Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Akvaristler Yardımcı Olun Lütfen :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 20 litreye yakın yedek tankımı kuracağım. Hava motoru + pipo filtre + dere kumu ve dinlenmiş su var uyumlu yaşayan balık türlerini yazabilir misiniz? Ne beslemeliyim ? Akvaryumun canlı cıvıl cıvıl görünmesi için önerileriniz nelerdir. Yanlış bir işlem yapmak istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha r25
    low tech bitkili güzel bi karides tankından başka bişi hayal edemedim o litrede
    oguzhan6161, computeus, otopsici ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    arayışta
    Ben önceden bir ara uğraştım ama sürekli taşındığım için vaz geçtim ben şöyle bir sistem kurmuştum. Lepistes, Japon, camlar için vatoz ve temizlik için çöpçü atmıştım ancak uzman olan arkadaşlar daha fazla yardımcı olacaktır.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    renklı ve canlı hareketli bir akvaryum istiyorsan,

Canlı doğuran çeşitleri,lepistes,moli,plati,velifera,aykuyruk vb.

tetra balıkları çok uyumludur.Özellikle 15-20 üyeli neon tetralar sürü halinde gezdikleri için çok güzel görüntüler ortaya çıkarır,

çöpçü olarak komanda albino leopar çöğçü çeşitleri 5 er adet alabilirsin irili ufaklı ve tül kuyruk vatozlar ve bol bitkili ve ışıklı akvaryumda tahammül edilemez derecede güzeldirler.

Alıntı spinachristi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    low tech bitkili güzel bi karides tankından başka bişi hayal edemedim o litrede
    Haklısın tabi odamdaki kütüphanenin raf aralığını genişletip 20 litrelik tankımı yerleştirdim. Işıklandırma ile birlikte odama çok güzel bir görünüm kattı. Şimdi bomboş çalışıyor filtre ama balıklarım yok bitkilendirme işini bir türlü beceremiyorum ben. Düşün donanımlı da olsa beceremiyorum daha evvel saz bitkileri aldım balıklar nasıl yaptıysa hepsini yerinden tek tek sökmeyi başardılar. O günden sonra bitki işine son verdim. Daha evvel lepistes molly ve platy bakıyordum bu tankta. Her ay doğurmalarından artık illallah geldi ve balıkları verdim. Ama bir iki gün içinde akvaryuma balık almak istiyorum. Öneriler neler ?

Motosikleti
    yamaha r25
    bence tek tür bakmalısın.kardinal neon,galaxy rasbora olabilir. biraz hassas balıklardır ama sürü davranışları sergiledikleri için seyri güzeldir. yanına da çöpçü,vatoz ve elma salyangoz eklersen seyrine doyum olmaz.

Alıntı spinachristi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence tek tür bakmalısın.kardinal neon,galaxy rasbora olabilir. biraz hassas balıklardır ama sürü davranışları sergiledikleri için seyri güzeldir. yanına da çöpçü,vatoz ve elma salyangoz eklersen seyrine doyum olmaz.
    Akvaryumcu o kadar pahalı satıyor ki balıkları anlatamam bir lepistes 8 tl. Canlipetshop.com diye bir site var ordan alışveriş yapıyorum ama dükkanları hatayda. Ben zonguldak / kdz.ereğli'de ikamet ediyorum. Hiç balık sipariş etmedim hep ekipmanları almıştım. Acaba balıklarım sağlıklı bir şekilde gelir mi ? Buradan almak istiyorum çünkü herşey çok uygun. Tavsiye ederim. Bu bahsedilen balıkları karışık alsam sorun olur mu ? Tank 20 litre ama büyük değil kaçmak için şansları çok düşük yani.

Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akvaryumcu o kadar pahalı satıyor ki balıkları anlatamam bir lepistes 8 tl. Canlipetshop.com diye bir site var ordan alışveriş yapıyorum ama dükkanları hatayda. Ben zonguldak / kdz.ereğli'de ikamet ediyorum. Hiç balık sipariş etmedim hep ekipmanları almıştım. Acaba balıklarım sağlıklı bir şekilde gelir mi ? Buradan almak istiyorum çünkü herşey çok uygun. Tavsiye ederim. Bu bahsedilen balıkları karışık alsam sorun olur mu ? Tank 20 litre ama büyük değil kaçmak için şansları çok düşük yani.
    ikiside sürü balığı sürü halinde beslemek daha güzel olur. 20 litre 2 sürü için oldukça az. birini seçmelisin. galaxy rasbora çok ender bulunuyor onu bulman zor olabilir. kullandığın şebeke suyunun phı düşükse eğer kardinaller tam senlik

Kardinaller güzel görünüyor. Peki karışık alsam ? Misal 5 er adet ? Uyum sağlamazlar mı ?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Ciklet Balıkları Dier Balıları YER,

O sebepten 15..20 adet CİKLET AL,
    Yanlarına 40,,,50 adet LEPİSTES at

İçeride olacak Katliamı İzle

Görsel şölen

Dostum işin LATİFE'si bu
    Hiç anlamam Balık İşinden MAKSAT MUHABBET OLSUN diye yazıyorum

GhostTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    geçen sene açsaydın bu konuyu ve ben geçen sene üye olmuş olaydım sana istediğin çeşitte ve istediğin miktarda balık hediye edebilirdim. 2tane 100 litrelik lepistes 1 tanede 150 litrelik mavi prenses ve sarı prenses akvaryumum vardı. lepistesler o kadar çoktu ki dağıtacak insan bulamıyordum. malum 15 günde bi 30-40 tane doğuruyolar sagolsunlar.ama şuan akvaryum hevesim kalmadıgı için bütün lepistesleri akvaryumcuya prensesleride hatuna verdim. 150 litrelik akvaryumun içine 1 tane ryukin 1 tane yelpaze kuyruklu 1 tanede kırmızı şapkalı japon attım birarada çok güzel yaşıyolar pek pisliğide olmuyor

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciklet Balıkları Dier Balıları YER,

O sebepten 15..20 adet CİKLET AL,
    Yanlarına 40,,,50 adet LEPİSTES at

İçeride olacak Katliamı İzle

Görsel şölen

Dostum işin LATİFE'si bu
    Hiç anlamam Balık İşinden MAKSAT MUHABBET OLSUN diye yazıyorum
    Maşallah ustam baya güzel anlatmışsın ama dediklerin doğru ciklet balıkları lepistesleri yer

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı GhostTurk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sene açsaydın bu konuyu ve ben geçen sene üye olmuş olaydım sana istediğin çeşitte ve istediğin miktarda balık hediye edebilirdim. 2tane 100 litrelik lepistes 1 tanede 150 litrelik mavi prenses ve sarı prenses akvaryumum vardı. lepistesler o kadar çoktu ki dağıtacak insan bulamıyordum. malum 15 günde bi 30-40 tane doğuruyolar sagolsunlar.ama şuan akvaryum hevesim kalmadıgı için bütün lepistesleri akvaryumcuya prensesleride hatuna verdim. 150 litrelik akvaryumun içine 1 tane ryukin 1 tane yelpaze kuyruklu 1 tanede kırmızı şapkalı japon attım birarada çok güzel yaşıyolar pek pisliğide olmuyor
    ahhh ah geç kaldık cıvıl cıvıl olurdu akvaryumun içi. Balıklara bakıyorum netten sürekli, balıkların birbiriyle uyumlarına bakıyorum.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Hamsi al. Büyüyünce yersin.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 litrede ancak Beta olur, aşağıdaki gibi şekil bir cins bulup alabilirsin. Dip için 4 adet albino çöpçü ve bir adet cüce vatoz da iyi gider. Anubias ailesinden bodur bitkileri araştır, kum kalınlığı 5 cm den az olmasın. 20 litre hacim olarak küçük görülüp kolay zannedilsede aslında daha zordur bakımı, su değerleri çok değişken olacaktır bunuda hiçbir canlı sevmez.

aquarist4 bunu beğendi.

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hamsi al. Büyüyünce yersin.
    yerli hamsi mi ithal hamsi mi

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 litrede ancak Beta olur, aşağıdaki gibi şekil bir cins bulup alabilirsin. Dip için 4 adet albino çöpçü ve bir adet cüce vatoz da iyi gider. Anubias ailesinden bodur bitkileri araştır, kum kalınlığı 5 cm den az olmasın. 20 litre hacim olarak küçük görülüp kolay zannedilsede aslında daha zordur bakımı, su değerleri çok değişken olacaktır bunuda hiçbir canlı sevmez.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...va0t_3C1wz3SqG

Evet doğru diyorsun aslında bakımı daha zor su değerlerini dengede tutmak neredeyse imkansız. Acaba 10 adet 5 cmlik japon uygun mudur ? Bunun yanında 5 adet 5 cmlik midye , 4 albino çöpcü , 1 vatoz nasıl?

Motosikleti
    yamaha r25
    yerli hamsi mi ithal hamsi mi

Evet doğru diyorsun aslında bakımı daha zor su değerlerini dengede tutmak neredeyse imkansız. Acaba 10 adet 5 cmlik japon uygun mudur ? Bunun yanında 5 adet 5 cmlik midye , 4 albino çöpcü , 1 vatoz nasıl?
    dustum o kadar balığı ben 100 lt bile bakmam akvaryumda amaç bu olmamalı. balıkların doğal ortamlarını taklit etmeye ve onlara en uygun ortamı yapmaya uğraşmalısın. japon dediğin balık 30 cm lere ulaşabiliyor. yazık etme bence illede istiosan özel tür japonlara bak ama 2 taneyi geçme. ranchu ruyukin oranda felan bi araştır derim az olsun sağlıklı balıkların olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=9zi-Wn5nKi8 hatta ufak bi öneri
    aquarist4 bunu beğendi.

Doğru diyorsun hocam. Hep büyük tanklarda baktım balıklarıma. Normalde bu tankı yavruluk olarak kullanıyordum ancak şimdi yavrular ana tankta ve bomboş çalışıyor akvaryum bugün 1 tane lepistes attım içine tek başına yüzüyor 1 adet ruyukin büyük 1 adet te oranda alayım en iyisi. Boyları 6 cm falan uygun mudur hocam ? Pipo filtre var büyük

aynısı ;

Bunu değiştirmeye gerek yok diye düşüünüyorum ? 24 saat açık. Bu akvaryum için küçük bir grolüx lamba düşünüyorum nerede nasıl bulabilrim en düşüğü 50 cmden başlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Bu arada videodaki balıklar çok güzel görünüm katmış Harika bir akvaryum olmuş.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olmaz! Her balık cinsinde değişmek üzere minimum tank hacim değerleri vardır. Bu hacmi sağladıktan sonra da genel kaide balığın boyunun her cm sine 1 lt su düşecek şekilde hesaplama yapılır. Örneğin en az 200 lt lik bir tankta bakılacak balıklarda 10 cm lik 20 adedi geçmemek gibi. Özellikle erkek sayısına da dikkat etmek gerekir vs.

Akvaristler... dediğin işi ciddiye aldığını düşündüğüm için bu kadar detaylı yazıyorum, yoksa fanusta da 5 japon "beslersin"
    aquarist4 bunu beğendi.

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz! Her balık cinsinde değişmek üzere minimum tank hacim değerleri vardır. Bu hacmi sağladıktan sonra da genel kaide balığın boyunun her cm sine 1 lt su düşecek şekilde hesaplama yapılır. Örneğin en az 200 lt lik bir tankta bakılacak balıklarda 10 cm lik 20 adedi geçmemek gibi. Özellikle erkek sayısına da dikkat etmek gerekir vs.

Akvaristler... dediğin işi ciddiye aldığını düşündüğüm için bu kadar detaylı yazıyorum, yoksa fanusta da 5 japon "beslersin"
    Elbette dikkat ediyorum ve bunu düşündüğünüz için teşekkür ederim. Sanırım tankı büyüteceğim 100 cmlik bir akvaryum alacağım. Hayvanlara karşı aşırı değer veren birisiyim. Tavuklarım bile ben bahçeye inip biyere oturunca abartısız söylüyorum gelip yanıma otururlar balıklarımla da sohbet ederim. Küçük akvaryum onlar için cehennem olacaktır eminim. Bu sebeple değiştireceğim. Belki de bunu yalnızca karides akvaryumu yapabilirim.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    1 adet balığın ortalama sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için 25 litre suya ihtiyaç vardır çünkü yaşadıkları suya pisliyorlar bakteriler ve çeşitli mikro organizmalar oluşuyor sana tavsiyem bitkili hale getirip bir adet güzelinden beta alıp beslemen olur filtre motor koymanada gerek yok betalar durgun su balığı olduğu için akıntıya çok fazla direnemez ayrıca akciğerleri olduğundan suyun üstünden nefesini alır suyuda çok kirletmez haftalık 3 de 1 su değişimi ile uzun süre keyif verir en mantıklı seçim beta olacaktır senin için

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)