Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İstanbul'dan Nereye Gitmeli?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    adanada hala güneşe ateş ediyolar mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye gidileceğini bilmiyorum, ama bir şekilde kaçmalı...
    Kesınlıkle, belkı bır gun herkes ıstanbuldan kacarsa yenıden gelırım ama suan mumkunatı yok yasanmıyor Istanbulda, ruhsuz duygusuz bırıne dondum resmen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıl Fethiyede yaşadım 33 yaşımda tekrar istanbula geldim. Halen oradaki evi satmadım. 4 yıl sonra tekrar oraya gideceğim inşaallah. Dağ orman deniz çam ağacı kar nehir tarih likya mantar, balık paraşüt cross trakking vb.herşey orada, Parasız hayatta kaldım orada tavsiye ederim.
    Tek basına parasız yasanır kesınlıkle ama ısın ıcıne aıle gırınce nasıl olur bılmıyorum. Bugun aıle ıcın ıstanbuldan kacma kararı var ama bır gun kendımde kacacagım bır yerlere. Ufak, huzurlu, sessız bır yere. Paraya ıhtıyacımın olmayacagı bır yere. Balıgı denızden, domatesı bahceden yıyebılecegım bahcelı eskı sobalı bır tas ev cok guzel gelıyor kulaga. Omur boyu bır robot gıbı calısıp gelecege yatırım yapayım, evlatlarıma sunu bırakayım para kopegım olsun kafasında bırı olamadım hıc..

Motosikleti
    Mondial Drift
    İlk yorumda Tekirdağ demistim ama Karadenizi hiç düşündünüz mü? trabzon olmasada Samsun nasıl gelir size ? Karadenizin en gelişmiş ilidir kendileri. (Giresunluyum)

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adanada hala güneşe ateş ediyolar mı ?
    Bır kac ay once adanadan bır aıle geldı mısafırlıge cocuguyla beraber. Cocuga sordum, edıyorlar dedı. Bır takım seyler daha anlattı ama suan bıle gulme geldı yazmaya kalksam gulmekten yazamam heralde, sevıyorum adanayı..

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesınlıkle, belkı bır gun herkes ıstanbuldan kacarsa yenıden gelırım ama suan mumkunatı yok yasanmıyor Istanbulda, ruhsuz duygusuz bırıne dondum resmen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Tek basına parasız yasanır kesınlıkle ama ısın ıcıne aıle gırınce nasıl olur bılmıyorum. Bugun aıle ıcın ıstanbuldan kacma kararı var ama bır gun kendımde kacacagım bır yerlere. Ufak, huzurlu, sessız bır yere. Paraya ıhtıyacımın olmayacagı bır yere. Balıgı denızden, domatesı bahceden yıyebılecegım bahcelı eskı sobalı bır tas ev cok guzel gelıyor kulaga. Omur boyu bır robot gıbı calısıp gelecege yatırım yapayım, evlatlarıma sunu bırakayım para kopegım olsun kafasında bırı olamadım hıc..
    Ben evlendikten sonra 3 yıl dayanabildim iş sorununa. 7 yıldır istanbulda eşimle çok çalışarak 2 ev 1 araba 1 motosiklet, 1 kız çocuğu sahibi oldum. Para oralarda yok aile ile zor olur. Yaz kış yapılacak bir iş kolu seçmeli hatta kurmalısın. Daha çok gençsin gidip geri dönmek daha kötü. BEN Üsküdar'da doğdum Pendik te büyüdüm. Tekrar İstanbula döndüğümde psikolojim bozuldu. Kapitalist sistemde komunal yaşayamazsın.

Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk yorumda Tekirdağ demistim ama Karadenizi hiç düşündünüz mü? trabzon olmasada Samsun nasıl gelir size ? Karadenizin en gelişmiş ilidir kendileri. (Giresunluyum)
    Canakkale, ıstanbul, bursa, ızmır, edırne ve bulgarıstana yakın olması gerek tasınılacak yerın, bılırsınız dugunler cenazeler oldugunda bırlık olmak gerekıyor. Fazla uzak yerler tercıhler arasına gıremıyor. Aıleyle degılde, belkı evlendıgımde karadenız mukemmel olabılır. Benım bahcelı tas ev hayalım yerını akarsu manzaralı ahsap eve bırakır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben evlendikten sonra 3 yıl dayanabildim iş sorununa. 7 yıldır istanbulda eşimle çok çalışarak 2 ev 1 araba 1 motosiklet, 1 kız çocuğu sahibi oldum. Para oralarda yok aile ile zor olur. Yaz kış yapılacak bir iş kolu seçmeli hatta kurmalısın. Daha çok gençsin gidip geri dönmek daha kötü. BEN Üsküdar'da doğdum Pendik te büyüdüm. Tekrar İstanbula döndüğümde psikolojim bozuldu. Kapitalist sistemde komunal yaşayamazsın.
    Oralarda yaz kıs para kazandıracak bır ıs cok zor degıl mı? Nıhayetınde turıstık yer. Sezonda kazanılan para kısı gecırtır mı bunu dusunmek lazım aıle soz konusu oldugunda. Sezonun kac ay surdugu hakkında hıcbır fıkrım yok daha once gıtmedım oralara ama aıleyle zor.. Gercı yazılım muhendıslıgı ıcın cabalıyorum, kafamda freelance takılıp yazılım gelıstırmek ya da sırketlerın ıslerını uzaktan halletmek gıbı seyler var eger becerebılırsem. Bu durumda bıraz yasanabılır hale gelıyor fethıye benım ıcın. Eger bır yol tutturabılırsem evlendıgımde bır cılgınlık yapabılırım tabı

Istanbula tekrar donmenın nasıl bır travma oldugunu anlayabılıyorum, her tatıl donusu yasıyorum bunu. Kesınlıkle emeklı olana kadar calısılacak bır sehır degıl. 35'ıne kadar bıseylere sahıp olup kacmak gerek en gec. Omurden omur vermeyı anlamlandıramıyorum Istanbulda yasayarak.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Freelance çalışan eski elemanım şu an Gölcük tarafına taşındı. İşleri olduğunda İstanbula geliyor, ardından geri dönüyor. Geçende konuşurken sosyal yaşam yönünden İstanbulu özlese de, rahat yaşadığından bahsetti. Belki sizin için bir seçenek olabilir.

Bir de "aman" diyeceğim yer Antalya tarafı olacaktır. 10 seneden uzun süre orada yaşadım. İstanbul sonrası hem sosyal yaşam, hem de iş konusunda ciddi sıkıntılı bir seçenek olacaktır. Ha tabii eğlence olarak rakı masasında kanun dinlemekle, ter-parfüm karışımı kokulu ortamlarda kop kop seviyorsanız ayrı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayalimde yaşamak istediğim yer

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son yasıycagım yerler arasında. Nasıl anlatsam, fazla "grı" bır hayat orası :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Freelance çalışan eski elemanım şu an Gölcük tarafına taşındı. İşleri olduğunda İstanbula geliyor, ardından geri dönüyor. Geçende konuşurken sosyal yaşam yönünden İstanbulu özlese de, rahat yaşadığından bahsetti. Belki sizin için bir seçenek olabilir.

Bir de "aman" diyeceğim yer Antalya tarafı olacaktır. 10 seneden uzun süre orada yaşadım. İstanbul sonrası hem sosyal yaşam, hem de iş konusunda ciddi sıkıntılı bir seçenek olacaktır. Ha tabii eğlence olarak rakı masasında kanun dinlemekle, ter-parfüm karışımı kokulu ortamlarda kop kop seviyorsanız ayrı.
    Eglenceden cok huzur arıyorum ben. Antalya nonononono, sıcak. Is ımkanı var dıyorlar ama cok sıcak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)