Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hangi Bankayı Tercih Ediyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cıks
    En son kartımı borcunu ödeyebilecek durumda iken bilerek yapılandırma yaparak kapattım hanım sağolsun 12 bin liranın üstünde borç yapınca ������ o aralar tek başıma çalışırken ilk çocuğun hevesiyle akşam bir geliyorum e bebek ten bişeyler alınmış ıvır zıvır derken normal faturaların üstüne birşeyler ekleniyor. Nakit e dönünce aklı biraz olsun başına geldi

Benden sana tavsiye...çingen usulü en iyisi varken harca yokken otur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuveytturk. Havalede ücret yok. Hesap işletim ücretide yok.
    evet ama hiç bir yerde bankamatiği yok acil paraya ihtiyacın olunca nasıl çekecen

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ama hiç bir yerde bankamatiği yok acil paraya ihtiyacın olunca nasıl çekecen
    Kredi kartından nakit avansa bulaşmayın. Boşuna faiz verirsiniz. Ayrıca 10 gün kart kullanmak için kart alıyorsan diğer 20 gün o kartı kullanmamalısın. Döngü bozulursa hepten borç batağına girersin. Eldekini de kaptırırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuveytturk. Havalede ücret yok. Hesap işletim ücretide yok.
    Arab bankası

exlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Garantiye bulaşmanı tavsiye etmem, eğer illa o boşlukta paraya ihtiyacın varsa normal maaş kartını eksiye düşürmek için banka ile görüş. En azından maaş yattığı gibi çekerler.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşbank Maximum kredi kartını kullanıyorum. 6-7 senedir. Değerli müşteri olduğum için aidat almıyorlar.

Vadeli hesap ve döviz alış satış işleri için finansbank enpara kullanıyorum. Bunun da aidat, havale eft ücreti yok.

En kötü banka ise garanti. Bulaşmamak gerek.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Dijital ödemeler için Cepteteb kredi kartı aldım, %50 indirim yapıyor. Gerçi aylık üst sınır 15 TL ama olsun Netflix yarı fiyatına geliyor.

Diğer taraftan uçuş mili için halen en iyi kart Garanti Miles&Smiles. Kart ücretini bu yıl bir telefonla iptal de ettiler sağolsunlar. Dünyanın sonu heralde dedim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Nakit bank,cebımde para varsa vardır,yoksa ihtiyaçlarım sonraki bahara....her durumda acil,sağlık vb. ihtiyaçlar için köşede nakit durur.(kara gün parası)

Kredi kartlarına oldum olası uyuz olurum.

Para varsa yancıkta,kralsındır aslında
    bursalıali bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Maaş hesabına ek limit tanımlayabilirsin ama onada günlük faiz işletirler.Kredi kartını nakit için değil alış veriş için kullanmak lazım.Ben yıllardır axsess kullanırım.Hatta eşim garantide aidat alıyorlar diye onuda benim karta ek kart çıkartım.Aidat falan ödemiyorum.Ocak ayında yansıtmışlar yine aidat 160 tl aradım hemen geri ödediler.
    Kredi kartı iyi birşeymi tartışılır ben 3binin altına düşürdüğüm ay mutlu oluyorum

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapı Kredi Play Card çıkar ilk etapta. Sistemi düzgün işleyen tek banka Yapı Kredi'dir. 12 yıldır Yapı Kredi müşterisiyim. Diğer bankalar gibi evrakla kürekle çok uğraşmazsın. Sistem altyapıları çok düzgün. Internet bankacılığından ıslak imzanı gerektirmeyen her işlemi kolaylıkla yaparsın. Play Card öğrencilere verilen bordro sorgusu olmayan, kampanyalı, aidatsız, kısıtlı limiti olan (max. 1000 TL gibi bir şey), World özellikli olduğundan World Card'ın sunduğu her avantajı bire bir kullanan ve World üye işyerlerinde Worldpuan kazandıran bir kart. Zaten World Card en yaygın ağa sahip olduğundan pek çok mağazada da vade farksız taksit imkanı sunuyor.

Şu piyasadaki en yaygın kullanım açısından sırasıyla Yapı Kredi, İş Bankası, Garanti, Akbank gibi bankaların ürünlerini incelemeni tavsiye ederim. Gerisi boş.

Bu arada kredi kartı kullanmak veya kullanmamak tercihtir. Borca düşen aklı geri insanlar ayaklarını yorganlarına göre uzatamıyorlarsa bu onların suçudur. Bankanın veya kartın değil. Ben kazandığım maaşla karşılayabileceğim ama çok pahalı bir ürün aldığımda üzerimde nakit taşımak zorunda değilim. Yekünen ödemek çağ dışı ve zorlayıcı. Hem elindeki parayı topluca kaybetmeden hem de her ay daha uygun taksitlerle bir şeye sahip olmak daha mantıklı bir harekettir. Acil bir durum çıkarsa cebinizde nakitiniz kalır hiç olmazsa. Zaten kartın limitini ilk başta banka, sonra zaman içinde sen belirliyorsun. Kafan biraz çalışıyorsa zaten ne kadara ihtiyacın olduğunu bilirsin.

Ben geçen sene evlendim. Birikmiş çok param da yoktu. Mesela kartım olmadan mobilyalarımı alamazdım. Maaşım bir orta düzey yönetici maaşına denk ama bana birkaç aylık maaşım gerekiyordu ev masraflarını karşılamak için. Bu noktada devreye kredi kartım girdi ve taksitle yemek masasıydı, konsoldu, kanepeydi çok şükür alabildik. Taksitler 9 aylıktı. Her ay cebimde param kalırken öte yandan da eşyaları satın alabildim. Kredi kartı bu tarz amaçlar için var zaten.

İnsanların sana yol göstermek yerine, kendi bildiklerini dikte ettirmemesine özen göster. Hangi banka diye sormuşun, karta bulaşma diye yanıt almışsın. Algı farkı demek ki.
    bir şeyi dikte ettirdigimiz yok.

anlatmak istediğim, kredi kartı sanal bir para ve olmayan parayı harcıyorsunuz. bir süre sonra ister istemez kredi kartı harcamaları bütçenizi geçiyor. bu herkesin başına gelebilecek doğal bir süreç. bankalar da bunu destekliyor. 3.000 lira maaşı olan insana 10.000 lira limit tanımlıyorlar.

insan nefsi gördüğü her şeyi istiyor ve doyumsuz. kredi kartı ise bu süreci hızlandırmak için bulunmaz bir nimet. yanlış kullanıldığı zaman tamiri mümkün olmayan zararlara yol açıyor.

KENDİMDEN BİLİYORUM!!!
    bursalıali bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şeyi dikte ettirdigimiz yok.

anlatmak istediğim, kredi kartı sanal bir para ve olmayan parayı harcıyorsunuz. bir süre sonra ister istemez kredi kartı harcamaları bütçenizi geçiyor. bu herkesin başına gelebilecek doğal bir süreç. bankalar da bunu destekliyor. 3.000 lira maaşı olan insana 10.000 lira limit tanımlıyorlar.

insan nefsi gördüğü her şeyi istiyor ve doyumsuz. kredi kartı ise bu süreci hızlandırmak için bulunmaz bir nimet. yanlış kullanıldığı zaman tamiri mümkün olmayan zararlara yol açıyor.

KENDİMDEN BİLİYORUM!!!
    Söyledikleriniz, benim söylediklerimi destekliyor işte. Ayağınızı yorgana göre uzatamayıp, nefsinizi disipline edemediyseniz burada sorun bankada ya da kredi kartında değil demektir. Limitleri düzenlemek de sizin elinizde. Bankaya yeni limit talimatı verdiğinizde harcayacak abes bir limitiniz olmaz en nihayetinde. İnsan elini dara düşürecek kadar savurgan olduğunda kendine kızıyor ister istemez.

Öğrenci kartlarının limiti sınırlıdır. Kart hamili istese de artış olmaz. O yüzden kredi kartı kullanımına aşina olmak için bire birdir. Kaldı ki internet siparişleri için bir banka hesabı veya kartınızın olması da pek çok işinizi görür. Yukarıda da zamanında öğrenciyken kullandığım Play Card için yeterli açıklama yaptım.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söyledikleriniz, benim söylediklerimi destekliyor işte. Ayağınızı yorgana göre uzatamayıp, nefsinizi disipline edemediyseniz burada sorun bankada ya da kredi kartında değil demektir. Limitleri düzenlemek de sizin elinizde. Bankaya yeni limit talimatı verdiğinizde harcayacak abes bir limitiniz olmaz en nihayetinde. İnsan elini dara düşürecek kadar savurgan olduğunda kendine kızıyor ister istemez.

Öğrenci kartlarının limiti sınırlıdır. Kart hamili istese de artış olmaz. O yüzden kredi kartı kullanımına aşina olmak için bire birdir. Kaldı ki internet siparişleri için bir banka hesabı veya kartınızın olması da pek çok işinizi görür. Yukarıda da zamanında öğrenciyken kullandığım Play Card için yeterli açıklama yaptım.
    bahaettiginiz yapi kredi play kartini sadece ogrencilere mi veriyorlar ben okumuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

bu arada Mesela Garanti bankasıyla neden calışma diyorsunuz ne gibi zararlari var durup dururken faiz felan mi koyuyorlar

Şu zamanda alınacak en mantıklı kart enpara dır.

Motosikleti
    Duke 200
    Garanti Amerikan express çok güzeldi 100₺ kart ücreti vardı ama 500₺ bonus kazanılıyordu. Hala garanti bonus en iyilerinden. Flexi ile kampanyaları takip ediyorum. Yalnız 3ten fazla taksit yapmıyor. Kampanya olmadığı zamanlarda hep Enpara kart kullanıyorum. Yılda 200₺ bonus var. Heryerde geçiyor. Bu dediğim kartların ikisinin de kart ücreti vs yok.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel kardeşim, vakit varken vazgeç hiç bulaşma. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, en fazla maaş hesabına avans hesap açtır.
    Bunu sana, 13 yılda 14 kredi, 11 kredi kartı kullanmış biri olarak tavsiye ediyorum. Şu an halihazırda ödediğim 2 kredi, kullandığım bir kredi kartım ve 30 bin TL nin üstünde banka borcum var. Elde ne mi var? Hiç.
    Ben hesabımı bilirim, açılmam gibi bahaneler bir süre sonra yerini yeni para arayışlarına bırakıyor. Şu an şubeye bile gitmeden tanımlı 25 bin kredim var, hani oranlar yüksek olmasa aklımdan geçmiyor değil. Sonra ne mi olacak, şu anki borcumu biraz öteleyip, borç tutarını da 10 bin kadar çoğaltmış olacağım ve bu kısır döngü devam edip gidecek.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En çok sevdiğim kartım iş bankası üniversiteli kartı.
    500tl limiti var , nakit avans yok , aidat yok , limitini aşma şansın yok.Mis gibi

Diğer yandan maaşımı aldığım banka her ay arayıp limitinizi yükseltelim 7000-8000 olsun bu son şansınız falan filan dese de sadece küçük taksitli alışverişlerim de kullanıyorum.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    paranı harcarsan, parasız kalırsın
    parasız kalmak istemiyorsan, harcamamalısın

kredi kartın olursa, her an para harcayabilirsin!

mecbur kalmadıkca, paraya bulaşmam. mikrobu, sahtesi, kaybolma/yıpranma ihtimali...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    1995 den bu yana aynı Yapı Kredi Bankası kredi kartını kullanıyorum. O zamanlar kredi kartı olayı çok yeniydi Türkiye'de. Herhalde bankanın en eski kart müşterilerinden biriyim. Hala da tek kredi kartım vardır ama sık kullanmıyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu an bankalar kredi kartı borç bakiyelerini isteseler iddia ediyorum yüzde seksen borçlu borcunu geri ödeyemez.

olmayan parayı çevirip duruyoruz yani.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    ben garanti bankasini uzun yillardir cok memnun olarak kullaniyorum ve bonus kampanyalari da fazlasiyla oluyor. kisisel olarak bu bankayi oneririm. yapi kredi bankasi daha once calistigim bankaydi ve kendi musterisini insan yerine koymayan dandik bir banka. bedava verseler gitmem oraya bir sey icin, asla! garanti bankasinda baska subelerden hesabina para ucretsiz yatirabilirsin. bunlar da onemli bence. eft yaparken 3-4 tl gibi bir ucret aliyorlar. hesaptan hesaba ise bankalar ayniysa ucret alinmiyor. bence iyi calisan bir banka. finansbank ise asalak bir banka ve reklamlari ile biktirmisti beni ve en son bir daha ararsaniz sizi sikaye edicem demistim de oyle yakami birakmislardi. akbank ise biraz devlet isletmesi gibi fazla ketum ve zor bir banka. ayrica bankamatik bulunurlugu da onemli ve garantiyi her yerde bulabiliyorum kolaylikla. internet bankaciligi da kolay ve kullanisli.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)