Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

askerlik üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    geyik bi konu olucak biliyorum,belkide öncedende böyle bi başlık açılmıştır
    askerlik hakkında bişey bilmeyen biri için ne önerilerde bulunur,neler tavsiye edersiniz.ilk gün nasıl geçer,neler yapmak gerekir,yanında neler götürülür.varsada kıssadan hisse çıkarılabilecek asker anılarınız öğrenmek isteriz.
    ağustos gibi hatta belkide daha erken gidebilirim,şimdiden bişeyler öğrenmem iyi olur.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ütünde giyeceğin tüm eşyayı onlar nizamiyede alıkoyuyorlar eşofmanlarını filan kendin girişte para ile alıyorsun aynı şey traş takımı içinde geçerli ilk gece neredeyim ben diye uyku uyuyamıyorsun zaten ertesi sabah 5.30da uykudan kaldırıyorlar sabah sabah sarhoş gibi zaten uykusuz olduğun için noob modundasın
    ilk günler çok zor geçer

bu arada belirtmeden geçemiyeceğim ben askerliğimi 1977-2 tertip yaptım ve bizim zamanımızda dayak hat safhadaydı o yüzden acemi birliği çok stresli geçti

ayrıca acemi birliğinde pek masrefın olmaz üstüne fazla para almana gerek yokfakat ilk etapda alacağın ihtiyaçlar için para lazım olacak daha sonrasında kalan para yemin törenine kadar yeter

ayrıca ben bir hata yaptım usta birliğime şimdinin 1000 ytl civarı bir walkman ile gitmişdim daha ilk gün çaldırdım en alt devre iken pahalı eşyalar alma yanına

ayrıca askerde ne sen çok bileceksin neden pasif olacaksın ortada olacaksın herşeye burnunu sokmadan ama yeri geldiğindede bilmilmiş olarak ortamı idare edeceksin ayrıca spor ile aran yoksa ve kilo proglemin varsa gene ilk etapda zorlanabilirsin çünki eğitim ve spor esas unsur acemilikde

NOT bu benim yazdığım kütahya hava er eğitim tugayı ve ankara merkez komutanlığı merasim bölüğü için geçerlidir bu arada bniz kara kuvvetleri merasim bölüğü idik milli bayramlarda hipodromda yapılan törenlerde en önde biz yürürdük ..

neyse çok yazdım kusuruma bakmayın askerlik anılarım depreşti

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    askerdeyken önüne 2 yol çıkacak birini seçmek zorundasın
    ilki acıya katlanmayı ve kurallara uymayı kabul edip zor da olsa askerliği bitirip amacına yakışır şekilde vazifeni yapmak ve benlik denen engeli aşmayı öğrenmek.
    diğeri kaytarmayı işten kaçmayı öğrenerek zar zor askerliği bitirip hala ben denen illetle beraber askerden çıkıp arkana bakmadan kaçmak ve bir daha orayı hatırlamak istememek.
    askerliği boyunca bu ikisi arasında gidip gelenler de olmuştur bazen şartlar seni buna zorlar.

Tassadar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    öncelikle nası bi askerlik olucak ona göre tecrübelerimizi paylaşalım
    6 ay ?
    12 ay ?
    15 ay ?

Şimdiden Bol Şans

Motosikleti
    var bişeyler
    bbaday ve tigermbz ilginiz için teşekkürler
    tassadar 15 ay normal süre olucak.meslek var,sanırım meslek üzerine bişeyler yaptırırlar.

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Adamım gidince görürsün şimdi buradan ne dense boş. Kendini asker ocağının kollarına bırak yaşanmadan öğrenilecek şeyler değil. Askerliği çok seven de var nefret eden de.

Tassadar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    tamamen senin üstündeki rütbelilerin sana davranışına göre değişir.

Aynı görevi başka biyerde gayet rahat yapabilen birisi, başka biyerde nefret edebilir.

15 ay nası biter diye de düşünme moralini bozma bitek sen yapmıyosun ;)

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    HAngi bakış açısıyla gittiğine göre değişir askerlik, tavsiyem tatile gidermişsin gibi algıla, spor yapacaksın, düzenli besleneceksin, düzenli uyuyacaksın ne eksik ne fazla, yeme içme masrafın olmayacak, kıyafet masrafında olmayacak.. Hani derler ya ekmek elden su gölden durumu... İşim var demişsin işini geliştirmek anlamında kursa katıldığınıda varsayabilirsin, burada 2 ihtimal olur, ya imkansızlarla mükemmel işler çıkarmayı öğrenirsin, yada iyi bir yerdeysen paran ile edinemeyeceğin ekipmanla çalışıp kendini geliştirme fırsatı... Dediğim gibi hayat daima bardağın hangi yarısına baktığıyla değişir insanın... Askerlikte çok farklı diil.
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    sağ salim git sağ salim gelde vladım gerisi hikaye
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    memedim...
    sağlam gel de istersen çöp kadar ol da gel. biz seni 2 günde besleriz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    var bişeyler
    mr.wish olaya bakış açın baya hoş,cesaret verici oldu benim için sağol
    5x sağol canım
    water gelenler genelde kilo alarak geliyo,askerlik yarıyo yani besiyemi çekiyolar orda nedir

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Özledim be
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Sana bir tavsiyem var bu seni askerde en çok rahat ettirecek mevzudur

Komutanların karşısında ciddi ve bağırarak cevap ver

örnek: tekmil verirken. "vlad1462 istanbul" diye bağırırken kıçını yırtmanda hiçbir mahsur olmadığı gibi seni ençok rahat ettirecek unsurlardan biridir.
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Birliğime gelirsen ben sana nelerin sana yardımcı olacağını anlatırım

Bu arada Mr.Wish, + 10000000
    Everything goes the way it should...

Motosikleti
    var bişeyler
    valla elimden geldiğince bağırırım ama benden pek ses çıkmaz yaa ses çıkmayıncada siniryen ya gülerim yada ağlarım valla bu bağırma işini pek becerebileceğimi sanmıyorum
    gerçi onlar bağırtmasını biliyolardır.artıık gidince görücez
    erudite şimdiden teşekkürler

cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı
    valla elimden geldiğince bağırırım ama benden pek ses çıkmaz yaa ses çıkmayıncada siniryen ya gülerim yada ağlarım valla bu bağırma işini pek becerebileceğimi sanmıyorum
    gerçi onlar bağırtmasını biliyolardır.artıık gidince görücez
    erudite şimdiden teşekkürler
    öğrensen iyi olur bağırmayı eğitimin ilk günümüyddü 2.günümü bilemicem bi arkadaş vardı pek sesi çıkmıyordu iyi bağıramıyordu.eğitim çavuşu yolladı bir ağacın başına bütüngün tekmil verdirdi çocuğu iyi bağırsın diye.
    basbas bağıracaksın bu gerçekten çok önemli.Hiç unutmam korgeneral gelmişti denetlemeye daha bana dokunur dokunmaz öyle bir temil verdimki ağzımdan çıkan birkaç parça tükürükçük korgeneralin gözlüğündeydi.tekmil bitti sorular sordu bağıra bağıra cevap verdim tükürüğe rağmen afferin asker dedi bende tüm gücümle sağol demiştim.
    bide sana tavsiyem çok göze batmamaya çalış mümkün olduğunca silik bir tip ol.kaybolmayı becer rahat edersin.
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben kısa dönem yaptım toplam 5.5 ay içerdeydim.mesleğimi yaptım ve başımdaki asteğmenden bile rahattım...işi ben çeviriyordum ama bulunduğum tesisin sorumlusu oydu.o yüzden komutanlara karşı bile hep o hesap verirdi.askerlik sıkıcı bir ortam . buna kendini şartla. çok sıkılacaksın.kesinlikle arkadaşların kafa adamlar olmalı. .ama gene de sıkıcı.düşeceğin birlik ve bölüğündeki rütbelilere göre değişen bir yapı var orda. rahat da olabilir felaket de olabilir.askerlik sıkıcıdır ama insana nelere dayanabileceğini gösterir. sivil yaşamdaki sahip olduğun şeylerin değerini öğretir.çok uyanık ol .kaytarmayı çaktırmadan öğren ama kesinlikle göze batan adam olma. sürekli kaytaran bi adam olarak tanınırsan patates olursun.hiçbir şeyi sorgulama ve ortama ak. sorgularsan bitmez.

G-3 denen azman gibi silaha çok dikkat et. sökme takma işi sırasında mekanizması hep sıkışır. tüfeğin içine bırakırken çok dikkat et. sıkışınca çok zor açılıyor.çok sinameke bir silah.sürekli bakım yapmak lazım tutukluk yapar.doğuya düşersen çok ama çok iyi bakman lazım.ayrıca atışı da çok hayvanidir......(2005 te askerdim G-3 üm 1975 modeldi. tam 30 senelik)

bir de genelde hava ve deniz birliklerinde olan M-1 tüfeği var.1936 da ABD ordusuna dağıtılmış ve bazı birliklerimizde hala kullanılıyor.(hava ,deniz)o daha da hayvani bir silah.çoğu çalışmaz. atış esnasında dikkat et eazını yüzünü dağıtma.

bizim acemi birliğinde keleş zimmetlediler. o da 20 yıllıktı ve 18 mermi attım canavar gibiydi.ama en kullanışlısı oydu.tepmesi de yok gibidir.atışı çok zevkli.

en azından çatışmaya giren birliklerimize M-16 , kurşun geçirmez yelek ,,telsiz aparatlı çelik kask dağıtmaları lazım.ABD askerlerine bakıyorum adamlar astronot gibi. adamlar koruyolar askerlini.bizimkilere allah kolaylık versin.arkalarındayız.etiyorpya değiliz.gerekirse parasını biz verelim mehmetçiklerimiz ölmesin.

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    usta yanina plaj havlunu al,gunes yagini al,temiz bi havlu ,bide bolca para al..cunku hafta sonlari pamukkale,antalya,denizli,heryeri geziyorsun.ve yiyecegin kebaplar icinde para lazim ..askerde acayip kilo almistim yaa..hee bu arada ben 24 gun askerlik yaptim burdurda...valla cook rahattim usta..sag salim git sag salim gel ustad..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

Motosikleti
    var bişeyler
    cihan teşekkürler
    raflar şimdi elime geçecek en genç silah benle yaşıt olacak öylemi
    gazman plaj havlum ve güneş yağım hep yanımda olucak.arasıra komutanlar gelir sırtıma güneş yağı sürer dimi

bilgilerini esirgemeyen herkese teşekkürler

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı cihan adlı üyeden alıntı
    öğrensen iyi olur bağırmayı eğitimin ilk günümüyddü 2.günümü bilemicem bi arkadaş vardı pek sesi çıkmıyordu iyi bağıramıyordu.eğitim çavuşu yolladı bir ağacın başına bütüngün tekmil verdirdi çocuğu iyi bağırsın diye.
    basbas bağıracaksın bu gerçekten çok önemli.Hiç unutmam korgeneral gelmişti denetlemeye daha bana dokunur dokunmaz öyle bir temil verdimki ağzımdan çıkan birkaç parça tükürükçük korgeneralin gözlüğündeydi.tekmil bitti sorular sordu bağıra bağıra cevap verdim tükürüğe rağmen afferin asker dedi bende tüm gücümle sağol demiştim.
    bide sana tavsiyem çok göze batmamaya çalış mümkün olduğunca silik bir tip ol.kaybolmayı becer rahat edersin.
    komtanın gözlüğüne tükür, sonra da kaybol tabii.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler