Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"...Kemal..."

Motovento
    REKLAM ALANI
    akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    görülen lüzum üzerine silinmiştir....akalte
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bravo elelrıne saglık bravo
    Yeni yine yeniden

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Helalin var akalteke gerçekten. Döktürmüşsün bu öykünde. Çok güzel. Harikasın.
    ETKİLEYİCİ

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu yazdıkların döktürmeden etkileyici olmasından daha çok bizim bir gerçeğimiz malesef gitgide dahada zorlaşam yaşam koşulları ülkemizi kaosa götürüyor ALLAH sonumuzu hayır etsin avrupa amerika özentisi gençlerimiz ülkeyi uyutan medyamız dahada saymak istemediğim bir çok olmusuzluk hadi bunları geçtik ama insanın yaşamını bire bir etkileyen işsizlik...

Yzılarını her zaman takip ediyorum bileğine sağlık üstad...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Tamercan ben sana hikayemi anlatmamıştım...hepsi birbirinin aynıydı değilmi...

Allah Resulü Hz. Muhammed (S.A.V) şöyle buyurdu:

"Her kim kendini bir demir parçasıyla öldürürse kendisi o demiri elinde karnına vuruyor vaziyette sonsuza kadar ve sürekli olarak Cehennem ateşinde acı çekecektir. Her kim zehir içerek kendini öldürürse o kimse de zehrini içer bir halde sonsuza kadar ve sürekli olarak Cehennem ateşinde olacaktır. Her kim bir dağdan kendini aşağıya atıp, kendini öldürürse bu (şekilde intihar eden) kimse de Cehennem ateşinde sonsuza kadar ve sürekli olarak kendisini yüksekten aşağıya bırakır olacaktır."
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    harika.. ellerine sağlık..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    tiger
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı
    Tamercan ben sana hikayemi anlatmamıştım...hepsi birbirinin aynıydı değilmi...

Allah Resulü Hz. Muhammed (S.A.V) şöyle buyurdu:

"Her kim kendini bir demir parçasıyla öldürürse kendisi o demiri elinde karnına vuruyor vaziyette sonsuza kadar ve sürekli olarak Cehennem ateşinde acı çekecektir. Her kim zehir içerek kendini öldürürse o kimse de zehrini içer bir halde sonsuza kadar ve sürekli olarak Cehennem ateşinde olacaktır. Her kim bir dağdan kendini aşağıya atıp, kendini öldürürse bu (şekilde intihar eden) kimse de Cehennem ateşinde sonsuza kadar ve sürekli olarak kendisini yüksekten aşağıya bırakır olacaktır."
    Eyvallah metehan eyvallah

Kemal bunları bilmiyordu. Böyle olacağı hiç aklında yoktu. Müslümandı Ama dinle alakası senede iki kere bayram namazı kılmaktan ibaretti.

İslamiyetin insan hayatına verdiği değeri bilmiyordu. Nerden bilebilirdi yeryüzünde gelmiş geçmiş insanlar içerisinde en fazla eziyeti zulmu peygamberlerin gördüğünü. Ve nereden bilebilirdi içlerinde Hz. Muhammedin en fazla zulum gören sıkıntı çeken horlanan dışlanan peygamber olduğunu. Bilemezdi öğretmemişlerdi. Bütün bildiği televizyondan dandik dundik din bezirganlarının saçmalıklarıydı.

İki arada bir derede kalmış nice gençlerinden biriydi. Ülkemizin. Ailesi okulu arkadaş çevresi Yetişmesinde belli bir seviyeye gelmesinde çok etkili olmuştu. Ama etrafındaki hiç kimse ruhunu besleyecek dayanma ve sabır gücü verecek içsel fırtınalarını dindirecek bir şeyler vermemişti Kemal'e

Büyük adam olması için okutulmuştu ama hayatta kalabilmesi öğretilmemişti. Gerektiğinde Yaşaması için Pazarda limon, çarşıda su , Kahvede ayakkabı boyamanın. Hiçte bir şirkette üst düzey yönetici olmaktan farkı olmadığı anlatılmamıştı.

Sevgili Metehan Bu ülkede Elhamdülillah diyen ama gusl abdestini bilmeyen o kadar genç varki....

Saygılarımla

T.D.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    abı sen neymısın beee bravo bravoo
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    mondial 151RS/ 2006 MODEL
    Etkileyici Ve çok Doğru
    Tebrikler

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel, duygusal bir hikaye lakin köprü kısmına kadar, benim hikayeden çıkartığım sonuç Kemal ve onun gibiler ne eşlerini ne çocuklarını zerre kadar sevmezler tek düşünceleri sıkıntıdan kurtulmaktır! ayrıca evleri artık bir işkence odası haline geldiğinden bu yolu seçerler, mutluluktan değil.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    tiger
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı
    Çok güzel, duygusal bir hikaye lakin köprü kısmına kadar, benim hikayeden çıkartığım sonuç Kemal ve onun gibiler ne eşlerini ne çocuklarını zerre kadar sevmezler tek düşünceleri sıkıntıdan kurtulmaktır! ayrıca evleri artık bir işkence odası haline geldiğinden bu yolu seçerler, mutluluktan değil.
    Aslında Kemal çevrenin ve toplumun yarattığı Böyle olacaksın diyerek seçme sansı bırakılmayan Özellikle 1980 den sonra Örneklerini çok gördüğümüz Organik robot özelliği taşıyan eşimiz dostumuz kimselerden biri.

Fakat bu tip mankurt'laştırılmış kesim son 20 yılda özellikle Çocuklarını korumak maksadıyla etliye sütlüye bulaştırmayan ülkenin gerçeklerinden uzak tutan ailelerin ürünüdür. Üstelik buna tv programları ve tüketim toplumu yartama localarıda çanak tutmuştur.

Gösterilen hedefler Başarılamayınca içgüdüsel olarak kendi kendini imha etme şeklinde ortaya çıkan olgu anlamı kalmayan hayatın. bitirilme durumudur. Çünki sadece rakamlar ve hesaplardan oluştuğunu dünyanın ve mutlaka bir tv programında gibi yaşanılması dayatılan kişiliklerin Hayatlarında çizilen kulvarın dışına çıkılması Ölmekten farklı değildir. sanıyorum.

Genede Kemal'de belkide eşi ve oğlunun sevgisi ruhunda kıpırtılar oluşturmuş Çevredeki olumsuz şartlar Sanki Kemalin başarısızlığıymış gibi nüksetmiştir. ve en kolayı seçmiş Bu artık kendi dünyası olmak tan çıkmış olan dünyayı terk etmneyi seçmiştir.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bu toplumdaki bahsettiğin olgu 90 lı yıllardan sonra oluştu 80 darbesinin halkın üzerinde kurduğu psikolojik baskı ve sonrasında gelen malum hükümet 90 lı yılların başından itibaren ülkenin sosyal,ekonomik ve kültürel yapısını değiştirmek için uğraşmış ve neticesindede başarılı olmuştur

gene bence 90 lı yılların ülke halkının kaderini değiştiren ve bu halk üzerindeki olumsuzluğu pekiştiren en büyük araç olarak özel televizyonlar olduğunu düşünüyorum özel tv lerin yurdum insanına faydası yüzde 10 ise olumsuzluğu ise yüzde 90

gerçeklerden uzak yanlı yayın yapılması lay lay programlarla tv dizileri ile ülke insanını robotlaştırmasından öte en kötü yanı tv lerde çıkan şaklaban hocaların ülke gençliğini yanlış yönlendirmesi olmakdadır sanki hiçbir şey kötü değil sex serbest alkol tüketimi gayet doğal hatta ve hatta uyuşturucu dene pislik bile artık alışılagelen bir olay olmuştur

bunların tötülüğünü yapan program ve programcılar çok nadir sözde din ulemalarının maveviyat hakkında yapmış olduğu saçma yorumlar malesef diğer olumsuzluklarla beraber gençligi hatta tüm toplumu sonu olmayan bir yola soktu...

maneviyatsız bir toplum fitili ateşlenmiş bomba gibidir nerede patlıyacağı belli olmaz

Motosikleti
    olacak

eline sağlık reis

reis hangi kitaptan çaldın valla kimseye demem

reis deminki espriydi umarım kızmadın hikaye biraz acı veriyo ama gerçekten çok güzel olmuş Allah bütün kemallerin yardımcısı olsun

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    tamer abi senmi yazdın eline sağlık

Motosikleti
    tiger
    Allah Allah yahu ben yazdım. Ne var sanki ilk defa yazıyorum.

Yazanların neyi fazla İyide birşey yazsam varya gam yemem iki satır yazı yazıyoruz peşinden işin yoksa ikna et

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    bir adam seziyordum
    karanlıkta
    beli burkuk çökmüş
    elinde sigara
    çekişinden belliydi çileleri
    çevirdim ateşin varmı diye
    benimkide soru işte
    hiçte içmem ya dayıyı
    yakın gördüm kendime
    bana döndü ve sordu
    yüreğimdeki ateş ilemi yakarsın
    cigaramdaki ateş ilemi dedi
    dayı derdin ne dedim
    başladı bi kız vardı diye
    şaşırdım bende öyleydim
    sonra bi dostum vardı dedi
    yok dedi
    benimde yoktu korkmaya başlamıştım
    konu konuyu açtı karanlık sokaklarda
    beni anlattı ağzındaki dal sigaranın yanması gibi
    bitişide külüde
    bayağı yürüdük..sigara sigara daha..
    ve aradan yıllar geçti
    işte evlat gene bende aynı başlamıştım
    aynı yerdeyim
    böyle insanoğlu mutlu olan yok galiba
    gencin gözlerinden yaş geldi
    hayırdır dedim abi bi kız vardı ya dedi
    o an anladım genci
    ömür kısır döngü
    herkez çekiyor çektiriyor
    kazanan kim?
    kara toprakmı?

Motosikleti
    tiger
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı
    bir adam seziyordum
    karanlıkta
    beli burkuk çökmüş
    elinde sigara
    çekişinden belliydi çileleri
    çevirdim ateşin varmı diye
    benimkide soru işte
    hiçte içmem ya dayıyı
    yakın gördüm kendime
    bana döndü ve sordu
    yüreğimdeki ateş ilemi yakarsın
    cigaramdaki ateş ilemi dedi
    dayı derdin ne dedim
    başladı bi kız vardı diye
    şaşırdım bende öyleydim
    sonra bi dostum vardı dedi
    yok dedi
    benimde yoktu korkmaya başlamıştım
    konu konuyu açtı karanlık sokaklarda
    beni anlattı ağzındaki dal sigaranın yanması gibi
    bitişide külüde
    bayağı yürüdük..sigara sigara daha..
    ve aradan yıllar geçti
    işte evlat gene bende aynı başlamıştım
    aynı yerdeyim
    böyle insanoğlu mutlu olan yok galiba
    gencin gözlerinden yaş geldi
    hayırdır dedim abi bi kız vardı ya dedi
    o an anladım genci
    ömür kısır döngü
    herkez çekiyor çektiriyor
    kazanan kim?
    kara toprakmı?

"Hemi vallah , hemi billah"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler