Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Kol saati fetişizmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende baba yadigarı Hislon var kurmalı. En az 60 senelik.
    Sanırım küçükken yine ben bozmuştum. Kurma kolu dönmüyor.

Hâlâ bu saatleri tamir eden var mi?
    Manevi değeri var. Rahmetlinin ilk saatiymis.
    Belki diregi kirilmistir. Basit kurmali saatler dusunce ya da darbeye maruz kalinca olabiliyor. Yaparlar tabii ki. Cok ucuz olmayabilir ama. Otomatik saatler genelde daha kaba ama daha saglamdir.
    Alisilin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Valla bu manyak ötesi bir konu. Bir arkadaşım var. 150-500 BİN € arasıda limitli saatlere yazılıyor. 2-3 sene sürüyor bekleme süresi. Alınca çantasına koyuyor, gidip müşterisine satıyor. Daha önce verdiğinide geri alıyor. Bu aradaki karı 20-75 BİN €. Bu saat işi böyle işte. Birde bunun alt limitlerindeki var. Ama bu saatler öyle dükkanda satılan mallar değil.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    her yıl bir kol saati alıyordum son üç yıldır kendime söz verdim camı safir kristal ve swiss made olmayan saati almayacağım diye son üç saat bu şekilde, hedefte bir jaeger lecoultre sahibi olmak var, taxfree avantajı yüzünden yerinden gidip alıyorum genelde.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yıl bir kol saati alıyordum son üç yıldır kendime söz verdim camı safir kristal ve swiss made olmayan saati almayacağım diye son üç saat bu şekilde, hedefte bir jaeger lecoultre sahibi olmak var, taxfree avantajı yüzünden yerinden gidip alıyorum genelde.
    "Swiss made" acaip gevşek bir standart. Bir saatin mekanizması komple uzak doğuda üretilip, birleştirilip, kasaya İsviçre'de konunca "Swiss made" oluyor. Tabii ki JTC gibi belli başlı firmalar öyle değil. Bu arada Swatch'lar da "Swiss made".

Safir cam bence lazım bir özellik, ve düzleri günümüzde oldukça hesaplı. Bombeli ve AR olunca fiyat yükseliyor haliyle.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Saatin ne marka ve kaç para olduğu umurumda bile değil.

Tek kriterim var.
    Kayış dahil, komple titanyum olacak.
    Zira, zaman zaman metal alerjim nüksediyor ve standart bir metal saatle bileğim morarıyor.

24 yıl önce özel üretilen bir Quantum saatim var. Komple titanyum. Seiko Türkiye'nin sahipleri müşterim olduğundan fuar için gönderilen teşhir saatini vermişlerdi bana.

Saat 97 üretimi. İçinde süper kapasitör var. Saat güneş enerjisiyle çalışıyor.
    10 dk full güneşte şarj edince 6 ay non stop aktif.
    Elbette kayış, kayış arası halkalar ve alt kapak (çoğu firma bunları titanyum yapmıyor) ve kilit mekanizması titanyum.
    Cam safir.
    Hala çalışıyor ve kullanıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saatin ne marka ve kaç para olduğu umurumda bile değil.

Tek kriterim var.
    Kayış dahil, komple titanyum olacak.
    Zira, zaman zaman metal alerjim nüksediyor ve standart bir metal saatle bileğim morarıyor.

24 yıl önce özel üretilen bir Quantum saatim var. Komple titanyum. Seiko Türkiye'nin sahipleri müşterim olduğundan fuar için gönderilen teşhir saatini vermişlerdi bana.

Saat 97 üretimi. İçinde süper kapasitör var. Saat güneş enerjisiyle çalışıyor.
    10 dk full güneşte şarj edince 6 ay non stop aktif.
    Elbette kayış, kayış arası halkalar ve alt kapak (çoğu firma bunları titanyum yapmıyor) ve kilit mekanizması titanyum.
    Cam safir.
    Hala çalışıyor ve kullanıyorum.
    Bizim müşteriler hep beleşçi abi

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Swiss made" acaip gevşek bir standart. Bir saatin mekanizması komple uzak doğuda üretilip, birleştirilip, kasaya İsviçre'de konunca "Swiss made" oluyor. Tabii ki JTC gibi belli başlı firmalar öyle değil. Bu arada Swatch'lar da "Swiss made".

Safir cam bence lazım bir özellik, ve düzleri günümüzde oldukça hesaplı. Bombeli ve AR olunca fiyat yükseliyor haliyle.
    Swiss Made standardı fiyatıyla belli ediyor kendini, özellikle el yapımı saatlerde.

Motosikleti
    SD 1290R
    Kaliteli ve komple titanyum saat dusunenler icin Casio'nun Japonya'ya ozel urettigi Oceanus serisini tavsiye ederim:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Swiss Made standardı fiyatıyla belli ediyor kendini, özellikle el yapımı saatlerde.
    Dufour'un Iscvicrede elde yaptigi saat te fiyatıyla belli ediyor kendini, Daniels'in İngiltere'de elde yaptigi saat te...

"Swiss made" gibi plastik Swatch'larin dahi taşıdığı sözde standartlar biraz uyduruk ve saçma kaçıyor bu sanat eserlerini tanımlamak için...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya geçen google reklamları önüme saat getirdi. Açtım baktım 20 binler, 30 binler havada uçuşuyor. Lan ben Taksim'de hıyar satan İlyas Salman misali memur bir adamım bana neden 30 binlik kol saati reklamı gösteriyorsun?

Aha böyle inceledim saatleri:

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dışarıda güneş altında ciddi vakit geçirmiyorsanız çok bir anlamı yok. Ama bisiklet, yüzme ya da koşu falan yapıyorsanız haftada 3-4 kez, güneş enerjili olan mantıklı olabilir.

Ben biraz daha nazik görünen, akıllı saat ve activity tracker olarak kullanabileceğim Vivoactive 4'u tercih ettim. Memnunum. Saat ve ekosistem güzel. Sadece otomatik uyku saptama çok iyi değil. Fenix serisinden farkli olarak ekran dokunmatik.

Bir de unutmayın, bunların hepsi geleceğin çöpü. Bir süre sonra çocuğa verseniz kullanmaz. Bütçenize göre yatırım yapıyorken akılda tutmakta fayda var. Çoğu mekanik ve kaliteli quartz saat öyle değildir mesela.

Merhabalar,

Doğru söylüyorsunuz biraz fiyatlar yüksek olunca açıkcası bunları almalı mı 1 2 sene içinde çöp olur mu insan onu da düşünmüyor değil. Spor yapan birisiyim ama dışarda çok vakit geçiren birisi değilim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Değerlendireceğim.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Gladio3434 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Doğru söylüyorsunuz biraz fiyatlar yüksek olunca açıkcası bunları almalı mı 1 2 sene içinde çöp olur mu insan onu da düşünmüyor değil. Spor yapan birisiyim ama dışarda çok vakit geçiren birisi değilim tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Değerlendireceğim.
    1 2 degil de 4 5 sene icerisinde... Zaten daha fazla da kullanmak istemezsiniz muhtemelen, pili de zayiflar. Butceye gore degismekle birlikte bu durumda $250'lik bir saat cok koymayabilir ama $750'lik bir saat koyabilir mesela...

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    motorda eldiven giyerken zor oluyor diye yıllardır kullanmazdım, geçen senelerde bana da bir heves geldi 5.6 tane aldım 3.5 gün kullandım, gene hevesim gitti, kutularında duruyor, artık çocuklar kullanır , tabi öyle on binlerce liralık değil orta sınıf Japon markaları :D

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Ben küçüklüğümden beri ilkoul 1 öncesini hatırlamıyorum. Saat takmadan yapamam. Bu zamana kadar 3 tip casio saat kullandım. İlk saatim tanımsız nickli ark.ın paylaştığı saat 2. si data banklı, hesap makinalı saat şimdi ise G-Shock kullanıyorum. Saatim olmasa eksikliğini hissederim. Benim için olmazsa olmazlardan. Sürekli kullandığım için saatin altıdaki tenim bembeyaz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hediye bir lacoste saatim var.
    Bir de kahverengi deriden el çantam.
    Saatim o çantada duruyor.
    Türkiye'ye geldiğimde çocukluk arkadaşım olan ve saatçilik yapan dostuma uğrar saati çantadan çıkarır ona veririm ve o da pilini değiştirir.
    Bu arada çay kahve içer sohbet ederiz.
    Pil takıldıktan sonra saat yine çantaya girer ve bir sonraki Türkiye seyahatime kadar orada kalmaya devam eder.
    Bu ritüel arkadaşımla aramızda bir ayin gibi ve yaklaşık 20 yıldır devam ediyor.

Ben ölünce saat oğluma kalacak ve dostumun yanında yetiştirdiği oğluyla benim oğlum bu ayini devam ettirecekler.
    Şimdiden alıştırıyoruz ikisini de.

Yani saatimin kalite ya da zaman anlamında bir değeri yok ama dostluk anlamında paha biçilmez.
    espresso, hasmet, okanbagiscan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Kol saati dışında cep saati fetişizmim de başladı
    Zaten eski/nostalji merakım hep vardı.
    Şimdilik bunlar var;
    Omega, Serkisof, Raketa, Molnija

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Bu da benim bebek :D

Casio Edifice Red Bull Bluetooth EQB-500RBB-2AJR

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

https://ibb.co/QCHFHWw

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kol saati cok takmadım ancak akıllı saat aldıktan sonra bagımlısı oluyorsunuz.

telefona bişi geldi mi diye bakmak yerine acayip pratik.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    2 tane saatim var biri Citizen tam 11 sene önce aldım, diğeride swatch onuda 8 sene önce aldım. 2 sinide 2014 den beri takmam kutularında kız gibi dururlar :D

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Elektrik, elektronik hiç bir aksam içermeyen tamemen otomatik veya mekanik saatleri seviyorum. Genelde hamilton khaki kullanırım, bunun dışında vostok saatlerim var. Özellikle vostok amphibianı otomatik saate başlamak isteyenlere tavsiye ederim. Hesaplı, şık ve kalitelidir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tane saatim var biri Citizen tam 11 sene önce aldım, diğeride swatch onuda 8 sene önce aldım. 2 sinide 2014 den beri takmam kutularında kız gibi dururlar :D
    saatleri bi de cıbırı satsan model yükseltebilirsin bence :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)