Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ş.arası yolda yavaş giden arabalar neden yavaş?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam geldi aklıma, kendisinde bi hondanın dolu kasalı bi arabası vardı 220 ile gişelerde bi köpeğe çarpmıştı. Arabayı satıp bi station wagon araba aldı. Yaklaşık 10 yıl oldu en acil durumlar harici 120den hızlı gittiğini görmedim 90-100 gider hep.
    Gişede 220 Kullanıcı adını babanıza örnek alarak yazmışsınız galiba
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Dün İzmir'e döndüm. 2 hafta boyunca 5250 km Karadeniz turu yaptık. Yol boyu nadir 120 gördük. 80-100 bandında ilerledik. Cumartesi saat 15:00'te Tuzla'da ayrılıp eve döndüm. Yol boyu hızım 90 ±5 km/h. Bir gece önce, sahte darbe gecesi, Tuzla'ya vardığımızda fullemiştim depoyu. Eve geldiğimde daha benzin lambasının yanmasına tahminen 30 km vardı. F-trip'te de 100 km gidiyor. 660 cc motor 3,7 lt/ 100 km yakmış. Radar cezası yemedim. Kaza riskimi azalttım. Düşünsene 5000 km lik turda yakıt maliyetim 950 tl iken 400 tl ceza yemek nedir?

Son söz: Bir musibet bin nasihatten iyidir.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    motosikleti vardır, tüm keyfini oradan alıyordur
    gereksiz yere kasmanın alemi yok diyordur
    ayrıca hint atasözü der ki;trafikte sert olan yatakta yumuşak olur

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti vardır, tüm keyfini oradan alıyordur
    gereksiz yere kasmanın alemi yok diyordur
    ayrıca hint atasözü der ki;trafikte sert olan yatakta yumuşak olur
    hintliler çok derin adamlardır...
    jackonbir bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 1000 km lik yolu 90 km/h ile bitiriyorum cogunlukla. Sebebi tamamen yakit tasarrufu. Arac otomatik benzinli olunca boyle oluyor. Yapicak bisey yok.
    potasyum bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motordan inip arabaya binince bassam da gitmiyor
    Uzun süre basarsam gidiyor oda öldüm bittim aman diyor neredeyse 1 dk. da 240 ü zor görüyor araba
    zaten hiç keyif almıyorum araba kullanırken. 1 kere 280 i gördüm ondada yalan olmasın 2 dk. felan sürdü o hıza çıkmak.
    C.C. ü açıp 118 km/h ayarlıyorum o takılıyor kafasına göre, bende çocuklarla beraber Pepe, Oscar, Oggy felan izliyorum yol boyunca..

Yolda yanımdan geçerken görürsen pepe izleyen biri, yada karşıdan gelirken motorluya selam veren bir araç o benim işte..
    Zavallı ben..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    hiz sinirlari belli
    genelde max, ust sinir var.
    otobanlarda bir de alt sinir var, minimum 40 km.

kimseye niye yavas gidiyoosun demek nedir ki?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bayramda çok gördüm herkes ordaydı sağ şeritte gider gibi sol şeritte gidiyo

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Eskiden 180'le gidebilen bir aracım vardı.Deneme amaçlı bir iki defa yaptığım hız dışında 120 üzerinde gittiğimi hiç hatırlamıyorum.120'de sollamalarda, normalde 90-100 giderdim.

Sebebi de hız arttıkça tedirginliğim artıyor, sürüşe daha fazla dikkat vermem gerekiyor.Acaba radara girdim mi endişesi oluşuyor.Halbuki düşük hızda daha sakin gidiyorsun.

Peki araç kullanırken müzik dinleyemeyen var mı benim gibi Eğer içeride müzik çalarsa da dikkatim dağılıyor, yolda olup bitene mantıktan uzak duygusal tepkiler vermeye başlıyorum.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan inip arabaya binince bassam da gitmiyor
    Uzun süre basarsam gidiyor oda öldüm bittim aman diyor neredeyse 1 dk. da 240 ü zor görüyor araba
    zaten hiç keyif almıyorum araba kullanırken. 1 kere 280 i gördüm ondada yalan olmasın 2 dk. felan sürdü o hıza çıkmak.
    C.C. ü açıp 118 km/h ayarlıyorum o takılıyor kafasına göre, bende çocuklarla beraber Pepe, Oscar, Oggy felan izliyorum yol boyunca..

Yolda yanımdan geçerken görürsen pepe izleyen biri, yada karşıdan gelirken motorluya selam veren bir araç o benim işte..
    Zavallı ben..
    abi ne ile çıktın 280'e... 330i 250 de kalıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Alıntı kurye13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden 180'le gidebilen bir aracım vardı.Deneme amaçlı bir iki defa yaptığım hız dışında 120 üzerinde gittiğimi hiç hatırlamıyorum.120'de sollamalarda, normalde 90-100 giderdim.

Sebebi de hız arttıkça tedirginliğim artıyor, sürüşe daha fazla dikkat vermem gerekiyor.Acaba radara girdim mi endişesi oluşuyor.Halbuki düşük hızda daha sakin gidiyorsun.

Peki araç kullanırken müzik dinleyemeyen var mı benim gibi Eğer içeride müzik çalarsa da dikkatim dağılıyor, yolda olup bitene mantıktan uzak duygusal tepkiler vermeye başlıyorum.
    ben de müziksiz bi araba kullanmayı denedim. Mesafe ölçme yeteneğim kayboldu. Araba sollarken aynayı bırakıyordum az daha...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hint atasözü der ki; trafikte sert olan yatakta yumuşak olur
    trafikte hep sakinim barkın başkan da derdi sert sürenin acaba ne gibi takıntıları var diye doğru söylemiş hintli

Merhaba,
    Benim Hyundai i10 aracım var. 2500 devir cevirirken 75 km hız yapıyor. Arabamın en ekonomik deviri 2500 devir. Bu devirde 3,3 litre yakıt tüketiyor. Ama 3000 devirde ilerlersem 4,7 litre yakıt tüketimine çıkıyor. Bu devirdeki hızıda 95 km. 3500 devir cevirincede 110 km hız yapıyor. Bu sür'atte ise 6,7 litre lpg yakıyor. 75 km hızla giderken 3,3 litre yakmak ile, 110 km hızda 6,7 litre yakmak arasında iki katı maliyet farkı var. Oysaki zamanda sadece %40 zarardayım. Ayrıca motorum, lastiğim, süspans,yonum yorulmuyor. En güzelide zırt pırt öndeki aracı sollamak için uğraşmıyorum. Güvenli ve stressiz sürüş oluyor..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)