Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zabıta sokak köpeğini alabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Çalıştığım yerin önünde bir sokak köpeği besliyordum yaklaşık 1 senedir.Yapabilsem direk evime alıp sahiplenirdim ama şartlarım el vermiyor.Sokaktan geçen çocuklar hayvana taş atıp sopayla vurduğundan hayvan da korkup havlamış kovalamış bunları.Ardından da 1-2 kişi görüp şerefsizler şikayet etmiş zabıtaya.Bugün de zabıta gelip köpeği almış.Ben orda yoktum bilseydim bırakmazdım köpeği gerekirse adamlarla dövüşürdüm bile.Köpeğin gerçekten kimseye zararı yok.Birini görünce direk bacaklarını elini yalamaya çalışan bir köpek.2-3 şerefsiz yüzünden köpeğin uyutulmasını da istemem zaten yaşlı bir köpek.1 sene ömrü vardır ya da yoktur.Merak ettiğim şeyse şu zabıta sokak köpeklerini toplayabilir mi?İnternetten biraz araştırdım da orman ve su işleri bakanlığı alabilirmiş sadece sokak köpeklerini yani yarın belediyeye gitsem bu adamlardan köpeği geri alabilir miyim?Alamazsam bile başlarını nasıl yakarım?
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben bakıcam dersen alırsın.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kimliği yoksa alırlar şikayet üzerine..Zaten ne kadar zarar iş varsa zabıta yapar başka da halta yaramazlar..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    belediyeden üzerinize kimlik çıkarttırıp alabilirsiniz. herhangi bir ücret vs bişi istemiyorlar, üstüne aşılarını da belediye yaptırıyor. hatta imkanınız yoksa düzenli olarak yapılması gereken aşılarıda belediye tedarik ediyor.( en azından bizim burda bu şekilde). siz sadece hayvanı üzerinize nüfuskağıdı çıkarttırıyorsnuz. Tabikide köpekten siz sorumlu oluyorsnuz ve her türlü harekette siz mesul oluyorsunuz bilginiz olsun.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Mahallenin ...leri köpeğe taş atıp duruyorlar anaları babaları geliyor köpeğe vuruyor.Tüm mahalleyle tartışmışımdır.Geçen lavuğun biri almış eline kaldırım taşını köpeğe yürüyor.Orda olmasam köpeği öldürcekti şerefsiz.Şimdi eğer köpeği sahiplenirsem köpekte birine saldırırsa suçlu ben mi oluyorum?Tüm mahalleli köpeğe düşman olmuş bıraksam öldürecekler hayvanı.Köpekte içgüdü olarak bunlara saldırıyor.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bağlı bulundugun belediyeye git durumu anlat yardımcı olurlar belki direk barınağa götürmüşlerdir . Oradan çıkarmak daha kolay olur .

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Benim delioğlanı zabıtaya şikayet ediyorlar ara sıra geliyor zabıta kimliğini,aşı karnesini gösteriyorum dönüp geri gidiyorlar

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Köpek yaşlı ve hastalıklı görünüyorsa çoktan uyutmuşlardır onu, zabıta köpek mi bakacak ya da iyi ihtimalle barınağa götürmüşlerdir. Belediyeye gitseniz alacağınız cevap şu da olabilir "hangi köpek" veya "ne köpeği" öyle bir şey yok burda.
    Ondan önce siz nasıl bir mahallede çalışıyorsunuz ki herkes köpeklere düşman. Demek ki var bir sıkıntı, esas bunu sorgulamak lazım.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek yaşlı ve hastalıklı görünüyorsa çoktan uyutmuşlardır onu, zabıta köpek mi bakacak ya da iyi ihtimalle barınağa götürmüşlerdir. Belediyeye gitseniz alacağınız cevap şu da olabilir "hangi köpek" veya "ne köpeği" öyle bir şey yok burda.
    Ondan önce siz nasıl bir mahallede çalışıyorsunuz ki herkes köpeklere düşman. Demek ki var bir sıkıntı, esas bunu sorgulamak lazım.
    Küçük bir ilçe olduğundan barınak olduğunu bile düşünmüyorum.Büyük ihtimal çoktan uyutmuşlardır köpeği ama merak ettiğim zabıtanın böyle bir hakkı var mı?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Zabıta sokak köpeğini alamaz. Sadece kısırlaştırır ve aşılarını yapıp aldığı yere bırakır. Ancak yaşlı, sakat, hasta ise (yani bakıma ihtiyacı var sa )barınağa alır.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zabıta sokak köpeğini alamaz. Sadece kısırlaştırır ve aşılarını yapıp aldığı yere bırakır. Ancak yaşlı, sakat, hasta ise (yani bakıma ihtiyacı var sa )barınağa alır.
    Tamamdır sağolun.Yani alıp uyutamaz demi?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır sağolun.Yani alıp uyutamaz demi?
    Zabıta hiç bir şartta köpeği uyutamaz. Öyle bir yetkisi ve görevi yok. Bakıma ihtiyacı yok ise kısırlaştırdıktan veya aşılarını yaptıktan sonra aldığı yere bırakmak zorunda. Başka bir mahalleye veya yere de bırakamaz.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Zabıta hiç bir şartta köpeği uyutamaz. Öyle bir yetkisi ve görevi yok. Bakıma ihtiyacı yok ise kısırlaştırdıktan veya aşılarını yaptıktan sonra aldığı yere bırakmak zorunda. Başka bir mahalleye veya yere de bırakamaz.
    aldığı yere bırakmak zorunda diye bişey de yok yanlış bilgi vermeyin. zabıta oraya belediyenin veteriner hizmetleri müdürlüğü ekipleri ile beraber geliyor. sahipsiz köpeği köpek popülasyonunu dengelemek için başka bir yere de bırakabilir veteriner hizmetleri müdürlüğü ekipleri. kanun kuralmış gibi yapamaz edemez ağzıyla konuşarak yanıltmayın insanları. 4 sene zabıta içerisinde teknik personel olarak çalıştım. zabıta bi halta yaramaz diyen arkadaşlar neye yarar acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Küçük bir ilçe olduğundan barınak olduğunu bile düşünmüyorum.Büyük ihtimal çoktan uyutmuşlardır köpeği ama merak ettiğim zabıtanın böyle bir hakkı var mı?
    sen yapamaz edemez diyenlere bakma kardeşim. onu alıp başka bir yere bırakmışlardır barınak yoksa

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığı yere bırakmak zorunda diye bişey de yok yanlış bilgi vermeyin. zabıta oraya belediyenin veteriner hizmetleri müdürlüğü ekipleri ile beraber geliyor. sahipsiz köpeği köpek popülasyonunu dengelemek için başka bir yere de bırakabilir veteriner hizmetleri müdürlüğü ekipleri. kanun kuralmış gibi yapamaz edemez ağzıyla konuşarak yanıltmayın insanları. 4 sene zabıta içerisinde teknik personel olarak çalıştım. zabıta bi halta yaramaz diyen arkadaşlar neye yarar acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

sen yapamaz edemez diyenlere bakma kardeşim. onu alıp başka bir yere bırakmışlardır barınak yoksa
    madem 4 sene teknik personel olarak çalıştın çalıştığının karşılığını gösterip teknik cevap versene. Senin verdiğin şekilde herkes cevap verir. şunu diyebilirsin. 11 nisan 2007 tarihli 26490 sayılı resmi gazetede yayınlanan belediye zabıta yönetmeliği 3. bölüm madde 11. h bendine göre gerekirse uyutma yetkisi var diye. ama nerede bunu yazacak teknik adam. hem seni nasıl işe aldılar onuda bir açıklarsan belediyeye teknik adam nasıl alınırmış onuda bir öğrenmiş oluruz bu vesileyle. NOT: daha önceki yazdığım cevap geçerlidir kanun böyle olsa da uygulama öyle değil teknik adam not kısmını siz dikkate almayın nasıl işe girdiğinizi anlatmanız yeterli

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    madem 4 sene teknik personel olarak çalıştın çalıştığının karşılığını gösterip teknik cevap versene. Senin verdiğin şekilde herkes cevap verir. şunu diyebilirsin. 11 nisan 2007 tarihli 26490 sayılı resmi gazetede yayınlanan belediye zabıta yönetmeliği 3. bölüm madde 11. h bendine göre gerekirse uyutma yetkisi var diye. ama nerede bunu yazacak teknik adam. hem seni nasıl işe aldılar onuda bir açıklarsan belediyeye teknik adam nasıl alınırmış onuda bir öğrenmiş oluruz bu vesileyle. NOT: daha önceki yazdığım cevap geçerlidir kanun böyle olsa da uygulama öyle değil teknik adam not kısmını siz dikkate almayın nasıl işe girdiğinizi anlatmanız yeterli
    zabıta olsaydım dediğiniz şekilde cevap verirdim. TEKNİK ELEMAN ne demek önce öğrenin sonra saldırın. benim belediyede çalışmam zorunuza mı gitti niye saldırıya geçtiniz daha sert şeyler yazmıştım ama yaşınıza hürmeten geri sildim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alabildiniz mi köpeği

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alabildiniz mi köpeği
    Bugün gidip konuşacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Bugün gittim zabıta müdürünün yanına.Dedim köpeğe naptınız.İlçe olduğundan biz köpeği merkeze yolluyoruz dedi.Dün köpeği alıp arabaya tıkıp Erzurum merkezdeki barınağa yollamışlar.Ben de dedim siz ne işe yarıyorsunuz o zaman.Bizim yetkimiz yok vs sallayıp durdu.Küfür edip çıkacaktım da kendimi zor tuttum.İnadına 15-20 kgluk mamalardan alıp ilçedeki tüm köpekleri beslemeyi düşünüyorum.3 ayda bir gelen araba benim olmadığım zamana denk gelmiş olsaydım direk köpeği sahiplenirdim.
    DKN bunu beğendi.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Küçük bir güncelleme.Bugün Erzurum hayvan barınağına gittim.Aslanım gölgenin altında yatıyordu beni görünce baya mutlu oldu.18'inde sahipleniyorum.
    killingroad ve draggy bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Küçük bir güncelleme.Bugün Erzurum hayvan barınağına gittim.Aslanım gölgenin altında yatıyordu beni görünce baya mutlu oldu.18'inde sahipleniyorum.
    Süper haber!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)