Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

30.000 kişilik sınır koruma ordusu ve Bülent Alp

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yıl önce de başkaları öteki değilmiydi.
    Benim için değildi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    ...Ama bu memlekette yaşayıp memlekete düşman olan benimde düşmanımdır.
    Pardon da hükümet ne zamandan beri memleket/devlet/vatan demek oldu? "Hükümeti sevmeyen ülkesini sevmiyor" algı oyunlarını geçiniz. Devletimi sevmek için hükümetimi sevmek zorunda değilim, bu gaflete düşenleri kınıyorum.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamamakta neden ısrar ettiğinizi kavrayamıyorum.
    bu harekatı kafanıza göre yapamazsınız.
    istediğiniz kadar vatanseverlik goygoyu yapınız.
    bu harekatı dünyaya anlatmanız gerekir.
    çapınız el vermiyor.
    üzerinizdeki yafta terör örgütü destekçisi imajıdır.
    her durum bunun için kullanılıyor.
    karşılığında ürettiğiniz argümanlar boş.
    ancak kendi kendinize atıp tutuyorsunuz.
    şu operasyon işi netleşsin anlarsınız belki.
    mgk kararları ne rusyanın ne abd nin umurunda değil.
    zira "orası benim bölgem değil ama siz yine de yerinizde oturun" denmesinin kaynağı budur.
    rusya da cevaz vermez ise operasyon yapılsa dahi sonuçları ne olur göreceğiz.
    http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-afrin-den-rus-dunya-2594009/

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon da hükümet ne zamandan beri memleket/devlet/vatan demek oldu? "Hükümeti sevmeyen ülkesini sevmiyor" algı oyunlarını geçiniz. Devletimi sevmek için hükümetimi sevmek zorunda değilim, bu gaflete düşenleri kınıyorum.
    Hükümetin de ......?

Neyi anlamak istemiyorsun,okumadın mı yoksa gıcıklık olsun diyemi yazıyorsun
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-afrin-den-rus-dunya-2594009/

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Hükümetin de ......?

Neyi anlamak istemiyorsun,okumadın mı yoksa gıcıklık olsun diyemi yazıyorsun
    Ben anlayamıyor değilim siz anlatamıyorsunuz. Kelimeleriniz yanlış, imla hataları ile dolu, kurduğunuz cümleler yanlış,... Anlatmak istediğinizi anlatamamanız da gayet doğal. Bir vatandaş neden memlekete düşman olur? Bizim ülkemiz için konuşmak gerekirse, dağa çıkar terörist olur. Dağa çıkmaya gerek kalmadan teröriste desteğini vererek de düşman olur. Peki geri kalanı vatan hainliği ile, memleket düşmanlığı ile nasıl suçlayabilirsiniz? Herkes kendince devletini sever (az önce saydıklarım hariç) size göre saydıklarım harici kimdir bu memleket düşmanları? Yukarıda saydığınız maddeleri benimsemeyen derseniz yine ortaya laf atmış oluyorsunuz, somut bir şey söyleyin kim?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Valla benim öncelikli düşmanlığım, bahsini ettiğim türde ahlaksızlığadır, bunun önemsizleştirilmesine, göz ardı edilmesine, bizimkiler yaptı görmezden gelelim tavrınadır
    ve bu gibi hususlarda herhangi bir ortak paydaya zerre kıymet vermiyorum
    aranızda bu ülkenin sahibinin bu ahlaksız mantalitedekiler olduğunu düşünenler varsa bilsin ki yeri geldiğinde anlatacağız (ya da deneyeceğiz) inşAllah öyle olmadığını
    ancak siyasi, dini, kültürel vesaire... farklı düşünüyorsunuz; bu kafa yoksa işin içinde, hiç problem değil
    siz de bu ülkenin insanısınız, kimin haddine ötekileştirmek
    hasmet bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese ayrıca cevap yazamam biraz teknoloji özürlüyüm...
    Lafı neresinden anladınız bilmiyorum. Ayrım yapmaksızın seçime kadar hepsinin köküne kibrit suyu.....
    Şunlardan hangisinde birlik olamayız söylermisiniz

MOTORSİKLET SEVGİSİ
    VATAN SEVGİSİ
    İNSAN HAKLARI
    YAŞAM HAKKI
    TERÖRÜN LANETLENMESİ
    HALKIN İRADESİ DIŞINDAKİ YÖNETİMLER
    UÇ FİKİRLERE SAYGI VE SÖZ HAKKI ÇOĞUNLUĞUN FİKRİNE UYMAK

Liste uzar gider

Diğer taraftan asla birlik olamayacağımız şeylerde var tabii ki

dini inançlar
    siyasi partiler
    ideolojik yaklaşım yada düşünceler
    ....yada motorsiklet tipi

Tayyip erdoğanı sevmeyin nefret edin benim için çok ta tınnnn.Benimde başkasını sevmemem sizin için tınnn tınnnnn

Ama bu memlekette yaşayıp memlekete düşman olan benimde düşmanımdır.
    Yazdıklarınızın hepsinde hem fikiriz.Ama ister solcusu olsun,ister sağcısı olsun,ister dindarı olsun ister ateisti olsun bu memlekete düşman olan yok.Bazılarımız bu memlekette olan terslikleri görüyoruz ve dile getiriyoruz.Bu memleket düşmanlığı olarak algılanıyor.Bazılarımız ülkemizdeki yaşam koşullarını doğal olarak yaşam koşulları daha iyi ülkelerle karşılaştırıyor,ülkemizin yaşam koşullarını bu seviyelere yükseltmek için neler yapılabilir diye fikir yürütüyoruz.Bu memleket düşmanlığı olarak karşılıyor.

Ülkede olan terslikleri göz ardı edip yokmuş gibi davranmak ne yazık ki memleket sevgisi olmuyor tam tersine memlekete uzun vadede zarar verecek bir davranıştır.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    Herkese ayrıca cevap yazamam biraz teknoloji özürlüyüm...
    Lafı neresinden anladınız bilmiyorum. Ayrım yapmaksızın seçime kadar hepsinin köküne kibrit suyu.....
    Şunlardan hangisinde birlik olamayız söylermisiniz

MOTORSİKLET SEVGİSİ
    VATAN SEVGİSİ
    İNSAN HAKLARI
    YAŞAM HAKKI
    TERÖRÜN LANETLENMESİ
    HALKIN İRADESİ DIŞINDAKİ YÖNETİMLER
    UÇ FİKİRLERE SAYGI VE SÖZ HAKKI ÇOĞUNLUĞUN FİKRİNE UYMAK

Liste uzar gider

Diğer taraftan asla birlik olamayacağımız şeylerde var tabii ki

dini inançlar
    siyasi partiler
    ideolojik yaklaşım yada düşünceler
    ....yada motorsiklet tipi

Tayyip erdoğanı sevmeyin nefret edin benim için çok ta tınnnn.Benimde başkasını sevmemem sizin için tınnn tınnnnn

Ama bu memlekette yaşayıp memlekete düşman olan benimde düşmanımdır.
    ,
    güzel söylemişsiniz.
    dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın vatanıma, milletime, dinime düşman olana bende düşmanım. zalim hırsız tecavüzcü bunlar memlekette yaşasalar bile benim içinde bir tehdittir. bunlarla birlik olamaz .
    ocu bucu neci olursan ol kardeşim , hangi partiyi tutarsan tut, hangi takımı tutarsan tut farketmez, yaratana inanadığım için herkesin hakkına hukukuna saygım var.
    fetoşunda Allah belasını versin , gercek yüzünü görüpte uzaklaşanların adedini artırsın.
    Ahmet Turan Peker ve bursalıali bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hükümeti sevmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz. Nefret dili kullanıyor, sizin gibi düşünmeyenleri küçük görüyorsunuz, dalga geçiyorsunuz ve en önemlisi bunun farkında değilsiniz. Hak görüyorsunuz.
    Tartışalım, laf sokmadan agresifleşmeden fikir yürütelim ama ''kayıkçı kavgası'' nın kimseye faydası yok

Ha bu arada; amerikada saat kaç?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Gördüğüm kadarıyla, çoğunluk şunu fiyor;
    Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

Bir kısım da, " vatan ve hükümet ayrıdır.
    Vatanım için de olsa, A.K. Partisi hükümeti döneminde olan baxı halı altı edilmişlere göz yumamam ce aynı safta yer tutamam' diyor

Bir kısım da ikisinden biraz var.

Ama bence, beni ben yapan ( öteki demek istemiyorum. Manada farklı algılanıyor , ) benden olmayandır.
    Beyazı belli eden, sşyahtır.
    İşin en garip yanı, burada birbirine laf anlatmaya çalışanlar yine bu vatan için canını vermeye hazır insanlar.

Ama bir gün , ( kimin söylemi olduğu önemli değil ) nişantaşından şehit çıktığı gün, hiç kimse mütalaa bile etmeden cepheye koşmakta tereddüt etmeyecektir.

Burada dikkat çekmeye çalışılan nokta, adaletin herkes için gerekli olduğudur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hükümeti sevmeyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz. Nefret dili kullanıyor, sizin gibi düşünmeyenleri küçük görüyorsunuz, dalga geçiyorsunuz ve en önemlisi bunun farkında değilsiniz. Hak görüyorsunuz.
    Tartışalım, laf sokmadan agresifleşmeden fikir yürütelim ama ''kayıkçı kavgası'' nın kimseye faydası yok

Ha bu arada; amerikada saat kaç?
    Anlaman için olayı basite indirgeyerek anlatmaya çalışacağım o zaman belki anlayabilirsin. Bak yine yaptım.

Şimdi bir baba ve iki oğlunu gözünde canlandır. Babayı hükümet, oğullardan birini AKP seçmeni diğerini geri kalan herkes olarak düşün. Düşün ki baba sevdiği oğlunu yerlere göklere sığdıramıyor, her dediğini yapıyor tüm parasını ona harcıyor. Diğer oğlunu ise sürekli kısıtlıyor, haklı/haksız araştırmadan sorgulamadan ceza veriyor, odasına kilitliyor, yeri geliyor dövüyor ve hiç de para harcamıyor ona. Sevilen kardeş sevilmeyen kardeşe babasından ne görüyorsa onu uyguluyor, sürekli küfürler ediyor, dövüyor ediyor, sevilmeyen kardeş karşılık vermeye kalkarsa babası araya girip iki tokat da kendi atıyor.

Şimdi bu sevilmeyen kardeşin;

Kardeşini sevme ihtimali var mıdır?
    Babasından nefret etmeme gibi bir durum söz konusu mudur?
    Psikolojisi ne durumdadır?
    Büyüyünce babasına ve kardeşine olan kinini çıkarmaya çalışacak mıdır?
    Shrieker bunu beğendi.

Anlaman için olayı basite indirgeyerek anlatmaya çalışacağım o zaman belki anlayabilirsin. Bak yine yaptım.
    Allah razı olsun. Ben de bundan bahsediyorum işte
    Sonrasında yazdığın eksik ve yanlış örneği çürütebilirdim ama ego; beynin yeni bağlantılar oluşturmasını engeller. Yazmamın anlamı olmazdı
    bursalıali ve MSMorkan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Allah razı olsun. Ben de bundan bahsediyorum işte
    "Bak yine yaptım." diye sonunda özellikle belirttim, isteyerek, bilerek, alenen yaptığım bir şeydi zaten. Sorduğum sorulara cevap göremedim ama.
    Shrieker bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Ben anlayamıyor değilim siz anlatamıyorsunuz. Kelimeleriniz yanlış, imla hataları ile dolu, kurduğunuz cümleler yanlış,... Anlatmak istediğinizi anlatamamanız da gayet doğal. Bir vatandaş neden memlekete düşman olur? Bizim ülkemiz için konuşmak gerekirse, dağa çıkar terörist olur. Dağa çıkmaya gerek kalmadan teröriste desteğini vererek de düşman olur. Peki geri kalanı vatan hainliği ile, memleket düşmanlığı ile nasıl suçlayabilirsiniz? Herkes kendince devletini sever (az önce saydıklarım hariç) size göre saydıklarım harici kimdir bu memleket düşmanları? Yukarıda saydığınız maddeleri benimsemeyen derseniz yine ortaya laf atmış oluyorsunuz, somut bir şey söyleyin kim?
    Ben ortaya siyaset katmadan bütün siyasi partileri.... yazmışım

Altına siyaseti eleştirecek yorum yazıyorsun. Yazdıklarım ortak değerlerimiz mi değil mi bu kadar basit

İmla kurallarına çok takma istersen sonuçta telefondan yazıyoruz bazı şeyler kaçıyor istemeden. edebiyatım zayıftır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Şimdi bir baba ve iki oğlunu gözünde canlandır. Babayı hükümet, oğullardan birini AKP seçmeni diğerini geri kalan herkes olarak düşün. Düşün ki baba sevdiği oğlunu yerlere göklere sığdıramıyor, her dediğini yapıyor tüm parasını ona harcıyor. Diğer oğlunu ise sürekli kısıtlıyor, haklı/haksız araştırmadan sorgulamadan ceza veriyor, odasına kilitliyor, yeri geliyor dövüyor ve hiç de para harcamıyor ona. Sevilen kardeş sevilmeyen kardeşe babasından ne görüyorsa onu uyguluyor, sürekli küfürler ediyor, dövüyor ediyor, sevilmeyen kardeş karşılık vermeye kalkarsa babası araya girip iki tokat da kendi atıyor.

Şimdi bu sevilmeyen kardeşin;

Kardeşini sevme ihtimali var mıdır?
    Babasından nefret etmeme gibi bir durum söz konusu mudur?
    Psikolojisi ne durumdadır?
    Büyüyünce babasına ve kardeşine olan kinini çıkarmaya çalışacak mıdır?
    Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?

Üstat da;Evet demiş..

Adam peki demiş, Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?

Üstat da cevap vermiş; Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?

Necip Fazıl Kısakürek
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17

Altına siyaseti eleştirecek yorum yazıyorsun. Yazdıklarım ortak değerlerimiz mi değil mi bu kadar basit

İmla kurallarına çok takma istersen sonuçta telefondan yazıyoruz bazı şeyler kaçıyor istemeden. edebiyatım zayıftır
    Benim varmaya çalıştığım nokta hükümeti desteklemiyor sevmiyor diye insanlar vatan haini, terörist diye yaftalanıyor. Hükümeti desteklemediği için ülkesini düşünmüyor oluyor. Hükümeti desteklemediği için ülkesini frenliyor oluyor. Yazdığınız ortak değerlere "Hayır ben öyle düşünmüyorum" diyen çıkmadı gördüğünüz gibi. Çıkmasını mı umuyordunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?

Üstat da;Evet demiş..

Adam peki demiş, Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?

Üstat da cevap vermiş; Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?

Necip Fazıl Kısakürek
    Konuyla maalesef çok alakasız. Konuyla alakalı olmasını istiyorsanız kırılan bardaktan değil tuz buz olmuş bardaktan, olmayan sudan bahsediniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Evet BatuhanK gördüğüm üzere verecek bir cevabın yok, ya da karşındakini küçük görüp cevap vermeye tenezzül etmiyorsun. Her iki durumda da çelişiyor oluyorsun.

Sorduğun soruların cevaplarını merak ediyorsan senin düşündüğün cevaplar benimkiyle aynı olur. Ama yanlış soruları soruyorsun.
    Çelişme konusuna gelince, huyum kurusun çelişiyorum
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Sorduğun soruların cevaplarını merak ediyorsan senin düşündüğün cevaplar benimkiyle aynı olur. Ama yanlış soruları soruyorsun.
    Çelişme konusuna gelince, huyum kurusun çelişiyorum
    Çeliştiğini bile bile tartışmaya çalışmak? Akıl tutulması yaşıyorsun sanırım. Anlarım, ülkenin çoğunda durum aynı zira.

Doğru soruları ÖĞRET de bilelim üstat...

Çeliştiğini bile bile tartışmaya çalışmak? Akıl tutulması yaşıyorsun sanırım. Anlarım, ülkenin çoğunda durum aynı zira.

Doğru soruları ÖĞRET de bilelim üstat...
    Acele etme, zamanla sen de öğrenirsin
    Az silindir, çok iş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Oh ne güzel! İşine gelince "egolusunuz" de, işine gelince "nefret dolusunuz" de, işine "dalga geçiyorsunuz" de, işine gelince "yanlış soru soruyorsunuz" de... Oldu paşam senin istediğin soruları soralım, oldu paşam sen karşındakini egolu bulurken senden nefret etmemesini bekle, oldu paşam çeliştiğini bile bile saçmalamaya devam et...

Numune.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

BAYA komiksin.

Bu ağız tüm Türkiye'de mevcut. Zamanla öğrenecekmişim... Hahahahhadi L*N oradan...
    Shrieker bunu beğendi.

Kardeş kendi kendine ne hiddetlendin bee, keyifle izliyoruz. Ayar ver, feyz alalım
    bursalıali bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Neredesin be Haciko?
    Ben burada saksı değilim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)