsatı önümüze çıksa hangimiz geri çeviririz? Herkesin anlayış ve muhakemesi eşit değil. Hiç şans oyunu oynamadık mı? Milli piyango bileti almadık mı? Halbuki parayı çöpe atmakla eşdeğer birşey. Ekonomi kötü, insanlar çaresiz, bazı fikirler saçma da olsa insanlara cazip gelebilir.
    mağdurlara şirin gözükecem diye savunma uğruna birbiri ile çelişen ifadeler var burda. yanlışı yanlışla göstermek olmaz.

gerçekten kolay yoldan köşeyi dönme fırsatı önümüze çıksa hangimiz geri çeviririz?: eğitimli bir adam bunun imkanı olmadığını bilir. var mı gerçekten böyle bir yöntem? kim dönmüş kolay yoldan köşeyi? örmek verin. kolay yoldan köşe ancak kumarda (ve çook düşük ihtimalde) dönülebilir, piyangoda dönülebilir (ki orasınıda açıklıcam birazdan). ama orda da meşhur bir atasözüğ vardır: house always wins. belki borsada dönülebilir ama orda da kişi risk/getiri durumunu bilir. bilmeyenler ise her zamanki gibi batar ve bu da sosyal evrimdir.

Herkesin anlayış ve muhakemesi eşit değil: zaten, sosyal evrim bu yüzden var. kısa yoldan köşeyi dönmek fikri, rasyonaliteden çok uzakta getiri rüyası karşısında yenik düşüyorsa, yenik düşenlerin de bi zahmet paraları yok olsun zaten. zeki adam kazansın, eğitimsiz cahil ahlaksız olan kaybetsin.

Hiç şans oyunu oynamadık mı? Milli piyango bileti almadık mı? Halbuki parayı çöpe atmakla eşdeğer birşey: büyük yanlış. şans oyunu oynayan adam kazanma oranının ne olduğunu bilir. milli piyango için 10 milyon adet bilet basıldığı bellidir, büyük ikramiye tektir. yani alan razı satan razıdır. parayı çöpe atmak demek değildir.

*
    sıkça karıştırılıyor...

burda olan şey açık açık ponzidir. mantıktan çok uzak getiri vaadidir. saadet zinciridir. insanların milli dini duyguları ile oynanmasıdır.

şans oyunu macerası değildir.

bitcoin hiç değildir. bitcoin bir sanal para birimidir. pazarda alınıp satılır, değerini mevcut alıcı ve satıcılar belirler. ha altyapısı temel analizi yoktur doğru, ama borsası vardır. kumardır evet. ama yılda %149 gelir vaad etmez, paranızın 20bin dolardan 6bin dolara düşebileceğini bilirsiniz. ayrıca, bitcoinize tıklayarak her gün sanal paranızı artıramasınız...herşeyden önemlisi bitcoin sahibinin çıkıp da 'üzerimize oyunlar oynanıyor' dediğini duymadım, 'büyük yatırım' diye bitcoin yandaşı gazeterler yalan dolan haberler yapılmadı bitcoin için. sürekli din üzerinden, milli değer üzerinden ahlaksızlık primi yapılmıyor bitcoin için.
    mustick bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Tosun bizi dolandırmadı diye sevinmeyin.
    Dolaylı olarak hepimizi dolandırmış.
    700 bin liralık yatırım yapacağım diye yüzde bilmem kaç hibe almış.
    Sonuçta ipin ucu hepimize dokundu.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitimlide olsa eğitimsizde olsa kolay para herkesi cezbeder.

Barnie Madoff en büyük saadet zinciri vurgununu yapan adam Bu adama para yatıranların hepisi zengin kimselerdi.Adam hakim olmuş telefon dolandırıcılarının eline düşmüş.Ne eğitiminden bahsediyorsunuz.Hayatın gerçekliği karşısında durmak için eğitimden daha fazlasını gerektirir.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hiç şans oyunu oynamadık mı? Milli piyango bileti almadık mı? Halbuki parayı çöpe atmakla eşdeğer birşey: büyük yanlış. şans oyunu oynayan adam kazanma oranının ne olduğunu bilir. milli piyango için 10 milyon adet bilet basıldığı bellidir, büyük ikramiye tektir. yani alan razı satan razıdır. parayı çöpe atmak demek değildir.
    Ben de bir ara epey MP bileti alıyordum, sonra bazı emarelerden şüphelendim, malum şahıslar burada hile yapıp çıkan ikramiyelerle örtülü operasyon finansmanı yapıyorlar ? Artık onu da almıyorum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psikiyatristler der ki gerçekten ölmeye niyetli insan göstere göstere intihar etmez. Göstere göstere intihar etmeye kalkan adam dikkat çekmek istiyordur. Şimdi mesela, bu adamın gerçek psikolojisini bilmek mümkün değil, tahmini konuşacağım. Bu şahıs parayı batırmış olsun. Eşi akrabaları buna kızıyor olsun. Sonra bu böyle bir mesaj paylaşsın. Eşi dostu bundan sonra parayı mı düşünür, yoksa aman sen intihar etme, para candan kıymetli değil, sen sağ ol deyip intihardan vazgeçirmeye mi çalışır?
    suisid riski vardır ama

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir ara epey MP bileti alıyordum, sonra bazı emarelerden şüphelendim, malum şahıslar burada hile yapıp çıkan ikramiyelerle örtülü operasyon finansmanı yapıyorlar ? Artık onu da almıyorum.
    since 1968

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19...zandi-38290892
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Kafan varsa kask kullan.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Vay be :d ...

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tosun bizi dolandırmadı diye sevinmeyin.
    Dolaylı olarak hepimizi dolandırmış.
    700 bin liralık yatırım yapacağım diye yüzde bilmem kaç hibe almış.
    Sonuçta ipin ucu hepimize dokundu.
    Fatura olmadan ödeme olmuyor. Hatta fatura da yetmiyor. Gelip bakıyorlar. Abime sözde 50 bin verdiler, faturaları aldılar. makinaları gördüler. Hala bekliyoruz

Yani 700 bin aldıysa bir karşılığı vardır ve el konulmuştur muhtemelen

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şahsen almıyorum ama MP bileti alan biliyor ki 1-Kaybetme şansı büyük, 2-Kaybederse kaybettiği miktar ev batıracak cinsten değil, 3-Kazanırsa kazanacağı miktar çok büyük olabilir. MP her bilet alana büyük ikramiye vereceğini söylemiyor sonuçta.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mağdurlara şirin gözükecem diye savunma uğruna birbiri ile çelişen ifadeler var burda. yanlışı yanlışla göstermek olmaz.
    Kimseye şirin gözükme gibi bir endişem yok. Kendim para yatırmadım, yatıran kimseyi de tanımıyorum. Koroya katılıp çiftlik banka para kaptıranların ne büyük mallık yaptığını dillendirebilirim de. Ama ciddi miktarda insan dolandırıldı. Emin olun bundan ciddi miktarda alakasız insan, ihtiyarlar, eşler, ve çocuklar sıkıntı yaşayacak. Bir de ben "Oh olsun" demek istemedim. Yazık. İnsanlar çaldıkları parayı değil, çoğu kazandıkları parayı yatırdılar.

Açıkçası millet olarak başkasını ve başkalarını aşırı ve çok kolay gömdüğümüzü düşünüyorum. Azıcık empati lazım hepimize. Bir insanın acı çekmesi, müşkül duruma girmesi, kısmen suçlu olsa bile biraz üzüntü uyarmalı içimizde. Hadi olmuyor diyelim, en azından "oh olsun" dememeye çalışalım.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Kimseye şirin gözükme gibi bir endişem yok. Kendim para yatırmadım, yatıran kimseyi de tanımıyorum. Koroya katılıp çiftlik banka para kaptıranların ne büyük mallık yaptığını dillendirebilirim de. Ama ciddi miktarda insan dolandırıldı. Emin olun bundan ciddi miktarda alakasız insan, ihtiyarlar, eşler, ve çocuklar sıkıntı yaşayacak. Bir de ben "Oh olsun" demek istemedim. Yazık. İnsanlar çaldıkları parayı değil, çoğu kazandıkları parayı yatırdılar.

Açıkçası millet olarak başkasını ve başkalarını aşırı ve çok kolay gömdüğümüzü düşünüyorum. Azıcık empati lazım hepimize. Bir insanın acı çekmesi, müşkül duruma girmesi, kısmen suçlu olsa bile biraz üzüntü uyarmalı içimizde. Hadi olmuyor diyelim, en azından "oh olsun" dememeye çalışalım.
    Peki bunu iş haline getirenlere ne diyeceksin? Adam yazın fabrikada çalışıyor kışın işi gücü bırakıp bilgisayar başında bu işi takip ediyor. Kredi çekiyor. Bana da geldi teklif baktım saçma geldi. Yapma kardeşim etme işini gücünü bırakma bu para bi gün olur gider dedim. Dinlemedi. Adamı övdü yatırım yapıyor dedi. Adam yatırım yaptı ama kendine. O kadar çıkıp bas bas bağırdılar TVde bu işin sonu kötü diye kimse inanmadı. Parmak tıklamayla para o kadar çok kazanılsaydı koca koca şirketler var onların patronları yapardı bu işi. Tavuk işi inek işi yapan koca şirketler, devlet büyükleri düşünemedi de bankalar düşünmedi de bu mehmet bey mi düşündü?
    Bırakın Allahınızı severseniz her gazetede yazılan şeye inanmamayı bu millet öğrenemedimi. Her reklama inanmamayı öğrenemedimi kimse Kemal Sunalın yıllar önceki filminii hatırlamıyormu ? kahraman olmuştu reklamda. Bozuk dolap bozuk salça vs vs reklamları. Allah akıl fikir vermiş kullanmayana mustehak.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

https://onedio.com/haber/ciftlikbank...yinladi-813859

muhahaha
    matrax33 ve fatih.met bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=CQRS...ature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

muhahaha
    Ben biliyodum memedim tokatcı değil. Mecbur kaçtı milleti mağdur etmemek için. Parayı toplayıp gelicek dağıtacak herkesin alacağını gör bak.
    _chaotic_ bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150
    https://www.youtube.com/watch?v=CQRS...ature=youtu.be

muhahaha
    Canım ya üzüldüm.
    Bir sıkıntısı varmıdır acaba
    Yardımcı olmak için neler yapabiliriz

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tosunun bu işi organize ettiğine ve tek başına yaptığına inananların, oraya para yatırıp kaptıranlardan hiç bir farkı yok.
    Basın bize ne verirse bunu alıyoruz temel hastalığımız bu.

Yüklü kredi kullanımı , kalın hibeler, cazip şarküteri Franchise organizasyonu, o paraları yurt dışına çıkartmak için hatasız planlar vs..

Bu ülkede iki tekbirle üç maşallahlı,inşallahlı konuşmayla evet çok iş halledilebiliyor ama bu kadar çaplısı için bir yerlerde iyi planlanan ve kollanan sağlam bir grup lazım.

Ve herzamanki gibi kaybedecek çok şeyi olmayan afişe edilecek saf bir şarlatan.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Ahahah bu gerçek mi?

Motosikleti
    CBF150
    FB Yazılım ismi ile site tasarımı yapan bu şirketin yetkilisi Furkan Baran Akşitkütay (25) ile görüştük. Akşitkütay, siteyi başkaları için tasarladığını işin yasal kısmını bilmediklerini ancak araştırma yaptıklarını söyledi. Sitede bulunan hesap numarasının ise kendisine ait olduğunu ve ciddi bir talep aldıklarını da sözlerine ekledi.
    HUKUKİ DANIŞMANLIK VEREMEZ
    Sitenin sahibi olan Furkan Baran Akşitkütay'a hukuki danışmanlığı avukat ile verip vermediklerini sorduk. Akşitkütay, sorumuzu şöyle cevapladı: “Site cumartesi (17 Mart) günü açıldı. Yoğun bir talep var. Henüz işin yasal boyutuna bakmadık. Bir avukat ile anlaşmamız yok.”

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)