Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

1 Kg Nohutun 14 Tl Olması?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabım kaçamak değildi. Uç noktalardan aldığınız saçma örnekleri yorumlamamı isteğinize verdiğim tepkiydi.

Bu örneklerin ben ve benim gibi düşünenler ile uzaktan yakından alakası yok. Elmayla Armutu karıştırmayın.

Sevgilerimle
    Konu Atatürkçülük kisvesi altında yapılan dayatmalar olunca tüm uç örnekleri verebiliyoruz onda sorun yok, günümüz dayatmaları olunca ne tür örnekler verebiliyoruz peki. İstediğiniz özel örnekler var ise buyurun belirtin o örnekler üzerinde konuya devam edelim?

Evde alkol üretimine sınırlandırma uygun mudur örnek açısından ?
    _chaotic_, YasinC ve mLh bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    daha coooook artar bu anlayisla nohut vs fiyati.
    YasinC bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen pragmatism ve makyavelizm görüyorum. Çıkarın, her türlü ahlaki ve kutsal değerin önünde olmasını görüyorum.
    Hasmet hocam böyle süslü laflara gerek yok, halk dilinden konuş ki elit diye yaftalanma.
    Bal tutan parmağını yalardı önceden, kavanozu komple aldılar yetmedi, arıları ele geçirdiler yetmedi, arıları yediler bitirdiler yetmedi. Şimdi glukoz şurubundan bal üretip ticaretini yapıyorlar.
    twisten, hasmet, mgora ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Kuvvetmira isimli forum üyesi son 3 senede en az 13 kere banlanıp nasıl geri gelebiliyor merak ediyorum. Mesajlarını engelleyebilirsiniz. Nohut konusuna Atatürk konusunu sokarak yine konuyu dağıttı bu trol arkadaş. Her zaman böyle, işine gelmeyen bi konuya intikal eder Atatürk der kaçar.
    osiosborn, _chaotic_ ve mLh bunu beğendiler.
    Weak are prey

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet hocam böyle süslü laflara gerek yok, halk dilinden konuş ki elit diye yaftalanma.
    Bal tutan parmağını yalardı önceden, kavanozu komple aldılar yetmedi, arıları ele geçirdiler yetmedi, arıları yediler bitirdiler yetmedi. Şimdi glukoz şurubundan bal üretip ticaretini yapıyorlar.
    Bazılarının anlamaması daha iyi halk diliyle yazsam ortalık karışır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Bu arada Ahmet Altan ve Mehmet Altan muebbet hapis almis. Gariban liberaller sozde "Ataturkcu"lerden de cektiler, sozde "dindar"lardan da... Bu inanilmaz haksizliga toplumumuzun gosterecegi tepkiden olusan infialle nasil bas edecek bakalim hukumet?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazılarının anlamaması daha iyi halk diliyle yazsam ortalık karışır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Bu arada Ahmet Altan ve Mehmet Altan muebbet hapis almis. Gariban liberaller sozde "Ataturkcu"lerden de cektiler, sozde "dindar"lardan da... Bu inanilmaz haksizliga toplumumuzun gosterecegi tepkiden olusan infialle nasil bas edecek bakalim hukumet?
    onlar zamanında askerlere, turkan saylan'a ve digerlerine ettiklerinin cezasini çekiyorlar. feto'ya yaslanip efelik yapıyorlardı.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlar zamanında askerlere, turkan saylan'a ve digerlerine ettiklerinin cezasini çekiyorlar. feto'ya yaslanip efelik yapıyorlardı.
    Nasıl böyle bir şey yazabiliyorsunuz?

Bu adamlar, velev ki yanlış olsun, fikirlerini yazmak dışında ne suç işlediler, söyler misiniz?

Suç nerede?

Motosikleti
    SD 1290R
    Kötümser olmamak elde değil.

Çok rahat farklı görüşümüzdeki insanların başına gelen haksızlıkları, bırakın sindirebilmeyi, neredeyse alkışlayacağız.

Sonra şikayet ediyoruz... Hak, hukuk, kanun bizim umrumuzda değil ki bizi yönetenlerin umrunda olsun...

Nasıl böyle bir şey yazabiliyorsunuz?

Bu adamlar, velev ki yanlış olsun, fikirlerini yazmak dışında ne suç işlediler, söyler misiniz?

Suç nerede?
    fikirlerini yazmak dışında?
    o yazdıkları yüzünden kaç kişi mağdur oldu, hapislerde süründü? ne acılar çekildi o dönemde, bunlar o zaman gevrek gevrek gülüyorlardı.
    hak, hukuk, adalet illa ki kendine lazım olduğu zaman mı geçerlidir?

intikam duygusuyla hareket etmek kötü bir şey. zorlu bir dönemden geçiyoruz. sular durulunca, taşlar yerine oturunca her şey daha güzel olacak, buna eminim.

bir insanı sevmekle başlar her şey.

Motosikleti
    SD 1290R
    o yazdıkları yüzünden kaç kişi mağdur oldu, hapislerde süründü? ne acılar çekildi o dönemde, bunlar o zaman gevrek gevrek gülüyorlardı.

intikam duygusuyla hareket etmek kötü bir şey. zorlu bir dönemden geçiyoruz. sular durulunca, taşlar yerine oturunca her şey daha güzel olacak, buna eminim.

Ne yazdılar? Bizzat darbeden ciddi sıkıntı çekmiş, ve askerin siyaset üzerindeki hukuksuz etkisinden rahatsız olduklarını ifade etmeleri mi suç? Bilerek yalan mı yazmışlar? Bunun için para mı almışlar? Var mı böyle bir şey? Yoksa suç nerede?

"Onu bunu bilmem baba. Yanlış yaptılar. Bence zararlı şeyler yazdılar. Yazmasalardı keçiler" kişisel görüşünün üzerine söyleyebileceğiniz, gerçek anlamda suç teşkil edebilecek tek bir şey var mı?

Çok ilginç. İnsan sevgisi, adalet, hukuk diyorsunuz; ama birinin, sizin karşı olduğunuz fikri yazmasının, ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını destekleyebiliyorsunuz...

Suların durulup taşların yerine oturmasından sizin kadar umitvar değilim. Olacak olan şu: Bunlar gider, yerine ulusalcı versiyonu gelir. Onlar gider, başka biri gelir. Ama bu kafa yapısıyla baskı, adaletsizlik, ve sefillik daim kalır.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığınız ve hiçbir zaman anlayamayacağınız konu şu.

Bizler Mustafa Kemal Atatürk ü değil,

"Atatürkçülük" adı altında o güzel insana yaslanmaya çalışılan günümüzdeki yanlışları tartışmaya çalışıyoruz.

İnancım şudur ki ;

Paşa bugün geri gelse kellelerini alacağı ilk güruh piyasada dolaşan ve kendilerine "Atatürkçü" diyen birçok zerzevat olacaktır.

Maalesef milli şef döneminde ortaya çıkan hastalıklı birçok fikir bugün "Atatürkçülük" ambalajı ile kitlelere diretilmektedir.

Sevgilerimle
    Önceliği küçük esnaf kafası ile ülkenin altını oyan , bireysel menfaat düşkünü, siyasal islamcılara vereceğini düşünüyorum.Ha onlar hemen araziye uyum sağlar derlerse bilemem , haklı olabilirsin :D

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017

Cemaatin işlediği suçlara "sadece söyleti" diyen biri bu abimiz, o yüzden çok ciddiye alamıyorum yazdıklarını.
    Weak are prey

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç ayda bir yarım kilo aldığımdan pahalı gelmiyor da, esnaf lokantası öğle yemeğine 25 lira çekince can sıkıyor be hachi.Benzinden hızlı artiriyorlar fiyatları.Olsun, asgari ücrete ne de olsa zam yapılır seneye, bol bol nohut yeriz;)
    Ben artık evden yemek götürüyorum elden geldiğince , sırf fiyatların fahiş olması değil , malzemeye güvenemezde oldum.

Ne yazdılar? Bizzat darbeden ciddi sıkıntı çekmiş, ve askerin siyaset üzerindeki hukuksuz etkisinden rahatsız olduklarını ifade etmeleri mi suç? Bilerek yalan mı yazmışlar? Bunun için para mı almışlar? Var mı böyle bir şey? Yoksa suç nerede?

"Onu bunu bilmem baba. Yanlış yaptılar. Bence zararlı şeyler yazdılar. Yazmasalardı keçiler" kişisel görüşünün üzerine söyleyebileceğiniz, gerçek anlamda suç teşkil edebilecek tek bir şey var mı?

Çok ilginç. İnsan sevgisi, adalet, hukuk diyorsunuz; ama birinin, sizin karşı olduğunuz fikri yazmasının, ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını destekleyebiliyorsunuz...

Suların durulup taşların yerine oturmasından sizin kadar umitvar değilim. Olacak olan şu: Bunlar gider, yerine ulusalcı versiyonu gelir. Onlar gider, başka biri gelir. Ama bu kafa yapısıyla baskı, adaletsizlik, ve sefillik daim kalır.
    haşmetim ısrarla kaynak istiyorsun. istesem burada sayfalarca done sunarim sana ama o kadar vaktim yok. telefondan yazıyorum. mümkün değil.

neyse, ben seni anlıyorum fakat içinde bulunduğumuz konjonktür gereği biz bunları mecbur yaşayacağız. yaşamadan öğrenemeyecegiz.

geçen bir makale okudum. 1100'lü yılların ingiltere'sinden kesitler vardı. orada dikkatimi çeken bir kuple şöyle idi: "o yıllarda ingiltere'de hırsızlık olağan bir hal halini almıştı". lan dedim kendi kendime, demek ki ingilizler de belli aşamalardan geçip bu günlere gelmişler. yaşayarak öğrenmişler. sonra kendime bir kupa çay doldurdum. yerime oturdum ve dedim ki uzaklara bakarak: "demek ki her toplum belli aşamalardan geçerek yükseliyor" sonra hanım "sen ne kendi kendine konuşuyon be, al şu elektrikli süpürgeyi, her tarafı kirletmissin, şuraları bi çek bakayım" dedi de irkildim ve kendime geldim. demek ki dedim, ben de bir aşamadan geçiyorum şu an, süpürgenin sapını kafama yemeden şuraları bi temiz çekeyim dedim...

Motosikleti
    SD 1290R
    geçen bir makale okudum. 1100'lü yılların ingiltere'sinden kesitler vardı. orada dikkatimi çeken bir kuple şöyle idi: "o yıllarda ingiltere'de hırsızlık olağan bir hal halini almıştı". lan dedim kendi kendime, demek ki ingilizler de belli aşamalardan geçip bu günlere gelmişler. yaşayarak öğrenmişler. sonra kendime bir kupa çay doldurdum. yerime oturdum ve dedim ki uzaklara bakarak: "demek ki her toplum belli aşamalardan geçerek yükseliyor" sonra hanım "sen ne kendi kendine konuşuyon be, al şu elektrikli süpürgeyi, her tarafı kirletmissin, şuraları bi çek bakayım" dedi de irkildim ve kendime geldim. demek ki dedim, ben de bir aşamadan geçiyorum şu an, süpürgenin sapını kafama yemeden şuraları bi temiz çekeyim dedim...
    Dediğiniz gibi bedel ödemeden zor. Bazı şeylerin öneminin anlaşılması acı tecrübeler sayesinde oluyor.

Ancak etrafımızda almış başını gitmiş bunca başarılı ülke varken, ısrarla bağnaz bir kafa yapısını empoze ederek yetiştirdiğimiz insanımız da doğal olarak kendinden beklenen performansı göstermek durumunda kalıyor. Yönetenlerin işi kolay oluyor, ama sonuçta herkes sıkıntı çekiyor...

Süpürge olayına gelince, bence aşamalar çoktan geçilmiş, süreç çoktan bitmiş @hokahey hocam. Sadece durumun kimyası üzerine gözleme dayalı edilgen bir yorum yapmış, yani bir nevi tarih yazma hamelesi geçirmişsin gibi geldi bana... malesef çok iyi anlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cemaatin işlediği suçlara "sadece söyleti" diyen biri bu abimiz, o yüzden çok ciddiye alamıyorum yazdıklarını.
    Yaşanan haksızlıklara sessiz kalmak mümkün olmadığı gibi, bu kadar kolay kesip atmak ta çok makul değil sanki... Bi bakın:
    https://kitalararasi.com/
    Yazarların tümü Amerika'da üniversite hocası.

Dediğiniz gibi bedel ödemeden zor. Bazı şeylerin öneminin anlaşılması acı tecrübeler sayesinde oluyor.

Ancak etrafımızda almış başını gitmiş bunca başarılı ülke varken, ısrarla bağnaz bir kafa yapısını empoze ederek yetiştirdiğimiz insanımız da doğal olarak kendinden beklenen performansı göstermek durumunda kalıyor. Yönetenlerin işi kolay oluyor, ama sonuçta herkes sıkıntı çekiyor...

Süpürge olayına gelince, bence aşamalar çoktan geçilmiş, süreç çoktan bitmiş @hokahey hocam. Sadece durumun kimyası üzerine gözleme dayalı edilgen bir yorum yapmış, yani bir nevi tarih yazma hamelesi geçirmişsin gibi geldi bana... malesef çok iyi anlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Öyle kesip atmak ta çok makul değil... Bi bakın:
    https://kitalararasi.com/
    Yazarların tümü Amerika'da üniversite hocası.
    haşmet bey, fransız devrimi olmadan önce, bolşevik ihtilâli olmadan önce kaç milyon insan öldü belli değil. onlar bedellerini ödediler.

bakın biz de 1. cihan harbi ve kurtuluş savaşından kaç milyon insanımızı yitirdik insanın insanın gözleri doluyor. amma ve lakin hala hatalarımızdan bir ders çıkarabilmiş değiliz. birbirimizi yiyoruz.

bedel ödemeden olmuyor. kimse durup dururken "günde 8 saat çalışacaksın" ya da "kanun önünde herkes eşittir" demez. bedel ödenir, hak alınır.

bakınız şu an 3 milyon suriyeli özgürlük için bedel ödemekten imtina ettikleri için ülkemizdeler. kaçarak kurtulacaklarını sanıyorlar hâlbuki kaçmak, böcek gibi yaşamayı kabul etmektir. kaçtığın ülkede herkes sana iyi muamele mi edecek? hayır. gerekirse kafana havan topunu yiyeceksin, gerekirse son nefesine kadar çatışacaksın. özgürlük bedava değil.

Motosikleti
    SD 1290R
    bakınız şu an 3 milyon suriyeli özgürlük için bedel ödemekten imtina ettikleri için ülkemizdeler. kaçarak kurtulacaklarını sanıyorlar hâlbuki kaçmak, böcek gibi yaşamayı kabul etmektir. kaçtığın ülkede herkes sana iyi muamele mi edecek? hayır. gerekirse kafana havan topunu yiyeceksin, gerekirse son nefesine kadar çatışacaksın. özgürlük bedava değil.
    Bence cok buyuk konusmayin. Onlarin kaldigi durumda hic birimiz kalmadik. Dusman belli olsun, savasalim. Ama kimin kimle ortak olup kime ne yapacagi belli olmayan bir ortamda, coluk cocuk kadin evde, "gelsinler de gostereyim gunlerini" demek mantikli olmayabilir. Kimse bosu bosuna dogup buyuyup yasadigi yeri, pilini pirtisini toplayip terketmez kolay kolay...

Bence cok buyuk konusmayin. Onlarin kaldigi durumda hic birimiz kalmadik. Dusman belli olsun, savasalim. Ama kimin kimle ortak olup kime ne yapacagi belli olmayan bir ortamda, coluk cocuk kadin evde, "gelsinler de gostereyim gunlerini" demek mantikli olmayabilir. Kimse bosu bosuna dogup buyuyup yasadigi yeri, pilini pirtisini toplayip terketmez kolay kolay...
    haklısınız, büyük konuşmak iyi değil. kendimi düşünüyorum da böyle bir ortamda kaçmaktan ziyade ölene kadar çatışmayı göze alırım gibime geliyor.

ancak işin içine çoluk çocuk girince perspektif değişebilir. çocukları güvenli bir alana taşımak ihtiyacı hasıl olabilir. eğer çocukları güvenli bir alana taşıyabilirsem, geri döner ölene kadar savaşmaya devam ederim, bunu samimiyetle söylüyorum. sonuçta bugün ölmezsem 50 sene sonra muhakkak öleceğim. hiç olmazsa ait olduğum toprakları geri kazanmak adına ölürüm daha iyi.

bu arada, eskiden türk geleneklerine göre bir yiğit savaşta değil de yatakta ölürse kınanırmış biliyor muydunuz?
    YATAKTA DEĞİL SAVAŞTA ÖLMEYİ TERCİH EDERİM...

bunları yazarken ben:

aslında olan:

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)