Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ekonomi sohbeti etmek isteyenler içeri buyrun

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhabbetinizi bölmek istemem ama,
    Konuyu konu dışı bölümüne taşımak durumundayım.
    Ekonomi kısmına gelecek olursak,
    Daha bir 50 sene sabretmemiz gerekiyor
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

imf varken devlet borçlu ve fakir idi, halk zengin idi,

şimdi imf ye borç yok devlet borç verecek kadar çok para sahibi, ama halk fakir alım gücü düştü, tl eriyor işssizlik tavan yaptı, özel sektör batışda..

demekki neymiş, devlet millet için var ise, devlet zengin olmayacakki halk refah içinde yaşasın, zaten bir savaş çıksa devlet dediğin oluşummu gidip savaşacak yoksa bu milletmi savaşacak?

yani her türlü sıkıntıyı maddi ve maneviyatı millet çekecek, ama devlet zengin olacak, olacakda bu zenginlik
    kimin kontrolü altında ve neden millet için kullanılmıyor bu kısma bakmak lazım..

çok fazla giydirmek istemiyorum ikdidar yanlıları tarafından tacize uğramamak için ))
    2move bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM Fiyat guncellemesini yazın ağustosta yapıyor diye biliyorum
    hadiya ozaman vaktimiz bol ben yamaha gibi zammı verir diye tahmin ediyordum

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    22 yaşına girmek üzereyim. Üniversite 2. Sınıf okuyorum. Haftada 2 gün okulum var, çarşamba ve cuma günleri. Okulum öğlen başlıyor, sabah 8'de kalkıp motorla modem dağıtma işim var. Öncelikle onu yapıyorum. Ordan okula geçiyorum. Okuldan çıkar çıkmaz işe gidiyorum. Gece 2 gibi evde oluyorum genelde. Bu tempo son 3 senedir değişmedi ve son 3 senede toplasam en fazla 4 kere ailemle pazar sabahı kahvaltı etmişimdir. Okulumun olmadığı günlerde modem işini erken bitirip işe erken gittiğim Zaman şanslıyım. Çünkü akşam daha erken çıkacağım işten ve sahibi tarafından çok sevildiğim bir mekanda garsonluk yapıp yevmiye alabileceğim.

Arkadaşlar, babam emekli Adam artık çok yorgun çalışamıyor edemiyor. Maaşına ben tamamlıyorum ve ev taksidine gidiyor. Annemin de rahatsızlığı var kadın çalışamaz.

Bu ülkede yarınlar, yeni krizler demek. Maaş 1300 oldu ama bugüne kadar gelen en yüksek doğalgaz faturası geldi eve. Herşeye zam geldi beyler misli misli.

Ben 22 yaşına girmek üzere olan, kanı kaynayan, işinde gücünde olan bir kardeşinizim. Neden bu tempoyla bu şekilde çalışmak zorundayım. Demek ki bu ülkede birşeyler eksik. Bu ülkede hayat standartları çok düşük. Günde 16 saat çalışıyorum ve bunun Hakkı bu olmamalı. aylık en fazla kenara 500 lira atabiliyorum. Motor alacağım o paraya. Ama inanın almaya korkuyorum. Evdekilere bi anda bişey olur, para lazım olur bi anda. Milletin kapısına gitmektense ölürüm daha iyi. Şu yazıları, kar yağışında motor üstünde kalarak düzgün olmayan bi kafayla yazıyorum. Herkese iyi geceler
    Mexico ve hasmet bunu beğendiler.

analar babalar aradan çıktıklarında toplumda yavaş yavaş bozulmaya başliyacak ve iç çatışmanın fitili her an ateşlenebilir.. artık millet bankamı soyar paraları altınamı çevirir ne yapar bilmemde, devlet baba kırallar gibi bakar onlara içerde, eskisi gibi değil yemek var doğal gaz var, varda var.. çıkıncada fakirlik belgesi veriyorsunuz borç felanda yok .. hükümlü ayana iş ararken öncelikde var, içerdeyken okulda bitirirsiz dertsiz tasasız, 3+1 evde oturup iş ev yapıp dünyayı görüp tanıyamadan yıllarınızın geçtiği bir ortamda zaten bir nevi mahkum hayatı yaşıyorsunuz, içerde olmak koymaz adam.. ) dişarı çıkan niye iflah olmuyor sanıyorsunuz içerde iyi bakıolar adam.. belki içerde birde kitap yazarsınız dişarı çıkınca cumhur başkanlığa kadar yolu var, hitler ve diğer devlet büyükleri gibi... )) insan 0 a yaklaşıp bitmedimi, bazı şeylere kafası dank etmiyor bakış açısı değişmiyor, makine farklı çalışıyor o nokdan sonra..
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık daha değiştirme kararını bir dahaki seneye fiyatları 3-5 bin tl yükseltip öyle düşünücem. En azından fiyatlar geldiğinde şaşırmam rahat rahat gidip alırım
    Seneye bu durumdan çok daha kötü olma ihtimali oldukça yüksek. Eğer ciddi niyetiniz ve durumunuz varsa ne kadar erken davranırsanız o kadar mantıklı.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam dolar 3.5 görecek demişsiniz, gidip dolar yaptırayım mı paramı? :D
    Amerika'da ekonomide Türk hoca arkadaşlar doların 4'ü geçeceğini bir sene önce söylemişlerdi. Ben bile "yok artık" demiştim.

Ekonomi bir yana, sosyal ve güvenlik yönünden de ciddi darbe alıyoruz.

ben dolar yaptim kafam rahat arada burde gircik yapiorum keza dolarda yapay %10 enflasyon var bunun icin.. tl de durmak demek paranin extra hizli erimesi demek gram bile guvensiz.. borsaya girenler batti.. varda var.. ;)) bu isler baslamadan once bist 100 85 binde 90 bine dogru gidiodu ne oluyda suan 71 binde direniyor bu hafta bisi olmaz ise 60 bine dogru gidicek gibi duruyor varin ozaman siz dusunun isin mehametini..

su konut balonu patladimi yandi gulum ketan helvam ist ne olmus oyle kiytirik daireler milyon tl olmus ;))) burda o paraya bina dikiosun samsunda..

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demokrasi karşıtı söylemler gene ülke refah içinde İMF borç verebilcek gücümüz var suyumuz ucuz katarda su çok pahalı bizdede benzin. devlet açmı kalsın istiyorsunuz. bu söylemler paralel yapının marifetleri dünya liderimizi yedirtmicez sizlere hepiniz secde ediceksiniz huzuru bulucaksınız.
    paramız günden güne büyüyor asgari ücreti bile 1300 tl yaptık kimin sayesinde he kimin sayesinde tabiki büyük liderimiz sayesinde hatalar yapmadımı elbette yaptı ama peygamberde hata yaptı bunu niye görmüyorsunuz. zındıklar sizi...
    http://www.ntv.com.tr/ekonomi/petrol-artik-resmen-sudan-ucuz-ve-simdi-20-dolar-konusuluyor,4zG7DDYKKEaZnCeCZIHhAw

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Çekilin şurdan pis fakirler

Bu konulara yorum yapasım bile gelmiyor aslında.

Çözüm önerebilirim, Ülkenin yarısı ülkeyi terketsin.
    %50 Kafası çalışan insanlarız aslında millet olarak. Ama birbirimize güvenimiz yok. Yapılması gerekeni hepimiz biliyoruz. Ama birlik olamıyoruz. Birlik olamadığımız için kaybediyoruz. Kaybetmeye de devam edeceğiz. Bu yüzden tek çözüm kalıyor ülkeyi terkedin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 yaşına girmek üzereyim. Üniversite 2. Sınıf okuyorum. Haftada 2 gün okulum var, çarşamba ve cuma günleri. Okulum öğlen başlıyor, sabah 8'de kalkıp motorla modem dağıtma işim var. Öncelikle onu yapıyorum. Ordan okula geçiyorum. Okuldan çıkar çıkmaz işe gidiyorum. Gece 2 gibi evde oluyorum genelde. Bu tempo son 3 senedir değişmedi ve son 3 senede toplasam en fazla 4 kere ailemle pazar sabahı kahvaltı etmişimdir. Okulumun olmadığı günlerde modem işini erken bitirip işe erken gittiğim Zaman şanslıyım. Çünkü akşam daha erken çıkacağım işten ve sahibi tarafından çok sevildiğim bir mekanda garsonluk yapıp yevmiye alabileceğim.

Arkadaşlar, babam emekli Adam artık çok yorgun çalışamıyor edemiyor. Maaşına ben tamamlıyorum ve ev taksidine gidiyor. Annemin de rahatsızlığı var kadın çalışamaz.

Bu ülkede yarınlar, yeni krizler demek. Maaş 1300 oldu ama bugüne kadar gelen en yüksek doğalgaz faturası geldi eve. Herşeye zam geldi beyler misli misli.

Ben 22 yaşına girmek üzere olan, kanı kaynayan, işinde gücünde olan bir kardeşinizim. Neden bu tempoyla bu şekilde çalışmak zorundayım. Demek ki bu ülkede birşeyler eksik. Bu ülkede hayat standartları çok düşük. Günde 16 saat çalışıyorum ve bunun Hakkı bu olmamalı. aylık en fazla kenara 500 lira atabiliyorum. Motor alacağım o paraya. Ama inanın almaya korkuyorum. Evdekilere bi anda bişey olur, para lazım olur bi anda. Milletin kapısına gitmektense ölürüm daha iyi. Şu yazıları, kar yağışında motor üstünde kalarak düzgün olmayan bi kafayla yazıyorum. Herkese iyi geceler
    Senin 22 yaşında anlayabildiğin adaletsizliği kapitalist düzeni, yaşını başını almış bir bok bildiğini sanan cahil sığırlara anlatmaya kalktığımızda din, devlet düşmanı oluyoruz. Şansın varsa bir şekilde yırtarsın, yoksa köleliğe devam.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Tey tey tey....

Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)