Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kısa boylu olmak çok zor

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu dert başında olmayan anlayamaz.19 yaşındayım 1.58 boyundayım.Bakın 1.58 yer cücesiyim anlayacağınız hobit gibi bir şeyim.Kimse saygı duymaz bana benden küçükler dahil adam yerine koyulmam.Ailem bile dalga geçer benle sen niye böyle oldun cümlesini bin kere duymuşumdur.Buraya içimi dökmek istiyorum belki benim gibi olan vardır bilemem.

Hiç kız arkadaşım olmadı,nasıl olsun yağmur yağınca şemsiye açsam şapkalı mantar gibi geziyorum ortalıkta.Kavga çıksa zaten adam bir tokat patlatsa kulak zarım patlar.2-3 sene önce bir de şişkoydum boyda ufak yokuştan ittirse biri bira fıçısı gibi yuvarlanırdım.Sonra yaş biraz ilerleyince depresyona girdimde kilo verdim.Üniversite kazandım şimdi asıl işkence başladı.Üniversite ortamı anlatıldığı gibi midir bilmiyorum öyleyse ben hapı yuttum.İçten içe üzülüyorum yapamadıklarım için ama öyle kıskanma,fesat,gıybet falan yok bende.Kafam öyle şeylere çalışmaz zaten tek başıma oturur sigara yakar için için bakarım.Dalga falan geçen olsa bile koymuyor artık bana.Game of Thrones'daki Tyrion gibi cüceliğimi benimsedim ben adeta benim kaftanım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşın gereği daha uzayacaksın çok mu fark yaratır, hayır ama 1.60 ın üzerine çıkarsın. Yetişkin olduğunda da boyun aslında çok da önemli olmadığını farkedeceksin zaten. İlla depresyon istiyorsak ben de İskandinav tanrılarına benzemiyorum. İnsanlar yakışıklılığımı görüp sudan çıkmış balığa dönmüyorlar. Ne kadar üzücü

Kız arkadaşım da 1.60 ın altında lakin benim için dünyanın en güzel hatunu kendisi yani boyu boyuna uygun bir hatun bulman da imkansız değil

Değiştiremeyeceğin şeyleri kabullen boşuna ağırlık yapmasın. Kendiyle barışık insan en güzel insandır fiziksel olarak nasıl görünürse görünsün.

Naçizane tavsiyem kilo alma. Hem seni daha kısa gösterir hem de sağlıklı değil. Geri kalanına takılma, hayat milyarlarca ihtimal içeriyor ve kalıplara konulmayacak kadar çeşitli. Yaşamana bak
    pea bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    1-Kendine acıyan salaklardan olma.
    2-Tyron beden zafiyetini zeka ile kapatır, zekanı kullan
    3-Boyun çok kısa değil abartma, 1.60 boy çok kötü değil.
    4-Boyuna uygun sporlar yap, kazma gibi aylaklık yapma.
    5-Osmanlı uzun boyluları Aptal olur diye devşirmezdi, uzun ama aptal olma kısa ama akıllı ol.
    6-Hepsini boşuna yazdım, hayata küskün gibisin, kendine acıyana ben hiç acımam.
    7-Kendine acımak tembellikten olur, kim şimdi tuğla gibi kitaplar okuyup zekasını geliştirecek, it gibi spor yapıp başarılı sporcu olacak, enteresan hobiler edinip hayatına renk katacak.
    8- Otur ağlamaya devam et,
    Not: Boyum 1.70, hanım 1,72, maaşı ve mesleki kariyeri benden 2 gömlek yukarıda.

Yukarıdakileri ezberleyene kadar oku.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Çok iyi bi mizah anlayışın var ama.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Tarzini sevdim helalinden bi 5 cm veresim geldi. Beden gelisimini tamamlanadiysa süt iç bol bol daha uzayabilirsin,gerisi ekime kadar salla. Bi de no ss no güven foto at da.yardimci olmaya calisalim :D

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1,60 sın ne cücesi. Kısa boylu deniliyor senin gibilere. Piyasada yerli yabancı kaç tane şarkıcı, film yıldızı var senin boylarında, gerek yok bu kadar komplekse. Ha çok rahatsız oluyorsan ayakkabı seçerken tabanı yüksek olanları seçersin ya da özel taban yaptırırsın sırıtmayacak şekilde, zaten moda oldu artık erkeklerde, 5-6 cm taban var ayakkabıların. Oldu sana boyun 1,65. Daha ne olsun, herkes 1,90 olacak diye bir kaide yok.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Boyun kısa değil yaşın 20-22 değil herkes uzun değil..

Kızların boyu 1.50-1.60cm sendeki boy sorun değil..

Kız arkadaş bulmak şans ve çevre işi.
    Okul-Kurs-işyerinde biri ile karşılaşma tanışma ihtimalin de yoksa ..kuzen Kardeşin arkadaşı kankisi ile tanışma şansın dene yoksa nasip kısmet bekle

Cafe-simitci-otobus-metro-tren de biri ile karşılabilir sin...bekle

esRaaSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kadın gözüyle söylüyorum ki insan ve adam olabilmek mesele. Biz boya posa bakmıyoruz güzel kardeşim çevrendeki insanları doğru seçtiğinde ve yaşınla birlikte özgüvenin de büyüdüğünde boy problem olmaktan çıkıp sadece bir rakam halini alıcak. bende kısa olduğum için bu evreleri atlattım. Zor olacak ama olacak

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben hep şöyle diyorum bana gülüyorlar eşim bile.Brad Pitt 1 ben 2 diyorum bu ne öz güven diyorlar.Hanım ben seni almasaydım sen evde kalırdın diyor.Boyun biraz daha uzar ülkede Ukranya değilki dert edesin genelde kızlar kısa.

Bu arada çevremde 30 unu aşmış bekar kız arkadaşlar var inan boy pos aramıyorlar.Adam olsun işi gücü olsun yeter.
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı zergling335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dert başında olmayan anlayamaz.19 yaşındayım 1.58 boyundayım.Bakın 1.58 yer cücesiyim anlayacağınız hobit gibi bir şeyim.Kimse saygı duymaz bana benden küçükler dahil adam yerine koyulmam.Ailem bile dalga geçer benle sen niye böyle oldun cümlesini bin kere duymuşumdur.Buraya içimi dökmek istiyorum belki benim gibi olan vardır bilemem.

Hiç kız arkadaşım olmadı,nasıl olsun yağmur yağınca şemsiye açsam şapkalı mantar gibi geziyorum ortalıkta.Kavga çıksa zaten adam bir tokat patlatsa kulak zarım patlar.2-3 sene önce bir de şişkoydum boyda ufak yokuştan ittirse biri bira fıçısı gibi yuvarlanırdım.Sonra yaş biraz ilerleyince depresyona girdimde kilo verdim.Üniversite kazandım şimdi asıl işkence başladı.Üniversite ortamı anlatıldığı gibi midir bilmiyorum öyleyse ben hapı yuttum.İçten içe üzülüyorum yapamadıklarım için ama öyle kıskanma,fesat,gıybet falan yok bende.Kafam öyle şeylere çalışmaz zaten tek başıma oturur sigara yakar için için bakarım.Dalga falan geçen olsa bile koymuyor artık bana.Game of Thrones'daki Tyrion gibi cüceliğimi benimsedim ben adeta benim kaftanım.
    yani boyun kısa diye milletten dayak mı yiyorsun? sen hiç bruce lee izlemedin mi?

bende de 1.69 boy var ve 55 kiloyum ama tipi hoşuma gitmeyenlere ve özellikle şişmanlara pek kibar davranmadığım için sorun yaşamıyorum.

en son aylar önce şişko bir arkadaşa beni kızdırdığı için sağ kroşe sol direk ve sağ low kick şeklinde combo yaptım hafiften korkutmak için ve işe yaradı ama kendi bilir eğer korkmasa idi dövecektim orada zaten. kendisi hem benden uzun boyluydu hemde 90 kilodan fazlaydı. belkide 100 kg küdürdür çünkü kapıdan onunla beraber bir başkası aynı anda geçemiyordu.

kavgacı değilim sadece terbiyesizlere anlık haddini bildiriyorum ve bunun dışında benim kadar yardım sever güler yüzlü iyi insan sayılıdır zor bulunur. kendimide övmeyi severim kendini beğenmiş artisim ben.

yerden bitmesin diye antrenman yapmazsan güçsüz olursun.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kafasında bu tür sorunlar oluşturup dert edinen arkadaşlarım var. malesef 10 tanesinden sadece birinin kız arkadaşı var, o da ayrıldı ayrılacak.. böyle şeyleri ben kafaya takmam ama etrafa baktığım zamanda sana hak vermiyorum diyemem. işin zor. tatlı yazılar sadece kuracağın hayallerle geçici mutluluk yaşatır, ancak bir dost çıkar acı da olsa gerçeği söyler

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devir şekil v.s. devri olduğu için işin çok kolay olmayacaktir, çünkü maalesef özel hayatta da iş hayatının da görsellik önemseniyor, hayatın gerçeği bu fakat imkansız değil kendini degistirmek.Bunu yaşı senden iki katı katı büyük bi abi tavsiyesi olarak alabilirsin..Yazını ustun koru bi kere okudum aklında kalanlara cevap yazayim biraz da kendimden örnekler vererek..

Kuvvet yada güç boy posla ilgili değil , öyle düşündükçe kaybetmeye mahkumsun, en fazla dayak yersin ya da olursun, ölümden öte köy yok, ama yattığında rahat uyuyamıyorsan için içini yiyorsa gizliden gizliye işte insanı bu bitirir.Boyum yetmişin biraz üzerinde , senin hesapla bir 190 boyunda insanlardan korkmali miyim ! Aksine bikacina birden sonunu düşünmeyip girmisligim vardir yeri gelince.Disarda senin boylarında bazilarinin kendinden iki karış uzun insanlarla kavgaya tutustuklarini da gördüm. .

Kız arkadaşım yok demişşin, şekli önemsemeyen kadınlar da var.Onemli olan senin ne istediğini bilmen burda ve bişeyleri kafanda bitirmen yerine hayatına odaklanman, kendinden uzun kız arkadaşın da olur, ne yapayım yani afaki yaziyorum hoşlandığım kadının boyu 1,78 diye kendimi intihar! mi edeyim, olursa olur olmazsa olmaz.Bu işlerin boyla ilgisi yok tecrübelerime ve gözlemlerime göre yazıyorum. .

Mutsuzluk, kadercilik,kabullenmislik, özgüven eksikliği, depresif haller, ağlama ile devam edersen pişman olacaksın ilerde, ama bu bildiğin halini umursamıyorsan ne halin varsa gör demekten başka bişey gelmiyor elimden..

Boyun zaten çok kısa değil, fakat uzayabilir de. Spor yapmalı ve sağlıklı beslenmelisin iki yıl falan,uzarsa uzar uzamassa uzamaz önemli olan boş durmaman.Sigara ve içkiden uzak durmalı açık havada aktivite bulmalısın kendine ki depresif halin falan varsa uzaklassin..

Hayatta ne istiyorsan ona göre bir yol çizmeye çalışmalısın, takıntılar icsellestirdigin bu yanlış bilgiler hayatını karartabilir, bir kaç yıl daha böyle gidersen bir ömür boyu bi numara olmaz senden bunu da böyle bil.

Çünkü ayni duzen devam edecek hep, okul hayati, iş hayatı, özel hayat, istediğin saygı v.s. hepsi beraber yurumekte, kendinden memnun değilsen çalışacaksın çevrendekilerin düşüncesini çok da önemseme bu sureçte. Saygı istiyorsan, önce kendine saygı duymayı öğrenmen gerekiyor..En iyi yaptığına inandığın şeyi yapmakla başlayabilirsin mesela..Kendinden memnun olduğun zaman hepsi hallolur, çözülmeyecek sorun yoktur..
    esRaaSL bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    ne 2 metreler ne cüceler geldi geçti bu hayattan ohooo. günün birinde bizi hatırlayan kimse kalmadığında hiç doğmamış olacağız onun için böyle şeyleri takma kafana neyi yaşayamıcağını düşündürüyosa sana beynin üzerine git. eğer sana çok rahatsızlık veriyosa takıntı haline gelmişse boy sorunun psikoloğa gitmende fayda var büyük rahatlarsın. komplekslerden tek başına kurtulmak zordur.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    ben de intihar edeyim diyorum ama binlik alacak para yok, vay arkadaş...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    rahmetli babamın boy 1.55 ti annem 1.75. babam askerdi, kodumu indirirdi zaten oraları da geç. annem abartmadan söylüyorum manken gibiymiş o zamanlar babamın zekasına hayran kalıp direk aşık olup evlenmişler. benim boyum 180 dir ama bişey bilirim bu tarz şeylerin sınırı yok. 180 olursun 190 olmak istersin. sarışın olursun esmer olmak istersin. en güzel kadın senindir aldatırsın vs... çünkü doyumsuzluk, açgözlülük, karakter sahibi olmamak en büyük eksiklik. hayatta bunlar o kadar geçiciki! daha çok gençsin normal bu tarz şeylere takman. ve allahın belası popüler kültür size pompalıyor yok yakışıklı ol, yok güçlü ol, yok zengin ol vs.. bir de yeni çıkmış "popi" ol! bunun için onurundan şerefinden vaz geçenleri görüyoruz. başlarım ya! boymuş. saçma sapan dertlerle, dünyanın asıl amacından, bilimden, kültürden, kendini geliştirecek şeylerden uzaklaşma! devir çok acaip bir devir. insanlar marsa gidecek, başlarım tipine boyuna salla gitsin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani boyun kısa diye milletten dayak mı yiyorsun? sen hiç bruce lee izlemedin mi?

bende de 1.69 boy var ve 55 kiloyum ama tipi hoşuma gitmeyenlere ve özellikle şişmanlara pek kibar davranmadığım için sorun yaşamıyorum.

en son aylar önce şişko bir arkadaşa beni kızdırdığı için sağ kroşe sol direk ve sağ low kick şeklinde combo yaptım hafiften korkutmak için ve işe yaradı ama kendi bilir eğer korkmasa idi dövecektim orada zaten. kendisi hem benden uzun boyluydu hemde 90 kilodan fazlaydı. belkide 100 kg küdürdür çünkü kapıdan onunla beraber bir başkası aynı anda geçemiyordu.

kavgacı değilim sadece terbiyesizlere anlık haddini bildiriyorum ve bunun dışında benim kadar yardım sever güler yüzlü iyi insan sayılıdır zor bulunur. kendimide övmeyi severim kendini beğenmiş artisim ben.

yerden bitmesin diye antrenman yapmazsan güçsüz olursun.
    sana da tavsiye kardeşim, hayatta birilerini korkutmaktan da önemli şeyler var. muhtemelen senin de yaşın küçük, bu yadıklarına da gülüp geçeceksin...

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı zergling335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

güzel kardeşim boyu değil işlevi önemli. takılma sen böyle şeylere.. bi arkadaş demiş bak yukarıda bu işin sonu yok diye. 175 boyum var ve çevremdeki çoğu arkadaşım benden uzun. ipneler bazen dalga geçiyolar ama olsun

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Erken tedavi ile kişiye göre değişmekle birlikte 10cm e kadar boy uzatmak mümkün. Ancak 19-20 yaşında boy uzaması durur.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana da tavsiye kardeşim, hayatta birilerini korkutmaktan da önemli şeyler var. muhtemelen senin de yaşın küçük, bu yadıklarına da gülüp geçeceksin...
    birilerini korkutmaktan zevk aldığımı düşünmüşsün? benden güçlü de olsa güçsüz de olsa birini dövmek marifet mi? neden hep yaş söz konusu oluyor? 24 yaşındayım ve hayatı yıllarca yaşamaktan ise iyi tecrübe ederek yaşamayı tercih ederim.

çoluk çocuk muamelesi yapmanızı anlıyorum çünkü ortalık bırakın gençleri daha yaşını başını almış cahil insanlarla dolu.

inanın ben öyle insanlarla kolay kolay tartışmaya ve kavgaya girmem fakat uzun süre beraber olacağınız iş arkadaşları vardır ve bunlar size sürekli zarar veren tipler ise bazı şeylere mecbur kalıyorsunuz umarım beni anlamışsınızdır.

.......bu sabah işe gidiyorum, e-5 kenarında emniyet şeridinde 60 km hız ile ilerliyorum. beyaz bir peugeot 206 sağ şeritten yani yanımdan beni solladı ve yaklaşık 5 metre fark attı ve sola sinyal verdi. 50 metre falan ileride de durak var ve tam durağa yaklaşırken pejo 206 önüme kırdı ve bende onunla beraber durağa girdim ama az kalsın arabanın altına giriyordum yandan. motoru iyice sağa yatırdım ve zar zor toparladım.

bu arada kornadan da çekmiyorum elimi fakat adam duymuyor bile, sonradan adam farketti ve durakta durdular. bende 2 metre önündeyim arabanın ve duracak gibi oldum kafayı çevirdim ve baktım bunlara hiç tepki ve hareket yok ve bende "artık olan oldu ve onlarada ders oldu, tartışmanın hiç bir anlamı yok" dedim kendi kendime ve hızlanarak yoluma devam ettim.

.........uzatmayayım, akşam iş dönüşü benzer bir durum yaşadım fakat bu sefer kamyondu önümdeki ve inanın korkudan ağzımın tadı değişti. tamamen şans olacakki sağ tarafta lastikçi dükkanı vardı ve hızımı kesmek yetmeyince lastikçi dükkanının arazisine daldım yani yoldan koptum. biraz ileride yada geride yaşasaydım bunu şu anda su e-5 kenarındaki su giderinde taklaya gelmiştim çünkü kamyon aniden manevra yaptı ve ne sinyal nede dörtlü yakıyordu. olaydan sonra yola çıktım ve yine devam ettim hiç tartışmadım adam ile.

tartışacağım da ne geçecek elime? ama çıkıpta adam benim sabrımız zorlar ise tekmeyi yer.
    erenedip bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    bakınız: dani pedrosa
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birilerini korkutmaktan zevk aldığımı düşünmüşsün? benden güçlü de olsa güçsüz de olsa birini dövmek marifet mi? neden hep yaş söz konusu oluyor? 24 yaşındayım ve hayatı yıllarca yaşamaktan ise iyi tecrübe ederek yaşamayı tercih ederim.

çoluk çocuk muamelesi yapmanızı anlıyorum çünkü ortalık bırakın gençleri daha yaşını başını almış cahil insanlarla dolu.

inanın ben öyle insanlarla kolay kolay tartışmaya ve kavgaya girmem fakat uzun süre beraber olacağınız iş arkadaşları vardır ve bunlar size sürekli zarar veren tipler ise bazı şeylere mecbur kalıyorsunuz umarım beni anlamışsınızdır.

.......bu sabah işe gidiyorum, e-5 kenarında emniyet şeridinde 60 km hız ile ilerliyorum. beyaz bir peugeot 206 sağ şeritten yani yanımdan beni solladı ve yaklaşık 5 metre fark attı ve sola sinyal verdi. 50 metre falan ileride de durak var ve tam durağa yaklaşırken pejo 206 önüme kırdı ve bende onunla beraber durağa girdim ama az kalsın arabanın altına giriyordum yandan. motoru iyice sağa yatırdım ve zar zor toparladım.

bu arada kornadan da çekmiyorum elimi fakat adam duymuyor bile, sonradan adam farketti ve durakta durdular. bende 2 metre önündeyim arabanın ve duracak gibi oldum kafayı çevirdim ve baktım bunlara hiç tepki ve hareket yok ve bende "artık olan oldu ve onlarada ders oldu, tartışmanın hiç bir anlamı yok" dedim kendi kendime ve hızlanarak yoluma devam ettim.

.........uzatmayayım, akşam iş dönüşü benzer bir durum yaşadım fakat bu sefer kamyondu önümdeki ve inanın korkudan ağzımın tadı değişti. tamamen şans olacakki sağ tarafta lastikçi dükkanı vardı ve hızımı kesmek yetmeyince lastikçi dükkanının arazisine daldım yani yoldan koptum. biraz ileride yada geride yaşasaydım bunu şu anda su e-5 kenarındaki su giderinde taklaya gelmiştim çünkü kamyon aniden manevra yaptı ve ne sinyal nede dörtlü yakıyordu. olaydan sonra yola çıktım ve yine devam ettim hiç tartışmadım adam ile.

tartışacağım da ne geçecek elime? ama çıkıpta adam benim sabrımız zorlar ise tekmeyi yer.
    Dostum çok güzel yazmışsın yazmasına da, önceki mesajında "tipini begenmediklerime ve şişmanlara saygı duymam" demisin?

Bu yaptığın açıkça zorbalıktır ve mevcut sistemde bir karşılığı yoktur. Yanlıştır, ama yanlışı düzeltecek bir mekanizma yoktur. Ne hukuk ne toplumsal düzen zorbalığa karşı değildir.

Lakin bu yollardan hepi iz bir şekilde geçtik, guni geldiğinde bu yaptıkların ağzımda kötü bir tat bırakacak.

Zamam geriye işlemez, geri dönüp tekmeleri yumrukları geri alamazsın, ileriki yaşamına çok pişmanlık biriktirmemeni öneririm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)