Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hukukçu veya bankacı arkadaşlar bakabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar merhaba,

Geçenlerde babamı kaybettik, babam annem ile ayrılıp ikinci evliliğini yapmıştı. Geçmişte çekmiş olduğu bir kredi buluyordu ve bu kredinin 2 taksidi kaldığı sırada vefat etti. Kredi sigortalıydı ve belli bir hastalığı yoktu, kredi çekildikten sonraki 3 farklı dönemde yoğum bakımda yattı. Son yoğun bakıma kaldırılışından 3 gün sonra akciger yetmezliğinden kaybettik.

Soruma gelecek olursak;

- Babamın yatırmış olduğu 34 taksit krediyi geri alma şansımız nedir?

- Babamın ilk evliliğinden 3, ikinci evliliğinden 1 çocuğu bulunuyor, 2. eşi ile birlikte 5 varis bulunuyor doğrumudur?

- Bizden habersiz 2. eşinin kredi geri ödemesini geri alma şansı varmı?

- Şu aşamada ne yapmamız gerekir, kredi geri ödemesi işlemleri için 2. eşi uğraşacak bizim yapmamız gereken bir şey varmı?

Yanıtlarsanız sevinirim, teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kredi bedelinin geri odenmesi diye birsey bilmiyorum. Eger hayat sigortasi yapildiysa kalan kredi borclarini sigorta firmasi oder. Bu sigorta yapilmamissa kalan kredi borclarini mirascilarin odemesi gerekir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı oklawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi bedelinin geri odenmesi diye birsey bilmiyorum. Eger hayat sigortasi yapildiysa kalan kredi borclarini sigorta firmasi oder. Bu sigorta yapilmamissa kalan kredi borclarini mirascilarin odemesi gerekir.
    Hocam sigorta kredinin tamamını bankaya öder ve şahsın yatırmış olduğu miktar fazlalık olduğundan varislerine ödenir diye biliyorum. İnternette araştırınca bu şekilde ücreti alan onlarca insan var. BİLEN bir ağızdan duymak istediğimden bu konuyu açtım.

1-kredi geri alma diye bisey yok odendi gitti onlar
    2-kalan 2 taksit icin olum belgesini bankaya goturun sigorta kalani odesin
    3-varisler su an evli oldugu bayan ile cocuklardir. İlk evlendigi ve bosandigi bayan varis degildir.
    4-allah rahmet eylesin
    5-bankaciyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

İlaveten
    1-kredi hayat sigortalari
    Krediyi ceken sahsin hernesebepten dolayi vefat etmesi halinde vefat gununden itibaren kalan borcu odeyecek sekildedir

2-sigorta kredi ceken sahsin kredi cektigi esnada hasta oldugu bilgisine ulasirsa odeme yapmayabilir. (Yalan beyan diyerek)

3-kalan borc 2 bin lira olsa ama sigortalanan bedel 100 bin tl bile
    Olsa sigortanin muhatabi varisler degil banka olacaktir. Dolayisiyla siz bisey almayacaksiniz. Hatta sigorta sirketi ariza yaparsa son 2 taksit 4 kardes ve uvey anneniz tarafindan esit olarak odenmek zorundadir.

4- babanizin baska borclari varsa ve bu borclardan kurtulmak istiyorsaniz miras reddi davasi acarsiniz ama bu sefer varliklarindaki hakkiniz da kaybolur

Allah sabir versin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı resources adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-kredi geri alma diye bisey yok odendi gitti onlar
    2-kalan 2 taksit icin olum belgesini bankaya goturun sigorta kalani odesin
    3-varisler su an evli oldugu bayan ile cocuklardir. İlk evlendigi ve bosandigi bayan varis degildir.
    4-allah rahmet eylesin
    5-bankaciyim
    Nasıl bankacısınız anlamıyorum ben, bilgi sahibi olmadığın bir konuda neden fikir beyan edersin?.

Bir kere ilk evlendiği bayanın adı bile geçmedi varis olduğu iddia edilmedi.
    İkinci olarak sigorta poliçesinde kredinin tamamı sigortalı görünüyor ve tamamını ödemek zorunda. Kalan taksitleri sigortalıdır diye bir ibare yok. Tamamını ödediği için ödenen taksitleri boşa çıkacağından banka varislere ödemek zorunda. Son olarak şu aşşağıdaki linklere bir bakmanızı akabinde istifa etmenizi tavsiye ediyorum.

http://www.hukuki.net/showthread.php...ri-Karsilar-mi

http://www.hukuki.net/showthread.php...ka-kredi-borcu

Lütfen bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olsun, bankada kredi başvurusu alan yada arzuhalciler lütfen fikir beyan etmesin. Rica ediyorum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    yapılan sigorta sadece kredi içinse bir ödeme alamazsınız, sigorta kalan borcu öder bankaya.

bahsettiğiniz onlarca örnek belli bir teminat veren hayat sigortaları olabilir.

babanızın sigorta poliçesinde de kredi borcu hariç kalan varislere ödenmek üzere bir teminat varsa alırsınız.

anneniz varis değil.

babanızın borçlarını araştırın, kalan mal varlığından fazla borcu varsa ve se mirası kabul ederseniz borçları ödemek zorunda kalırsınız.

Allah rahmet eylesin.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğim tek şeyi cevaplayım.Anneniz varis olmuyor.
    avici bunu beğendi.

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    valla ne kadar doğru bilmiyorum ama ödenen para geri alınıyor diye biliyorum.

buyuk bir bankanin buyuk bir subesinde mudur yardimcisi ve ticari kredilerden sorumlu yoneticiyim

bu tarzini acili oldugun icin mazur goruyorum

bende anami babami kaybettim nasil aci verdigini bilirim

madem oyle diyosun allah yardimcin olsun
    MeNGuC, kakare, onurkcbs ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bizde babam kiredi çekerken kiredi çekene hayat sgortası ölürse borcu silinir dendi ödenen geri verileceği hakkında birşey duymadım etmedim ve eşimin akrabası öldü sgorta kalan borcu ödedi kıredi çekilen malda onlara kaldı kütür kütür yediler ve evlere extra yangına hırsızlığa ve zorunlu deprem sgortasıda yaptırıyorlar

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Bu sorulara cevap vermek için kredi sözleşmesini görmek gerek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)