Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Yurt dışına kaçmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet arkadaşlar geçen ekim ayında açmıştım konuyu. Ve beklenen gün geldi. Şubat 6 ya almanya vizesi için randevu aldım. Pasaport be gerekli evraklar hazır eğer kıllık yapmazlarsa vizeyi kesin alıyorum. İlk gidişte 10 gün kalıcam iş başvurularında bulunacam. Geçen bu süre zarfın da ustalık belgesi çıkarttım motoru sattım. Biraz meslek kaptım. Geriye vize kaldı. O da oldumu benşm için büyük sayılan engelin birini aşıyorum. Bıktım artık bu memleketten ya sev ya terk et diyorlar ya... ne yazık ki ben ülkemi seviyorum ama terk etmek zorun da kalıyorum. Bizi bu duruma düşürenlerin allah belasını versin. İnşaallah dünyada cemaat ahirette de cennet yüzü görmezler.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Artemis99 arkadaşımızın da dediği gibi, iş yerinin daha yakın ev kiralarının daha ucuz olduğu, pazarlarında köylü pazarlarının olduğu, ucuz meyve sebze alabileceğiniz İstanbul dışı illerde yaşamanız daha mantıklı.
    Evli ve çocuklu birinin yurt dışına kaçması hiç mantıklı değil. Başınıza yolda neler geleceği hiç belli olmaz, yakalanıp geri gönderildiğinizde kaçmak için ödediğiniz kişi başı 5 6 bin euro paralar da havaya gidecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Vizeyi kesin alıyorum derken ? Almanca bilginiz nasıl ? dil sınavına gireceksiniz ki o sınav belli yaş üstündekiler için hiç de kolay değil.
    Bankada belli bir miktar paranız, gayri menkulünüz olması lazım..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Umarım Almanya'dan da yazarsın..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Ben de politecnico di milano dan kabul aldım. Ama burs ayarlayamadım. ( okulu bedavaya getirmek dışında)
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Resmî olarak bir engel yok son 7 yıldır kesintisiz Sigorta yatıyor üzerime arsa var bankada param var aktif kullanıyorum. İş yerim iznimi onaylıyor pasaportum var vermemeleri için bir neden yok. Şuan tatil için gidiyorum ( sözde ) 10 gün yoklayıp gelecem geriye. Tabi bun10 günde herkesin kapısını çalacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:01 ----------

İnşaallah bakalım.

Evet arkadaşlar herkese iyi geceler. En son mesaj yazdığım da vize başvurusu yaptığımı belirtmiştim. Normalde bugün uçacaktım Almanya’ya ama ne yazık ki. Geçen hafta pasaportumu almaya gittiğimde red yediğimi gördüm. O kadar sinirim bozuldu ki... en son direksiyon sınavında kalınca böyle olmuştum. Gitmemek bir yana o kadar uğraşma evrak toplama bir yana. Birde insan şu soruyu soruyor kendine bende onlar gibi insanım neden almıyorlar. Neden sınırlar var vs vs..neyse red yedikten sonra gidip itiraz dilekçesi yazdım. Red yediğim sebepleri aksi yönde Leh’ime çevirecek sunumlar yaptım. Bugün aradılar konsolosluktan en kısa sürede bekliyoruz uçak biletini otel rezervasyonunu seyahat sigortanı tekrar yap gel. Şimdi üzülsem mi sevinsem mi bilemedim. 600 liraya almıştım uçak biletini iptal ettim hemde aradıkları gün. Be tekrar gidip uçak bileti aldım 9 Mart’a hemde 1250 TL ye yaptırmış olduğum hamde tekrar seyahat sigortası yaptırdım. 50 tl ye yani anlayacağınız 9 günlük keşif gezin allah kısmet ederse bu cuma başlıyor gidince ordan da yazarım. Herkese hayırlı geceler

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    canım sen gitmeyi kafaya koymuşsun. bu saatten sonra kimse seni tutamaz.

umarım gittiğin yerde mutlu olursun.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Küba yi dusundunmu hic..?
    Senin icin sikinti olan hic bir sey orada yok.
    Issizlik yok
    Egitim sorunu yok universite dahil ucretsiz
    Ev sorunu yok ucretsiz
    evsiz yok yoksul yok.
    Saglik sorunu yok ucretsiz

Zaten parada yok ortada dolasan..rekabet yok reklam yok.devlet parfumune kadar ihtiyacini dusunmus.
    Bence dunyanin en mutlu insanlari orada yasiyor.

Koskoca ulkede yilda sadece 3 adet hirsizlik vakasi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Issizlik yok
    Ev sorunu yok ucretsiz
    evsiz yok yoksul yok.

Zaten parada yok ortada dolasan..rekabet yok reklam yok.devlet parfumune kadar ihtiyacini dusunmus.

bu anlatılanlar bana ütopik geliyor. sanki dışarıdan bakınca herkes mutlu taklidi yapıyor fakat içine girince işin rengi değişiyor gibi. tıpkı kuzey kore'de herkesin mutlu rolü yapması gibi.

öyle olmasa amerika'ya kaçmaya çalışan küba'lılar olmazdı diye düşünüyorum.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kuba mi cok mutlu

Insanlar firsat esitligi ve girisim ozgurlugu olan yerlerde mutlu olurlar...

Egitim sorunu yok, cunku adamakilli egitim yok, cunku kimse "niye boyle" diye sorgulamamali.

Saglik sorunu yok, ta ki pahali bir hastaliga yakalanana kadar. O durumda da ucretsiz mezariniz hazir.

Biz de yavas yavas o yone dogru evriliyoruz. Egitimin hali belli. Bazi pahali kanser ilaclarina da odemeler durdurulmus.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Issizlik yok
    Ev sorunu yok ucretsiz
    evsiz yok yoksul yok.

abi senin dediğin "kuba" olmasın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben asgari ücretle almanya da çöpçülük yapmaya razıyım beyler iş bulun gelmeyen yawşaktır
    benim de almanya kötü diye akrabalarım kuzenlerim var heriflerin bindiği en kötü araba a4
    işte bazen a5 biniyor bazen e70 arada q7 ye falan çok dandik arabalar bence insan bi kuş serisine binse ufku açılır.
    Asgari ücretin yarısını kiraya verirsin
    Kalan parayla geçinebileceğini mi sanırsın

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Bursa'da yaşıyorum, çevre mühendisi ve iş güvenliği uzmanıyım. Çok şükür maddi şartlar (kira,ulaşım vs) ağır olmasına rağmen geçiniyorum. Geçim konusunda bir sıkıntı yaşasam veya gelir olarak oralarda Bursa'daki miktarlar elime geçecek bir iş bulsam 1 dk durmam.

Oralar dediğim yerler 1. Çanakkale 2. 5 yıl üniversite okuduğum şehir Eskişehir.

Bence yurt dışı filan düşünmekten ziyade böylesine insanı medeni olan, ulaşımı ve geçimi nispeten kolay küçük şehirler tercih edilmeli.

Alıntı huseyin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar herkese iyi geceler. En son mesaj yazdığım da vize başvurusu yaptığımı belirtmiştim. Normalde bugün uçacaktım Almanya’ya ama ne yazık ki. Geçen hafta pasaportumu almaya gittiğimde red yediğimi gördüm. O kadar sinirim bozuldu ki... en son direksiyon sınavında kalınca böyle olmuştum. Gitmemek bir yana o kadar uğraşma evrak toplama bir yana. Birde insan şu soruyu soruyor kendine bende onlar gibi insanım neden almıyorlar. Neden sınırlar var vs vs..neyse red yedikten sonra gidip itiraz dilekçesi yazdım. Red yediğim sebepleri aksi yönde Leh’ime çevirecek sunumlar yaptım. Bugün aradılar konsolosluktan en kısa sürede bekliyoruz uçak biletini otel rezervasyonunu seyahat sigortanı tekrar yap gel. Şimdi üzülsem mi sevinsem mi bilemedim. 600 liraya almıştım uçak biletini iptal ettim hemde aradıkları gün. Be tekrar gidip uçak bileti aldım 9 Mart’a hemde 1250 TL ye yaptırmış olduğum hamde tekrar seyahat sigortası yaptırdım. 50 tl ye yani anlayacağınız 9 günlük keşif gezin allah kısmet ederse bu cuma başlıyor gidince ordan da yazarım. Herkese hayırlı geceler
    Merhaba dostum, turist vizesine mi ret yediniz? Ben de yakın zamanda eğitim amaçlı başka bir Avrupa ülkesine başvurmuştum okulun davetiyesi vs tüm belgeler eksiksiz olmasına rağmen ben de ret yedim. Bu aralar çok sayıda ret verdiklerini söyledi tercüman, sanırım size sonradan onay vermişler ama. Hayırlısı olsun

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vize için geri dönme ihtimalini göze alıyorlar muhtemelen. İyi kazanan düzenli bir işiniz ve yerleşik aile düzeniniz varsa, muhtemelen kaçak olarak kalmaz, geri döner diye düşünürler. Yani gerçekten turist misiniz, değil misiniz anlamaya çalışırlar. Kaçak kalma tehlikesi sezerlerse de vize vermeyebilirler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada durum farklı mı kaldı ki asgari ücretin yarı parasına bulduğun ev de çöp olur istanbulda
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oradaki market fiyatları ile türkiye hemen hemen kafa kafaya. 750 euro yeter her türlü yeme içmeye...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oradaki market fiyatları ile türkiye hemen hemen kafa kafaya. 750 euro yeter her türlü yeme içmeye...
    Kaçak değilsen her türlü yaşarsın. Bekarsan ortak ev kiralarsın kız arkadaş vb. Hiç bir şekilde burası ile karşılaştırılmaz. Sosyal hayatında olur.
    Ama Almanyada da son gittiğimde bir sürü Suriyeli vardı. Pizacıda bile çalışıyorlardı.
    Genç adamsan gidebilirsen git hiç tereddüt etme.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Hepinize merhabalar. Şuan almanyadayım Frankfurt’a 60 km mesafede bir yer çok güzel gerçekten en yüksek ev 3 katlı ( en dazla 5 ev var böyle ) herkesin garajı arabası kayınçom burda 1500 Euro maaş alıyor 350 Euro kiraya veriyor 2+1 evi. Hayat gerçekten ucuz gidip kebap bile yeseniz 7 Euro felan Türkiye’de 15 20 lira kola 1.25 Euro araba fiyatlarını söylemiyorum bile 800 Euro’ya bile var Türkiye’de 4.5 olan redbul Burda 2.16 Euro makarna 0.35 cent nargile 6 Euro çorba 3.90 sütün litresi 0.60 restoran ve cafeler cıvıl cıvıl en kötü yerler bile iş yapıyor. Kayınço haftada 2 gün izinli yıllık izni 30 gün. Daha 2. Günüm burda buraya yerleşmeyi düşünüyorum bir şekilde belki ufak bir restoran açarım imkan olursa. Bu arada hiçte bizi kıskanmıyorlar aksine üzülüyorlar sokaklar tertemiz havası temiz. Hepinize iyi geceler ilerleyen günlerde tekrar yazarım.
    osiosborn, tyrung, yilmazozkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)