Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilgisayar hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar bilgisayarım asus g75vw.Gta5'deyken bir anda kapandı.Güç düğmesine bastığımda çalışmadı.Sağına soluna bakarken adaptörün ışığının yanmadığını fark ettim prizden fişini çıkarıp taktığımda adaptörün ışığı yandı.Adaptörün ucunu laptopa taktığımda göstergelerdeki (pil falan küçük ışıklar) yanmadı pc elektrik almıyor tahminimce.Herhangi bir güç dalgalanmasından olabilir bilemiyorum sorun nedir.Anakartın veya içindeki herhangi bir bileşenin zarar görmüş olmasından endişe ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Adaptörün icindeki entegrelerde yanma olabilir. bunun nedeni de kesinti yada analog dalgalanmalar olabilir.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adaptörün icindeki entegrelerde yanma olabilir. bunun nedeni de kesinti yada analog dalgalanmalar olabilir.
    Hocam adaptörde sorun olsa bile makinanın pili takılı ve doluydu pilde çalışması gerekmez mi?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yüksek ihtimal, makine çok ısındı, fanlar gerekli soğutmayı yapamadı, ekran kartı chipi, ya da anakart cortladı. Pili çıkartıp notebook adaptörünü bağladığında alete enerji gitmiyor ise, bunun iki sebebi vardır. (Adaptörün sağlam olduğunu varsayıyoruz)

Bir güç ünitesi hasar almış olabilir, 2 anakartın vefat etmiş olabilir.
    Eğer ışıklar yanıyor, görüntü gelmiyorsa, ekran kartı chipi olasılığı yüksektir.

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam adaptörde sorun olsa bile makinanın pili takılı ve doluydu pilde çalışması gerekmez mi?
    İbretlik tesbit yemin ederim

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Hocam eger bataryasi üzerindeyse zaten güç dalgalanmasi yada elektrik kesintisi diyemeyiz. Anakartta sorun olabilir.servisini ara gonder garantisi varsa

Powersuply cortıngen. Umarım bununla yırtarsın gta ekran kartına yükleniyor ya ekran kartı yedi ya da anakart

Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam makinanın sıfırı 7 bin civarı :(
    Bu gaming laptop parçalarının hepsi harici değiştiririm ama yinede masraflı olur yani 7 bin laptop anakart yada ekran kartı güzelce sokar bana.Gtada ful ayarlarda oynamama rağmen ekran kartının yarısını kullanıyor makina.ayrıca1 şimdiye kadar kasma bile yapmayan cihaz ekran kartından bunu yapacağını sanmıyorum.Anakarttan şüpheleniyorum umarım ciddi bi sıkıntı yoktur.Isınan bir makinada değilki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek ihtimal, makine çok ısındı, fanlar gerekli soğutmayı yapamadı, ekran kartı chipi, ya da anakart cortladı. Pili çıkartıp notebook adaptörünü bağladığında alete enerji gitmiyor ise, bunun iki sebebi vardır. (Adaptörün sağlam olduğunu varsayıyoruz)

Bir güç ünitesi hasar almış olabilir, 2 anakartın vefat etmiş olabilir.
    Eğer ışıklar yanıyor, görüntü gelmiyorsa, ekran kartı chipi olasılığı yüksektir.

İbretlik tesbit yemin ederim
    Isınmadan olduğunu sanmıyorum.Isınmıyor pek lakin öyle bile olsa ısı yükseldiğinde makinanın içindeki bileşenler zarar görmesin diye otomatik kendini kapatması gerekiyor ışıklar yanardı yani sonra power düğmesine bastığımda çalışması gerekirdi

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam makinanın sıfırı 7 bin civarı :(
    Bu gaming laptop parçalarının hepsi harici değiştiririm ama yinede masraflı olur yani 7 bin laptop anakart yada ekran kartı güzelce sokar bana.Gtada ful ayarlarda oynamama rağmen ekran kartının yarısını kullanıyor makina.ayrıca1 şimdiye kadar kasma bile yapmayan cihaz ekran kartından bunu yapacağını sanmıyorum.Anakarttan şüpheleniyorum umarım ciddi bi sıkıntı yoktur.Isınan bir makinada değilki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Isınmadan olduğunu sanmıyorum.Isınmıyor pek lakin öyle bile olsa ısı yükseldiğinde makinanın içindeki bileşenler zarar görmesin diye otomatik kendini kapatması gerekiyor ışıklar yanardı yani sonra power düğmesine bastığımda çalışması gerekirdi

Termostatı arızalanmış ise, olabilir.

Tabi sen oynarken farkındasındır, cok ısınıp ısınmadığının. Eğer ısı kaynaklı bir şey değil ise, power ünitesi hasar almıştır, ekran kartını detaylı takipe ettiğini anlıyorum yazdıklarından, fakat bazen termostat arızaları gibi durumlarda sorun olabiliyor.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Termostatı arızalanmış ise, olabilir.

Tabi sen oynarken farkındasındır, cok ısınıp ısınmadığının. Eğer ısı kaynaklı bir şey değil ise, power ünitesi hasar almıştır, ekran kartını detaylı takipe ettiğini anlıyorum yazdıklarından, fakat bazen termostat arızaları gibi durumlarda sorun olabiliyor.
    Hocam sadece ekran kartı değil genel olarak yük altında çalışmasını,stabilizasyonunu an an takip etmeye çalışıyorum ki Şimdiye kadar yapmayan aletin bugün yapması garip değil mi?Yani ısınıp kapanıyor olsa şimdiye kadar birçok kez kapanması gerekirdi.Anlam veremedim.Termostattan kastınız ısı seviyesi olsa gerek.Yani pc ısı seviyesini algılayamayıp arıza vermiş olabilir demek istiyorsunuz sanırım yanlış anladıysam düzeltin lütfen.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geriye şarj soketi kalıyor elektrik hiç gelmiyorsa bence girişte sıkıntı var

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geriye şarj soketi kalıyor elektrik hiç gelmiyorsa bence girişte sıkıntı var
    Söylediğiniz gibidir umarım anakart vs. Zarar görmemesini isterim lakin pili takılı ve doluydu pilde çalışması gerekmez miydi

Kapagini acmak garanti disi birakiyormu. Yurtdisindan falan aldiysan ac bi icini bi kokla soyle guzelce goz gezdir bakalim yanik falan gorebilecekmisin.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Kuzey köprüsü kitlemiş olabilir mi acaba bilgim yokta, benim pc yede öyle bir şey olmuştu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)