Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

EVLENİRKEN NEDEN ERKEKLER SİYAH GİYİNİR BAYANLAR BEYAZ :p

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Light o light
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    ne saçma konu yaaaa
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı
    ne saçma konu yaaaa
    ne saçma yorum yaaaa
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    çünkü erkek artık olgundur hayatının en ciddi işini yapacaktır aile kuracaktır yani ciddiyetin rengidir siyah bayan ise saflığını temsilen beyazı giyer

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    ben şöyle biliyorum evlilik
    erkeklerin tüm sıkıntılarının başladığı bir gerekçe
    bayanların tüm sıkıntılarını unuttuğu bir gerekçe

Motosikleti
    Seyhan 125
    hortttt

animanyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bide tersini düşünün kadının siyah (deri ) gelinlik erkeğin ise beyaz (tarnsparan ağırlıklı ) bi takım giydiğini
    [B]Bu arada ben 92 doğumluyum eğer laflarımı beyenmesseniz yaşın küçük deyip kesebilirisiniz (Bu laf yaşça bük olup ....... küçük olanlar için geçerlidir)::lac:: [/B]

Mili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben şahset bizzat kendim olaraktan evlenmeyi düşünmüyorum ama olurda bigün öle bi gaflette bulunursam BJK formamı giyerim abicim tabi damatta giycek otururum nikah masasına. Ya formamla Ya formamla. Diyelim ki kaza ile damat bey fenerli çıkmış ki mazallah formayı giydirmem giysin siyahlarını otursun yanımda ben yine giyerim formamı ya formam olacak ya olacak ee bu şartlar altında başka takımın taraftarıda beni almayacağına göre iyisimi hiç girmim bu konulara

gelinlik konusuna gelincede ben yine şahsen bizzat kendim olaraktan ölee kabarık uzuuun gelinlikler falan giymem ne biçim iştir o ya herkeste fiks aynı şey.

Damatcan ne renk giyerse giysin ben giyerim beyaz convercelerimi üstünede şöylee bi tane beyaz elbise (çok kısa- çok uzun diil tabi ehuehuh) ölee duvak muvakta takamam olduda bitti maşallah işte

niye beyaz valla şimdi siyah giysek aykırılığın dozunu kaçırmış oluruz ee geleneklerimize uysun diye beyaz giymeye devam ediyoruz işte.

gördüğünüz üzre bu şartlar altında beni bir damat alsa bile kesin ailesi almaz ehuehuh
    Ben rehnedilmiş yelkovan gibi... hani akrep'i seven ama yüreği takvim yokuşlarında...

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı animanyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide tersini düşünün kadının siyah (deri ) gelinlik erkeğin ise beyaz (tarnsparan ağırlıklı ) bi takım giydiğini
    Süpersin yav
    Denemek lazım

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    cort olmuş musti hort deil

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı Mili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben şahset bizzat kendim olaraktan evlenmeyi düşünmüyorum ama olurda bigün öle bi gaflette bulunursam BJK formamı giyerim abicim tabi damatta giycek otururum nikah masasına. Ya formamla Ya formamla. Diyelim ki kaza ile damat bey fenerli çıkmış ki mazallah formayı giydirmem giysin siyahlarını otursun yanımda ben yine giyerim formamı ya formam olacak ya olacak ee bu şartlar altında başka takımın taraftarıda beni almayacağına göre iyisimi hiç girmim bu konulara

gelinlik konusuna gelincede ben yine şahsen bizzat kendim olaraktan ölee kabarık uzuuun gelinlikler falan giymem ne biçim iştir o ya herkeste fiks aynı şey.

Damatcan ne renk giyerse giysin ben giyerim beyaz convercelerimi üstünede şöylee bi tane beyaz elbise (çok kısa- çok uzun diil tabi ehuehuh) ölee duvak muvakta takamam olduda bitti maşallah işte

niye beyaz valla şimdi siyah giysek aykırılığın dozunu kaçırmış oluruz ee geleneklerimize uysun diye beyaz giymeye devam ediyoruz işte.

gördüğünüz üzre bu şartlar altında beni bir damat alsa bile kesin ailesi almaz ehuehuh

iyi güzel anlatıyonda abla enişte ne diycek

shanimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SENATÖR150
    buyrun size gerçek bir cevap

Çocuk annesine sormuş: 'Anne gelinlerin giysisi niçin beyaz renkte?' Annesi cevaplamış: 'Beyaz renk masumiyetin ve mutluluğun sembolüdür.' Çocuk tekrar sormuş: 'Peki o zaman damatlar niçin siyah giyiyorlar?'
    Eski Roma'da gelinliklerin rengi sarıydı. Gelinler yine sarı renkte peçe takıyorlardı. Peçe evli ve bekar kadınları ayırt ediyordu. Ortaçağlarda ise gelinliğin rengi üzerinde pek durulmadı. Kumaşın kaliteli ve gösterişli olması daha önemliydi. Herkes en iyi elbiselerini giyiyordu, renk de herkesin kendi tercihine göreydi.
    Beyaz gelinlik adetinin yaygınlaşması 16. yüzyılda olmuştur. Bu yıllarda kraliyet ailesi gelinlerinin gümüşi renkte gelinlik giymeleri gelenekti. Kraliçe Viktorya bunu reddetti ve beyaz gelinlik giymekte ısrar etti.
    Bundan sonra İngiliz ve Fransız yazarlar, beyaz rengin masumiyetin simgesi olduğu konusunu işlemeye başladılar. O dönem
    ahlakına göre bekaret evliliğin vazgeçilmez koşulu olduğu için beyaz gelinlik adeti tuttu. Evlenirken beyaz giysi giymek genç kızların bekaretlerini topluma ilan etmelerinin vasıtası oldu.
    Gelinlikle ilgili bazı batıl inançlar da var. Bunlara göre gelinin gelinliğini bizzat kendisi dikmesi, damadın düğünden önce gelini gelinlikle görmesi, gelinin gelinliği düğünden önce giymesi uğursuzluk getiriyor.
    Söz evlenmeden açılınca evlilik yüzüğünden de bahsetmek gerekiyor. İnsanların evlenince yüzük takmaları eski Mısırlıların inançlarına dayanıyor. Milattan 2800 yıl önce Mısır'da yaşayanlar dairenin veya halka şeklindeki cisimlerin, başlangıç ve bitiş noktalarının olmaması nedeni ile sonsuzluğu - temsil ettiklerine inanıyorlardı. Yüzük evliliğin sonsuza dek süreceğini simgeliyordu. Sonra bu inanç ve adet Romalılar vasıtası ile iyice yaygınlaştı. Kazılarda o devirlere ait çok ilginç evlilik yüzüklerine rastlanılmıştır.
    Evlilik yüzüğünün sol ele ve sondan bir önceki parmağa takılmasının sebebi ise modern tıbbın gelişmesinden önceki devirlere ait yanlış bir insan anatomisi bilgisidir. O zamanlarda dolaşım sistemimizdeki ana damarın sol elimizde bu parmaktan başlayıp kalbimize gittiği sanılıyordu. Böylece buraya takılan yüzükler evli çiftin kalben bağlılığını simgeliyordu. Gerçi şimdi damarların nereden gelip nereye gittiği biliniyor ama bu da bir adet olarak kaldı.

Mili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel anlatıyonda abla enişte ne diycek
    valla musti kardeş enişte yok önümüzdeki zamanlarda enişteniz güzel bi motor olcak ehuehuh başka almim
    Ben rehnedilmiş yelkovan gibi... hani akrep'i seven ama yüreği takvim yokuşlarında...

Motosikleti
    Seyhan 125
    Birde şu var neden evlendikten sonra erkekler çapkınlığa sigaraya başlar..

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Len Musti ayrı koymuşlar seni MT den
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Len Musti ayrı koymuşlar seni MT den
    Nasıl la..

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Bi ara girdim çiziktin onu diyorum
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara girdim çiziktin onu diyorum
    Heaa olur öyle arada bir..

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    akılları evlendıklerınde calışıyor her akıllı insan gıbı onlarda doğruyu buluyor

Beşiktaşım sen cok yaşa canım feda senın yoluna

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    gelin ölür beyaz kefene sarılır damat ise azraildir siyahlar içinde gelir :D yada damat cenazeye gelir siyahlar içinde =))

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler