Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu saatlerde uçağa yetişebilir miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Kız arkadaşım Hollanda'dan geliyor daha öncesinde uçakta beraber seyahat etmek istemişti fakat bazı aksiliklerden dolayı ben biraz geç gittim ve kız arkadaşım tek gitmişti bende bir söz verdim daha sonra bereaber gideceğiz diye şimdide bu sözümü tutmak için böyle birşey planladım O kendisini kayseride karşılayacağımı biliyor fakat ben ona süpriz yapmak için İstanbula bilet aldım o istanbul aktarmalı geliyor bende istanbul kayseri olan dönüş biletimide onunla aynı uçağa aldım

Onun uçak saatleri

Hollanda Kalkış 02:10 - İstanbul İniş : 06:40
    İstanbul Kalkış 08:15 - Kayseri İniş :09:45

.
    Benim saatlerim ise

Kayseri kalkış 05:45 - İstanbul İniş 7:15
    İstanbul Kalkış 08:15 - Kayseri İniş :09:45

1 saatte yetişebilirmiyim ? sorun olmaz değil mi ? Ayrıca aktarmada koltuk numarası Hollanda da mı belirleniyor ? Yoksa istanbulda tekrar check in yapıyor mu ? Şuana kadar hep aktarmasız uçtum Birde onun yan koltuğunu nasıl alabilirim farklı saatlerde check in yaparsak aynı yere vermeyecek bizi. Yanı dolmaz ise ondan geç yapsam görevli bana yanındaki koltuğu verir mi?

Güzel bir süpriz yapmak istiyorum. Başka tavsiyeleriniz varsa alabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Buraya yazarak vakit kaybetme benim tavsiyem budur..
    ellaksakir ve DarkWheel bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya yazarak vakit kaybetme benim tavsiyem budur..
    Vakit bol daha 10 gün var uçuşa

eğer 1 saatte diğer uçağa yetişemezsem daha erkene bilet alacağım onun için öğrenmem gerekiyor
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı VeliTrknn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakit bol daha 10 gün var uçuşa

eğer 1 saatte diğer uçağa yetişemezsem daha erkene bilet alacağım onun için öğrenmem gerekiyor
    1 dakika ile kaçırdım dersin ülke de gayet sıradan bir olay..
    GT250rAlanya bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi hoş ama ilk karşılaşmayı uçakta yaparsanız birbirinize rahat sarılamazsınız bile. kayseride beklemek daha mantıklı

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi hoş ama ilk karşılaşmayı uçakta yaparsanız birbirinize rahat sarılamazsınız bile. kayseride beklemek daha mantıklı
    Uçakta değil hocam uçağa binmeden önce göreceğim onu. Uçağımı değiştirip gece gitmeyi planlıyorum. 6.40ta inecek uçağımız 8.15te hareket edecek 2 saat kadar vaktimiz olacak. Muhtemelen bekleme salonunda birden karşısına çıkacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçakta değil hocam uçağa binmeden önce göreceğim onu. Uçağımı değiştirip gece gitmeyi planlıyorum. 6.40ta inecek uçağımız 8.15te hareket edecek 2 saat kadar vaktimiz olacak. Muhtemelen bekleme salonunda birden karşısına çıkacağım

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yetişirsin herhangi bir sıkıntı olmaz.
    Yine de sağlama yapmak istersen şöyle hareket et, elinde kolunda valizin olmayacağı için, bagajsız olarak check -in yap, online check -in 24 saat kala aciliyor.

Ayrıca dijital boarding pass al, ve kontuara hiç uğrama, uçaktan indiğinde iç hatlar geliş kapısından dışarı çıkmadan önce, direk asansöre bin ve üst kata çık, (iç hatlar gidiş) üzerinde metal ıvır zıvır varsa hepsini ufak bir çantaya koy, X-ray'den geçerken üzerini aratmak ile veya kemer çıkar onu çıkar bunu çıkarla uğraşma ve direk geç, akabinde kontuar'a uğramadan direk boardingde yazan gate' doğru ilerle, tahmin ediyorum ki, kapıya ulaştığında hala uçuşa 20-25 dk olacaktır. Kayseri kalkışında rötar olmaz ise, herhangi bir riskin yok, fakat kız arkadasin Atatürk aktarmalı geliyor ise, bazen Atatürk havalimanında trafik oluyor ve uçak havada 1-2 tur atmak zorunda kalabiliyor. Böyle bir durum olursa risk.. Bunun dışında avantajlı olduğun konu, havalimanına iniş saatinin erken olması. Bu iniş gecikmesini bi parça da olsa ortadan kaldırıyor. Eğer Sabiha ise, ciddi bir sorun yok diyebiliriz.

Tabi bu durum gayet etkili olacak,,, ve... Show must go on!

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Atatürk havalimanında durum nasıl oluyor bilmiyorum ama sabiha gökçene ne zaman gidecek olsam ya da sabiha gökçenden ne zaman bir yere gidecek olsam hep rötar hep rötar 😃 tabi bu işler şans ama İstanbul yoğunluğu hep bana denk geliyor sanırım. Eğer daha erkene alma şansınız varsa bence erken gidip beklemek geç kalıp bütün sürprizin kaçmasından daha iyi olur. Tabi kesin rötar yapar demiyorum ama ihtimal dahilinde

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetişirsin herhangi bir sıkıntı olmaz.
    Yine de sağlama yapmak istersen şöyle hareket et, elinde kolunda valizin olmayacağı için, bagajsız olarak check -in yap, online check -in 24 saat kala aciliyor.

Ayrıca dijital boarding pass al, ve kontuara hiç uğrama, uçaktan indiğinde iç hatlar geliş kapısından dışarı çıkmadan önce, direk asansöre bin ve üst kata çık, (iç hatlar gidiş) üzerinde metal ıvır zıvır varsa hepsini ufak bir çantaya koy, X-ray'den geçerken üzerini aratmak ile veya kemer çıkar onu çıkar bunu çıkarla uğraşma ve direk geç, akabinde kontuar'a uğramadan direk boardingde yazan gate' doğru ilerle, tahmin ediyorum ki, kapıya ulaştığında hala uçuşa 20-25 dk olacaktır. Kayseri kalkışında rötar olmaz ise, herhangi bir riskin yok, fakat kız arkadasin Atatürk aktarmalı geliyor ise, bazen Atatürk havalimanında trafik oluyor ve uçak havada 1-2 tur atmak zorunda kalabiliyor. Böyle bir durum olursa risk.. Bunun dışında avantajlı olduğun konu, havalimanına iniş saatinin erken olması. Bu iniş gecikmesini bi parça da olsa ortadan kaldırıyor. Eğer Sabiha ise, ciddi bir sorun yok diyebiliriz.

Tabi bu durum gayet etkili olacak,,, ve... Show must go on!

https://picload.org/image/waaggpo/pn...resimleri1.jpg
    Uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapmak en mantıklısı ama rötar yapsa dahi sıkıntı yok gibi çünkü kayseri uçağımız aynı uçak zaten yani ikimizin uçağıda rötar yapmış olacak. Yoksa yanlış mı anladım ? Bu arada sabiha gökçen biraz içim rahatladı bu dediğinizden

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atatürk havalimanında durum nasıl oluyor bilmiyorum ama sabiha gökçene ne zaman gidecek olsam ya da sabiha gökçenden ne zaman bir yere gidecek olsam hep rötar hep rötar �� tabi bu işler şans ama İstanbul yoğunluğu hep bana denk geliyor sanırım. Eğer daha erkene alma şansınız varsa bence erken gidip beklemek geç kalıp bütün sürprizin kaçmasından daha iyi olur. Tabi kesin rötar yapar demiyorum ama ihtimal dahilinde
    Hocam Rötar yapsa nasıl bir sıkıntı olacak ki anlayamadım Eğer Hollanda'dan kalkan uçak rötar yaparsa aktarmalı olduğu için aktarma olan uçak o uçağı beklemez mi ? Kayseriye giden uçak rötar yaparsa zaten bende o uçakta olmuş olacağım benim uçağımda rötar yapmış olacak. Erken gitmek daha mantıklı fakat biraz erken saatlerde olan uçak ciddi anlamda pahalı.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapmak en mantıklısı ama rötar yapsa dahi sıkıntı yok gibi çünkü kayseri uçağımız aynı uçak zaten yani ikimizin uçağıda rötar yapmış olacak. Yoksa yanlış mı anladım ? Bu arada sabiha gökçen biraz içim rahatladı bu dediğinizden
    Evet yanlis anladin, veya anlatamadim.

Sen havadasin, inmen gereken saat : 7:15 ama uçağın inemiyo ? 7.40 'da indin diyelim, bir de uzak piste indirdiler, otobüse binmen gerekti vs vs.. Kiz ne oldu? Uçtu ;) 1 bilet daha .. Bilete mi yanarsın, süprize mi, kızı havalimanında 2-3 saat daha beklettiğine mi ? (Her saat uçak varsa oda)

bilemicem.. Fakat Sabiha ise bu kadar risk yok gibi.
    DarkWheel bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Evet yanlis anladin, veya anlatamadim.

Sen havadasin, inmen gereken saat : 7:15 ama uçağın inemiyo ? 7.40 'da indin diyelim, bir de uzak piste indirdiler, otobüse binmen gerekti vs vs.. Kiz ne oldu? Uçtu ;) 1 bilet daha .. Bilete mi yanarsın, süprize mi, kızı havalimanında 2-3 saat daha beklettiğine mi ? (Her saat uçak varsa oda)

bilemicem.. Fakat Sabiha ise bu kadar risk yok gibi.
    Tamamdır şimdi anladım ben gidiş uçağında rötar olursa sandım. Haklısınız işin kötüsü süpriz yapamamak bir yana o beni kayseride beklerken orada bile olamayacağım Biletimi değiştirdim 1 gün öncesine aldım tam 24 saat hava alanında takılacağım sanırım

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Tamamdır şimdi anladım ben gidiş uçağında rötar olursa sandım. Haklısınız işin kötüsü süpriz yapamamak bir yana o beni kayseride beklerken orada bile olamayacağım Biletimi değiştirdim 1 gün öncesine aldım tam 24 saat hava alanında takılacağım sanırım
    24 Saat havalimanında bekleme!

Kayseri - İstanbul 764 km.. Otobüs ile istanbul'a gel.. Otobüs yolcuğu cok konforlu olmasa da,zaman zaman insanin kendini dinlemesini sağlar, dura kalka otobüste vakit geçer, film seyredersin vs.

Aksam 9 otobüsüne binsen, gece 4 - 5 gibi inmiş olursun, sağda solda telef olmazsın..

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    24 Saat havalimanında bekleme!

Kayseri - İstanbul 764 km.. Otobüs ile istanbul'a gel.. Otobüs yolcuğu cok konforlu olmasa da,zaman zaman insanin kendini dinlemesini sağlar, dura kalka otobüste vakit geçer, film seyredersin vs.

Aksam 9 otobüsüne binsen, gece 4 - 5 gibi inmiş olursun, sağda solda telef olmazsın..
    İstanbulu çok bilmiyorum hocam sabiha gökçene kolay gidebilir miyim ? Trafiğe falan denk gelirsem birde daha da sıkıntı olmaz mı ?

lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer illa bir uçak rötar yapacaksa o uçak Kayseri uçağı olmalı işinize gelir otobüsle gidecek falan olursan eğer metronun tesisi samandırada. Diğer firmalar ve süha turizm dudullu tesislerinde duruyor. Samandıradan havaalanına geçişi bilmiyorum. Eğer dudulluda inersen servisle pendiğe gelip oradan otobüs ya da taksiyle sabiha gökçene geçiş yapabilirsin. Ya da dudulludan direk e-5 'e inip E10 kodlu otobüsle direk havaalanına gidebilirsin. Trafik olmadığı zaman 35 dakikaya falan varırsın trafik varsa allah büyük. Havaalanından binişte istanbul kart sıkıntı oluyor diye nakit alım da yapıyor şoförler. Büyük ihtimalle oraya gidişte de alırlar. Bu şartlar altında otobüste mantıklı görünüyor.

Kiz ne oldu? Uçtu ;) 1 bilet daha ..
    sabah sabah ne güldüm

ben dedim gitme diye ama dinlemiyo, muhtemelen uçaklar yanyana geçerken saniyelikte olsa havada görücekler birbirlerini

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Yardımcı olan herkese Teşekkür ederim

Biletimi Erken saate aldım 20 Tl fark ile Bu sayede yaklaşık 5 saat havaalanında bekleyeceğim. ve daha sonra kız arkadaşım inecek buluşcaz
    Koltuk sorununuda koltuk seçimi yaparak çözdüm. Kız arkadaşımın bileti alırken benim maili verdiğim için onun biletinde değişiklik yapabiliyordum buda bana avantaj oldu yan yana koltukları aldım. bundan sonrası nasip kısmet

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Okudum, okudum, okuduğum..
    Tek anladığım şey: tavuk, horoz, ikiyüüz...

https://youtu.be/YO8s3ECKxKc

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okudum, okudum, okuduğum..
    Tek anladığım şey: tavuk, horoz, ikiyüüz...

https://youtu.be/YO8s3ECKxKc
    Çok okumayın ozaman boşverin sizlik bişey yok ;)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Çok okumayın ozaman boşverin sizlik bişey yok ;)
    Anladigimda çok geçti

vay arkadaş biraz daha uğraşsa uçağı kendi oturduğu sokağa indiricekmiş buluşmaya özel vlog yap bizde izleyelim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)