Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Yurt dışına kaçmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yurtdışına kaçmamıza gerek kalmadı zira ülkeye o kadar çok istilacı akın etti ki, kendimizi yurtdışında gibi hissetmeye başladık
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayram boyunca bosna hersekteydım.

İşsizlik yüksek ancak enflasyon düşük.

3.5 Tl'leri yaklasık 1 Tl'mize denk geliyor. Ancak çok türkleşmişler. Hiçbir tabela türkçe olmamasına rağmen tüm dükkanlar türkçe.

kendileri boşnak deseler de isimleri türkce .(cevat emir fatma vs.)

Birkak dükkanı gezme fırsatım oldu; türkçe isimli ve yazılı oldugu için (demleme türk çayı gibi) türk olabileceklerini zannettim, %60 ı boşnak; %40 ı türk. türkler 10 yıldır yaşadıgını söylüyorlar ancak neredeyse hiç ülkenin dilini öğrenmemişler.

yabancıyız burada diyorlar; yabancı olursunuz tabi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yabancısın" kısmı evet, bir yerde doğru. sen elin memleketine gidip sokakta don-paça gezmeye devam edersen, sabah sarımsak yiyip ortada geğirirsen, 30 yıl orda kalıp da hanımın tek kelime dil öğrenmez ve bir de bununla övünürse, evet sen "yaabancıısınn"
    Bu önemli bir nokta. Koca şehirde küçük bir köyde yaşıyormuş gibi yaşama. Evinden çıktığında sudan çıkmış balığa dönme... Bu insanlar ömür boyu kendini gurbette hisseder tabii ki. Halbuki insan her yerde insan. Bulunduğu yerin dilini ve kültürünü dibine kadar tanıyıp öğrenebilmeli ki hem rahat edebilsin, hem de içinde bulunduğu şartları, kendi ve sevdiklerinin hayatını istediği gibi şekillendirme doğrultusunda başarıyla değerlendirebilsin.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayram boyunca bosna hersekteydım.

İşsizlik yüksek ancak enflasyon düşük.

3.5 Tl'leri yaklasık 1 Tl'mize denk geliyor. Ancak çok türkleşmişler. Hiçbir tabela türkçe olmamasına rağmen tüm dükkanlar türkçe.

kendileri boşnak deseler de isimleri türkce .(cevat emir fatma vs.)

Birkak dükkanı gezme fırsatım oldu; türkçe isimli ve yazılı oldugu için (demleme türk çayı gibi) türk olabileceklerini zannettim, %60 ı boşnak; %40 ı türk. türkler 10 yıldır yaşadıgını söylüyorlar ancak neredeyse hiç ülkenin dilini öğrenmemişler.

yabancıyız burada diyorlar; yabancı olursunuz tabi.
    düzeltiyorum

bizim 3.5 TL'miz onların 1 MARK'ı.

Paramız değersiz. Hatalı anlatım yapmısım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bosna - Hersek güzel bir ülke , ama orada yaşayan Türklerin profili düşük maalesef. Sanki zamanda donup kalmışlar gibi, 500 yıldır bir numara yok ?
    Orda bir camii vardı, minaresinde mavi bir bayrak vardı, bu ne demek diye hocası dahil herkese sordum, kimse bilmiyor. Ne biçim iş anlamadım. Robot mu olmuşlar nedir ?

Hepinize merhabalar konu Sahibi benim ama ne yazık ki şifremi unuttuğum için tekrar üye oldum. Bildiğiniz üzere Almanya’ya iltica etmiştim ve ilticam kabul olmamıştı. Bunun üzerine bir üst mahkemeye itiraz etmiştim ve bu gün itibariyle itirazım olumlu sonuçlandı ve mahkeme bana 3 yıllık oturma izni verdi bu şu demek oluyor bir Alman vatandaşından hiçbir farkım yok ve oy kullanmak dışında bütün haklara sahip oluyorum. Önümüzdeki günlerde Alman kimliği ve Alman pasaportu alacağım. Kendime ev bulacağım kirası devlet tarafından ödeniyor. Ayrıca evi dizmem için eşya parasıda yine devlet tarafından karşılanıyor. Oğlum zaten gelir gelmez okula başlamıştı. Gelmemin üzerinden 1 yıl geçti ve diyebilirim ki 100 level atlamış gibiyim. Bence sizde hayallerinizi ertelemeyin. Bırakın artık vatan millet sakarya demeyi. Burada herkes insan gibii yaşıyor. Bu arada ehliyete başvurdum çünkü bizim Türk ehliyetleri 6 ay geçerli. Sormak istediğiniz soru var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler herşey gönlünüzce olsun.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı huseyin.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize merhabalar konu Sahibi benim ama ne yazık ki şifremi unuttuğum için tekrar üye oldum. Bildiğiniz üzere Almanya’ya iltica etmiştim ve ilticam kabul olmamıştı. Bunun üzerine bir üst mahkemeye itiraz etmiştim ve bu gün itibariyle itirazım olumlu sonuçlandı ve mahkeme bana 3 yıllık oturma izni verdi bu şu demek oluyor bir Alman vatandaşından hiçbir farkım yok ve oy kullanmak dışında bütün haklara sahip oluyorum. Önümüzdeki günlerde Alman kimliği ve Alman pasaportu alacağım. Kendime ev bulacağım kirası devlet tarafından ödeniyor. Ayrıca evi dizmem için eşya parasıda yine devlet tarafından karşılanıyor. Oğlum zaten gelir gelmez okula başlamıştı. Gelmemin üzerinden 1 yıl geçti ve diyebilirim ki 100 level atlamış gibiyim. Bence sizde hayallerinizi ertelemeyin. Bırakın artık vatan millet sakarya demeyi. Burada herkes insan gibii yaşıyor. Bu arada ehliyete başvurdum çünkü bizim Türk ehliyetleri 6 ay geçerli. Sormak istediğiniz soru var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. İyi günler herşey gönlünüzce olsun.
    Hayırlı olsun, her şey gönlüne göre olsun. Oranın leveline ulaşmak için bizim daha bi 350 senemiz var.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Evet. Maalesef güzel kızım buradaki mis gibi işini bırakıp Londra'da dünyanın en büyük şirketinde mühendis olarak sözleşme imzaladı, yakında eşiyle birlikte yolcu edeceğiz. Bu ülkenin kendi eğitimli insanına yaptığı işkenceyi hiç bir ülke yapmıyordur, üzülüyorum ama onlara da hak veriyorum. Ne diyelim, belki bir gün buralar düzelir de gelir ülkesine hizmet eder.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Maalesef güzel kızım buradaki mis gibi işini bırakıp Londra'da dünyanın en büyük şirketinde mühendis olarak sözleşme imzaladı, yakında eşiyle birlikte yolcu edeceğiz. Bu ülkenin kendi eğitimli insanına yaptığı işkenceyi hiç bir ülke yapmıyordur, üzülüyorum ama onlara da hak veriyorum. Ne diyelim, belki bir gün buralar düzelir de gelir ülkesine hizmet eder.
    Maalesef kendi kendimizi bitiriyoruz..

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım güzel ülkemiz biran önce düzelir.

Bu arada attığım bir twit yüzünden şuanda Türkiye’de 24.ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorum. İşte bu kadar komik bir ülkede yaşıyoruz!
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Düzelmek istersek düzelir. Gördüğüm kadarıyla düzelmeye hazır değiliz, çok niyetimiz de yok. Kim olursa olsun, az kurcalayınca başlıyor "ama öyle böyle..." deyip kendince makul haksızlıkları savunmaya. Gerçekten adaletli olabilene, "Farklı düşünüyoruz ama sonuçta benim vatandaşım, hakkının yenmesine karşıyım" deme erdemini gösterebilene kadar zor.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım güzel ülkemiz biran önce düzelir.

Bu arada attığım bir twit yüzünden şuanda Türkiye’de 24.ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorum. İşte bu kadar komik bir ülkede yaşıyoruz!
    Tivitin içeriği neydi ki?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun. Farzedin ki Atatürk'e küfretmiş olsun. Farzedin ki Allah'a küfretmiş olsun. Ne değişir? Biri bunu yaptı diye haşa Atatürk şöyle böyle mi oldu? Haşa Allah mı küçüldü? Milletin aklı yok mu?

Birinin bu veya benzeri bir twit attı diye hapsedilmesi gerektiğini düşünüyorsak özgürlük ve adalet eksikliğinden şikayet etmememiz lazım. Çünkü o düzenin devamını sağlayan bir parçayız demektir.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darbe ile ilgiliydi. İyi araştırılmalı vs demiştim.

Profilimde eski çalıştığım iş yerinin adresi vardı onlarca kişi arayıp patronu tehdit etmiş. 700 küsür tane yorum yapılmış 10 saat içinde. Dükkanı arayanlar gelip dükkanı başınıza yıkacaz demişler twiti sildim ama yetmedi

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Gitmek istediğin ülkenin varlıklısı da var fakiri de. Gitmek isteyen herkes gideceği ülkenin varlıklısı olacağı beklentisi ile gidiyor. Hata da bu zaten. Default olarak o ülkeye fakir olarak giriş yapıyorlar ve iş imkanları da kısıtlı olduğu için en alt gelir grubunda " gariban" olarak yerlerini alıyorlar. Finans müdürü arkadaşım kanada'da piza kuryesi oldu. makina mühendisi arkadaşım da Avusturya'da çim biçiyor, boyacılık yapıyor.Canım veya özgürlüğüm tehlikede olmadıkça veya yurt dışında iş bulmadıkça gitmem. Ama çocukları göndereceğim tabi. Orada okul bitirecekleri için iş bulmaları ve hayata entegrasyonları daha kolay olur.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmek istediğin ülkenin varlıklısı da var fakiri de. Gitmek isteyen herkes gideceği ülkenin varlıklısı olacağı beklentisi ile gidiyor. Hata da bu zaten. Default olarak o ülkeye fakir olarak giriş yapıyorlar ve iş imkanları da kısıtlı olduğu için en alt gelir grubunda " gariban" olarak yerlerini alıyorlar. Finans müdürü arkadaşım kanada'da piza kuryesi oldu. makina mühendisi arkadaşım da Avusturya'da çim biçiyor, boyacılık yapıyor.Canım veya özgürlüğüm tehlikede olmadıkça veya yurt dışında iş bulmadıkça gitmem. Ama çocukları göndereceğim tabi. Orada okul bitirecekleri için iş bulmaları ve hayata entegrasyonları daha kolay olur.
    belki denemeden yorum yapmamak ya da büyük konusmamak lazım ancak insanı hakların (doğa, hayvan hakları vs. ) daha onemlı oldugunu düşünüyorum.
    Gittiğim ülkede gariban değil ama su an ki konumumdan ne eksık ne fazla olacağımı bilsem; çim de biçerim, kuryelik de yaparım.

En basitinden düşünün, hükümeti eleştirdi diye hapse giren insanların olduğu; sırf oy cıkmıyor diye yangınlarına müdahale edilmeyen şehirlerinin oldugu bir ülke ne işe yarar?

30 yaşındayım, ömrüm malum parti ile gecti, öncesini bilemem ancak su an bu ülkede yaşamak istemek akıl karı değil.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın ama kendine göre haklı. Hayata bakış açısı çok önemli tabiki,ve neden gittiğin amaç sadece para ise aslında pek birşey değişmiyor ama gelecek kaygısı çocukların eğitimi vs söz konusu olunca işler değişiyor. Diyelim ki ben burada kıt kanaat geçiniyorum ve zengin olamıyorum kurye yada ne bilim vasıfsız çalışıyorum. Bunlar pekte önemli değil. Şunu biliyorum çocuklarım iyi bir okula gidiyor ve onlar için gelecek planları yapmama gerek yok iyi bir terbiye dışında. Ve yine biliyorum ki çocuklarım büyüdüğünde birilerinin adamı olmayacak birilerine eyvallah çekmeyecek. Tv lerde hergün çocuk tecavüzleri kadın cinayetlerini görmeyecek. Ülke benim ülkem şartlar düzelirse tabiki dönerim ama bu paçozlar gitmeden hatta gittikten sonra bile enkazı kalkmadan dönmem.
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sizin adınıza sevindim.
    Ben 20'li yaşlardayken yurtdışından iş teklifleri geldiğinde gitmemiştim. Şimdi fırsat olsa da gidebilsem de çocuklar rahat etse diyorum.
    Bilgisayar sektöründe çalışıyorum, kazandığım para ülke ortalamasına göre yüksek sayılır, en azından bir şekilde geçiniyorum. Derdim yurtdışına gidip 6 ay içinde BMW almak değil. Türkiyede orta halli yaşadığım şekilde yaşabileyim yeter diyorum.
    Bugün Avrupa'dan büyük bir bankadan yazılımcı işi için aradılar görüştük, bir hafta içinde geri dönüş yaparız dediler. Belki olur belki olmaz ama oralarda bırak bir bankanın yazılım bölümünde yüksek maaşla çalışmayı, camında "format atılır" yazan tarzda küçük bir yerde çalışmaya bile razıyım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İnşaat mühendisi bir arkadaşım iş için Kazakistan'a kaçtı, Kazak işçiler ayaklandı, saldırdı Türk işçilere. Aynı arkadaş sonra şansını Libya'da denedi, Kaddafi'yi devirdiler, bu yine zar zor kaçtı Türkiye'ye. "Nasibimiz buradaymış" diye burada çalışmaya başladı, Van'da bir projede çalışıyordu, deprem oldu Van'da.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)