Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet Randevusunu 2 ay Sonraya Alabildim :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    brigantes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Sınavı geçtim dosyamı bugün aldım , eskiden olduğu gibi direk emniyete götürüldüğünü zannediyordum , randevu almam gerektiğini söylediler. tam 2 ay sonraya gün alabildim. ben 2 ay motora binemeyecek miyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kırsal sakin bir emniyeten boş randevü bulursan ordanda randevü alabilirsin sonuçta ehliyeti sana ptt kargoyla gönderiyorlar
    ayrıca belgeler yanında olduğu sürece polis çevirisinde gösterdiğin sürece sıkıntı olmuyor diye biliyorum tabi emin olmak için bi emniyete sormak lazım bunu evrak yanımda olursa sıkıntı oluyormu
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    başka şehirden randevu alsam oluyor mu ? bide bende b var bu ehliyetimi alacaklar mı benden

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırsal sakin bir emniyeten boş randevü bulursan ordanda randevü alabilirsin sonuçta ehliyeti sana ptt kargoyla gönderiyorlar
    ayrıca belgeler yanında olduğu sürece polis çevirisinde gösterdiğin sürece sıkıntı olmuyor diye biliyorum tabi emin olmak için bi emniyete sormak lazım bunu evrak yanımda olursa sıkıntı oluyormu
    Ben de tam tersi olarak biliyorum
    Netice de ehliyet fiziken alınmadığı sürece ehliyetli kabul edilmiyorsunuz. Bunu da evrakları belirli bir süre içerisinde teslim edip başvuru yapmazsanız ehliyet almak için, yeniden sınav vs. Proseduru tamamlamak gerekli diye bildiğimden çıkarım yaparak söylüyorum.

Açıkcası merak ettim cevabı ben de..

Motosikleti
    Alıntı schism adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Netice de ehliyet fiziken alınmadığı sürece ehliyetli kabul edilmiyorsunuz. Bunu da evrakları belirli bir süre içerisinde teslim edip başvuru yapmazsanız ehliyet almak için, yeniden sınav vs. Proseduru tamamlamak gerekli diye bildiğimden çıkarım yaparak söylüyorum.

harbide en erken ay sonuna var birşeyi merak etim benimde haftaya cumartesi direksiyon sınavım var A sınıfı için bu randevüyü şimdiden alayım bari ben sınavı geçtik diyelim dosyayı sürücü kursu ne zaman bize teslim ediyor ve benim daha önce ehliyetim olduğu için sanırım yenileme-fark bölümünden randevü almam gerekicek

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    harbide en erken ay sonuna var birşeyi merak etim benimde haftaya cumartesi direksiyon sınavım var A sınıfı için bu randevüyü şimdiden alayım bari ben sınavı geçtik diyelim dosyayı sürücü kursu ne zaman bize teslim ediyor ve benim daha önce ehliyetim olduğu için sanırım yenileme-fark bölümünden randevü almam gerekicek
    Bilgim yok ama randevu alamazsın sanırım sınavı geçmeden. Oluyosa bildiğin bug var demektir

Motosikleti
    Bilgim yok ama randevu alamazsın sanırım sınavı geçmeden. Oluyosa bildiğin bug var demektir
    kurs sınavı geçtikten 10 gün sonra veriyoruz dosyayı dedi bende geçtiğimi öğrendiğim gibi hemen randavü alır dosya 10 gün sonra elime geçer 5 gün sonrada emniyete dosyamı veriri evimde ehliyetimi beklerim merak etiğim bir konu daha randevüyü aldık iptal etme imkanımız varmı varsa en son ne zamana kadar iptal süremiz var

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Beyler başka ilden almayı düşünüyorum olur dimi öyle? Birde b ehliyetim var ilk ehliyet olarak mı alacam yoksa yenileme fark olarak mı? Son sorum.: bi kaç saatte hallolur mu bu işler? Başka şehir olduğu için sürekli git gel yapamam

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Alıntı brigantes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler başka ilden almayı düşünüyorum olur dimi öyle? Birde b ehliyetim var ilk ehliyet olarak mı alacam yoksa yenileme fark olarak mı? Son sorum.: bi kaç saatte hallolur mu bu işler? Başka şehir olduğu için sürekli git gel yapamam
    Benim bildiğim alınmıyor kardeşim. Ben ehliyeti aldığımda (2012 kasım) Küçükçekmecedeki bir sürücü kursundan ehliyeti kazanıp Şişli'de (çalıştığım yere yakın bir yer) bir emniyetten randevu almıştım. Polis bana tam olarak şöyle söyledi;

Polis: Bu sürücü kursu nerede?
    Ben: Küçükçekmece Sefaköy'de.
    Polis: O zaman oraya bağlı emniyet müdürlüğünden alacaksın, biz veremeyiz.
    Ben: Tamam memur bey, teşekkürler...

gibi bir konuşma geçmişti. Yine sor tabiki bir memura, belki prosedür değişmiştir.
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    emniyeti arayıp detayları öğrendim. istediğim ilden alabiliyormuşum ve yenileme-fark olarak kayıt yapacakmışım. şimdi gidip bankaya para yatırıcam onun haricinde birşey yok heralde değil mi ?

öyle bir ehliyet kursuna düştüm ki düşman başına. adamlar ne arıyor ne soruyor bir sınavı kaçırdım bunların yüzünden , 3 aydır bekliyorum. bu arada bilecikten randevu aldım. iznik gölünü gezerim bu bahaneyle

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ehliyeti istediğin, ruhsatı bağlı olduğun ilçeden alırsın.

Sabah 9 gibi yeni randevular açılıyor o saatlerde takip et. Bir de bazen öğlen 3-4 gibi açıyorlar. Birkaç gün kovala kesin bulursun.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R

Ben mı yanlıs hatırlıyorum ehlıyet evraklarını alıp emnıyete gıdıyorsun parmak ızını alıyorlar sonra fotodur odur budur ehlıyetı bı makıneye sokup preslıyolar sana sıcak sıcak uzatıp bı ımza at aslan dıyolar sonra hadi hayırlı olsun dıyıp elıne verıp yolluyolar alalalh 4 yıl once boyleydı
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bunu yapma temiz ceza yersin

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bu konuyla ilgili bimer'e şikayet dilekçesi gönderdim. trafik tescilde çok az sayıda polis memuru çalışıyor, ağır çalışıyorlar, vatandaş 1 aydan önce sıra numarası alamıyor diye bir dilekçe doldurdum ve gönderdim internetten. cevap geldi. şu anda birçok kişi ehliyetlerini yenilediği için sıra var, yoksa yeterli sayıda polis memuru çlışıyor yazmışlar. belki bütün forum olarak aynı konuyla ilgili bimer'e şikayet dilekçeleri yazılırsa ciddiye alınır ve daha fazla polis memuru çalıştırılır.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu yapma temiz ceza yersin
    Cezada yarı tutar oluyor. (Sertifikalı ama ehliyetsiz kullanmak)

2014'te 740 küsür idi. Yarı tutar.
    KÜR ŞAD

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı brigantes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bir ehliyet kursuna düştüm ki düşman başına. adamlar ne arıyor ne soruyor bir sınavı kaçırdım bunların yüzünden , 3 aydır bekliyorum. bu arada bilecikten randevu aldım. iznik gölünü gezerim bu bahaneyle
    Seninki en azından sınava almış. Buda beni dolandıran kurshttp://www.motosiklet.net/forum/moto...ndirildim.html

Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar benim de ehliyetim bugün elime geçti. Öncelikli olarak Türkiye'nin istediğin yerinden alabilirsin ehliyetini. benim kursum Üsküdardaydı ben Gayrettepe'den aldım. İstanbul'da oturuyorsan en boş Gayrettepe oluyor. Eski ehliyetini alıp sana 15 gün geçerliliği olan bir kağıt veriyor ehliyet yerine kullanabileceğin. Randevuyu erken tarihe alırsan o kağıtla kullanabilirsin.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    öncelikle randevunu ne şekilde aldığında önemli şimdi
    https://surucurandevu.egm.gov.tr/
    sürücü belgesi ilk defa sürücü belgesi müracaat dersen epey sonraya atıyor eski sürücü belgesi yenileme fark dersen daha yakın bir tarihe bulabilir ara ara takip et sistem üzerinde öyle yazdığına bakma boşluk olurse ilçeler ek kontejyan açıyor 1 ay sonrasına randevu verirken 10 gün sonrasınada bulabılıyorsun bu süre zarfında ara ara takıp et yakın ilçelerden de alabilirsin bazen bazı kişiler randevu iptal ettiklerinde de boşluklar oluşuyor öyle bir durumda mevcut randevunu iptal edip hemen boş yakaladığına alabilirsin fakat en az 2-3 kişilik boşluk olsun 1 kişilik olunca sen bilgilerini yazana kadar senden önca yazan başka birisi kapabiliyor

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Hiçbir yerden randevu alamazsanız ve beklemek istemiyorsanız, "muameleci" denen trafik müşavirlerine başvurabilirsiniz. Genelde ya emniyetin kapısında dolanırlar, ellerinde belgelerle ya da yakınlarda bir yerde ofisleri olur.
    100-150TL arası komisyon alıp aynı gün halledebilirler.

Bu adamlar sistem açıldığı anda tüm randevuları alıyorlar, sonra da bizi güzelce kazıklıyorlar. Biz de 2 ay beklemeden ehliyet/ruhsat alabildik diye seviniyoruz.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir pazar sınava girdim, akşamına mesaj geldi "geçtiniz" diye. Pazartesi akşamı yine bir mesaj, "dosyanız hazır". Salı günü kursa gittim, dosyayı aldım, oradan emniyete gittim (Ankara il emniyet). Girdim içeri, " Randevum yok, çok sonraya randevu veriliyor, ben de çok zor izin alıyorum" dedim. Memur "önce şuradan randevusuz sıra numarası al, sonra şurada vergi dairesi gişesi var, oranın işlemini hallet, dışarda da vakıfbank şubesi var, oraya da paranı yatır gel" dedi. Sırayı aldım, 3 dakikada vergi dairesi şubesine parayı yatırdım 6 dakikada (1 sigara) vakıfbanka 10 lira yatırdım, dosya ve dekontlarla geri geldim. Sıra gelmişti, gittim, randevusuz işlem yapamayacağını söyleyen memura durumu anlattım, parmak izimi aldılar, "iş adresime gönderin" dedim, bir geçici ehliyet diye a4 kağıt verdiler, "git" dediler, gittim. Perşembe günü ehliyet geldi ama sıcak değildi, içerledim. Yekünen 12-13 dakika sürdü.

Geçerliliği olan belge emniyetten verilen "geçici belge". Kurstan alınan dosyanın trafikte bir hükmü yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)