Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kışın araçta uyumak mümkünmü ?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar ben bir ford transit alsam içini kaplatsam ve araç içi ısıtma kulansam webasto tarzı ve -30 tulum alsam kışları geçirmek mümkün olur mu araçlar hakkında tecrübeli arkadaşlar ne şekil yapılırsa kışın uyumak mümkün hale getirilir bunlar biraz saçma gelebilir bazı arkadaşlara ama benim evim yok biraz birikim yaptığım param var bu şartlar oluşursa kışın araçta kalmak mümkün olurmu olmazsa ne yapmam gerekir araca ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Araç içine iyi bir Isı yalıtımı yaparsan uyku tulumu ile uyunabilir bence. -30 uyku tulumu ile Doğada Çadır içinde uyunabildiğine göre araçta da olur.
    selim6666 bunu beğendi.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Havasızlıktan ölürsün.

hava sağlayacak bir sistem bulunur be kardeşim sokakta yatan okadar insanvarki

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

strafor üstüne sac yaptırırım ve birde döşek kaynak yapar yatak atarım arkadaşımın dediği gibi hava sorununuda çözersem olur galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:29 ----------

birikim yaptım fakat pansiyon çok yiyor benimde aklıma bu fikir geldi enazından param cebimdekalır zaten aracı çok nadir kulanıcam benzinle işim fazla olmayacak sadece kış sorunu beni düşündürdü işallah başarırım yinede önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selim6666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben bir ford transit alsam içini kaplatsam ve araç içi ısıtma kulansam webasto tarzı ve -30 tulum alsam kışları geçirmek mümkün olur mu araçlar hakkında tecrübeli arkadaşlar ne şekil yapılırsa kışın uyumak mümkün hale getirilir bunlar biraz saçma gelebilir bazı arkadaşlara ama benim evim yok biraz birikim yaptığım param var bu şartlar oluşursa kışın araçta kalmak mümkün olurmu olmazsa ne yapmam gerekir araca ? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim .
    Baskan aracin vergisini unutmamak lazim,yillik gider oda,muayenesi vs bunlari aklindan cikarma derim,havasizlikta sorun olmaz kocaman kasa nolucak
    selim6666 bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    nereye sicacaklar
    tanertc, potasyum, ferhatkars ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

aracın tahmini vergi ve muayenesi 450 500 tutsun bu senelik bana uyar kardeşim yeterki içinde kış şartlarında yatabileyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

seta34 kardeşim sen hiç sokakta yattın mı bilmiyorum ama kümes gösterseler süitoda gibi bakarsın oyüzden tek derdim sıçmak olsun ayrıca birkişi kalacak içinde oda ben

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    karavan diye bişey olduğuna göre, bazı insanlar karavanda yaşadığına göre mümkün, banyo-tuvalet bi şekilde ayarlanırsa tek sorun ısınma oluyor, uyku tulumu da olsa soluduğun hava çok soğuk olursa hasta edebilir,
    aracın bir yerine bir delik açıp hava olayı çözülür aslında, kalın giysiler ve uyku tulumuyla soğuk hava dışındaki herşey de çözülür,
    küçük bir ufo gibi elektrikli ısıtıcıyla bir çözüm bulunabilir ama kaç saat çalışacak, nerede şarj edilecek, aküsü nasıl olacak hep hesaplanması lazım, bulunduğun şehir ve gece hava sıcaklıkları önemli, bir de bulunduğun şehirin sıcak bölgelerinde uyuman da etki eder
    selim6666 bunu beğendi.

Motosikleti
    arayışta
    http://www.sahibinden.com/karavan-ce...ng=price_asc#/
    Bunlar veya http://www.sahibinden.com/karavan-mo...ng=price_asc#/
    Bunlar olabilir Amerikayı tekrar keşfetmenin anlamı yok her keseye göre var sen minibüs alıp yaptırana kadar hazır ve daha ucuzu var. Ayrıca böyle şeylerde yaşam için bazı ayrıntıları atlamamak lazım buda tecrübe ister, ben olsam hazırlardan bakarım ayrıca Allah yar ve yardımcın olsun.
    selim6666 bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Hocam birikimimiz bir transit alıp içini yaptırmaya yetecek kadarsa ve maceracı ruhunuz da yoksa aynı parayla çok rahat bir şekilde ev kiralayıp içini eşya ile doldurabilirsiniz. Yukarıda belirtilen masraflar dışında başka sorunları da çözmeniz gerekir. Yemek gibi. Yemeğinizi nasıl yapacaksınız? Dışarıdan alırım derseniz o da ciddi bir külfet getirecektir. Bir ev yaşamınız olmadığı için herşeyinizi parayla cozmeniz gerekir. "Sicmak" için bileparaya ihtiyacınız olacak. Demem odur ki yerlesik düzene gecemezseniz maddi ve bedenen yorgun düşersiniz.
    selim6666 bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Webosto ve battaniye yeterli olur. Kamyoncular bu şekilde sorun yaşamadan kalıyor.
    selim6666 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    hocam şu film vardı
    http://www.imdb.com/title/tt1571409/
    ama illa araba ise karavan tercih edilebilir ikinci el uygun bulursun.Hangi şehirdesin ? İstinye'de teknede yaşayan abiler vardı zamanında.Yerleşik düzen mantıklı çünkü yaşlanacaksın.
    selim6666 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşük bütçeyle en fazla çekme karavan alabilirsin ama senin işine yaramaz. motokaravan desen fiyatlar uçuk ayrıca sigortasını ödeyemezsin. onun için yüksek tavan minibüslere bakman lazım içini karavana çevirirsin kafan tavana değmesin yeterli. uyuma konusunu kafana takma fosur fosur uyursun
    selim6666 bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

arkadaşlar cevaplarınız için ayrı ayrı teşekür ederim karavan elbette iyi olurdu ama fiyatı ve vergisi beni aşar şimdi bendeki macera ruhu falan değil ev alacak para değil benimki yani sizce birikimimi buşekil bir araca bağlamak mı yada kiralık ev tutmam pansiyona devemetmek mi mantıklı ozaman ayrıca j9 minibüsler eski çok masraf çıkarmazmı transit den

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evde pansiyonda falan kalma paran kalmaz. arabayı alıcaksın satacağın zamanda aynı fiyatlara satıcaksın. transitte olabilir 2.eli hızlı olsun. marka konusunda biraz araştırma yapman lazım
    selim6666 bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Alıntı selim6666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cevaplarınız için ayrı ayrı teşekür ederim karavan elbette iyi olurdu ama fiyatı ve vergisi beni aşar şimdi bendeki macera ruhu falan değil ev alacak para değil benimki yani sizce birikimimi buşekil bir araca bağlamak mı yada kiralık ev tutmam pansiyona devemetmek mi mantıklı ozaman ayrıca j9 minibüsler eski çok masraf çıkarmazmı transit den
    Kardeşim eskiyi adam etmek her zaman yenisini almaktan pahalıdır. Bence yaşam kriterlerini ortaya koy iş durumunu gözden geçir ve gelirini arttırma yoluna git bu sayede hem ev kirası ödeye bilir hemde hayatını rahatlıkla (bu göreceli bi kavram) idame ettire bilirsin. Transitte yaşamak falan çok zor hayatlar bunlar yaşın felan uygunsa git sözleşmeli er ol jandarma da aylık 5000 lira maaş gelir operasyonu falan derken dağda birikim yapıp bırakırsın alacağın tazminat ile ev dahi alırsın hedeflerin kısa vadeli olmadığı sürece başarırsın... Bol Şans
    selim6666 bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    amerikadayken kiralar yüksek olduğu için arkadaşım bunu yapıyordu yaklaşk 1 yıl parkedili karavanda sorunsuz yaşadı,

dışarıdan elektrik ve su alıyordu.

Eğer aracın içine yalıtım yaparsan gece ısınması ve hava sorun olmaz o konuda derdin olmasın...

Burada en önemli husus kaç aylık kiran o aracı almana eşitlenicek, mesela ayda 1000TL vericeksindir aracıda 8000e alıcaksan 8 aydan sonra kar etmeye başlarsın, bunun muhasebesini iyi yapmalısın.
    selim6666 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok mu bi öğrenci evi falan. 3-4 kişi bi rcde şehre göre adam başı 200 lira kirası olur

ben 33 yaşındayım ve seyyar işi yapıyorum sözleşmeli falan olmaz artık bu gün kardeşine bile güvenin kalmadığı dönemde kime güvenipte ev tutulur sen güvenip tutarsın belki ben tutmam bu bir fikirdi sonuçta evde tutsam araçta alsam hepimiz yaşlanacağız ve belkide sigortada yoksa çalışamayacak durumlara geleceğiz bakın selçuk parsadanın oğluna sokaklarda yaşıyor arda tural sokaklarda yaşıyor kimin nezaman nerede olacağını bilmek zor o yüzden ben bir odalı yerde yaşıyorum şuan zaten ama bu birikim dediğin yok olup gitmeden nasıl değerlendiririm onu düşünüyorum belkide 20 haneli bir köyden ev almalıyım bunları kestirmek çok zor bazen hayatınız hakkında adım atarken yanlış adım olduğunu attıktan sonra anlarsınız o yüzden mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Dostum webasto dediğin şey aracın yakıt deposundan beslenir. Yani benzin/motorin masrafı olur. Hava sorunu yaşamazsın ancak temel ihtiyaçlarını karsilayamazsin. Tuvalet gibi, yıkanmak gibi. Bunları bir şekilde hallederim dersen yaşanır. J9 olabilir transit olabilir. O bütçeyle alakalı. Neticede yasayabilirsin. Sen yine de çekme Karavan fiyatlarına bir bak. Hiç olmazsa bütün ihtiyaçlarını karşılar.

Allah yar ve yardımcın olsun.
    selim6666 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)