Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

30.000 kişilik sınır koruma ordusu ve Bülent Alp

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dememişdir değil mi ? Hatta uçak gemilerini gizli gizli yollamışlardır.
    Peki aynı ada da Rusya'nın da yada Amerika'nın da planları olsaydı. Aynı olurmuydu...

Kimse Türkiye çoook güçlüdür istediğini yapabilir diyemez. Ama çok boşta değildir Türkiye'nin çıkarlarının olduğu yerde başkaları da istediğini yapamaz. Zayıf zamanımızda Kıbrıs'ta gerekeni yapmadık mı.
    sadraf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "cevap ver" mi? Size beni yargılama hakkını kim verdi arkadaşlar? Niye o soruları başka bir üyeye değil de bana yöneltiyorsunuz? Hangi sözüm size benim masum vatandaşi katleden, inancı yada inançsızlığı yüzünden adam öldüren, kul hakkı yiyen, buna göz yuman, veya iftira atanlari hos gorecegim gibi bir izlenim verdi? Lütfen yazın. Geçerli tek bir sebep yazın, hemen cevap vereyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Anladığım kadarıyla iki farklı tavır söz konusu:

Bazı insanlar olayları bildikleri en doğru şekilde yazıp mantıklı yorumlar getirmeye çalışıyorlar... Tartışmanın yönü herhangi bir yere gidebilir. Zaten amaç olayları inceleyip tartışıp fikir edinmek.

Bazı insanlar ise sabit şekilde bağlı oldukları fikri koruma adına argüman bulma telaşında. Komplo teorileri de genelde böyle zorlamalarla ortaya çıkıyor zaten. Ne doğru-yanlış olduğu belli, ne de ispatlanması mümkün, ama denize düşen yılana sarılır gibi sıkı sıkıya sarılıyor insanlar.

Çünkü amaç fikir edinmek değil. Ulaşılacak fikir zaten belli. Öyle olunca stres, sıkıntı oluyor. "Ben daha farklı düşünüyorum" değil, "sen yanlış düşünüyorsun" deniyor. Ulaşılması gereken sonuç sabit ve değiştirilemez olduğu için ona aykırı makul fikirlerler ve o fikirleri belirtenler sorun olarak görülüp tutarsız karşı argümanlar ve şahsi sataşmalar başlıyor. Ne gerek var? İletişim değil çekişme oluyor ortamda...
    Siz komplo teorisi dediğinizde gerçekler bir anda puf diye komplo teorisine dönüşmüyor maalesef. Sanki yaşadığınız ülkenin dış politikasını bilmiyormuş gibi konuşup kendinizi yanlış ifade ediyorsunuz bu da yanlış anlaşılmalara mahal veriyor. Tamam biz de yeri gelince ABD güzellemesi yapmıyor değiliz sonuçta özgürlükler ülkesi, iyi taraflarını tabii ki takdir edip örnek almak lazım, ama kendi vatandaşına özgürlükler ülkesi başka ülkelere/insanlara değil. Gelişmemize engel olduğu bir gerçek komplo teorisi değil. Güney Kore örneğini verip duruyorsunuz. ABD o bölgede Kuzey Kore hariç kime yaptırım uyguluyor ki Güney Kore'ye uygulasın? O bölgede uygulayacağı politika ne işine yarayacak? Petrol mü çıkaracak, İsrail'e mi yaranacak? Ama orta doğu ve Türkiye için durum böyle değil takdir edersiniz ki.

Şeffaf devlet olmadığı sürece ABD'nin pis elleri her zaman üzerimizde olmaya devam edecektir.

Bir kere daha komplo teorisi demeden önce bu başlığın 2. sayfasında paylaşmış olduğum videonun tamamını ve hatta "MEVZULAR" video serisinin tamamını (yaklaşık 12-13 video) izlemenizi tavsiye ederim. Dünyanın öbür ucundan lazy boy chair'ınızın üzerinde atıp tutmanız en kolayı tabii.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet açık kapalı uçlu bir duaya niye amin diyemiyorsun. Sadece Amin(on karakter) yazsana olur çok mu zor.

Ha kalkıp benim ne yapacağına sen karar veremezsiniz deme tabii ki veremem. Haddim değil sadece düşüncenin merak ettim.

Sende istediğin soruyu sor anında net cevap vereceğim hiç eğmeden bükmeden
    şu adam ayıklama işlerine girmeyin abicim,
    öyle bir memleket düşün ki herkes birbirini hain, fetöcü, ışidci, bilmemne ilan ediyor.
    böyle bir atmosfer kime yarar bilmem de bize yaramayacağı kesin.
    MSMorkan, Thracian, yürekçe ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu adam ayıklama işlerine girmeyin abicim,
    öyle bir memleket düşün ki herkes birbirini hain, fetöcü, ışidci, bilmemne ilan ediyor.
    böyle bir atmosfer kime yarar bilmem de bize yaramayacağı kesin.
    İçinde yaşadığımız ülkenin korkunç durumuna bakar mısınız ? https://www.haberler.com/eski-bassav...470261-haberi/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Peki aynı ada da Rusya'nın da yada Amerika'nın da planları olsaydı. Aynı olurmuydu...

Kimse Türkiye çoook güçlüdür istediğini yapabilir diyemez. Ama çok boşta değildir Türkiye'nin çıkarlarının olduğu yerde başkaları da istediğini yapamaz. Zayıf zamanımızda Kıbrıs'ta gerekeni yapmadık mı.
    Durumu incelememişsiniz, o adada AB ve ABD çıkarları olduğu için İngiltere'ye destek verdiler ve bitti gitti. Kıbrıs'da evet başarılı olduk, ama bu bize çok pahalıya patladı ve en az 10 yıl geriye gitmemize sebep oldu, iyi düşünmek lazım.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar yaygaradan sonra, gittiğimizde "bekleyen " bizim aradığımız mı olur?
    "ne gördüğümüzü söylememiz boşunadır; çünkü gördüğümüz söylediğimizin içine hiçbir zaman yerleşmiş değildir."
    yürekçe bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Dış güçler meselesi bizim gelişmemize engel oluyorlar söylemi bize bir şey kazandırmadığı gibi bir çözümde üretmiyor maalesef.
    Bizim odaklanmamız gereken konu bizim nasıl güçleneceğimiz.Biz bunun için bir eylem gerçekleştiriyormuyuz.Mesela demokrasiyi hukuğu seffaf yönetim anlayışını benimseyip insanımıza yatırım yapıp gelişiyormuyuz yoksa tamda bunların ekmeğine yağ sürecek işlermi yapıyoruz.
    Dünyada bir anket yapsan en nefret edilen ülke ABD çıkar peki adamlar dış güç falan sallıyorlarmı sizce.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle bir atmosfer kime yarar
    en çok düşmanı olana
    yürekçe ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşadığımız ülkenin korkunç durumuna bakar mısınız ? https://www.haberler.com/eski-bassav...470261-haberi/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Durumu incelememişsiniz, o adada AB ve ABD çıkarları olduğu için İngiltere'ye destek verdiler ve bitti gitti. Kıbrıs'da evet başarılı olduk, ama bu bize çok pahalıya patladı ve en az 10 yıl geriye gitmemize sebep oldu, iyi düşünmek lazım.
    Farklı birşey düşünmüyoruz. Güç meselesi güçlüysen kendi insanına herşeyi verip dışarıya da istediğini yaparsın bu kadar basit.

Sorun biz güçlüyüz ama bizden daha güçlü olanlara gebeyiz. Çünkü gücümüzün bir kısmını onlardan alıyoruz. Ne zaman ayaklarınızın üzerinde dururuz o zaman istediğimizi yapabiliriz.

İşte bunun içinde birlik olmak ve ülke mevzu olunca ülkeden taraf olmak lazım.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Farklı birşey düşünmüyoruz. Güç meselesi güçlüysen kendi insanına herşeyi verip dışarıya da istediğini yaparsın bu kadar basit.

Sorun biz güçlüyüz ama bizden daha güçlü olanlara gebeyiz. Çünkü gücümüzün bir kısmını onlardan alıyoruz. Ne zaman ayaklarınızın üzerinde dururuz o zaman istediğimizi yapabiliriz.

İşte bunun içinde birlik olmak ve ülke mevzu olunca ülkeden taraf olmak lazım.
    Birlik olmak gerekir diyorsunuz bölücü politika uygulayan adamı destekliyorsunuz. Bu çelişki söylediğiniz her şeyi boşa çıkarıyor. Birlik olmak için birleştirici politika lazım, eyyy çapulcu, eeeyy marjinal, eeeeey kadınlar,... tarzında bir politika ile bahsettiğiniz şeyler ancak ütopya olur.

diğer %50'yi zor tutuyorum diyen bir adamla nasıl birlik olunacaksa artık....

one minute diyerek israil'e kabadayılık yapıp sonra da mavi marmara'da ölenler için 20 milyon doları görünce "bana mı sordunuz" diyen adamla mı birlik olunacak.

bunlar ateist, bunlar zerdüşt diyen adamla mı birlik olunacak ?

ne kadar komik.

türk tarihi bu kadar ayrıştırıcı bir devlet adamı daha görmedi...

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Tam olarak bilmediğim için soruyorum bu ekşi sözlük referans olarak kullanılabilecek bir platformmudur. Mesela ben (olmaz ya) orada yazar olsam benim sözlerim referans olarak değeri olurmu.

Mesela bugün sevmesem de uğur Dündar'ın sözü değerlidir. Yada Taha Akyol un. Sonuçta adamların mesleği bu çokta boşa konuşmazlar
    Birçok ajans buradan kaynak alıyor artık..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer %50'yi zor tutuyorum diyen bir adamla nasıl birlik olunacaksa artık....

one minute diyerek israil'e kabadayılık yapıp sonra da mavi marmara'da ölenler için 20 milyon doları görünce "bana mı sordunuz" diyen adamla mı birlik olunacak.

bunlar ateist, bunlar zerdüşt diyen adamla mı birlik olunacak ?

ne kadar komik.

türk tarihi bu kadar ayrıştırıcı bir devlet adamı daha görmedi...
    birlik olmaktan kastı neden hemen herkes erdoğanın arkasında toplansın olarak algılıyorsunuzki. sorunlu olan zihniyet bu bence. kimse gelin tayyibin arkasında birlik olalım demiyorki

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    arkadaşlar abd senatosu geçtiğimiz hafta trumpun savunma harcamasını onayladı , meblağ 700 MİLYAR DOLAR.
    bir abd bu kadar silahı ne yapacak?
    iki bu 700 milyar dolar abd nin vergilerden topladığı kendi parası mı?
    üç parayı faiz ile borçlanarak aldığı merkez bankasında bu paranın karşılığı var mı?
    başka konular altında yazmıştım ama hasmet beyin "komplo teorisi bunlar" söylemleri ile kaynadı gitti , abdli bir gazetecinin abd nin operasyon yaptığı ülkelerdeki durumu ortaya çıkarmak için yaptığı araştırmaları, buldukları, olaylara maruz kalan şahısların aile fertlerinin yaşadıkları film - belgesel tarzında bir yapım var . adı dirty wars kirli savaşlar .

http://www.hdfilmcehennemi2.org/dirty-wars-izle.html/2

şimdi arkadaşlardan film bu diyenler olacaktır, ama olaylar %100 gercek belgelere dayanıyor. bir izleyin kararı siz verin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

halk olarak birlik olmak olumsuzlukları düzeltmek için yapıcı olarak fikirler üretmek .
    düşüncesi, inancı ne olursa olsun bir birini hoş görmek.
    birlikten kast edilen bu mudur?
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birlik olmaktan kastı neden hemen herkes erdoğanın arkasında toplansın olarak algılıyorsunuzki. sorunlu olan zihniyet bu bence. kimse gelin tayyibin arkasında birlik olalım demiyorki
    Sorun aslında yıllardır ötekileştirilen insanların, yıllarca Erdoğan'ı uyardığı konularda Erdoğan'ın hep bildiğini okuması ve sonunda her zaman hatalı çıkıp tükürdüğünü yalaması ve "Beni kandırdılar, benim fikrim değildi, dış mihrak, paralel, eyyy amariga, eeeyy kılışdar..." diye suçu hep yine başkalarına (ötekileştirdiklerine) atması. RTE'ın bugüne kadar yanılmışım dediği bir tek Fethullah Gülen oldu, onu da az önce belirttiğim gibi ötekileştirdiği insanlar sesleri kısılıncaya kadar bağırmışlardı ama hepsini susturup yine bildiğini okudu. Bir politikacı 15 yılda sadece 1 tane mi hata yapar? Peki yaptığı bu tek(!) hatayı kabul edip kendisi herhangi bir yaptırıma dahil olmazken bilmem ne bankasının ATM'sinden 20 lira çeken adam neden içeride?

Şimdi tüm bunlara rağmen bu adamın arkasında durmak istemezse vatandaş, hakkıdır. Birlik olmak istiyorsa, ötekileştirdiklerinin desteğini istiyorsa eğer, çıkıp babalar gibi özür dileyecek bugüne kadar uyguladığı her politika için. Olur mu böyle bir şey? Tabii ki hayır. Seçmeni böyle bir şey ister mi? Tabii ki hayır. Birlik olmamız için geriye tek bir şey kalıyor... Başka biri.
    _chaotic_, drtayfun, enescanatar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla birlik olalım diyen çoğu zaman kendisi olduğu için öyle söyledim. yoksa benim kişisel olarak zaten onlarla birlik olmak gibi bir düşüncem yok.

sıçıp batırıyor ondan sonra gelin birlik olalım. lan sıçarken sen sıçtın batırdın,söylenenleri dinlemedin, uyarılara kulak asmadın bildiğini okudun.. ee sonra biz haklı çıkınca yaptığın politika yanlış olunca "gelin ben aldandım birlik olalım" ; sonra niye biz birlik oluyoruz.

1 değil 2 değil, kaç oldu.
    enescanatar bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bak arkadaş!
    tamam, ciddi bir dış tehdit var; hep vardır da
    amerikaya bile var bu dış tehdit. dün rusyaydı, yarın çin olacak
    evinin dışındaki her bir güç, aynı zamanda potansiyel bir dış tehdittir. tehditin ciddiyeti de o gücün büyüklüğüyle orantılıdır
    bizde dış tehdit sandığınız şey nedir bir anlatayım size
    bizim gibi yardımcı erkek oyuncularda, içerdeki güç odaklarının birbirine operasyon çekmesi ve sonucunda eksen kırılması yaşanmasıdır
    dün suyuna gittiğin güç, bu gün dış tehdit olur işte o zaman
    maşallah beştepedeki yelkenli her tarafa akıyor rüzgarla; vitrin sadece, takılmıyorum ona
    ancak iki ayrı yatağa girmeye başladığında (bizde 3 olabilir) iş karışır, arada kalırsın
    bu gün durumumuz budur
    tamam, hepsi birleşsin gelsin diyelim; ölümden öte köy yok ya
    bak arkadaş!
    yolsuzluğun, ahlaksızlığın dibini görmüş adamla ve ne olursa olsun onu destekleyen adamla niye birlik olayım?
    sen beni, değer yargılarımı, hatta insanlığı ayak altına alacaksın güç elindeyken, yemediğin ..ok kalmayacak
    sıkışınca hepimiz aynı gemideyiz hemi?
    ben senin olduğun gemiden, çocuğa tecavüzü akladığın gün indim, cehennemin dibine kadar yolun var, gideceksin de inşAllah
    bir durum olur da er meydanına çıkarsak, senden de o dış tehditten de hesap soracağım, ya da büyük ihtimalle yok olacağım
    sorun yok, duruşum budur
    _chaotic_, The Dude, zapalka ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    aklıma türk hakanlarından birinin oğullarını toplayıp verdiği ders geldi.
    oğullarını bir araya toplar, önünde bir sürü ok veya dal vardır, çocuklarından birine al bir tane kır der, çocuk kırar. ötekisine al 2 tane kır der, çocuk gene kırar. diğerine de 3 tane kır der biraz zorlansa da o da kırar. sonunda en güçlü olanına bir tutam verir ve kır der çocuk kıramaz.
    ve çocuklarına der ki birlik beraberlik içinde olursanız bu kırılmayan tutam gibi olursunuz ve düşman size zarar veremez.

Motosikleti
    Herkese ayrıca cevap yazamam biraz teknoloji özürlüyüm...
    Lafı neresinden anladınız bilmiyorum. Ayrım yapmaksızın seçime kadar hepsinin köküne kibrit suyu.....
    Şunlardan hangisinde birlik olamayız söylermisiniz

MOTORSİKLET SEVGİSİ
    VATAN SEVGİSİ
    İNSAN HAKLARI
    YAŞAM HAKKI
    TERÖRÜN LANETLENMESİ
    HALKIN İRADESİ DIŞINDAKİ YÖNETİMLER
    UÇ FİKİRLERE SAYGI VE SÖZ HAKKI ÇOĞUNLUĞUN FİKRİNE UYMAK

Liste uzar gider

Diğer taraftan asla birlik olamayacağımız şeylerde var tabii ki

dini inançlar
    siyasi partiler
    ideolojik yaklaşım yada düşünceler
    ....yada motorsiklet tipi

Tayyip erdoğanı sevmeyin nefret edin benim için çok ta tınnnn.Benimde başkasını sevmemem sizin için tınnn tınnnnn

Ama bu memlekette yaşayıp memlekete düşman olan benimde düşmanımdır.
    aokuyumcu ve bursalıali bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    VATAN SEVGİSİ
    İNSAN HAKLARI
    YAŞAM HAKKI
    TERÖRÜN LANETLENMESİ
    HALKIN İRADESİ DIŞINDAKİ YÖNETİMLER
    UÇ FİKİRLERE SAYGI VE SÖZ HAKKI ÇOĞUNLUĞUN FİKRİNE UYMAK
    15 yıl öncesine kadar bunlarda sonuna kadar hem fikirdik halada hem fikiriz ama ötekiyiz.
    zabuzaretta bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 yıl öncesine kadar bunlarda sonuna kadar hem fikirdik halada hem fikiriz ama ötekiyiz.
    15 yıl önce de başkaları öteki değilmiydi.
    bursalıali bunu beğendi.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)