Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akvaryum hobisi olan varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Motorcu dostlar varmı sizdede akvaryum sevdası. Ben botanik hastasıyım bitkili akvaryum deyince motor kadar heycan sarıyor. Son çalışmam 1 tonluk bi akvaryumdu taşınma nedeniyle hobiye ara verdim sizde durumlar nedir . Akvaryumu sevipte sıkıntı yaşayanlarada yardımcı olabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu dostlar varmı sizdede akvaryum sevdası. Ben botanik hastasıyım bitkili akvaryum deyince motor kadar heycan sarıyor. Son çalışmam 1 tonluk bi akvaryumdu taşınma nedeniyle hobiye ara verdim sizde durumlar nedir . Akvaryumu sevipte sıkıntı yaşayanlarada yardımcı olabilirim.
    nano akvaryum hakkında düşünceniz nedir. hiç görmedim ama görsellerde denk geldim çok hoşuma gitti. dümdüz kesilmiş balıkçı çarşılarındaki akvaryumlar gibi olanları beğenmiyorum.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    redmap bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nano akvaryum hakkında düşünceniz nedir. hiç görmedim ama görsellerde denk geldim çok hoşuma gitti. dümdüz kesilmiş balıkçı çarşılarındaki akvaryumlar gibi olanları beğenmiyorum.
    Nanoya bulaşırsan kolay kurtulamazsın.Genelde mekan ve zaman problemi varsa illede doğayı anımsatsın yeşillik olsun dersen çok tatlı bir seçenek. Ben daha çok dev akvaryumları ve kalabalık gruplar halinde gezen tropikal sürü balıklarını seviyorum.Bu günlerde nano kurmayı düşünüyorum ama bir türlü fırsat bulamadım.

Benimde akvaryum hobim vardır çok severim hatta İlk japonlarla başlayıp tecrübelenince cikletlere prenseslere geçmiştim daha sonra bitkisel beslenenlerden demasoni ve iceman Hep hayalim özel yapım 200*100*100 bir akvaryum var canlı olarakta frontoza

Nanoya bulaşırsan kolay kurtulamazsın.Genelde mekan ve zaman problemi varsa illede doğayı anımsatsın yeşillik olsun dersen çok tatlı bir seçenek. Ben daha çok dev akvaryumları ve kalabalık gruplar halinde gezen tropikal sürü balıklarını seviyorum.Bu günlerde nano kurmayı düşünüyorum ama bir türlü fırsat bulamadım.
    alacağın akvaryumun resmini fiyatını paylaşırsan iyi olur bakayım bi.. doğayı anımsatmasından çok 1-2 bitki koyup daha çok balığı ön plana çıkarmak istiyorum. balığımda papağan balığı olur

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    250 litre bir akvaryumum var; ekipmanlar Eheim dış filtre, 200watt ısıtıcı, 18 watt uva+uvb floresan ve 40watt ısıtıcı lamba, zemin midye kırığı.

4 sene önce 3cm olduğum kırmızı yanaklı kaplumbağam, şu an 15 cm kabuk boyuna ulaştı. Petshoplarda satılanın aksine bol su, uygun ortam ve 5-6 çeşit yem ile bugünlere geldik. 4 yılda yaklaşık 2.500-3000 TL masrafım var. (akvaryum+dolap+aksesuar+lambalar+yemler+elektrik)

İşten eve gelip, biraz ilgilenmek, seyretmek hoşuma gidiyor kafa dağıtıyor.

Akvaryumun 3/4ü su dolu. Bir rampa ile kalan 1/4ü cam üzerine döşenmiş taşlardan platformdan oluşuyor. Canı istediğinde 12 saat açık lambasının altına çıkıp güneşleniyor, kuruyor ve kabuklarını geliştiriyor. (Doğada güneşlenme şansı olmadığı için alması gereken d vitamin sentezini özel üretilen uvb lambasından alıyor)

İLK KURULUM:

BİR SÜRE SONRA(3 sene önce)

GÜNEŞLENME SEANSI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    alacağın akvaryumun resmini fiyatını paylaşırsan iyi olur bakayım bi.. doğayı anımsatmasından çok 1-2 bitki koyup daha çok balığı ön plana çıkarmak istiyorum. balığımda papağan balığı olur
    Papağandan kastın şu kısır olan chiclid türleriyse nano akvaryuma uygun bir tür değil bitkilide bakmasanız daha iyi olur. Bitki konusuna gelince nanolarda genelde az tür kullanılır. Eğer arkadaşımdaki derecelik blue grass lepisteslere dayanabilirsem ivagumi istiyorum ama dayanamaz lepistesleri alırsam muhtemelen orta amerika basit bitkilerinden oluşan hafif sazlık bir akvaryum yapıcam. Co2 tüpüm powercompact floresanlarım dış filtrem kumum vs herşey hazır akvaryumda karar veremiyorum 200 50 70 den sonra hangisine baksam bu lan böyle kavanozmu moduna girdim moralim bozuluo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:29 ----------

Alıntı KutayEcevit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde akvaryum hobim vardır çok severim hatta İlk japonlarla başlayıp tecrübelenince cikletlere prenseslere geçmiştim daha sonra bitkisel beslenenlerden demasoni ve iceman Hep hayalim özel yapım 200*100*100 bir akvaryum var canlı olarakta frontoza
    Moba ve bluezaire üretimi yapmıştım. Birkaç yıl önce karşılaşsaydık seve seve yardımcı olabilirdim discus dail birçok balığın üretimiyle ilgileniyordum.Bu arada ölçüleriniz güzel değil yüksekliği genişlikten düşük tutmak seyir zevki açısından her zaman çok daha fazla derinlik ve enstantane katar ortam daha büyülü hale gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:37 ----------

[QUOTE=eminemre;3838769]250 litre bir akvaryumum var; ekipmanlar Eheim dış filtre, 200watt ısıtıcı, 18 watt uva+uvb floresan ve 40watt ısıtıcı lamba, zemin midye kırığı.

4 sene önce 3cm olduğum kırmızı yanaklı kaplumbağam, şu an 15 cm kabuk boyuna ulaştı. Petshoplarda satılanın aksine bol su, uygun ortam ve 5-6 çeşit yem ile bugünlere geldik. 4 yılda yaklaşık 2.500-3000 TL masrafım var. (akvaryum+dolap+aksesuar+lambalar+yemler+elektrik)

İşten eve gelip, biraz ilgilenmek, seyretmek hoşuma gidiyor kafa dağıtıyor.

Akvaryumun 3/4ü su dolu. Bir rampa ile kalan 1/4ü cam üzerine döşenmiş taşlardan platformdan oluşuyor. Canı istediğinde 12 saat açık lambasının altına çıkıp güneşleniyor, kuruyor ve kabuklarını geliştiriyor. (Doğada güneşlenme şansı olmadığı için alması gereken d vitamin sentezini özel üretilen uvb lambasından alıyor

Sizi tebrik ediyorum baktığınız hayvanın hakkını sonuna kadar vermişsiniz ama en azından yanına bir arkadaş daha alsaydınız.

Papağandan kastın şu kısır olan chiclid türleriyse nano akvaryuma uygun bir tür değil bitkilide bakmasanız daha iyi olur. Bitki konusuna gelince nanolarda genelde az tür kullanılır. Eğer arkadaşımdaki derecelik blue grass lepisteslere dayanabilirsem ivagumi istiyorum ama dayanamaz lepistesleri alırsam muhtemelen orta amerika basit bitkilerinden oluşan hafif sazlık bir akvaryum yapıcam. Co2 tüpüm powercompact floresanlarım dış filtrem kumum vs herşey hazır akvaryumda karar veremiyorum 200 50 70 den sonra hangisine baksam bu lan böyle kavanozmu moduna girdim moralim bozuluo.

yok onu kastedmemiştim tam olarak bu. fiyatınada 40 lira dediler geçen hafta sordum

bu da dizayn etmek istediğim şekil

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Ben de lise yıllarında canlı doğuranla başladığım bu hobiyi Discus'a kadar ilerlettim. Son 2 ay içinde evimin bir odasını bu hobiye ayırdım. Şu an 6 adet 100*50*40 ve 4 adet 50*50*40 akvaryum su ile dolu. 2 adet bir metreliği geçici bir süre için su değişimi amaçlı dinlendirme ve havalandırma tankı olarak kullanıyorum. Balık sayısı artıp işin içine yavru büyütme dahil olunca karşısında hazırladığım sete 3 adet 145*50*40 tank ve altına aynı ölçüde bir sump ilave olacak. Aldığım ilk Discus'lardan görünürde 2 çift çıkacak ve bir çift aldığımdan beri (3 ay) 3.kez yumurta döküyor. Henüz üretim su değerleriyle değil balıkların gelişim ve serpilmeleriyle ilgilendiğimden yavru çıkarmıyorum. Çok keyifli ve yorarken dinlendiren, evde uzun zaman geçiren arkadaşlara tavsiye edeceğim güzel bir hobi. (Evli olanlar için bu hobiyi istemek yetmiyor maalesef.Allah yardımcıları olsun)

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Sizi tebrik ediyorum baktığınız hayvanın hakkını sonuna kadar vermişsiniz ama en azından yanına bir arkadaş daha alsaydınız.
    Teşekkür ederim. Yaklaşık 2 sene kadar 2 kaplumbağam vardı. Ancak bilirsiniz bunlar sosyal hayvanlar değil ve vahşi yaşama adapteler. Bir tanesi büyüdükçe dominant olup, diğerini yaralamaya başladığında birini başka birine sahiplendirmek durumunda kaldığım için şu an tek kaplumbağa ile devam ediyorum.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

manu_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zamanını da etçil natteri (kırmızı karınlı piranha) beslemiştim.

Alıntı manu_38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanını da etçil natteri (kırmızı karınlı piranha) beslemiştim.
    sonra noldu birbirlerini mi yediler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    sonra noldu birbirlerini mi yediler

[/COLOR][QUOTE=redmap;3839139]Tamda onu kastetmişsin doğru anlamışım yani bu balıklar kısır yavru vermez hemde bitkilide olmaz .Dizayn etmek istediğiniz akvaryum basit gibi gözüküyor ama tecrübe yoksa epey zorlar.Moslar genelde bakımı kolay olsada uygun şartlar sağlanmadığında hem taşları sarması gecikiyor hemde çirkin pis görüntü oluşturuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)