Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Yıl Kutlaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Merhaba Arkadaşlar

Sizin ve tüm yakınlarınızın , gelecek yılda , mutlu , sağlıklı , kazasız , sıkıntısız , bol ve hayırlı kazançlı günler geçirmesini temenni ederim .
    Sağlık problemleri olanların bir an önce iyileşmesini , maddi sıkıntılar yaşayanların feraha kavuşmasını , sevip de kavuşamayanların düğünlerini yapmasını ,çocuk sahibi olmak isteyenlerin sağlıkla bebeklerini kucaklarına almasını , motorunda model veya cc arttırmak isteyenlerin doğru seçimleri yapmasını , yurt dışından kargo bekleyenlerin ürünlerinin bir an önce teslim almasını , öğrenci kardeşlerimizin tahsil ve öğretim hayatında başarılı işler yapmalarını , askerdeki kardeşlerimizin sağ salim evlerine dönmelerini , ülkemizin her köşesindeki dostlarımızın toplumsal huzura kavuşmalarını , gurbet hasreti çekenlerin sılaya varmasını , en önemlisi de aziz milletimiz ve ülkemiz üzerinde oynanan iç ve dış mihraklarca tetiklenen her türlü kötülük ve pislik kokan emellerinin son bulmasını Allah'tan dilerim.
    Dünya üzerinde yaratılmış her canlının ederince saygıyı hak ettiğine inanan bir arkadaşınız olarak , herkese karşılıklı empati yeteneği ve zorluklara göğüs gerebilme sebatı diliyorum .

Sıradaki şarkı tüm forum ailesine gelsin

NOT : Biz şöyleyiz , böyleyiz , yeni yıl kutlamayız falan diyen arkadaşlarıma da mesajım şekilde ; Arkadaşlar biz çok zor ve sıkıntılı bir yıl geçirdik. Bu yılın bitmesini yani dolayısıyla YIL BAŞINI DEĞİL YIL SONUNU KUTLUYORUZ . İçiniz rahat olsun diyorum

c4gin ve xawa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Doğrudur, her şeyin bir başı birde sonu var.
    Her ayın sonunu başını kutlamadığım gibi yıllarında başı sonu beni pek enterese etmiyor.
    Kutlayanada saygı duyarım yalnız her yılbaşı gece 00:00 da havai fişeklerle uyanmak, uykusunda korkup uyanan çocukları sakinleştirmek yine bize düşüyor. :(
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Evet , sana bu konuda Katılıyorum , bizimkiler de korkmuştu geçen sene , ama biz de gece yarısını göremeden uyuyakalmıştık kızı uyuturken, bu sene iki tane oldu. Allah herkese hayırlı evlat nasip etsin. Bakalım yeni yıla girişi görecek miyiz yoksa uyuyacak miyiz yine?

Toplu olarak yani mahallece, sınıfça, komşularla vb. Yaşadığımız heyecanlar beni çok mutlu ederdi. Kurban Bayramının heyecanı, ramazanda tekne orucu(su içmeli olan) , hafta başı ve sonu istiklal marşı , her sabah yırtınırcasına bağırarak okuduğumuz andımız, hıdrellezde Çakıl taşından karne, bisiklet falan yapmak ve Yılbaşı gecesi eve kuruyemiş ve muz alınması, yaz tatilinde Kızılcık sopası gölgesinde kuran kursu ve mahalle esnafında çıraklık , bu liste uzar gider.

Benim aklıma takılan şu ki ; bugünlerde toplumca ya da topluca bizi heyecana sevkeden , gülümseten, sevindiren , gaza getiren ne kaldı ?

Bilirsin , az gelişmiş toplumları etkin yönetim metodu korku salmaktır . Ya da sahte efsanelere inandırmak. Bu ikincisini icat eden ve etkin kullanan bildiğin gibi Amerika , çünkü onları millet kılan değerlere sahip değiller. Tarih, dil, bayrak, toprak, din gibi birlik unsurlarına sahip değiller , yanlış anlama bir kaç yüzyıllık geçmişi saymıyorum. Millet olmak için bu yetmez, ancak örnekteki gibi laboratuvar ortamında bir güruh yaratmaya yeter bu süre...
    Evet korkuyu da kullandılar , körfez Savaş'ı sırasında arkadaşların ciddi bir Kısmi Irak'ı sinir Komşuları sanıyordu , bu gürûhu cahilleştirme sürecine girmiyorum hiç...
    Konu biziz ve bizi mutlu, heyecanlı, birlik içinde hissettiren sebepler aslında. Geldiğimiz noktada bizi gülümseterek, tatlı telaşlara bir araya getirebilen kaç tane sebep kaldı sence ?
    Öte yandan , gittikçe cahilleştiğimiz, ezberden konuştuğumuz ve tehditler karşısında toplumsal korkulara bir cephe seçtiğimiz gerçeği var ortada! O'nu seçme dinsiz kalırız, bunu seçme din elden gider, O' na oy verirsen şeriat gelir , Bu' na oy verirsen Atatürk' Ün kemikleri sızlar , Kürtler ülkeyi böler , Lazlar reform yapar, İzmirliler gâvur tohumu, ODTÜ elit yuvası , say artık aklına ne geliyorsa...
    Vay amq...
    Farkettin mi bizi sevinerek bir araya getiren bir Acun kaldı, Turabi'nin atar yapması, Facebook ta 300 like almak, kredi kartına taksitle kurban alabilmek, Ramazan ' da ekrana çıkan hocaların kıçından uydurarak güttüğü politikalar, elektrik almaya çalışan dullar, cemiyetler, cemaatler, yobaz Atatürk aşıkları ve gariban Kürt çocukları ...
    O'nların acısı, O'nların kayıpları , O'nların hezeyanları, O'nların cesetleri ; Farkettin mi bilmiyorum ama eskiden BİZ ile ilgiliydik, şimdi ONLAR ile ilgiliyiz .
    Büyüdük herhalde , aklıma başka bir şey gelmiyor ...
    potasyum bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    var mı seyir halinde motorun üzerinde kutlayan yada yarın kutlayacak olan. benden

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bilader)
    Antalya'da ikamet herhalde
    Ben senin motoru garaja kadar taşırım diyen varsa çıkarım R25 ile
    Her türlü ...
    svgblg bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Müslüman Noel kutlamağğğğğzzz
    snappy x ve kanucan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Müslümanligin, siyasette ilimde bilimde sanatta şurda burda karşımıza çıkmasından nefret ediyorum. Bu kadar kutsal olan dinimiz sakız gibi kötü zihniyet lerde suistimal ediliyor. Müslüman eglenmez müslüman kutlamaz. Küpe takmaz, saç uzatmak.

Nedir ya müslümanlık bu kadar kötü mü? Bu kadar bağnaz mi!!

Yılbaşını kutlamayacak kadar dürüstmuyuz?
    Yani tüm büyük sartlar tamammı ki, bence bu küçük detaylardayiz?

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    her ramazan televizyonlarda sorulan "sakız çiğnemek orucu bozar mı" gibi bu noel, yılbaşı adına her ne diyorsanız onu kutlamakla ilgili de her sene aynı muhabbetler dönüyor.
    bu yüzden bilimde, sanatta ilerleme kaydedemiyoruz...

Motosikleti
    Cbr 250r
    Izmirde olan abilerim arkadaşlarım varsa güzel bir gün geçirmek isterim

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hepinize mutlu seneler arkadaslar.
    Yeni yiliniz kutlu olsun.
    Shrieker bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hayırlı yıllar genşler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yeni yıla polimik yaparak giremedim, çok üzüldüm artık dikkat ettiyseniz siyasi konular açılmıyor, ok yaydan çıktı, olacakları bekler hale geldik, bir kıvılcım ile 3. dünya savaşı çıkacak mı görücez ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler