Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Öküzlere dikkat, benim yaptığım hataya düşmeyin. +18

Motovento
    REKLAM ALANI
    Canavay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Ducati Monster 696
    Uzun, yağışlı ve buz gibi bir haftadan sonra geçen Pazar günü güneşi bulup bir kaç saat motor üzerinde dolaşmaktı niyetim. Her şey güzel gitmişti ve dönüyordum ki U atılamaz işaretine aldırmadan önüme atlayan bu öküz bütün keyfimi aldı götürdü...

Benim yaptığım gibi sizde bu tarz öküzler yokmuş gibi rehavete kapılmayın, güneşimizi bizden çalmalarına izin vermeyin...

Not; Videonun sonu ağır küfür içerir toplum içerisinde izleyecek arkadaşlara duyurulur !!!

kaanklky ve Murat Ustaoğlu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ohoo abi bunlar ne ki ya, artık alıştık biz bu davarlara. Öyle ki, giderken "şimdi bu hanzo sinyal vermeden sağa döner" diyerek yavasliyorum; hanzo sağolsun beni haklı çıkarıyor, sinyalsiz sağa pat diye dönüveriyor.

İq oranı düşük, empati yoksunu, dikkat eksikliği had safhada olan, karbonhidrat yüklü beyinler ile ancak bu kadar...
    leons, forzaBJK ve Canavay bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Ducati Monster 696
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohoo abi bunlar ne ki ya, artık alıştık biz bu davarlara. Öyle ki, giderken "şimdi bu hanzo sinyal vermeden sağa döner" diyerek yavasliyorum; hanzo sağolsun beni haklı çıkarıyor, sinyalsiz sağa pat diye dönüveriyor.

İq oranı düşük, empati yoksunu, dikkat eksikliği had safhada olan, karbonhidrat yüklü beyinler ile ancak bu kadar...
    Haklısın, hata bende zaten, motor üzerinde etrafa çok güvenmişim güneşi görünce...
    forzaBJK bunu beğendi.

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    annesinin mesleğini ifşa etmeseydin daha güzel olurmuş. şaka bi yana geçmiş olsun. geneli köyden indim şehire, medeniyet benim neyime kafasıyla hareket ettiği için doblo ve kangoo sürücülerine özellikle bir dikkat etmek gerekiyor.
    jimi_hendrix ve Canavay bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Ducati Monster 696
    Alıntı axios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    annesinin mesleğini ifşa etmeseydin daha güzel olurmuş. şaka bi yana geçmiş olsun. geneli köyden indim şehire, medeniyet benim neyime kafasıyla hareket ettiği için doblo ve kangoo sürücülerine özellikle bir dikkat etmek gerekiyor.
    Evet bu tip araçlar özellikle arkasında tuğra etiketi falan da varsa tadından yenmiyor

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kurgu fena değil
    Canavay bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Ducati Monster 696
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurgu fena değil
    Teşekkürler =)
    "Dünyamızı sorularımızın cesareti ve yanıtlarımızın derinliğiyle önemli kılarız." Carl Sagan.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cok populer bir gorus olmayacak biliyorum, ama kucuk bir ihtimal dahi olsa, motosikletliyi gormemis biri de olabilir.

Insanlar genelde aynaya baktiklarinda gozleri araba ariyor, ve motosikletliyi farkedemeyebiliyorlar. Trafikte bunun bilincinde olarak kullanmak onemli. Egitimde bunu ozellikle vurgulayip, araba ve motosiklet kazalarinin %70'inin bu sekilde oldugunu soylemislerdi.

Velhasil arkadasin annesinin iffetli bir ev hanimi olma ihtimali de mevcut.
    gurkanerkan, Stock Sever ve Canavay bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Ducati Monster 696
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok populer bir gorus olmayacak biliyorum, ama kucuk bir ihtimal dahi olsa, motosikletliyi gormemis biri de olabilir.

Insanlar genelde aynaya baktiklarinda gozleri araba ariyor, ve motosikletliyi farkedemeyebiliyorlar. Trafikte bunun bilincinde olarak kullanmak onemli. Egitimde bunu ozellikle vurgulayip, araba ve motosiklet kazalarinin %70'inin bu sekilde oldugunu soylemislerdi.

Velhasil arkadasin annesinin iffetli bir ev hanimi olma ihtimali de mevcut.
    U atılamaz levhasını göre göre u attığı için aynaya bakıp bakmaması, görüp görmemesi hanesine puan kazandırmıyor bence. Hırsız eve girdi fakat ev sahibinin uyanmasından dolayı eşyaları çalamadı , bu hırsızın "hırsız" sıfatını kaybetmesine neden olabilir mi ?

Annesi dediğiniz gibi iffetlidir belki, benim hatam ağır sövdüm fakat o saniyenin adrenalini ile 2 çocuk babası birisi olarak canıma kast eden bu vatandaşı yetiştiren insanlara şiddeti yüksek bir sitem diyelim... Pişman değilim hakim bey =)
    "Dünyamızı sorularımızın cesareti ve yanıtlarımızın derinliğiyle önemli kılarız." Carl Sagan.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    aynen aga, kavsaga yaklasinca ufak bi cevre kontrolü...

baska arac varsa kavsaka..
    - bu araclar kelek cikarabilir mi?
    kelek kokusu varsa:
    - hür dikkat ve sakin
    kelek kokusu yoksa:
    - daha da hür dikkat

yoksa:
    - kör bir noktadan kelek cikabilir mi?
    kör nokta varsa:
    - yavas, belki benim gibi kaptirmis gelen biri var ordan
    kör nokta yoksa:
    - kaptir git, limitleri cok zorlamadan tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

birazda limitleri fazla zorlamis gibisin kavsakta.. fotoshopladim ama göstergede hizini okuamadim, 80 filan sanirim ama.

iki cocuk babasi olarka göstergenin yanina ailenin bir fotosunu yapistir, bos yolda kaza olmayacka diye birsey yoktur, ama memleket trafiginde (hatta dünyanin her yerinde) baskasinin hata yapacagindan emin olabilirsin.

düz yolda mandaya carpmis biri olarak yaziyorum bunlari, normalde ben su an burda yoktum..
    Canavay bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Ducati Monster 696
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen aga, kavsaga yaklasinca ufak bi cevre kontrolü...

baska arac varsa kavsaka..
    - bu araclar kelek cikarabilir mi?
    kelek kokusu varsa:
    - hür dikkat ve sakin
    kelek kokusu yoksa:
    - daha da hür dikkat

yoksa:
    - kör bir noktadan kelek cikabilir mi?
    kör nokta varsa:
    - yavas, belki benim gibi kaptirmis gelen biri var ordan
    kör nokta yoksa:
    - kaptir git, limitleri cok zorlamadan tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

birazda limitleri fazla zorlamis gibisin kavsakta.. fotoshopladim ama göstergede hizini okuamadim, 80 filan sanirim ama.

iki cocuk babasi olarka göstergenin yanina ailenin bir fotosunu yapistir, bos yolda kaza olmayacka diye birsey yoktur, ama memleket trafiginde (hatta dünyanin her yerinde) baskasinin hata yapacagindan emin olabilirsin.

düz yolda mandaya carpmis biri olarak yaziyorum bunlari, normalde ben su an burda yoktum..
    Başlıktan da anlaşılacağı üzere, düştüğüm hataya düşmeyin hatırlatması mevcut. Ben haklıyım, karşı taraf kaka videosu değil peşinen belirtmiştim halbuki...
    İnan kadrana fotoğraf yapıştırmaya luzum duymuyorum, çoğu aksiyonda gözümün önünde hepsi. Motor üzerinde "rehavete kapılmamak" ile ilgili olsun istedim konu.

Not: 77 Km hız ile frene dokunuyorum, kavşak yaklaşma hızı 50 km. 2 kusurum var, 1. yüksek hız 2. bu tarz sürücüleri bir anlığına unutmak...
    forzaBJK bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    bu gibi üçyol dörtyol beşyol ağızlarında her zaman yavaşlamak lazım. memlekette hayvan çok.
    Canavay bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Biz buna Perşembenin gelişi, Çarşambadan bellidir gibi bir şeyler diyoruz, neyse; sonuç olarak Bilgi toplama ve işleme noktasında hatalar var.. Ne diyorum benn... Yol sanatı yol..
    Canavay bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    trafikte en çok fiorino ve emsali 2.ci olarakta eniştenin doblodan kaçıcan bunların %80 i malak oluyor
    Canavay bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Ducati Monster 696
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz buna Perşembenin gelişi, Çarşambadan bellidir gibi bir şeyler diyoruz, neyse; sonuç olarak Bilgi toplama ve işleme noktasında hatalar var.. Ne diyorum benn... Yol sanatı yol..
    Benzetme çok yerinde. Toplanacak fazla bilgi de yok aslında, kavşak, u atılamaz, yeşil ışık, yavaşla, malak çıkabilir gibi içsel konuşmalar yardımcı olur =)Ama şu yol sanatı meselesi tartışmalı.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Canavay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzetme çok yerinde. Toplanacak fazla bilgi de yok aslında, kavşak, u atılamaz, yeşil ışık, yavaşla, malak çıkabilir gibi içsel konuşmalar yardımcı olur =)Ama şu yol sanatı meselesi tartışmalı.
    İçki bütün kötülüklerin anası ise, süratte içkinin anasıdır.. Tikkat etmek lazim geçmiş olsun.
    Canavay bunu beğendi.

Taksici, halk otobüsü, dolmuşçu, doblo vb. ticari araçlarda zihniyet şudur ; "Ben ekmek parası kazanıyorum, bu sebeple herkese herşeyi yapabilirim. Hakkımdır!" Kurallara uyarak ekmek parası kazanmayı kendilerine engel olarak görürler. Kuran hatim eder, beş vakit namaz kılar veya dindar olmasa da kimsenin hakkını yemediğini iddia eder ama; kırmızı ışıkta geçer, park edilmez yere park eder. Yani trafik kurallarına uymaz. Allaha veya artık neye inanıyorsa o inandığı şeyin koyduğu kuralları umursamaz. Halbuki müslüman ağırlıklı bir ülkede yaşayan insanlar olarak Allah korkusunun sonuçlarının trafik kurallarına uyumak veya vergi kaçırmamak gibi günlük sonuçlarının olmasını bekleriz değil mi? Umarım yeni nesillerin bunu yapmaya başlamasını çok beklemeyelim. Allahı camide veya mezarlıkta hatırlamak herhalde pek doğru bir şey değil.
    Osm@n bunu beğendi.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az önce gencecik genç bir kızı ehliyetsiz ve alkollu olduğu halde kaza yapıp öldüren kişi 1 sene sonra serbest çıktığını öğrendim, bu nasıl bir iş arkadaş hak nerde, hukuk nerde, bukadar mı ucuz ve kolay ölmek? Hayır ülkede karma da yok ki onu öldüren pisliğin başına birşey gelmez...

aman arkadaşlar kimseye dalaşmayın bırakın gitsinler sinir stress yapmayın,

Motosikleti
    2012 Ducati Monster 696
    Aynen. Trafikte çok fazla manyak var

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Canavay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    U atılamaz levhasını göre göre u attığı için aynaya bakıp bakmaması, görüp görmemesi hanesine puan kazandırmıyor bence. Hırsız eve girdi fakat ev sahibinin uyanmasından dolayı eşyaları çalamadı , bu hırsızın "hırsız" sıfatını kaybetmesine neden olabilir mi ?

Annesi dediğiniz gibi iffetlidir belki, benim hatam ağır sövdüm fakat o saniyenin adrenalini ile 2 çocuk babası birisi olarak canıma kast eden bu vatandaşı yetiştiren insanlara şiddeti yüksek bir sitem diyelim... Pişman değilim hakim bey =)
    Savunma başarılı Hak vermemek elde değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)