Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

30.000 kişilik sınır koruma ordusu ve Bülent Alp

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl hatırladığım kadarı ile ışid ya da deaş her ne isim verirseniz , onun için girdi.

Terör koridoru istemiyoruz dendi. Öso ile beraber yürüttüler.

Peki deaş ya da ışid ile mücadele ederken ne oldu ? Pyd /pkk fırat nehrinin doğusuna çekilecekten öteye giden bir icraat oldumu ?

Bunca zaman vurmadığın ya da tam anlamı ile vurmadığın, sınırlarına boylu boyunca yayılmasına bir şey yapılmayan pyd, abd desteğini alan pyd ne olacaktı?

Bu olay daha çok uzar gider. İşte uluslar arası antlaşmalar ile tam harekat düzenlenememiştir vs. Fırat kalkanının amacı deaştı başarılı oldu.

Sakın pkk/pyd için yapıldı safsatasını savunma , öyle olsaydı yani pyd/pkk ya yönelik bir harekat olsaydı, bugün sınırını boydan boya çevirmezlerdi.
    Geçen yıl ki harekat haritalardaki iki sarı bölgenin birleşmesi için yapılmıştır. Bu işten anlayanlar öyle söylüyor onların yalancısıyım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kimse LGBT lerin sabrını zorlamasın.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Herkes üç günde her şey gerçekleşsin diye bekliyor. Niye aceleceyiz bu kadar? Er ya da geç hak ettiklerini bulacak. Bunca hazırlığı görmeyen ya da görmek istemeyenlere hele hiçbir şey demiyorum. Yav iktidae düşmanlığı devlet düşmanlığına dönüşmüş bu nasıl bir iştir. Başlarım akpsine chpsine. Ülkene sahip çık be kardeşim. Ordun için söylediğin şu sözlere bak. Pyd koruyacakmış sınırlarımızı. Bu nasıl bir boş boğazlık. Bu hazırlık boşuna değil. CB dün afrine gireceğiz dedi abd den böyle bir açıklama geldi. E zaten böyle bi hazırlık olduğu 2 3 hafta önceden servis edilmişti ama abd açıklamamıştı. Olay örgüsünü bilmeyen her şey bugün oldu zannediyor. Abd bişey diyince aha bak böyleymiş böyle olmuş gerçek olan bu gibi tellallık yapanlar bir kez olsun kendi devletini düşünerek konuşmuyor. Bırakın şu akp bilmem ne işini. Ona giydireyim derken devletine orduna giydiriyorsun be kardeşim. Lafınızın nereye gittiğini düşünün azcık. Tayyip ölümsüz değil bir gün ölecek ya da iktidarı kaybedecek. Ona karşı olurken devlete karşı olmayın. Pyd neymiş allah için. Abd Türkiye bi günde yiyip bitirmesin diye kolları altına almış gezdiriyor bütün pis işlerini yaptırıyor. Siz hala ne diyorsunuz
    aokuyumcu ve bursalıali bunu beğendiler.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ben olaya tamamen farklı bakıyorum.
    Herşeyden önce deaş in bukadar büyümesine önce ses seda çıkarmayanlar, sonrasında dünyanın öbür ucundan hoooop dedi.

Sonra ben bu üç harfliler ile ortak operasyon yapicam dedi. Tabi biz o arada deaş ile mücadeledeydik.

Birileri bizim suriye 'ye girip deaş ile meşgul olmamızı çok istedi.

Yani öngörü ve gelecek planlamalarından kastım budur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazınızdan sanki Türkiye ortadoğuda kendini koruyamacak duruma düşmüşte pyd bizi koruyormuş gibi bir cümle yazmışsınız bu kesinlikle kabul edilebilicek bir şey değil rencide edici.

...........
    Ben de rencide edici olduğunu yazdım hocam. Nerde anlaşamıyoruz ki?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de rencide edici olduğunu yazdım hocam. Nerde anlaşamıyoruz ki?
    Sizin rencideniz size göre Türkiyenin kendini koruyamıyor pyd onu koruyor olması. Benim rencide olduğum ise sizin böyle bir şey yazmanız. Bana göre Türkiye her şartta her yerde her zaman herkese karşı kendini korur. Üç beş kukla Türkiyeyi koruyor demek hiç kimsenin ağzına yakışmaz.
    bursalıali bunu beğendi.

Hulisi akar görev yaptığı yerlere bakın herif resmen yatarak rütbe atlamış üniformalı kukla

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    adam hırsızlık yapmadan yakalanır mı veya bir suç işlenmeden ceza verilebilir mi?
    kamuoyu oluşturma, taraftar toplama diye bir şey var DÜNYADA. abd ıraka girip saddamı devirmeden önce gayri resmi olarak sebeplerin oluşması için hadi saddam afferin saddam dedi. kuveyte girince, halepce katliamını yapınca belgeledi kamuoyu oluşturdu, sonrada hucum diye daldı memleketin içine etti. sebebsiz olmuyor böyle şeyler dünya nizamına uygun harekat tarzını öğreniyor devletimiz. bizde öğreneceğiz halk olarak ta zaman gerek herhalde..

ön görülmediğini görülmediğini önlem alınmadığını nereden biliyorsun, her şey kamuoyuna bunu da yaptık diye anlatılıp ifşa edilmesi mi gerekiyor. tr nin istihbarat birimleri veya oluşumları diğer devletlerden kaç kat güçlü orta doğuda acaba sen ben nereden bileceğiz bize mi sorup ta o yapılanmayı oluşturdular. o bölgede diğer ülkelerin çözemediklerini gelip yalvarıp tr ye çözdürüyorlar haberlerede düşüyor zaten arada sırada.

olay olur çezası kesilir, bir karşılık vermesen the dude neden verilmiyor der sonrada editler, bir şeyler yapar karşılık verirler sailor33 neden daha önce önlenmedi der.
    der oğlu derler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hulisi akar görev yaptığı yerlere bakın herif resmen yatarak rütbe atlamış üniformalı kukla
    sen ne anlarsın sana sormadılar diyemi üzülüyorsun. adamın yaptıkları yapacaklarına ve düşünce tarzını gösteriyor sen ne ayaksın oğlum. pkk nın a*l+a koydu sanadamı dokundu bilelim yani. üstelik bilki eğer tre de yaşıyorsan bu yazdıkların senin için suç teşkil ediyor bilesin ayağını ona göre denk al.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Anladığım kadarıyla burada yorum yazan herkes devletini seven sayan kişiler fakat anlaşmamazlık devletin veya hükümetin duruma müdahale şekli.
    Ben tarihi merak eder okurum
    Benim okuduklarımdan öğrendiğim;devletlerin kendi canına kastedildiğinde yaptığı hamlelerin gerçekten karşısındakine büyük yıkım getirdiğidir.
    Velhasıl demem o ki hiç bir devlet ana vatanına müdahaleyi kabul etmez o yüzden bu pyd inin bize sıkıntı çıkarmaya başladığı an ömrü gerçekten bir hafta bile sürmeyecek.
    Bakın bunun en yakın kanıtı Barzani’nin ve Katalanların ayrılacağız dedikleri andan itibaren başına geldiği yaptırımlardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Irkçı değilim ama bu tarihin gösterdiği bir gerçektir,Türkler -çoğu zaman- kınında duran keskin bir kılıçtır,kim onu yerinden çıkardıysa zafer elde etmiştir.
    Milleti,gençleri mazisine yabancı bıraktılar o yüzden tarih okuyun genç arkadaşlarım.Kim olduğunuzun farkına varacak ve bu it sürülerinin akıbetini daha kolay anlayacaksınız.
    sadraf ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla burada yorum yazan herkes devletini seven sayan kişiler fakat anlaşmamazlık devletin veya hükümetin duruma müdahale şekli.
    Ben tarihi merak eder okurum
    Benim okuduklarımdan öğrendiğim;devletlerin kendi canına kastedildiğinde yaptığı hamlelerin gerçekten karşısındakine büyük yıkım getirdiğidir.
    Velhasıl demem o ki hiç bir devlet ana vatanına müdahaleyi kabul etmez o yüzden bu pyd inin bize sıkıntı çıkarmaya başladığı an ömrü gerçekten bir hafta bile sürmeyecek.
    Bakın bunun en yakın kanıtı Barzani’nin ve Katalanların ayrılacağız dedikleri andan itibaren başına geldiği yaptırımlardır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Irkçı değilim ama bu tarihin gösterdiği bir gerçektir,Türkler -çoğu zaman- kınında duran keskin bir kılıçtır,kim onu yerinden çıkardıysa zafer elde etmiştir.
    Milleti,gençleri mazisine yabancı bıraktılar o yüzden tarih okuyun genç arkadaşlarım.Kim olduğunuzun farkına varacak ve bu it sürülerinin akıbetini daha kolay anlayacaksınız.
    Sevgili kardeşim, artık kılıç-kalkan devri bitti, ancak biz hala anlamamakta ısrar ediyoruz, çağımız bilgi çağı, bilgi kimseyse dünyayı o yönetir, diğerleri ancak folklor oynamaya yarar, birbirimizi yemeyi - ideoloji kavgası yapmayı bırakıp çağdaş bilgi - teknoloji peşine düşmezsek kaybolup gideriz yeryüzünden ...
    zabuzaretta ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Trajikomik bir durum... Hâlâ "büyük Türkiye" diluzyonu içerisinde olanlara acıyorum.

Asırlık devlet geleneğimişte bilmemneymiş...
    Şimdilik daha iyi hissettiriyor muhtemelen ama gerçekler acı çarpacak sonra.
    ^adm^ bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    suriyedeki savaşı iki perdede incelemek gerekir,
    rusyanın müdahalesinden öncesi ve sonrası,
    a.k. partisi bu süreçte ışıd yahut farklı isimlerdeki sunni müslüman teröristleri destekleyerek dünyanın gözünde terörist ülke damgasını ülkeye yedirdi,

bu süreçte pkk, yipici ya da adları her ne ise pkk ideolojindeki kürtler ışıdın karşısında en başarılı olanlar olarak sivrildi,
    ve nihayetinde de silahlandırıldılar,
    a.k. partisi ise son bir hamle ile kalanları kurtarabilmek umudu ile çatışmasız bölge icat etmeye çalıştı,
    o da olmadı,

ışıd ile savaştık demeyin,
    kargaların gülmesi hoş olmuyor.

kaba olarak zarrap davası neticesinde terör örgütlerine finansman sağlandığına dair somut kanıtlar ortaya dökülür ise,
    o bölgeye müdahale etme şansımız çok zor,

konuyla ilgili rusyanın yaptığı bir açıklamaya henüz denk gelmedim,
    bildiğim kadarı ile rusya da yipici yi destekliyor.
    uçağını düşürüp, büyükelçisini öldürdüğünüz ülkenin size yardım edeceğini düşünebilirsiniz,

hele ki bu olayın ertesi günü kanal istanbul ortaya çıktı ise sorun sandığımızdan çok daha büyük.

işleri bu noktaya getirip,
    "söz konusu vatan ise gerisi teferruattır " sözüne sarılmak ise eskisi kadar etki yapar mı bilemem,
    gerçi sıkıya gelince Atatürk'e dahi methiyeler edildiğini gördük.

kar !!
    neden yağar kar !!!
    Osm@n bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Şunu şuraya bırakayım. (Bilmeyenler için videodaki kişi Abdullah Öcalan'ın sorgulamasını yapan eski MİT istihbarat subayı Hasan Atilla Uğur'un öz oğlu Oğuzhan Uğur'dur.)

aokuyumcu ve hyanax100 bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trajikomik bir durum... Hâlâ "büyük Türkiye" diluzyonu içerisinde olanlara acıyorum.

Asırlık devlet geleneğimişte bilmemneymiş...
    Şimdilik daha iyi hissettiriyor muhtemelen ama gerçekler acı çarpacak sonra.
    yalaya yalaya bitiremedin şu Amerika yı kim seni aldıysa Amerika ya sevaba girmiş.
    bursalıali ve aokuyumcu bunu beğendiler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    şahsen bu kadar ağır bir tepki verileceğini düşünmüyordum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde 30.000 kişilik bir sınır gücü oluşturacağı açıklamasıyla ilgili olarak "Kıçı kirli bazıları bize sınırda tehdit sallıyor" dedi. Afrin ve Menbiç'e 'her an operasyon başlayabileceğini' söyleyen Erdoğan'ın "Gün doğmadan neler doğar" sözü de dikkat çekti.

bu açıklamayı yabancı dillere nasıl çevirdiler acaba ?
    İngilizce olarak dirtied ass olabilir mi ?

bilemiyorum,
    kaç tanemiz hayatında sirke gitti,
    yahut televizyondan seyretti.
    öylesine aklıma geldi.

turp reyiz geçenlerde "shit hole" demişti,
    ondan esinlendi herhalde.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse LGBT lerin sabrını zorlamasın.
    https://www.youtube.com/watch?v=uY4QM3vWeTQ&t=16s
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsen bu kadar ağır bir tepki verileceğini düşünmüyordum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde 30.000 kişilik bir sınır gücü oluşturacağı açıklamasıyla ilgili olarak "Kıçı kirli bazıları bize sınırda tehdit sallıyor" dedi. Afrin ve Menbiç'e 'her an operasyon başlayabileceğini' söyleyen Erdoğan'ın "Gün doğmadan neler doğar" sözü de dikkat çekti.

bu açıklamayı yabancı dillere nasıl çevirdiler acaba ?
    İngilizce olarak dirtied ass olabilir mi ?

bilemiyorum,
    kaç tanemiz hayatında sirke gitti,
    yahut televizyondan seyretti.
    öylesine aklıma geldi.

turp reyiz geçenlerde "shit hole" demişti,
    ondan esinlendi herhalde.
    hasmet yazmıştı

http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post4274176
    The Dude bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    yalaya yalaya bitiremedin şu Amerika yı kim seni aldıysa Amerika ya sevaba girmiş.
    Bu taşı gediğine oturtan yorumunuzdan dolayı sizi tebrik ederim hocam. Allah sayınızı çoğaltsın.
    bursalıali bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu taşı gediğine oturtan yorumunuzdan dolayı sizi tebrik ederim hocam. Allah sayınızı çoğaltsın.
    Amerika'dan bahsetmiş miyim? Kelimesi geçmiş mi? Hayır. E ben şimdi size birinin kıçının kılı desem yakışık kaçar mı? Kaçmaz. O zaman saygısızca saçmalamasak ne güzel olmaz mı?

Bu arada sayın cumhurbaşkanımız da aynı türden muhabbetler yapmışlar: "biz sıradan bir çadır devleti değiliz. Bu millet küllerinden doğmuş bir millet. Bu millet tarih yazmış bir millet."

Bu arada niye gerçekten güçlü devletlerin liderleri hiç böyle açıklamalar yapmıyorlar acaba? Bu açıklamalar dışarıya mı, yoksa içeriye mi? Hangi ülke hangi ülkenin ne kadar güçlü olduğunu biliyordur sanki ama...

"speak softly, and carry a big stick." diye bişey duydum, nedir acep?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uluslararası siyaset diye bir kavram var. Benim gücüm var, buraya da askerimi sokacağım, Haydi ya Allah diye bir yaklaşım yok günümüzde, doğal olarak.
    Bir bölgede birden fazla güç dengesi var, ve bir açıklama yapmadan eyleme girerseniz muhtemelen bir çok devletten nur topu gibi ambargolarınız olur. Haber verilir, herkes pozisyonunu alır veya hamlesini yapar. Sonuçlar ortaya çıkar. Basit.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)