Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alin Size Kaygisizlar Esprileri

Motovento
    REKLAM ALANI
    tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    BUNLARI BİR SİTEDEN ALDIM İÇLERİNDE AYNI OLANLAR OLABİLİR
    kültigin ve adamları gece araba soymak için dolaşırlar:

kültigin: şu feneri ver bakiym.
    (fenerin düğmesine basar ama fener yanmaz.)
    kültigin:ne lan bu fenerin hali?
    alper:abi valla defans iyide orta saha kötü biraz.
    kültigin: onu mu diyom lan? bu fener niye yanmıyo?
    alper:abi belkide piller kesilmiştir, birazdan gelir.

Bir bolumde Yilmaz usta intihar edecek, adam berbere geldi ve:

"Bu hayat cekilmez oldu Ismail, lutfen beni tras et de su fani dunyadan kurtulayim" dedi

bi bölümde de bi vukuat oluyodu adamın biri gelip "ben cinayet masasından hede" diyodu hemen arkasından başka biri gelip "ben de nikah masasından hödö"

bi bölümdede kültigin ve adamları elemanı dövüyolar aralarına alıp.. o ona atıyo o ona.. sonra alperin attığı yerde kimse olmuyo.. çeviriyolar birisini..

-bilader dayağa dördüncü lazım.. şu köşede duruver.

Memnun un beyninde ur vardır.. sabriye de yılmaz ustaya dert yanmaktadır..

sabriye: Ah yılmaz usta kederde dul kalmak da varmış..
    yılmaz usta: nooldu sabriye..
    sabriye: memnun ölüyo yılmaz usta..
    yılmaz usta: Ne ölmesi...
    sabriye: Doktor 2 haftalık ömrü var dedi..
    yılmaz usta: Ne diyosun sabriye ur ne demek?
    sabriye: Dur senin anlayacağın dilde anlatiym yılmaz usta..
    Memnunun sibopları kırılmış..
    hava filtresi tıkanmış..
    yağ kaçırıyomuş..
    aküde de oksitlenme tespit edilmiş..
    yılmaz usta:yapma yaw okadar kötü haaa!

Burcu yoldan taksi çevirir:

Burcu: Heyy! Taksiiiii!
    Şoför: Yolcuuuuu!

o sırada eleman burcuyu takip etmektedir..

burcu taksiye biner elemanınıparası olmadığından dolayı i.e.t.t potobüsüne biner.

eleman otobüse biner ve şöföre şu taksiyi takip et der..
    şöför: babanın malımı lan bu otobüs der..

eleman burcuyla ilgili hayal kurmaktadir, hayalinde burcu elemana deli gibi asiktir ve kosebasinda elemani bekliyordur... eleman gayet cool bir kiyafetle, rayban'ler falan gelir.
    eleman- merhaba burcu geciktim mi?
    burcu -hayir eleman gecikmedin... hem seni beklemek bile cok zevkli
    eleman- hmm o zaman ben gidip 10 saat sonra geliyim, zevkten ölürsün

bir bölümde muhtar, memnun için para topluyordu. hesapta memnun ölecekti. muhtar kültigin ve adamlarından da para istemiş ve aralarında şu dialoglar geçmişti.

- hadi bakalım gençler pamuk eller ceplere.
    -neden hayrola muhtar bey?
    -memnun ölecekte, onun için para topluyoruz.
    -amman muhtar bey.. lafımı olur biz hayrına da öldürürüz o deyyusu

bir bölümde kültigin cep telefonuyla konuşmaktadır:
    - bak kardeşim! borcunu ödemedin sağ bacağından vurduk. yine ödemedin bu sefer sol bacağından vurduk. eğer güzellikten anlamıyorsan zor kullanmasını da biliriz

hostes'in evine girebilmek icin bayan ansiklopedi saticisi kılığına giren ve hostese feci derecede aşık olan kultigin yaninda alper ve kursat ile yola koyulmustur.

alper : abi kizmazsan sana bir sey soylemek istiyorum. sanirim ben sana asik oldum !
    kultigin : ne diyorsun lan sen ! (dayak baslar)
    alper: ne kiziyorsun abi ! biz senin askina saygi duyuyoruz, sen de bizimkine saygi duysana !

memnunun portakal sattığı bölümdü yanlış hatırlamıyorsam, memnun portakal diye bağırırken, üst kattan aşufte bir abla çıkar: "portakalcı bakar mısın canım, bize 2 kilo portakal getirebilir misin?" der. memnun, portakal tezgahını yolda bırakıp yukarı randevu evine götürür. neyse fazla uzatmadan, tam o sırada polis, evi basar. memnun ve bir kaç kadın karakolda komserin karşısındadır. komser teker teker isimlerini ve orada ne işleri olduklarını sorar. kadınlar; "ben havalı deniz", "ben havalı belgin"... derken sıra memnun'da: "ben de havalı memnun" der.

yalnız memnundan önce bir tane daha herif sıradadır. komser ona sorar: "söyle ne işin vardı orada?" der. adam anlatmaya başlar: "amirim valla benim bir suçum yok, ekmek parası, portakal satıyordum şu bayan seslendi yukarı getirebilir misin diye ben de götürdüm, sonra siz geldiniz". "tamam kes, sen gidebilirsin" der komser. memnun'a sorar "sen niye ordaydın diye". memnun: "amirim benimkide arkadaşınkiyle aynı, şey ben de portakal satıyordum..". komser: "hadi lan ordan, zevzek.. bunu da içeri alın" der.

memnun'un hamile olduğu bölümde memnun, sabriye ve yılmaz usta doktora giderler. doktor tahlil sonucunu açıklar:
    doktor- şimdi memnun bey siz şeeyy yani nasıl desem, şey olmuşsunuz ama şey olmadan nasıl şey olmuşsunuz onu şeyedemedim!!
    yılmaz usta- doktor bey lütfen tıp diliyle konuşmayın anlamıyoruz

bir bölümde memnun kaygısız'ın karılarından biri olan ayşen gruda kuaföre gidiyordu, kuaför de ona "size en son tasarladığım 'başımın üstünde yerin var' modelinden yapalım" diyordu, sonra bir model kadın geliyordu ki başına sandalye konmuş! bir de "senin için saçımı süpürge ettim" modeli vardı ki, onu açıklamaya bile gerek görmüyorum. süperdi.
    (glass sealed, 19.07.2002 21:50)

eleman burcuyla ilgili hayal kurmaktadir, hayalinde burcu elemana deli gibi asiktir ve kosebasinda elemani bekliyordur... eleman gayet cool bir kiyafetle, rayban'ler falan gelir.
    eleman- merhaba burcu geciktim mi?
    burcu - (yavsak bir tonla)hayir eleman gecikmedin... hem seni beklemek bile cok zevkli
    eleman- hmm o zaman ben gidip 10 saat sonra geliyim, zevkten olursun.
    (toshi, 02.05.2003 12:23 ~ 12.09.2005 20:50)

memnun su istasyonu acar, basina da hostesi birakir. kultigin adamlari ile gider, hostes para kazansin diye adamlarina surekli su icirir. en sonunda modern kemal sunal tadinda olan* "abi biz niye su iciyoz? sadece konussan olmaz mi?" isyaninda bulununca kultigin cevabi verir:
    -burasi yeni acildi, hostesin isi tutturana kadar mali olarak desteklenmesi lazim. ben sevdigimi parasiz birakmam..
    (uhalian, 14.12.2003 05:11)

bir bölümde muhtar, memnun için para topluyordu. hesapta memnun ölecekti. muhtar kültigin ve adamlarından da para istemiş ve aralarında şu dialoglar geçmişti.
    -amman muhtar bey.. lafımı olur biz hayrına da öldürürüz o deyyusu.
    (tabularasa, 18.05.2004 06:53)

memnun kaygısız'ın su istasyonunda işler kesat gitmektedir. hostes durumu kultigin'e şikayet eder. bunun üzerine kültigin sokaktan adamları tehdit ederek su almaya zorlar. dükkanın önünde uzun bir kuyruk oluşur. bu durumu görerek şaşıran memnun sıradan birine

- hayırdır kardeşim nedir bu sıra?
    - valla abi bu su sağlığa faydalıymış, kol bacak kırılmasına iyi geliyormuş, öle söylediler ondan alıyoz.
    (ludwig, 18.05.2004 09:04 ~ 29.08.2004 04:14)

kültigin ve adamları gece araba soymak için dolaşırlar:
    k- şu feneri ver bakiym.
    (fenerin düğmesine basar ama fener yanmaz.)
    k- ne lan bu fenerin hali?
    a- abi valla defans iyide orta saha kötü biraz.
    k- onu mu diyom lan? bu fener niye yanmıyo?
    a- abi belkide piller kesilmiştir, birazdan gelir.

ismail'in karısı doktora gider:
    doktor- karnınız ağrıyor mu?
    k- evet.
    d- mideniz bulanıyor mu?
    k- evet.
    d- uyku sorununuz var mı?
    k- evet.
    d- elektrik faturasını ödediniz mi?
    k- hönk! evet.
    d- haa iyi ben geçen ay unutmuştum da bayaa faiz geliyo.
    (cofcof, 03.06.2004 19:46)

memnun ismail'den gecekondu yapmak için para alır. ama bu paraları kumarda kaybeder ve bir gün ismail "göster bakiiym gecekonduyu" dediğinde memnun iş bankası kulelerini gösterir ve "bak işte orda iki tane yaptım biri senin, biri benim" der.

adamın teki çok hızlı ve tehlikeli bir şekilde araba kullanmaktadır. o sırada kasap elinde satırla dükkandan çıkar ve "yuuhh ehliyeti benden mi aldın?" der.

hastane koridorlarında yapılan en öldürücü anons: "doktor mustafa bey fermuarınız açık kalmış, lütfen kapatınız."

memnun kazı yaparken bir büst bulur ve tarihi eser zanneder. hemen eve gidip "millet toplanın size başı gösterecem" der.

hastanede iki tip konuşmaktadır:
    - yaa ben oyumu demirel'e vericem. bugüne kadar çok güzel yönetti memleketi.
    - bende ecevit'e veririm heralde. o da çok güzel yönetti.
    ordaki hemşireye sorarlar bunların nesi var diye. cevap bombadır:
    - onlar hafızalarını kaybetmişler.

muhtar ismail'in berber dükkanına girer ve "ramazan davulcusu seçme ve yerleştirme merkezi istediğimiz davulcuyu göndermiyor" der.
    (cofcof, 11.06.2004 23:50)

bir bölümünde kültigin, kız kardeşi burcu'ya onun etrafında erkek görmek istemediğini söyleyince kültigin'in çetesindekilerden biri atlar.

- abi istersen kızkardeşinin yanında ben durayım. maşallah senin kızkardeşin ilik gibi, erkekler sulanabilir.
    (bunun üzerine kültigin elemana direk dalar. bu sırada diğeri koparan lafı eder.)
    - abi kürşat haklı, senin kızkardeşin taş gibi olduğu için öyle söylüyor.
    (kültigin dellenir, ikisine birden dalar)
    (answer the questions, 23.06.2004 19:04)

türk polisiyle de epey dalga geçen bir diziydi. bir bölümünde memnun'un eşleri üst kat komşusu kadını bir erkekle bastırmak için polis çağırmışlardı. polis "kadın çok mu tehlikeli? kitap okuyor mu, düşünüyor mu?" diye sormuştu
    (answer the questions, 23.06.2004 19:07 ~ 19:09)

memnun'un hamile kaldıgı bölümden beni kopartan bir replik;
    o dönemde yeni gösterime giren arnold schwarzeneger'in "junior" filminden yola cıkılarak yapılmış.
    hostes memnun'a:
    -baba terminatör hamile kalmış
    -kesin rambo yapmıştır)
    (salamon, 27.06.2004 19:40 ~ 06.09.2004 18:46)

eleman iş bulur bunu duyan memnun "afferin oğlum nerde iş buldun bakalım" diye sorar.
    eleman:fast food çu da
    memnun: güzeeel.bu fast food ne lan.
    eleman:hamburgerci baba..
    memnun:heeeeee dede mesleği desene.bizim köydeki ilk hamburgerci dükkanını deden açmıştı ama nedense hemen iflas etti

hacı gaffur: bu memnun denen adamın köyüne gelen millet vekili adayları bu kalabalığı görünce köylerini il yapma sözü veriyorlarmış.
    (cenkoyen, 31.08.2004 16:20)

yılmaz usta çocukları dilendiren bir mafya babasını yakalayarak fena halde döver.ve polisler olay yerine gelirler.
    başkomiser:çok teşekkür ederiz bu adamı uzun süredir arıyorduk.
    yılmaz usta:önemli değil canım lafı mı olur...
    polis memuru:komserim bu adam bizim karakolun yanında oturan adam değil mi?
    ))
    (cenkoyen, 05.09.2004 20:41 ~ 20:42)

sabriye ve yılmaz usta bir lokantaya giderler ancak garson bunların rezervasyonu olmadığı için almak istemez.sabriye de bu duruma çok kızarak aynen şöyle der:
    ulan bana bak bizi bu lokantaya almassan eğer içeri girip "bu lokantanın aşçısı bolulu değilmiş" diye bağırırım.
    (cenkoyen, 22.09.2004 12:27)

hostesin su dükkanına bi adam dadanır hostese "sırılsıklam aşığım vs.." diyip durur. bunu gören kültigin adamı gerçekten sırılsıklam etmek için su pompasını alır eline. adamın tepkisi yarıcıdır:
    - yüksek yerde tanıdıklarım var benim. pazarlamacı amcam 14. katta oturuyo
    (aychovsky, 24.09.2004 09:34)

alper : kultigin abi, yengemi sultanahmet'e gotursene, gezsin biraz.
    kursat: yok yok olmaz, istersen alper'le biz goturelim abi, ona dikilitas'i da gosteririz. (alper ve kursat birlikte guler )
    (kostas, 30.09.2004 14:36)

bir bölümde memnunun su istasyonunda işler kesat gitmektedir.memnun'un kızı hostes kültigin'e su istasyonu kapanırsa bir daha görüşemeyeceklerini söyler.bunun üzerine kültigin rastladığı her kişiye su istasyonundan su almaya zorlar.tam bu sırada yoldan bir delikanlı geçmektedir.
    kültigin : hooppss,delikanlı yanaş bakıyım buraya,nereye böle?
    delikanlı : kız arkadaşımla buluşmaya gidiyorum.
    kültigin : oohh elalemin kızıyla gez, toz ,gönlünü eğlendir sonrada at başından.utanmıyon mu lan?
    delikanlı : ne gönül eğlendirmesi bugün sevgilime evlenme teklif edecem.
    tam bu sırada iki salak lafa girer.
    alper : aferin evlen tabi,öle oynaşıp durma elin kızlarıyla.
    kürşat ise bombayı patlatır...
    -bak,mesela abimizinde bir kızkardeşi var,hem de kütür kütür!!

ayrıca siyasilere ve polislere dokundurdukları espriler bir başka güzelliğiydi dizinin.bir bölümde komiser odasında uyumaktadır.bir polis kapıyı hızla açarak içeri dalar.
    -komiserim,komiserim.
    -ne oldu? memurlar gene mi yürüyo? çabuk bana copumu getirin.hastanelere de haber verin.acil servislerini hazır tutsunlar.
    (betonarme, 03.10.2004 16:02)

taksiye atlarlar ve derler ki;
    -şu öndeki arabayı takip et!
    -abla ben karşının taksisiyim burda takip edemem.
    (calibra, 06.10.2004 02:24)

kaygisizlar hep birlikte bir otobuse binmis bol gurultulu bir yolculuk yapmaktadirlar...

sofor bunlara donup bagirir:
    - yeter be bir 5 kilometre uyutmadiniz adami!! (bu arada direksiyonun ustunde bir yastik vardir.)
    (niketese, 06.10.2004 02:26)

-eleman dizide askere gidiyor.ailesi otogara kadar getiriyor.bu otobüse binmeden başlıyor."bizim bi başçavuş vardı.."
    -su istasyonu iştelen paragöz memnun sık sık "yağmur yağmasın" duasına çıkar.
    -su istasyonunda çalışan memnun kaygısızın kızına aşık olan kültigin mafyası ve arkadaşları her gün istasyona gidip su içmektedirler sırf kıza yalakalık olsun diye.her gün zorla su içen kultiginin adamları artık isyan etmişlerdir."abi be keşke kebapçının kızına aşık olsaymışsın " der biri ..koparız..
    -memnunun 3 aylıkmı ne ömrü kalmıştır.günler yaklaştıkça oturma salonunda aile hep birlikte otururken evinde durduğu ismaile söyler " nah şuraya gömün beni ölürsem" ismail "lans saçmmamalaama evin ortasına adam gömülmek nerde dörülmüş.avize gibi sallanırsın hem aşşaki dairede"
    -çocukları hasta olduklarında hastaneye giderler, ameliyat yapan doktor her seferinde sargı bezinin altında anahtarlarını unutur."aa bende ne zamandır arabalarımın anahtarını arıyordum.hay aksi " der. koparız..
    böyle gider..
    (lost wisdom, 15.10.2004 15:02)

memnunun beyninde ur vardir, doktor iki hafta ömrünün kaldigini, tibbin bu konuda yapabilecek birseyinin olmadigini soyler. ismail ve memnun uzgun bir sekilde ayaga kalkarlar ve doktor elindeki kagidi ismaile uzatir
    - alin, bu sizin icin yapabilecegim son sey.
    - ne bu doktor bey ilac recetesi mi?
    - hayir helva tarifi, 2 hafta sonra pisirir afiyetle yersiniz.
    (zibidi gonzales, 21.10.2004 21:01)

bir sabah kahvaltı sırasında memnun,kızı hostes'den gazetede kendisine uygun bir iş aramasını ister.
    hostes:sola birleştirici lider aranıyomuş.
    memnun kaygısız:yok o bana göre değil.hikmet çetinkaç yıl uğraştı gene de başaramadı ben mi başaracağım.
    (damirk, 21.10.2004 21:16)

memnun gecekondu yapacaktır araziyi bulmuştur, sıra ev planı yapmaya gelmiştir, sopayla toprağa dikdörtgenler çizmektedir:
    - burası fıskiyeyle yatak odamız, burası telviyeyle yatak odamız, (ve bomba) şurası daaa sabriyeyle "oturma" odamız!! (sabriye = ayşen gruda)
    (xerathul, 04.11.2004 20:03)

eleman sevdiği kıza bi türlü açılamadığından kendini kasıp kasıp durmaktadir en sonunda:
    e: ee burcu ben sana bi şey söylemek istiyorum
    b: e evt eleman seni dinliyorum
    e: ee ben seni yani çok şeeey
    b: evt eleman (heyecanlanır biraz da çakar mevzuyu)
    e:ee ben senii been ıı
    b:hadi eleman bekliyorum
    e:ee basamakta durma otomatik kapı çarpar
    (reacti0n, 11.12.2004 00:06)

kadının teki polise gider ve kendisine saldıran kişinin robot resminin çizilebilmesi için eşgalini tarif eder: "yaa böyle uzun boylu, iri yarı bi adamdı. hani televizyonda bi dizi varya bizimkiler diye onda oynayan kapıcıya çok benziyodu."

memnun polisten saklanmak için ismailin dükkanına gider ve ismaili ikna etmeye çalışır: "yaa ismail bişey olmaz ben burda saklanayım. hem kimse tanımaz beni. kim tanıyacak ki?" o sırada dükkanın önünden bir zenci geçer ve dükkana kafasını sokar. memnunu göstererek "ooo you. i know you. ooo very bad very bad" gibilerinden birşeyler söyler.

başka bir espri daha geldi aklıma onuda yazayım bari:
    doktor memnuna 1 aylık ömrü kaldığını söyler. memnunda doktora belkide filmler karışmıştır falan der. bunun üzerine doktor bombayı patlatır: "sizin o dediğiniz ancak türk filmlerinde olur, bu ise bir türk dizisi."
    (cofcof, 16.12.2004 23:37)

bir bolumde kaygisizlarin yolu hastaneye duser. isiklarda araba cami silen cocuklarindan birine araba carpmistir. sabriye ve memnun hastaneye girer girmez onlerinde bir doktor belirir. sabriye hemen sorar:
    -tohtur bey, bizim cocuun durumu nedir?
    doktor gayet sakin cevap verir:
    +hastayi az once kaybettik.!
    bunun uzerine sabriye bayginlik gecirirken oradan gecmekte olan hemsire ve hastabakicilar tekme tokat doktoru disari atmaya calismaktadir. memnun bu durum karsisinda sasirirken, aciklama hastabakicidan gelir.
    -"yahu illallah dedik bu deliden. doktor kiligina girip hastaneye siziyor, her gordugu hasta yakinina da hastalarini kaybettigini soyluyor.!"
    o bolum boyunca hastanedeki her planda o deli gorunup baskalarina hastalarini kaybettiklerini soylemis, biz izleyenleri de yerlerde surundurmustur.
    (trawmatolog, 17.12.2004 00:17 ~ 00:19)

hacı gaffur, berber ismail'le konuşmaktadır:
    - memnun ve kabilesini çabuk evimden çıkar.
    - memnun ve ailesini köylerine gönder. senden üç ay kira almayacağım. hatta damping(!) yapıyorum, altı ay almıyacağım.

eleman, burcu'yu takip etmektedir. burcu taksiye atlar. parası olmadığı için eleman da otobüse biner. şoföre:
    -çabuk burcu'yu takip et.
    şoför:
    -kardeşim bu otobüs burcu'dan geçmez.

bunalımdaki yılmaz usta(berber ismail'in dükkanında):
    -artık yaşamak istemiyorum ismail. ne olur traş et beni.

memnun yanındakine:
    -hadi gel ismail'in mezbahasına gidelim.

sanırım memnun'du. taksiciye birşeyler söyler. taksici de sinirlenir ve söylenir:
    -ulan bugün de bütün deliler beni buluyor. biraz önce de aysel gürel binmişti.
    (sokak futbolcusu, 08.05.2005 18:53)

çocuğu olmayan adam memnun ile konuşmaktadır:
    -ya memnun biz yıllardır uğraşıyoruz bir türlü çocuğumuz olmadı. bütün doktorlara gittik. o haydar dümen senin, bu haydar dümen benim hepsine gittik. hatta cami önlerinde terkedilmiş bebek bile aradık ama olmadı. en sonunda karım çocuk özlemi yüzünden bayat bebek mamalarını yiyerek intihar etti. ölmeden önce de bana "selçuk, elektrik faturasını yatırmayı unutma" dedi.
    (cofcof, 10.06.2005 19:34)

bir bölümde kültigin ve tayfası yolda giderken, alper der ki:

- abi düşünüyorum da..
    - aferin arada bir düşünebilmen iyi.

başka bir bölümde kültigin cep telefonuyla konuşmaktadır:

- bak kardeşim! borcunu ödemedin sağ bacağından vurduk. yine ödemedin bu sefer sol bacağından vurduk. eğer güzellikten anlamıyorsan zor kullanmasını da biliriz.
    (axellennox, 28.06.2005 16:22)

hostes'in evine girebilmek icin bayan ansiklopedi saticisi kiligina giren ve hostese feci derecede asik olan kultigin yaninda alper ve kursat ile yola koyulmustur.

alper : abi kizmazsan sana bir sey soylemek istiyorum. sanirim ben sana asik oldum !
    kultigin : ne diyorsun lan sen ! (dayak baslar)
    alper: ne kiziyorsun abi ! biz senin askina saygi duyuyoruz, sen de bizimkine saygi duysana !
    (kostas, 06.07.2005 07:27 ~ 07:30)

kursat : reis, bu karsidan gelen burcu ablam degil mi ?
    alper : evet evet o. yaninda da eleman var. bulmus burcu ablam gibi citiri, citirdatiyor tabi ki.
    kultigin : (...)
    (kostas, 06.07.2005 07:29)

terbiye hapse duser. memnun haric tum ailesi ziyarete gelir kendisini.

terbiye : memnun nerede ?
    ev halki : isi cikmis, gelemedi.
    terbiye : yalan soyluyorsunuz. o kadar zamandir tanirim, memnun'un simdiye kadar bir kez bile isi cikmadi !
    (kostas, 06.07.2005 09:10)

memnun kaygısızın portakal sattığı bölümdü yanlış hatırlamıyorsam, memnun portakal diye bağırırken, üst kattan aşufte bir abla çıkar: "portakalcı bakar mısın canım, bize 2 kilo portakal getirebilir misin?" der. memnun, portakal tezgahını yolda bırakıp yukarı randevu evine götürür. neyse fazla uzatmadan, tam o sırada polis, evi basar. memnun ve bir kaç kadın karakolda komserin karşısındadır. komser teker teker isimlerini ve orada ne işleri olduklarını sorar. kadınlar; "ben havalı deniz", "ben havalı belgin"... derken sıra memnun'da: "ben de havalı memnun" der.

yalnız memnundan önce bir tane daha herif sıradadır. komser ona sorar: "söyle ne işin vardı orada?" der. adam anlatmaya başlar: "amirim valla benim bir suçum yok, ekmek parası, portakal satıyordum şu bayan seslendi yukarı getirebilir misin diye ben de götürdüm, sonra siz geldiniz". "tamam kes, sen gidebilirsin" der komser. memnun'a sorar "sen niye ordaydın diye". memnun: "amirim benimkide arkadaşınkiyle aynı, şey ben de portakal satıyordum..". komser: "hadi lan ordan, zevzek.. bunu da içeri alın" der.
    (bilimum, 06.07.2005 16:33 ~ 28.07.2005 00:43)

memnun'un hamile olduğu bölümde memnun, sabriye ve yılmaz usta doktora giderler. doktor tahlil sonucunu açıklar:
    doktor- şimdi memnun bey siz şeeyy yani nasıl desem, şey olmuşsunuz ama şey olmadan nasıl şey olmuşsunuz onu şeyedemedim!!
    yılmaz usta- doktor bey lütfen tıp diliyle konuşmayın anlamıyoruz.

bir başka bölümde de sabriye ile yılmaz usta konuşmaktadır:

y- sabriye usta sorun nedir üzgün görünüyosun.
    s- bizim memnun'un bir aylık ömrü kalmış. beyninde ur varmış.
    y- ne varmış anlamadım?
    s- senin anlayacağın şekilde anlatayım. memnun'un
    trigger kayışı kopmuş. motoru su kaynatıyomuş. şanzıman yağı bitmiş. dingili kırılmış.
    y- demek o kadar kötü!
    (cofcof, 28.07.2005 00:02)

memnun bir ara kaybolur ve karilari polise kayip ilani vermeye gider.
    "polis : robot resmi var mi bunun
    sabriye :al bende bir tane vesikalik resmi olacakti
    polis : ne yapayim ben bu vesikalik resmi, bana robot resmi lazim,kanun böyle istiyor " der.

bir keresinde de haci gaffur memnun ve kabilesini evden ne zaman cikacagini ögrenmek icin,ismailin evine gelir.

haci gaffur : ya ismail ne zaman cikacak bunlar.
    ismail : üc gün sonra haci gaffur efendi
    haci gaffur: ya ismail, üc gün dedin bes gün dedin aylar oldu cikmadi gitti bunlar.

bir keresinde elaman hergün oldugu gibi hayal kurmaya baslar.
    hayalinde burcu baska bir erkekle lokantaya yemege gider ve eleman bunlari takip etmeye baslar. eleman baska bir masaya oturarak onlarin ne yaptigini izlemeye koyulur,gazete arkasina saklanarak da kendini göstermemeye calisir.
    tam o esnada burcu ve erkek arkadasi masada flörtlesirken, abisi kültigin ve salak cetesi gelir, ve eleman bunlari görünce birden sevinir ve cocugun sonunu yaklasik olarak tahmin etmeye baslar.
    kizgin kizgin masaya gelen kültekin birden cocuga sarilir.

-vay eniste,ne haber
    -ya istiyorsaniz gidin bizim yazlikta takilin,orada kimse yok,orada eglenin. vay zilli sen de baya büyümüssün.
    eleman da haliyle mors olur hayalinde.
    (duzceli, 28.07.2005 02:12 ~ 02.08.2005 05:42)

bahsi geçen(feansi) genç su istasyonunda hostes'i rahatsız/taciz etmektedir. tabii hostes sinirlenir:
    - gitsene şurdan be! manyak mısın nesin?
    - evet manyağım, ben bir aşk manyağıyım!
    (hostes'in kardeşi araya girer)
    - ablamı rahat bıraksana eşşoğlueşşek!
    - evet, ben bir aşk eşşoğlueşşeğiyim!
    (yazdur, 31.08.2005 21:35 ~ 16.10.2005 16:10)

bir bölümünde memnun hamile kalmıştır.hamile memnun yolda yürümekteyken yol kenarında üç beş adamın bozuk bir arabayı ittirmekte olduğunu görürüz.

adam:birader sen de şuna bi el atıversene
    memnun:valla kusura bakmayın hamileyim ben
    adam:yuuh bi şey istedik herif 14 dalda oskara aday yalan uydurdu...
    başka bi adam:ulan insanlık eskiden ölmüştü şimdi hamile kalmış...
    (pis herif, 09.10.2005 21:56)

bir bölümünde kültigin ve iki adamı birisini dövmek isterler. ilk önce üç kişi adamı ortalarına alıp tokatlaya yumruklaya birbirlerinin önüne doğru atarlar. bi kaç tokat sonra adam yere düşer. kültigin yoldan geçen birine "arkadaş, dayağa dördüncü lâzım, katılır mısın ?" diye sorar.
    (iett 99 806, 09.10.2005 22:03)

burcuya aşık olan eleman kendisinin fakir bir aileden geldiğini söyleyemez ve babasının çok zengin olduğu yalanını uydurur. yine bir bölümde burcu, zengin babasının işlerinden bahsettikten sonra elemana dönüp,
    "peki senin baban ne iş yapıyor eleman?" diye sorar..
    eleman ne tür bir yalan söyleyeceğini düşünmeye başlar. o sırada ev hali gözünün önüne gelir. her tarafta koşup oynayan onlarca çocuk vardır. ve burcuya dönüp cevap verir.
    -ee benim babamın üretme çiftliği var.
    (crimsonoise, 31.10.2005 17:10)

bir bolumde kultigin ve cetesinin paraya ihtiyacı olur. bunun üzerine para kazanmak icin bul karayı al parayı olayına girerler;

kultigin : ulen gene kaybettik be ...para bitti. alper git bankadan biraz para cek gel.
    alper: banka ne tarafta abi?
    kultigin: kuyrugun sonunda.

*beles para icin bütün mahalle bul karayı al parayı kuyruguna girmistir.
    (seviyorsevmiyorseviyorsevmiyorseviyor, 11.11.2005 17:39)

memnun ortada yoktur, üç hatun ve ismail kendisini aramaktadır.

1. hatun: "kız, memnun sendeydi dün gece değil mi?"

2.hatun:"yooook, dün bana uğramadı?!"

3.hatun:"benim odaya da gelmedi!?"
    (kafalar ismaile döner...)

ismail:" ulan bana ne bakıyorsunuz benim odama da gelmedi!!!."
    (nickfallin, 05.12.2005 15:35)

berber ismail dizide sakarlığıyla fenomen olmuş bir karakterdi. dükkana gelen müşteriler "ben kendi isteğimle traş oluyorum" diye bi kağıt imzalıyolardı. sonra "yaşamak istemiyorum beni traş et ismail" diye dükkana dalan tipler olurdu.
    (ay, 06.12.2005 21:34)

ismail bir müşteriyi traş etmiştir:

müşteri: beni müslüm gürses'in hayranlarına benzetmişsin, oysa ben mustafa sandal hayranıyım.
    (ay, 06.12.2005 21:36)

kültigin ve adamları, memnun'dan kaçarken üst komşu suzan hanım'ın kapısını çalarlar:

suzan hanım: gecenin bi vakti iri göğüslü, dolgun kalçalı dul bi kadından ne istersiniz ki serseriler.
    (ay, 06.12.2005 22:01)

bi durum için hastanededirler, arkada her zamanki hastane anonsları geçer:

- doktor ahmet bey acilden bekleniyorsunuz
    - doktor ahmet bey eğer akşam uygunsanız doktor mehmet beyler size misafirliğe geleceklermiş
    tüm bu anonsların dizide ana espriler olarak değilde arka planda aslında önemsiz şeylermiş gibi geçmesi diziye daha bi güzellik katıyodu tabi
    (hay 1001 kunduz, 06.12.2005 22:18 ~ 22:21)

polis karakterinin "dur,yoksa tekrar dur derim!!" diyerek koparttığı bir bölümü de mevcuttur bu sıdıka ile beraber türk dizi tarihinin en önemli 2 eserinden biri olan yapımın.
    (delarue, 25.12.2005 17:49)

kültigin hostesin aşkından yanıp tutuşmaktadır, adamlarıyla bi meyhaneye gidip kafayı çekerler. gecenin sonunda kültigin kör kütük sarhoş olmuştur;
    -garsoon bizim hesabı getir
    -yapma aabi daha içme
    -e taam işte hesabı getir
    -abicim valla olmaz. çok sarhoşsun.
    -ulan hesabı getirsenee!
    -aa yeter ama kültigin abi sen çok içtin. en iyisi ben sana hesabı getiriim..
    -*
    (senzafine, 04.01.2006 01:10 ~ 01:23)

''abi,alarmın ingilizcesi de alarmmış..''

''burcu yenge'yi kaydırıyorlar abi,burcu yenge'm de kütür kütür maşallah..''

''bu otobüs burcu'dan geçmez kardeş..''
    (foko melik, 22.01.2006 23:36)

kültigin eleman'ın karşıdan geldiğini görür. "evlat bugün seni dövmek için bahanemiz yok doğaçlama takılacağız" diyerek bir çember oluşturur ve ortalarına alırlar. elemanı önce kültigin alır, tokatlar ve kürşata yollar, kürşat tokatlayıp alpere yollar, alper tokatlar fakat eleman boşluğa düşer.

kültigin: olm niye boşluğa attın elemanı?
    alper: abi gördün, orası boş kaldı oraya birisi lazım
    (o sırada yoldan geçmekte olan birisi gelir)
    kültigin: abi senden rica etsek durur musun surada?
    yoldan geçen adam eleman'ı yerden kaldırır ve tokatlayarak kültigine yollar. eleman tekrar dönmeye başlar.
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hunterock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni seyhan 250 cc
    -amman muhtar bey.. lafımı olur biz hayrına da öldürürüz o deyyusu.
    (tabularasa, 18.05.2004 06:53)

ya ben izlemezdim ama baaya komikmiş
    boşver GÜLÜP geçmeli HAYAT bin KERE başlamaz Kİ....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    amanda aman nereden buldunuz Kaygısızlar repliklerini...Dizide fanatik olduğum iki tip vardı...birisi kıymeti asla bilinmeyen ve hakettiği kariyeri yakalayamayan Memnun Kaygısız...Ercan Yazgan...Öteki Kültigin Şoray Uzun'dur...elemanla Burcu'ya da bayılırdım...teşekkür ederim paylaşım için...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baskül ailesi ve kaygısızlar benim için fenomen dir her zaman 1 numara
    ahh ahh nerde o eski dizilerin tadı

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    ya şu taksiiii
    yolcuu olayı benim bittiğim andır hala gülüyom

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bbaday dostum baskül ailesine bi türlü ısınamamıştım...Çiçek Dilligil çok sevimliydi ama diğerleri yapay gibiydi...oradada Şoray Uzun vardı dimi kapıcı rolünde...benim favori dizim Çarli...orda evin oğlu rolündeki arkadaş ve seslendirmesine bayılırdım...tam fırlamaydı...

pardon evin oğlu değilde dayısıydı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Seyhan 125
    ya çarlide çok güzel diziydi

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    zamanında o dizinin bütün çocuk figüranlarını bizim mahalleden toplayıp götürürlerdi

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı
    ya şu taksiiii
    yolcuu olayı benim bittiğim andır hala gülüyom
    abi harbiden ya benim de favorim budur
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

Motosikleti
    Seyhan 125
    burcu sana bişi diyeceğim
    evet eleman

basamakta durma kapı çarpar

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    güzelmiş valla. ne diziydi be.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı
    zamanında o dizinin bütün çocuk figüranlarını bizim mahalleden toplayıp götürürlerdi
    vlad yoksa
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Şoray (kültigin) uzun yolda, kanala uğrarsa selam söylerim sizden

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler