Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sahibinden.com Üzerinden Yapılan Dolandırıcılık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Daha önce duymuşsunuzdur merkezi yerlerde uygun fiyatlı kiralık ev ilanları verip insanlardan banka havalesi yoluyla kapora koparmaya çalışıyorlar. Tabi sonra bi daha ulaşamıyorsunuz elemana. aşağıdaki ilan da %99.99 böyle bir ilan. aradım şehirdışındayım, cumartesi gelicem diyor, cumartesiye kadar ev tutulmazsa görürsün diyor. evi bana gösteremiyorsan başkasına nasıl kiralayacaksın? kapora göndereyim dememi bekliyor uyanık. facebookta tel nosunu aratınca kazak bi eleman çıkıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...88085839/detay
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Motor ile olan ilgisini anlayamadım?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insanlarda vicdan kalmamış.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    2+1 evde 2 tane tuvalet olmaz genelde. İlk şüphe burdan. Bir diğeri ise bir fotoğrafta pencereden karşı binanın çatısı gözükürken diğerinde ağaç var. Hadi bunu da yanlış gördüm evin tüm kaloriferleri değişti ama bi tanesi eski tip bırakıldı??

3 tane şüpheli unsur var üzerine bir de evi göstermiyor. Uzak durun. Evi gösterse bile o evden tek parça çıkamayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Ha bir de evlerin genelinde pencerenin yerden mesafesi aynı olur. Bunda salondaki biraz aşağıda gibime geldi. Yani tamamı farklı evlere ait fotoğraflar olabilir

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kılasik kısa yoldan vurgun yapma peşinde herkese bu gözle bakıldığında kimsenin zoruna gitmesin ülke durumu malum sayıları artıyor
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2+1 evde 2 tane tuvalet olmaz genelde. İlk şüphe burdan. Bir diğeri ise bir fotoğrafta pencereden karşı binanın çatısı gözükürken diğerinde ağaç var. Hadi bunu da yanlış gördüm evin tüm kaloriferleri değişti ama bi tanesi eski tip bırakıldı??

3 tane şüpheli unsur var üzerine bir de evi göstermiyor. Uzak durun. Evi gösterse bile o evden tek parça çıkamayabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Ha bir de evlerin genelinde pencerenin yerden mesafesi aynı olur. Bunda salondaki biraz aşağıda gibime geldi. Yani tamamı farklı evlere ait fotoğraflar olabilir
    Tam ben yazacaktım senin yazını gördüm. Tahminen 3 hatta 4 değişik evin fotoğrafı var. Bu adamı yakalatmak lazım. Arkadaşın burada paylaşımının motosikletle alakası olmayabilir ama hiç de haksız değil. Onun sayesinde yeni bir dolandırıcılık yöntemini öğrenmiş oldu(k)m. Teşekkür etmek gerek.

Ayrıca yönetiminin belkide yeni bir başlık açması gerektiğini bile düşünmeye başladım. Birçok dolandırıcılık-hırsızlık yöntemi var ve gün geçtikçe yeni yeni yöntemler çıkıyor. Ne kadar çok kişiye çabucak ulaşırsa bu bilgiler, zar zor bir araya getirilen birikimleri itten köpekten daha fazla insan koruyabilir.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    ilan ile ilgili şikayetim var butonu mevcut. oradan site yetkililerine bildirebiliyorsunuz. bahsi geçen ilan hakkında ben şikayet oluşturdum. sizlerde yaparsanız şikayet çok olunca ilanı kaldırırlar diye düşünüyorum. şikayete yazdığım "farklı evlerin fotoları mevcut. gerçekçi bir ilan olmadığını düşünüyorum. dolandırıcılıktan şüpheleniyorum"
    ismail sen bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Görmediği eve kapora veren adamı ne yapmak lazım?

Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görmediği eve kapora veren adamı ne yapmak lazım?
    "aldatilmak yoktur, fazla guvenmek vardir" demiş maksim gorki. insanlar güvenir. guvenmekten baska caremiz de yok zaten. asil sorun, bu guveni istismar edenler.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    ilan yayında değildir :D

Motosikleti
    Tracer 900
    Cazipse ev millet tartışa dursun ben hemen kapora verip evi bağlayayım diye ilana girdim ki ev tutulmuş galiba ilana ulaşamadım..

Şaka şaka,birkaç şikayet sonrası site ilanı yayından kaldırmış heralde..

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ile olan ilgisini anlayamadım?
    daha kolay görünsün diye burda. dolandırılcak bir kişiyi bile kurtarsak kardır. motor ile olan ilgisini anlamasakta olur.

Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilan ile ilgili şikayetim var butonu mevcut. oradan site yetkililerine bildirebiliyorsunuz. bahsi geçen ilan hakkında ben şikayet oluşturdum. sizlerde yaparsanız şikayet çok olunca ilanı kaldırırlar diye düşünüyorum. şikayete yazdığım "farklı evlerin fotoları mevcut. gerçekçi bir ilan olmadığını düşünüyorum. dolandırıcılıktan şüpheleniyorum"
    ilanı kaldırtmak çözüm değil 2 gün sonra yenisini açar. telefon için para gönderen arkadaşın başlığında bu durum defalarca görüldü. ben bir şey bulamadım belki bir şeyler akıl eden çıkar diye umut etmiştim.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Maxim iyi demiş de, bunu hayatında hiç görmediği biri için dememiştir sanırım.

Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxim iyi demiş de, bunu hayatında hiç görmediği biri için dememiştir sanırım.
    aslına bakarsanız insan ilişkilerinin sağlıklı yürüyebilmesinin yapıtaşı sorgusuz sualsiz "güven"dir. yani her davranışın ilk adımı güven duygusu ile başlar.

gel gör ki bu güven unsuru bazı etkenlerden dolayı bozulmalara uğruyor. bu da toplumsal çözülmeleri beraberinde getiriyor.

internette girdiğiniz onlarca şifre, parola; donunuza kadar arayan x-ray cihazları, pasaport sırasında dakikalarca güvenlik işlemi yapılmasını beklemek, yol kontrolleri vb. şeyler hep güven duygusunu zedeleyen insanların yüzünden çektiğiniz çileler.

oysa güven duygusu sağlam kalsa, herkes herkese koşulsuz şartsız güven duysa; kimse bu duyguyu istismar etmese inanın hayat şu andakinden kat kat daha keyifli ve daha basit olurdu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)