Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

EVDE RAKI ÜRETİMİNE SON !

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bira üretimine yakında başlıyorum. Devlet baba evde yılda 300 litre üretmeye izin veriyormuş. İşin kötüsü bir defada 46 şişe çıkıyor. O kadar bira içmiyorum. Artık arkadaşlara dağıtacağız mecbur. Şu anda şişe biriktirme aşamasındayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:17 ----------

Bu güzel katkılarını mtv ötv köprü otoyol benzin vs zamları ,asgari ücret, işsizlik, taşeron, enflasyon gibi konularda da görmek isteriz . Reis destek bekler, yalnız bırakmayın bu zor günlerinde adamı. Pek sesin çıkmıyor bu aralar.
    yap banada haber et şişelerimi alıp gelirim çöp olmaz o bira

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hahahah adam altı üstü içmeyin şu zıkkımı dedi, neyin tepkisi bu? Alkol-sigara-uyuşturucu birlikte anılan keyif verici maddelerden değil mi?

Geç bile kalınmıştı, 47 liraya %96 etil alkol satılıyordu ve bundan 2.2-2.4 litre rakı yapılıyordu. Rakı(veya benzeri alkollü içki) üreticisi ve tüketicisinden alınan vergiler ortadayken bu satış mantıklı ve adaletli değildi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahah adam altı üstü içmeyin şu zıkkımı dedi, neyin tepkisi bu? Alkol-sigara-uyuşturucu birlikte anılan keyif verici maddelerden değil mi?

Geç bile kalınmıştı, 47 liraya %96 etil alkol satılıyordu ve bundan 2.2-2.4 litre rakı yapılıyordu. Rakı(veya benzeri alkollü içki) üreticisi ve tüketicisinden alınan vergiler ortadayken bu satış mantıklı ve adaletli değildi.
    Sorun şu ki Ona ne?Sana ne?İsteyen içer isteyen içmez.İnsanların özgürlüklerine ne kadar da rahat ve edepsizce karışıyorsunuz.Şimdi ben buraya oruç tutmayın hem kendinize zarar veriyorsunuz hem oruçlu kafa ile trafikte benim sevdiklerimin hayatını tehlikeye atıyorsunuz yazsam kıyamet kopar.Kendi özgürlüklerine saygı duyulsun istiyorsan başkasının özgürlüğüne saygı duyacaksın.

Ayrica adalet ve hakkaniyet duygunuz bir harikaymis. Bayildim!!
    osiosborn bunu beğendi.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Girişim saçma, buna yapılan yorum (üretimi sona erdirecek lafı) daha saçma olmuş...

Evde rakı ve her nevi alkollü içecek yapmanın asıl mantığı, olmazsa olmazı, ve doğru yolu zaten hazır şişelenmiş alınan etil alkol değildir, olmamalıdır. Alkolü sağlayacak çok daha basit ve sağlıklı (işin ehli olana tabii ki) yöntemler varken, şişe etil kullanmak ya amatör ya iş bilmez ya da üşengeç adam işidir.

Çok keyifli olsa da, hem dikkat hem de zaman isteyen bir şey bu; ve bu kadar devlet eliyle teşvik edilip insanları yeni yollar keşfetmeye sürmek çok akıl karı gelmiyor bana. İnsanlar bir şekilde hata yapıp riskli durumlara girmeye yönlendiriyorlar.

Beklenen etki ve alkollü içecek tüketmeye engel de bu yöntemlerle sağlanmaz ayrıca; burada da değinilmiş, eminim başkaları da vardır, 2 şişe içecekken, güle eğlene yaptığım şeyi niye bir o kadar keyifle tüketmeyeyim, eşime dostuma ikram etmeyeyim şeklinde düşünen.

Yasakların başka imkanların kapısını açtığını kolay yoldan öğrenemiyoruz maalesef, sıradaki derdimiz bu olmuş; uğraşana kolay gelsin artık...
    BatuhanK ve Shrieker bunu beğendiler.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun şu ki Ona ne?Sana ne?İsteyen içer isteyen içmez.İnsanların özgürlüklerine ne kadar da rahat ve edepsizce karışıyorsunuz.Şimdi ben buraya oruç tutmayın hem kendinize zarar veriyorsunuz hem oruçlu kafa ile trafikte benim sevdiklerimin hayatını tehlikeye atıyorsunuz yazsam kıyamet kopar.Kendi özgürlüklerine saygı duyulsun istiyorsan başkasının özgürlüğüne saygı duyacaksın.
    Yav kardeşim benim kim olduğumdan haberin yok, ne düşündüğüm hakkında fikrin yok atıp tutuyorsun.
    Nasıl ki çok tuz kullanmayın, çok şeker kullanmayın demek insan sağlığı için bir tavsiye ve iyi niyetli bir bakışın göstergesiyse, içmeyin demek de benim gözümde alkolün insan yaşamına olumsuz etkileri nedeniyle aynı derecede iyi niyetlidir.

Benim hiç bir zaman bahsetmediğim ve sözünü etmediğim şeyler üstünden sanki ben öyle düşünüyormuşum gibi zehir kusuyorsun. Sen kimsin ki insanların inanç özgürlüğüne hakaret ederek, onları oruç tutukları için suçlu ve katil gibi göstermenin imasını yapıyorsun?
    Elbette ki mantıksız, akıldan yoksun her laf, boş laftır.

Fiiller çeşitli ekler alarak anlamlarını değiştirirler. İçmeyin ile içemezsiniz farklı anlamlara gelir mesela.
    Hoşuna gitmeyen düşünce mi? Yapıştır ''gerici-yobaz'' yaftasını geç. Yemezler.

Ha bir de rahat ve edepsizce insanların özgürlüklerine karıştığımı daha doğrusu karıştığımızı ilan etmişsin.
    1) Biz kimiz, yazımda ''biz'' nereden çıktı?
    2)Nerede bu özgürlüğe ''edepsizce'' karıştım.
    Doğruları konuştuğunu sanıyorsun ama ağzından çıkanlar manasız.
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içmeyin şu zıkkımı
    Tamam.....

Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrica adalet ve hakkaniyet duygunuz bir harikaymis. Bayildim!!
    Siz yasalara uyan, vergisini veren alkollü içecek üreten bir üreticisiniz diyelim.
    Birisi de çıktı, yasalardaki boşluk vasıtasıyla ek vergilerden kurtulup piyasaya çok daha ucuza etil alkol satmaya başladı. Sözde temizlik için fakat gerçekte herkes alkollü içki yapıyordu iki üç damla anason yağıyla. Ne düşünürsünüz...
    Şimdi bu duruma itirazın neresi yanlış? Bu durum yanlış değil mi?

Alkolünü yapacak olan evde imbiğiyle yapsın. Çok kolay.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    İçmeyi şu zıkkımı, içiyorsanız da paşa paşa vergisini verin, devlet sizi sizden daha fazla düşünüyor.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Bir ara millet ev yapımı rakıdan ya kör oluyordu ya da ölüyordu. Son zamanlarda pek duymuyoruz. Öğrendiler galiba nasıl yapıldığını.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Siz yasalara uyan, vergisini veren alkollü içecek üreten bir üreticisiniz diyelim.
    Birisi de çıktı, yasalardaki boşluk vasıtasıyla ek vergilerden kurtulup piyasaya çok daha ucuza etil alkol satmaya başladı. Sözde temizlik için fakat gerçekte herkes alkollü içki yapıyordu iki üç damla anason yağıyla. Ne düşünürsünüz...

Etil alkol satmakla rakı satmak aynı şey değil. Birbirlerine rakip olmuyor bunlar.

Mesela biz manavdan aldığımız meyvelerle kendi portakal suyumuzu yapabiliyoruz. Cappy çıkıp itiraz edebiliyor mu?
    Yada kendi suntamızı alıp dolap yapabiliyoruz. İkea haksız rekabet oluyor diyor mu?

Sorun evde rakı yapmanın vergisiz olması ve ucuza gelmesi değil rakıdan aşırı vergi alınması ve buna "içmeyin şu zıkkımı" diye kılıf uydurulması. Nasıl olsa kendi tabanları değil muhalif taraf içiyor ya dayasınlar vergiyi. Devletin derdi halkın sağlığı değil gelecek olan vergi.
    osiosborn, RoofRoof, aquarist4 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara millet ev yapımı rakıdan ya kör oluyordu ya da ölüyordu. Son zamanlarda pek duymuyoruz. Öğrendiler galiba nasıl yapıldığını.
    Kör eden içkilerde metil alkol kullanılıyor.Odun talaşının distilasyonundan elde edilir ve son derece ucuzdur.Metil alkol ise tarımsal bazlı alkoldür ve kör etme gibi bir etkisi yoktu.Ama pahalıdır.Sahte içki üretenler ucuz olduğundan metil alkol kullanır.Tabii yurdumuzda alkole bu şekilde vergiler bindirildiği sürece sahte içki üreticilerine doğal olarak gün doğar.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etil alkol satmakla rakı satmak aynı şey değil. Birbirlerine rakip olmuyor bunlar.

Mesela biz manavdan aldığımız meyvelerle kendi portakal suyumuzu yapabiliyoruz. Cappy çıkıp itiraz edebiliyor mu?
    Yada kendi suntamızı alıp dolap yapabiliyoruz. İkea haksız rekabet oluyor diyor mu?

Sorun evde rakı yapmanın vergisiz olması ve ucuza gelmesi değil rakıdan aşırı vergi alınması ve buna "içmeyin şu zıkkımı" diye kılıf uydurulması. Nasıl olsa kendi tabanları değil muhalif taraf içiyor ya dayasınlar vergiyi. Devletin derdi halkın sağlığı değil gelecek olan vergi.
    Alkollu içki diyoruz. Yani onun rakı ya da viski olması sarhoşluk veren maddenin etil alkol olmasını değiştirmiyor. Kısıtlama da, vergi de aslında etil alkole. Diğerleri bunun türevi.
    Alkoldeki vergileri konuşabiliriz. Alkolü yasaklayamayız. Fakat; tek bir siyasi partiye bağlı kalmayıp düşünürsek, alkoldeki vergilerin artmasına tepkisiz kalanların sayısı, tepkililerden daha çoktur diye düşünüyorum. Sallama bir istatistik... Hükümetin alkol hakkındaki düşüncelerini de eklersek alkol alımı zorlaştırılmış. Bu noktada da ''size ne benim içkimden'' diyenler alkole ulaşmada zorluk çekiyorlar.
    Zorluk çekmemeli diyebilirsiniz, kimileri de zorluk çekmeli diyebilir. E konu da bu değil zaten
    Az silindir, çok iş

Usta vergi satışta uygulanan iştir ben evde yapıp kendim içiyorsam devleti ilgilendirmez ama bunu parayla birine verirsen haklıdır ben bunun hammedisini alırken zaten vergi veriyorum.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İyi de zaten yasak değil miydi evde alkollü içki üretimi bildiğim kadarı ile..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben yaklaşık 1 senedir etil alkolden içki üretip içiyordum, rakı, vodka, likör. Bunun dışında fermantasyon yöntemiyle şarapta yapabiliyorum.

Bu yasağın geleceğini biliyordum, duyduğumda çok şaşırmadım. Önümüzdeki yazdan itibaren damıtma yoluyla alkol üretimine başlayacağım. Tahmin ediyorum ki çoğu insanda benim gibi içkisini damıtarak üretecek artık.

Tarih boyunca alkol üretimi engellenememiştir. Bizim badem bıyıklılar etilden aldıkları kdv'den oldular farkında değiller.
    Thracian, osiosborn, aquarist4 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Bu ülkenin kokaincisi bonzaicisi bitti evde kendine alkol yapanı bulcaklarda ceza kesicekler kim bilir ben evde yapıp içtiğimi hammadeyi çok almadıkça sorun olmaz.

Motosikleti
    falcon flash 100

Vergisini veren yasalara uyan alkollü içecek üreticisi mağdur oluyor edebiyatı yapılacağına veya etil alkolün vergisini artıracağına veya içine içilmesin diye katkı konacağına alkollü içeceklerin vergisini düşürsünler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Devlet diyor ki kendiniz içki yapmayın, hazır yapılmışını için, ben destekliyorum. İçmeyin arkadaşlar, sırf bunlara vergi kazandırmamak için içmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:47 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yaklaşık 1 senedir etil alkolden içki üretip içiyordum, rakı, vodka, likör. Bunun dışında fermantasyon yöntemiyle şarapta yapabiliyorum.

Bu yasağın geleceğini biliyordum, duyduğumda çok şaşırmadım. Önümüzdeki yazdan itibaren damıtma yoluyla alkol üretimine başlayacağım. Tahmin ediyorum ki çoğu insanda benim gibi içkisini damıtarak üretecek artık.

Tarih boyunca alkol üretimi engellenememiştir. Bizim badem bıyıklılar etilden aldıkları kdv'den oldular farkında değiller.
    Aynen öyle de bunlar onun hesabını yapabilecek kapasitede değiller. Onlara göre bir şeye rağbet varsa sen alternatifleri kaldırdığında o malın satışları, fiyatı ne olursa olsun artar. Adamların milletinden topladığı verginin haramlık derecesi içkininkini ona katladı artık.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Tarihin başından beri alkole yasak gelir bir tanesi bile işe yaramadı.Hala bunlar neyin ısrarı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)