Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skype üzerinden iş görüşmesine katıldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

Dün gece skype üzerinden iş görüşmesine katıldım. Yaklaşık 3 ay önce başvurduğum pozisyon için dönüş yaptılar. Lokasyon Kanada olduğu için geceye denk geldi. Altta pijama üstte gömlek ceket girdim görüşmeye. Yaklaşık 20dk sürdü. İngilizce'ydi. IK ile görüştüğüm için çok ayrıntılı ve teknik konuşmadık. Ön görüşmeydi anlayacağınız. 15-30 gün içerisinde, olumlu olursa tekrar görüşeceğiz. Eğer o görüşmede olumlu olursa 5 ay kadar göçmenlik işlemlerinin süreceğini söyledi.

Çok umutlu değilim açıkçası sonucun olumlu olmasından ama bu ülkeden ciddi şekilde sıkıldığım, beni ciddi yoruyor ve gelecek kaygımdan dolayı gitmek istiyorum.

Hayırlısı olsun bakalım. Paylaşmak istedim sadece.
    zaferce, zabuzaretta ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Senin adına sevindim umarım olumlu olur
    osiosborn bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Newyork'ta reklamcılık yapan bir vatandaşımızın, yaklaşık 1 yıldır freelance grafik tasarım işlerini hazırlayıp gönderiyorum. Yakın bir zamanda NY'ta bir matbaa açmayı düşündüğünü ve tasarım ekibinin başınada beni uygun gördüğünü, çalışma vizesi çıkarttırırsam gelir misin diye bir teklif sundu. Başlangıç için 3.500 dolar maaştan bahsetti. Düşüneyim dedim.
    Bir kaç gündür NY'ta yaşayan ve çalışan Türk'lerin vloglarını izliyorum. Şehrin çok pahalı olduğunu, minimum aylık gelirin 5.000 Dolara ihtiyaç duyulduğundan bahsediyorlar.
    Şu an bana gelen teklif karşısında karamsar kaldım. İngilizcem orta-üst seviyede fakat gittikten sonra minimum 2 sene dönememek var. Evli ve çocuk sahibi olunca, bu tarz tekliflere insan hemen evet diyemiyor.
    Senin için umarım olumlu ve hayırlısı olur. Bence şimdiden orada yaşayan vatandaşlarımızın vloglarını, yaşam koşullarını takip et. Bekarsan, mülakatta olumlu sonuçlanırsa bence hiç durma.
    osiosborn bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Kanada soğuktur. Ama insanı iyidir. Tarihinin çok kanlı olmaması gerçekten iyi yada çok zeki bir topluluk olduğu düşüncesine itiyor beni.

Kabul edilirse o 5 aylık süreçte Fransızca da öğrenmeye bak.

Hakkında hayırlısı olsun
    osiosborn bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Soğuk iklimde 1 seneye yakın yaşamış biri olarak ( kazakistan eylül-mart arası min -20,-50 arası ) tirilyon verseler, altın kaplı gökdelen bahşetseler ömür boyu çekilecek dert değil.

Gideceksen sıcak bi tarafını bul. Yoksa dünyanın en iyi yaşam şartları sağlanmış olsa çekilmiyor. Isınmak için sürekli içiyosun. Akabinde alkolik oluyosun. Ben sevmedim sevemedim.
    osiosborn ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    Hakkinda hayirlisi olsun.Umarim olumlu sonuc alirsin.
    osiosborn bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Başvuru yaptıysan zaten bunları düşünmüş olmalısın. Şansın az da olsa planlarından vazgeçme.
    osiosborn bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğuk iklimde 1 seneye yakın yaşamış biri olarak ( kazakistan eylül-mart arası min -20,-50 arası ) tirilyon verseler, altın kaplı gökdelen bahşetseler ömür boyu çekilecek dert değil.

Gideceksen sıcak bi tarafını bul. Yoksa dünyanın en iyi yaşam şartları sağlanmış olsa çekilmiyor. Isınmak için sürekli içiyosun. Akabinde alkolik oluyosun. Ben sevmedim sevemedim.
    Kazakistan, Astana'da 2 sene yaşadım. Legolardan yapılmış gibi ruhsuz bir kent. İnsanları da aynen soğuk. Gündüz -46 dereceyi, gece -54 dereceyi gördüğümü bilirim. Otomobiller 24 saat rolantide çalışır bırakılır. Dışarının aksine evlerin içi yanar, pencere açarsınız.

Ama Kazakistan gibi 10 sene oncesine kadar çadırlarda yaşayan bir milletin devletiyle Kanada'yı karşılaştırmak doğru olmaz diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Newyork'ta reklamcılık yapan bir vatandaşımızın, yaklaşık 1 yıldır freelance grafik tasarım işlerini hazırlayıp gönderiyorum. Yakın bir zamanda NY'ta bir matbaa açmayı düşündüğünü ve tasarım ekibinin başınada beni uygun gördüğünü, çalışma vizesi çıkarttırırsam gelir misin diye bir teklif sundu. Başlangıç için 3.500 dolar maaştan bahsetti. Düşüneyim dedim.
    Bir kaç gündür NY'ta yaşayan ve çalışan Türk'lerin vloglarını izliyorum. Şehrin çok pahalı olduğunu, minimum aylık gelirin 5.000 Dolara ihtiyaç duyulduğundan bahsediyorlar.
    Şu an bana gelen teklif karşısında karamsar kaldım. İngilizcem orta-üst seviyede fakat gittikten sonra minimum 2 sene dönememek var. Evli ve çocuk sahibi olunca, bu tarz tekliflere insan hemen evet diyemiyor.
    Senin için umarım olumlu ve hayırlısı olur. Bence şimdiden orada yaşayan vatandaşlarımızın vloglarını, yaşam koşullarını takip et. Bekarsan, mülakatta olumlu sonuçlanırsa bence hiç durma.
    3500$Newyork için asgari ücretten hallice sayılabilir. 1500$ev kiranız olur en az. Bu teklifi başlangıç olarak değerlendirip gidebilir, orada baska firmalar veya isler bakabilirsiniz.

Senin adına çok sevindim umarım olumlu olur
    osiosborn bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uçağa binerken bize böyle mi yapıcaksın ha haşmet abiyle foto çekinin arasıra bizleri haberdar edin paylaşımlar yapın hep özleyeceğiz. hoşçakal

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Vallahi kardeşim, bir süre buralardan uzaklaşmak çocukların geleceği için iyi olur, istikrarlı olarak bir kötüleşme söz konusu ve ufukta da iyi günler göremiyorum şahsen.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Ayda 3500 dolar oraya göre bir şey değil. Ben olsam 500 dolarını yer 3000 doları kenara atardım tabi sokakta banklarda falan yatardım. O parayı da Türkiye için biriktirirdim her ay 9-10 bin lira kulağa hoş geliyor hakkında hayırlı olsun bu işin yanında başka işlerde kovalayabilirsin. Ben olsam tek işe bağlı kalmazdım.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim, bekarsan, ailenin maddi ve sağlık durumunda da bir sıkıntı yok ise, teklif gelir ise git. Sadece ülkemizin içinde bulunduğu durum açısından değil, kariyerin ve deneyemin açısından da çok iyi olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bende isci alicam diye yapiyorum adam takim elbise felan giymis kendini anlatiyor dukkani sirket saniyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Senin adına çok sevindim darısı kendini git gide hapsedildiğini hisseden herkesin başına.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    linked-in üzerinden mi başvurmuştunuz? ya da önerebileceğiniz başka bir site - platform var mı yurt dışı iş için?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlısı olsun inşallah , Allah utandırmasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)