Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden kurye ilanları fazlaca var?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Az mı maaş teklif ettiklerinden dolayı mıdır? Motosiklet kullanabilen sayılı insan mı var? Eğer öyleyse tüm işsizler alsın bi A2 versin 1000 lira ömür boyu garanti iş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Fazla yıpratıcı bir iş olduğundan çalışanların pes etme süresi kısadır.
    ufukt ve mete_han bunu beğendiler.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    İlanlarda bakıyorum 1800 2000 tl civarında maaşlar ne 1000tlsi?

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ben okul cikislari calisiyorum haftaici 4-5 saat cumartesim tatil pazarlari oglen 12 aksam 10 cikisim, aylik 1000 lira.
    Full calisana 1750 veriyorlar. Pek kolay bi is sayilmaz ama en azindan motosiklet var
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanlarda bakıyorum 1800 2000 tl civarında maaşlar ne 1000tlsi?
    Ehliyeti almak için 1000 lira ver işsizlik çözülsün demek istedim( maaş kasıt değildi)

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    kuryelik yapmadım ama yani yağmurda camurda zor bir iş hele bu trafikte oldukca riskli.
    Shrieker bunu beğendi.

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Motoru bakım için servise götürdüğümde orada bir adamla tanıştım. Pideciymiş. 3 tane kuriye çalıştırıyormuş. Kuriyelerin çok özensiz olduklarını ortalama haftada bir kaza yaptıklarını anlattı.(Ufak tefek şeyleri kazadan saymıyor) Getirdiği motor daha 2 aylıktı. Hurdaya dönmüştü. Devamlı kuriye aradığını ama çalışacak adam bulamadığından yakındı. Ne kadar maaş verdiğini sordum. 1500 dedi. Sigorta yok. Yemek var. Bende çalışmam dedim.
    Asgari ücret zaten 1300 tl. Bulamazsın tabi çalışacak adam. Böyle yıpratıcı, zor, tehlikeli bir işte karda kışta niye çalışsın ki. Adam bulamıyorsan maaşı arttırıcan. 2500-3000 yap sonra de adam bulamıyorum diye. O pideciye sorsan ülkede işsizlik yok iş beğenmiyorlar.

Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az mı maaş teklif ettiklerinden dolayı mıdır? Motosiklet kullanabilen sayılı insan mı var? Eğer öyleyse tüm işsizler alsın bi A2 versin 1000 lira ömür boyu garanti iş
    İşsizlerin 1000-1500 liraya kuriye olana kadar yapabilecekleri çok iş var. Ama insanlar yapmayı tercih etmiyorlar. Mesela kasiyerlik yapabilirler. Tezgahtarlık yapabilirler. Kuriyelikten daha rahat ama yapmıyorlar. Zaten yapmamalarıda lazım. Kendimden örnek veriyim. İtü mezunu mühendisim. Aylardır iş arıyorum henüz bulamadım. Askerlik yapmamış almıyorlar. Zaten bi sürü iş arayan var. Askerlik yapmamışları direk eliyorlar. Mayısta askere gideceğim. A ehliyetim de var. Motorum da var. İstersem şimdi kuriyelik yapabilirim. Ama yapmıyorum çünkü ben mühendisim. Gurur filan diceksiniz. Alakası yok. Ben çocukluğumdan beri çalışıyorum mühendis olmak için. Çalışmayıp ilkokulu liseyi rahat rahat bitirip kuriye de olabilirdim. Kötü olmazdı aslında ama bana öyle öğütlediler. Oku adam ol filan tarzı. Sanki adamlık doktor mühendis olmakla olunuyormuş gibi. Laf dinledik okuduk. Şimdi o kadar emeği yoksayıp kuriyelik yapmak olmuyor. Kuriyeliği de severek yaparım aslında ama o zaman yıllarca emek verip çalıştığım için aptallık yapmış olurum. O yüzden işsiz kalmayı tercih ediyorum. Türkiyede de işsizlere bakacak olursanız boş beleş insanlar değiller. Bir uzmanlığı olmayan adamın iş bulması daha kolay. Uzmanlığı olan insanın seçenekleri az. Yılda 50 insana ihtiyaç olan alanda, her ile üniversite diyerek 250 mezun verirseniz işsizlik kaçınılmaz olur. Sonra kuriye bulamazsınız ama ortalık işsiz mühendis dolu olur.
    Neyse çok uzattım. İşte kuriye ilanlarının fazla olma sebebi budur.
    Shrieker, fazil, crxforever ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Davulun sesi uzaktan hos geliyor.bende guvenlik isi yapiyorum herkes aksama kadar oturuyosun ne var ki diyor ama bir de bu isi yapana sorun.

Acikcasi kendi kendime bos vakitlerimde bende siparis isi yapabilirmiyim diye dusunuyorum ama tabi icinde oldugun zaman farkli gelebilir.

Bir de su var,eger meslegin yoksa aile gecindiriyorsan bide caliskansan,zorluk esigin yuksekse (bizim bir arkadas vardi yorulmak usanmak bilmez 13-14 saat bedenen calisirdi)yapilmayacak is yoktur.
    mete_han bunu beğendi.

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Bir kurye olarak cevap vereyim, zor olmasının ötesinde riskli olduğu için.Her gün sağlığını hatta hayatını riske attığın ender iş var, bu da onlardan biri.

"Ne olacak taksi dolmuş şoförleri de her gün trafikte" diye düşünen olabiliyor, aynı şey değil elbette. Bunu motosiklet kullanıcıları biliyor, bilmeyene anlatmak gerekiyor.Bir de soğuğa ve yağmura bu derece maruz kalan iş azdır.Çöpten karton toplasan yağmur başlayınca bir çatı altına sığınırsın, bunda öyle bir şey de yok.Tüm gün açıktasın, dışarıdasın, açık arazide çalışan işçilernden dahi kötü bir iş olabiliyor bazen.Ateş yakıp ısınamazsın, tüm gün koşturup arada sıcak bir yerde dinlenemediğin zamanlar oluyor.Kurye denilince aklınıza sadece kısa mesafede yemek taşıyanlar gelmesin.Bireysel kuryeler var tek çalışan, uzak mesafe evrak kuryeleri var.Hatta şehirler arası çalışanlar var.Motordan değil de trafiğin gürültüsünden dumanından bıkılıyor ve yıllar içinde egzoz gazından yavaş yavaş zehirleniyorsun.
    crxforever bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Benim birkaç tane paket servis işi yapan musterim var.

Gördüğüm kadar sorun işveren kaynaklı. Az maaş verir sigorta yapmaz motosiklete doğru düzgün lastik almaz uçarak gitsin ister vs vs..

Verdiği maaşı 500 lira artırsa sigorta yapsa birde aldigi elemana 1 gunluk bir egitim aldirsa belki düzgün adam bulacak ama yok arkadaş onun gözüne batıyor.

O zaman eleman yok diye şikayet etmeyecekler..
    Onların aradıkları eleman değil köle..

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    zamanında bende yapmıstım kuryelik . bakınca oh ne mis dersin paketciydim ben ercektende misti pidecide calısıyodum ozaman 4 gun gidiyordum600 tl alıyordum asgari maaş 800 falandı

kısın piyasada kurye bulmak cok zor. yazın elemana 1300 veriyorsa kısın 1500 e zor buluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    birazda gerçek değerler üzerinde konuşalım bende pizza firmasında çalıştım motorsiklet srmeyi öğrenmek için pizza topcase gören kaçıyor pizza motoruna dalgın sarhoş dışında kimse kolay kolay çarpmıyor hatta bela olur diye yol verenler bile var değerli bir abim ben 2 paket alırdım yavaş giderdim hiç acele etmezdim acelemi gerek yok pizzanı dağıt gel mantığındaydım

benim kafam m beden bana verdiği kask xl büyük diyorum gidiyor s kask veriyor abicim buişböyle olmaz yağmur yağdı yağmurluk yok ben akşama kadar sogukta donuma kadar ıslanarak çalıştığımı bilirim bir miktar borcum vardı ses edemedim işvereninde sana verdiği bir değer yok,

küçük yalıda bir pizzacıda gördüm dizlik vs vs mont herşey var dedim canın kıymetli galiba "yok müdür dirseklik dizlik olmadan çıkınca fırçayı basıyor onun korkusundan giyiyorum" dedim bırakta bundan fırça ye ben kask alamıyordum gel görki "keko" kaskı bağcıklarını bağlamıyor ben yavaş gidiyorum diyor kaza ile daha tanışmamış araba vurunca top gibi kaskın fırladığından bir haber....

nitelikli adamı memnun edecek maaş vermiyor firmalar...

Kavacıkta polis emniyette çevirdi bir baktım nc700 abinin kask vs vs o biçim dainese eldivenler revit pantolon korumalı ayakkabı polis kimliklere bakarkarken abi az beklermisin dedim polis baktı evraklarda sorun yok ne iş yapıyorsun dedim kuryeyim dedi ... naısl kurye nerde ybr nerde cbf demesinmi bana onlar alıyor 2000+ maaş ben paket başına 10 liradan aşağı gitmem bir yere 2000 de net maaşım af buyur çat pat ne kazanıyorsun :D 4000 den aşağı almam allah bereket versin dedim ayrıldık demekki kaliteli iş yapan kişilerde var kaliteli işin kaliteli parası var
    crxforever ve just4techno bunu beğendiler.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Bende kuryeyim gerçekten yorucu ve yıpratıcı bir iş

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende 4 ay kuryelik yaptım o iş göründüğü gibi basit kolay bir iş değil. öyle her işsiz alsın A2 çıksın yola tarzı bir şey hiç değil.. o işsizler tecrübesi yoksa çoğu yıl sonunu göremeden Allah korusun ya ölür ya sakat kalır..

yukarda bir arkadaş yazmış nc li kurye ayda 4 bin tl alıyor falan öyleside var ama onların konumu çok başka sen ben istedikmi olamayız.. o insanların taşıdığı şeylerde çok farklı.. aldıkları risk mesuliyet sorumlulukda o yüzden çok farklı o denli maaşlarıda farklı.. kurye dediğin tek tip değil bireysel bağımsız çalışanlar var şirkete bağlı çalışanlar var uzunyol kuryeleri var..ağır yük taşıyan kuryeler bile var adam elektrikli süpürgesi götürmüşdü motorda..

benim zamanımdada transalp ile kuryelik yapan bir arkadaş vardı üstündeki full korumalar rahat 5 bin tl idi.. ünlülere sosyeteye bir şeyler götürüyormuş zaten hep residancelara falan giderdi..

kurye dediğin adam seleyle bir yapışık oluyor yağmurda karda çamurda yollardasın eve geliyorsun üstünde ağır bir egzos kokusu tüm gün araçların arasında git geldesin. ısınma yok bir yerde iki dakka mola veriyim yok.. öyle hayal edildiği gibi bir iş değil hayati riski çok yüksek sağlık rüskü çok yüksek bir iş..

ben 4 ay yaptım yanlarım böbreklerim ağrımaya başladı zaten nefes darlığı vardı iyicene azdı doktora gittim sen sigarayamı başladın yenidne dedi yok dedim anlattım egzos dumanından o zaman dedi.. 4 ay sonra bıraktım..

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    yemek kuryeliği yaptım.
    her gün traş ol, akşam saaatleri çalış, bayramda seyranda çalış, sıkıntılı geldi.
    bir dönem taksi, transfer, makam şoförlüğü işlerinde takıldıktan sonra kuryeye döndüm.
    tekstil kuryeliği... haftasonu tatili ve bayram tatilleri iyi geldi. tek artısı bu yoksa şartları aynı berbatlıkta.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    İnsan hayatının değersiz olduğu İstanbul da kuryelik yapmak çok zor...ayda 5000 lira kansa bile (atıyorum) bu meslek yapılmaz...meslek bile sayılmıyor bazıları tarafından belki ama benim için en onurlu gururlu şerefli kişi evinin kirasını ödeyebilen çocuklarının ihtiyaclarını giderebilen..evine bir gofret götürebilen...çocuğuna eşine bir kıyafet elbise alabilendir..ya da bekarsa kendi ihtiyaclarını giderebildiği gibi evine destek veren annesine kazandığı parayla para veren ...babası söylemeden evin bir kaç faturasını ödeme nezaketini gösterebilendir..kardeşine bir telefon alıp sürpriz yapandır...yani ne iş yaptığın aslında önemli değil..onurunla çalışıp akşam evine huzur içinde gelebiliyorsan sen saygı duyulması gereken adamsın...

şov tivide güvenlikken 2010 larda..mayışımız 1050 liraydı..mesai arkadaşımın ayakkabısının altının delik olduğunu farkettim..hayırdır deyince 450 lira kira ödediğini ve bu şekilde idare etmek zorunda olduğunu söyledi..iki çocuk var hanımıda çalışmıyordu...e olm nye memleketine gitmediğini sorduğumda ise zaten orada iş olmadığından yakındı..yani o kardeşim şu an halen orada çalışıyor..buna benzer çok hayat mücadelesine şahit oldum..şimd benim çocuğum 7.sınıfta gümlük harçlığını 7 liraya çıkarttım...10 lira veremezmiyim...veya 20 lira..paranın kıymetini bilsin diye 7 lira..geçen sene 6 liraydı bu sene 7 lira..yani hayatı bilsin tanısın diye..yine eve gelip yemeğini yiyor kantinden tostla doymasınıda istemem ama parasınıda nasıl harcaması gerektiğini bilsin...interneti olmayan telefonu olmayan hatta annesi babası olmayan mutluluğun ne olduğunu bilmeyen binlerce çocuk var..
    crxforever, kurye13 ve seta34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)