Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hacizli Motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben bu gün bir ilan gördüm . Adam ilan altında şunu diyor 'Satiş veremıyoruz haciz var üstünde' Bu ne demek daha ehliyetimde yok ama Ağustosta alıcam ben bu motoru şimdiden alsam ve ehliyetimi aldıktan sonra Emliyete gidip ' Ben bu motoru yok kenarında terk edilmiş bir şekilde ve plakasız 3 4 günden beri görüyorum ben bunu kendi üstüme almak istiyorum ' desem bana ne derler ? Ne yapmam lazım ? VE almak istiyorum motoru bu arada Temmuzun 2 sinde ehliyete yazılcam LÜTFEN YARDIM EDİN . Motor markası : HONDA CBR125 .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Gidip polise soyle o lafı. İlerde anlatacak bir hikayen olur.
    kurubuz ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Tabi tabi kaskını unutma ama

Ben daha çocuğum bazı şeylere kafam ermiyo ama ben zehirlendim hem de motora binmeden aragaz vermeden kesiciye sokmadan zehirlendim . Ben motor almak için okumuyorum 2018 Eylülde okula tekrardan başlıycam kendi isteğimle sınıfta kaldım . Motor almak için Demir doğrama işinde çalışıyorum aldığım ücret aylık 500 . Okul açılana kadar çalışıcam. Beni anlayan anlar anlamayan lütfen motor almak istediği günleri hatırlasın . TEŞEKKÜR EDERİM cevap verdiğin için .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Dalga geçecekler lütfen yazmasın !

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yaşıtların okula giderken, sen
    motosiklet almak icin eşşek gibi çalışıp kimbilir ne zahmetlerle biriktirdiğin parayı kendi ellerinle çöpe atmaya mı çalışıyorsun?
    Bunla dalga geçmeyiz.
    Üzülürüz.
    Stock Sever, zekeriyaimam ve Merdan Orçun bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    lan oğlum satış verilemeyen hiçbir araçı eşya yı taşınmazı alma fiyat ne kadar ucuz olursa olsun
    Merdan Orçun bunu beğendi.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Birisi gelse dese ki, al şu ybr 250 lira bin git dese bile sakın ola alma... Verme paranı, binme üstüne...
    Aradan yarım saat sonra hırsız damgası yiyerek içeri bile girebilirsin....
    Herşeyin başı sabır. 17 yaşına gelip ehliyetini almadan, üstünde adının yazılı olmadığı ruhsatsız bir motosiklet alma..
    Kimsenin motosikletini de emanet alıp sürme, kaza yaparsan o arkadaşını da çok zor duruma sokarsın. biriktridiğin paralar ile ceza ödersin...
    Hayallerine şimdilik sadece uzaktan bak, uzakta olan için çabalamak daha güzeldir, daha çok heyecan verir.
    Artçı olarak bin sadece motosiklete...
    Merdan Orçun bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Ben Motor Aşkı nedir ? Zehir nedir ? Bilmezdim abi motorla 1 defa fotoğraf çekindim ondan başka motora yaklaşmadım ama 6 senedir Aşığım ve gerçekten motor Aşkı nedir ? Zehir nedir öğrendim . Motor kardeşliği nedir öğrendim . Teşekkür ederim üzüldüğün için ama üzülme be abi Her işte 1 tanede olsa hayır vardır derler . TEŞEKKÜR EDERİM .

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kardeşim sana cıbır mı yok ya.Sen ehliyetini al önce kralını alırsın cıbırın.Haciz falan uğraşma

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    o motoru unut. noterde satış yapılamayan hiç bir motosikleti satın alma. şimdi tanıdık ehliyeti olan iyi abilerden motor sürmeyi birazcık öğren ve ehliyete yazıl ehliyet al.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ciddiye alıp cevap vereyim madem.

Hacizli araç/motor nasıl olur? Bi yerlere borcundan dolayı üzerinde haciz vardır. Yani yakalandığında devlet onu alıp satacak ve alacaklılara para verecek. Bu uyanıklarda polisler motoru yakalayıp bağlamadan paraya çevirmenin derdinde.

Kimin işine yarar peki öyle motor. Onuda cevaplayayım. Çıkma parça işiyle uğraşanlara yarayabilir. Parçalayıp satar. Yada adamın elinde aynı motordan kazalı vardır. Onu alıp parçaları aktarır.

Yani hacizli yada başka şekilde satışı verilemeyen hiç bi türlü vasıta alınmaz. Evraksız motor alınıp satılıyor. Plakasız binenler çok. Ama bi yerde polis görüyor elinden alıyor birde üstüne bi sürü ceza yazıyor. Hele birde çalıntı filan çıkarsa al başına belayı.

Yani madem zor şartlarda çalışıp para biriktireceksin. Paranı böyle şeylerle çöpe atma. Hatta ucuz alıyorum diye dökük motor alıpda çöpe atma paranı.

Sanada bi abi tavsiyesi. Demir doğrama işi iyidir. Mesleği kap. İlerde kolunda altın bilezik olur. Okumasanda işsiz kalmazsın.
    nalpergok ve bursalıali bunu beğendiler.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı Merdan Orçun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu gün bir ilan gördüm . Adam ilan altında şunu diyor 'Satiş veremıyoruz haciz var üstünde' Bu ne demek daha ehliyetimde yok ama Ağustosta alıcam ben bu motoru şimdiden alsam ve ehliyetimi aldıktan sonra Emliyete gidip ' Ben bu motoru yok kenarında terk edilmiş bir şekilde ve plakasız 3 4 günden beri görüyorum ben bunu kendi üstüme almak istiyorum ' desem bana ne derler ? Ne yapmam lazım ? VE almak istiyorum motoru bu arada Temmuzun 2 sinde ehliyete yazılcam LÜTFEN YARDIM EDİN . Motor markası : HONDA CBR125 .
    Yukarıdaki yorumlar dikkate al ve arkadaşların dedikleri gibi sabret.
    Çalışıp biriktirdiğin para ile ehliyet işini hallet.
    Bulunduğun şehir ilçede (Nerede yaşıyorsan artık)motosiklet kulübü mutlaka vardır(hiçbir kulüp motosikleti olmadığı için motosiklet sevdalısı kardeşine sırt çevirmez)Git tanış hertürlü soruna cevap alırsın yardım ederler.
    Böylelikle bilinçli arkadaşların ve motosiklet ile ilgili her konuda fikir alabileceğin bir arkadaş çevren olur.
    Hayat sadece motosikletten ibaret değildir unutma okul eğitimi ileride hayatının tamamını etkileyecek bir süreçtir.
    Demir doğrama işi güzeldir kafanı verip öğrenmeni tavsiye ederim.
    Son olarak kolay kazanılan kolay kaybedilir emek verdiğin hiçbirşeyin bedelini kimse ödeyemez.
    bursalıali bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satışını alamadığın hiçbir şeyi alma. paran gider bir de üstüne hırsız damgası yersin.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Merdan Orçun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motor almak için okumuyorum 2018 Eylülde okula tekrardan başlıycam kendi isteğimle sınıfta kaldım . Motor almak için Demir doğrama işinde çalışıyorum aldığım ücret aylık 500 . Okul açılana kadar çalışıcam.

Baştan kusura bakma yeğenim sen ne diyorsun ben ne soruyorum. Sen şimdi motosiklet almak için okulumu bıraktın? Yani bir sene okula gitmeyip çalışıp para biriktireceksin ve o parayla motosiklet alıp okula öylemi devam edeceksin?

Ben öyle anladım ve inanamadım onun için soruyorum. Eğer böyle bir şey yaptıysan çok yanlış bir iş yapmışsın okulun her şeyin üstünde olmalı. Senin namına üzüldüm.
    bursalıali bunu beğendi.

Bende lise terkimde motor için bırakılmaz aga yazın giderim otellerde götümü yırtarım ama bırakmazdım.

500tl çok az para biriktiremezsin asgari ücretli fabrikaya felan gir bari para istiyosan.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    28 ocak uyelık tarıhlı trol. senın de ayagını ustune koyayım.

bıkmadınız mı yahu, nasıl bır zevktır.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Al gitsin durduğun hata

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler