Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Kol saati fetişizmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bu saatin satış fiyatı 971,000TL
    Yorumsuz

https://urun.gittigidiyor.com/taki-s...-145818-2357-0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    https://goo.gl/images/zWXvBd
    Lütfen bir göz atın.
    Artemis, senin soruna da cevap sanırım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumsuz

Bunu alacağıma 2. El bir ferrari alırım. Konsolda saati vardır heral.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen bir göz atın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Lamborghini dururken Ferrari mi alınırmış?

Patlamış mısır taze taze yeni çıktı var mı isteyen?
    yürekçe bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumsuz

971.000 ney lan! o paraya öküz çiftliği kurulur. saat fabrikası açılır.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfen bir göz atın.

Abisinin, burdan temin edebileceğim uygun bir şey sormuştum. verdiğin linkteki saatler güzel de fiyatlar çok kasar beni yaw.
    yürekçe bunu beğendi.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Siddetle Seiko Astron (GPS Solar Dual Time) oneriyorum. Ozelliklede spor modelini.
    Seyahat ediyorsan saatini surekli gittigin ulkeye gore degistirmiyorsun, kadrajda gorunen ikinci bir saat daha var (ikinci saat Astron yazisini cevreleyen dairede).
    Ayrica GPS sayesinde saat gec kaldi, ileri gitti derdi yok. Gunes ile kendi pilini sarj ediyor.
    Sahtesi cakmasi yok, yapilamiyor. Pil sarj gostergesi, DST ayari, haftanin gununu gosterme, kac GPS'e baglandigini gosterme...
    Hatta saatte ucak modu bile var.
    Butcen uygunsa incele bence.

Motosikleti
    Abisinin, burdan temin edebileceğim uygun bir şey sormuştum. verdiğin linkteki saatler güzel de fiyatlar çok kasar beni yaw.
    Dostum, fiyat beni de kasar. Ben model gösterdim.
    İyi araştırıp alın.
    Uzakdoğuya giden bir arkadaşın eniştesi 100 dolara müthiş 3 çeşit saat hediye getirmiş. Biri de bilinen çakma roleks ve
    Çok güzel işçilikli.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    .
    Bende de kırtasiye malzemesi,bozuk para cüzdanı,tuhaf biblo,çiçek alma tutkusu var.
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de kırtasiye malzemesi,bozuk para cüzdanı,tuhaf biblo,çiçek alma tutkusu var.
    Çiçek verirlerse alırsın tabii
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı TUTITO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siddetle Seiko Astron (GPS Solar Dual Time) oneriyorum. Ozelliklede spor modelini.
    Seyahat ediyorsan saatini surekli gittigin ulkeye gore degistirmiyorsun, kadrajda gorunen ikinci bir saat daha var (ikinci saat Astron yazisini cevreleyen dairede).
    Ayrica GPS sayesinde saat gec kaldi, ileri gitti derdi yok. Gunes ile kendi pilini sarj ediyor.
    Sahtesi cakmasi yok, yapilamiyor. Pil sarj gostergesi, DST ayari, haftanin gununu gosterme, kac GPS'e baglandigini gosterme...
    Hatta saatte ucak modu bile var.
    Butcen uygunsa incele bence.

https://timeandtidewatches.com/wp-co...o-Astron-5.jpg
    GPS'li analog saatler biraz ölü doğdular. Neden derseniz:

GPS'li saatlerin 2 ana özelliği var.

1. Saati ülkelere göre ayarlama
    2. Sapmayi otomatik olarak düzeltebilme, çünkü her GPS uydusu üzerinde atomik saat var.

1. Bunun için GPS hiç pratik degil. Çünkü dışarıda olmanız lazım, ve saatin az 4 uyduya ulaşabilmesi lazım konum belirlemek için. Bu da hemen olmuyor. Şahsen dünya saati özelliği olan bir saatte, gideceğiniz ülkeyi girdiğinizde, saat zaman farkını otomatik olarak ayarlıyor zaten. Ve bu işlem 10 saniye almıyor. Dolayısıyla daha uçaktayken inmeden önce bunu yapmak mümkün. Böylelikle en lazım olan yer olan hava alanına indiğinizde saatiniz doğru zamanı gösterir. GPS'in başarılı sekilde konum belirlemesi için hava alanının dışına çıkmanız lazım. Bu da pratik değil. Dışarı çıkmadan önce elle ayarlarsınız zaten.

2. Bu iyi bir özellik. Yine dışarıda olmanız lazım, ancak tek uydu yeterli. Bunun alternatifi 3 teknoloji var:

1. Bluetooth. Bazı Casio Edifice modelleri cep telefonu ile otomatik bağlantı kurup saati saniyesi saniyesine ayarlıyor her gün.

2. Bazı saatler dünyadaki 6 büyük atom saatinin radyo dalgalarıyla yolladığı zamanı her gece yakalayıp ayarlıyorlar kendilerini.

3. Bazı saatler ise çok dakikler. Mesela Citizen Chronomaster senede maksimum 5 saniye sapma garantisi veriyor. Seiko 9F serisinin senelik sapmasi 10 saniyeyi geçmiyor sanırım.

Hangisi iyi?

1. Ucuz. Pratik.
    2. Ucuz. Pratik, ama her ülkede yok.
    3. Pahalı, pratik, az da olsa sapma var.

Ben gelecek için 1'in üstün geleceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    .
    Hediye çiçeği değil,madame cocodaki masaüstü çiçekleri.
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Her hafta yurtdışında mısınız da kendini otomatik ayarlayan saate ihtiyacınız var, kaldı ki saati öğrenmek istiyorsanız zaten cep telefonunuz var. Telefonu açıyorsun anında bulunduğun ülkenin saatini gösteriyor.

Dijital saatlerde GPS, bluetooth gibi özellikler şarjı ağlatır. Bir zaman sonra zaten bu özellikleri kapalı tutmaya başlıyorsun. Atomik saatlerden kendini ayarlama ise malesef Türkiye'de çalışmıyor.

Bu arada Seiko serisinde tercihim SRP779.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her hafta yurtdışında mısınız da kendini otomatik ayarlayan saate ihtiyacınız var, kaldı ki saati öğrenmek istiyorsanız zaten cep telefonunuz var. Telefonu açıyorsun anında bulunduğun ülkenin saatini gösteriyor.

Dijital saatlerde GPS, bluetooth gibi özellikler şarjı ağlatır. Bir zaman sonra zaten bu özellikleri kapalı tutmaya başlıyorsun. Atomik saatlerden kendini ayarlama ise malesef Türkiye'de çalışmıyor.

GPS çok güç istiyor ama Bluetooth öyle değil. Bluetooth 4.0 sırf bunun için geliştirildi, az enerji sarfiyatı için. Şarj falan istemiyor. Örnek:

Başka ülkeye gittiğimde ben hep uçak moduna alıyorum, çünkü data kullandığı anda fatura çok artıyor. Onun için özel tarife falan almakla da uğraşmıyorum. Kol saati çok pratik bir şey. Ne hikmetse "saate ne gerek var, her telefon saat zaten" diyen arkadaşlar saati bana soruyor

Atomik saatler Izmir'de ve İstanbul'da çalışıyor. Gece Almanya'dan sinyali alıyorlar. Kesin bilgi.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Isterseniz pilot olun, isterseniz yilda 1 defa yurtdisina cikin. Yurtdisinda yasayan bir yakininiz varsa ve hergun kendisiyle konusuyorsaniz Dual Time saatler buyuk rahatlik. Artik reflex oldu, goz hemen ikinci saate gidiyor. Kolunuzda saatiniz varsa eliniz cebinize gitmiyor.
    Ucaktan inince telefonu actigin anda bulundugun ulkenin saatini gostermesi icin internete baglaman gerekiyor ama saat surekli kolunda ve her an dogru yerel saati gosteriyor. Kaldiki her telefonda o ozellik yok, sizinkinde varmis ne guzel. Yabanci ulke saatlerine cep telefonunuzdan ulasabilmeniz icin once telefonunuzu acmaniz, sonra bir kac yere tiklamaniz lazim. Benimse bilegimi cevirmem yeterli. Isimi cok guzel goruyor.
    GPS surekli bagli degil. Neden surekli bagli olsunki?

merhabalar,

garmin fenix 6 solar ile normal fenix 6 arasında kaldım. aralarında da baya fiyat farkı var solar serisi pil avantajı için midir sadece ? Aralarındaki farkı vermeye değer mi ?

Garmin Feniz 6 Pro Solar mı ?
    Garmin Fenix 6s Pro mu ?

yukarıdaki iki seriden hangisi tercih edilmeli bilenlerin yorumlarını alabilirsem çok memnun olurum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mekanik saatler dışında gerisi oyuncak geliyor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Gladio3434 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

garmin fenix 6 solar ile normal fenix 6 arasında kaldım. aralarında da baya fiyat farkı var solar serisi pil avantajı için midir sadece ? Aralarındaki farkı vermeye değer mi ?

Garmin Feniz 6 Pro Solar mı ?
    Garmin Fenix 6s Pro mu ?

yukarıdaki iki seriden hangisi tercih edilmeli bilenlerin yorumlarını alabilirsem çok memnun olurum.
    Dışarıda güneş altında ciddi vakit geçirmiyorsanız çok bir anlamı yok. Ama bisiklet, yüzme ya da koşu falan yapıyorsanız haftada 3-4 kez, güneş enerjili olan mantıklı olabilir.

Ben biraz daha nazik görünen, akıllı saat ve activity tracker olarak kullanabileceğim Vivoactive 4'u tercih ettim. Memnunum. Saat ve ekosistem güzel. Sadece otomatik uyku saptama çok iyi değil. Fenix serisinden farkli olarak ekran dokunmatik.

Bir de unutmayın, bunların hepsi geleceğin çöpü. Bir süre sonra çocuğa verseniz kullanmaz. Bütçenize göre yatırım yapıyorken akılda tutmakta fayda var. Çoğu mekanik ve kaliteli quartz saat öyle değildir mesela.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Bende baba yadigarı Hislon var kurmalı. En az 60 senelik.
    Sanırım küçükken yine ben bozmuştum. Kurma kolu dönmüyor.

Hâlâ bu saatleri tamir eden var mi?
    Manevi değeri var. Rahmetlinin ilk saatiymis.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende baba yadigarı Hislon var kurmalı. En az 60 senelik.
    Sanırım küçükken yine ben bozmuştum. Kurma kolu dönmüyor.

Hâlâ bu saatleri tamir eden var mi?
    Manevi değeri var. Rahmetlinin ilk saatiymis.
    Bizim ilçede iki tane saat tamircisi var ama tamir edebilirler mi bilmiyorum.
    Alisilin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)