Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kışın araçta uyumak mümkünmü ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Aracı çalıştırmazsan sıkıntı olmaz gibi
    Geçen sene haberlerde görmüşsünüzdür
    Çocuk hava soğul diye arabayo çalıştırıp içinde uyuyor kapalı bi yerer birde zehirlenmeden ölüyor
    Birde şu kamp maşzemeleri satanlara bakmakta fayda var onlarda bişeyler vardır gibi aman hocam dikkat edin yinede

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    yaşayabilirsin demek istediğini çok net anladım.
    ama bir arcı ev haline getirmek ekstra masraf demekki bu baya bi meblağ tutar.
    hazır eski model karavan tipi araçlara yönelebilirsin.
    yöneldiğindede masrafın bitmicek tabiki ama birikimini arttırman açısından isabetli olucak.
    tuvalet ihtiyacını cami tuvaletlerinden karşılayabilirsin yıkanma içinse hamamlar tercih edilebilir ama kıyafet temizliği ve günlük kişisel bakımlar bunlar zorlayıcı etkenler olabilir. güneş enerjisiyle elektrik ve ısınma problemini çözersin. karavanın içindeki kanepe veya yatağa elektrikli battaniye sayesinde ısısını muhafaza edebilirsin ve tabiki led ampullerle gene güneş enerjisi yardımıyla ışık sorununuda çözersin.
    fakat işin en riskli yanı aracın çalınması olurki tüm birikimin gidebilir.
    iyi düşünmek gerekli...
    allah yardımcın olsun
    selim6666 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Çamaşır yıkamak,onları kurutmak, bazılarını ütülemek,özellikle duş almak.. bunlar gerçekten çok zor.. Bende düşündüm bi high roof transit alıp webasto takmayı lakin wc,duş,çamaşır,mutfak sorunları yüzünden vazgeçtim. Şuan çatı katında kalıyorum ve duş alırken kafam tavana çarpıyor ama en azından duş alabiliyorum.. Keşke bir yer ayarlayabilsen ve 2500 tl ye 3x7 bir konteyner satın alabilsen. Bende 2 adet var ortadan birleşik yani 3x14 metre oluyor. içinde tuvaleti banyosu mutfağı var.. mükemmel.. Allah korusun bir deprem vs olursa diye köydeki arsaya koyduk duruyor.
    selim6666 bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Studio daire almayı düşünmez misiniz? 1+0 bi ev size çok daha ucuza patlar.
    selim6666 bunu beğendi.

mgora kardeş film çok güzelmiş teşekkür ederim

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    selim6666 ve efendy06 bunu beğendiler.

kardeş eski tip pejo j9 falan masrafı arabanın değerini geçer ford transit alıp içine 2. el mobilya ucuca döşenir iç yalıtımıda yapılır yani uçuk parayla yapılan para basan adamların karavanı aklınıza gelmesin yaşamak için uygun olsun yeter yoksa iç dekorasyona girersek sonu yok elbette bir somya yatak dolap masa raf bunları 2. elden temin etmek zor değil ev tutsanda bunları zaten alacaksın monteledin mi bitti

Anadoluya pazarlama yaptigim donemde 1 sene kadar aksamlari arabada kaldim. Genelde benzin istasyonlarinda kaldigin icin wc problemi olmuyor. Duş buyuk problem. Ve saglikli uyku alamiyorsun. Isler toparlandiktan sonra otele transfer olup daha verimli calistigimi gozlemledim. Duzenli bi hayat icin bir bekar evi oneririm.
    selim6666 bunu beğendi.

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Hangi ilde yaşıyorsun? Sigortalı is ayarlayalım. Gel santiyede kal. Kalacak yer var yemek var?
    selim6666, 07DFB18 ve Zuzuuw bunu beğendiler.

saol DoLPHiN2306 kardeşim güreğinin güzelliği yeter

Motosikleti
    R25
    Alıntı selim6666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol DoLPHiN2306 kardeşim güreğinin güzelliği yeter
    Bence git bir motor ehliyeti al paketcilik yada kuryelik yap gelirini artırmış olursun boylece daha duzenli bi hayata geçersin

ömer tavsiyen için saol ne iş yapacağımı bırakda ben karar vereyim konumuz ne işyaparım değil kışın arabada yatılır mı konu buydu

değerli arkadaşlar yorumlardan çok faydalandım benim için konu kapandı admin istersen konuyu kapatabilirsin

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Konu başlığına cevaben

Evet kalınır yatılır uyunur araçta sabahlamışlığım var havasız felanda kalmazsın bi şey olmaz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben mercedes sprinter ı webasto ile ısıtıyorum.. karda buzda içinde pike ile yatıyorum... webasto ,le bir ömür mutlu mesut yaşarsın
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

tornado57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial SFC 100 Automatic
    kardeş fazla mekan değiştirmeyeceksen çekme bi karavan senin işini görür, masraf çıkarmaz,
    arabada malzeme falan da taşıyorum dersen o ayrı,
    seyyar wc falan bulunuyor, elin yatkınsa çekem karavan içine duş da yaparsın,
    ben 3 yıl önce bi çekme karavan aldım , 5,5 liraya, ciddi bi masrafı olmadı, boya vb bakım istiyor gerisi keyfine kalmış,
    park yerinden elktrik su alabiliyorsan, bi de atık suyu boruylşa mazgala falan atabiliyorsan çekme karavan küçük bir ev olur senin için, alırken üzmez, satarken bekletir biraz ama değer kaybetmez,

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haddim değil belki ama yine de yazayım.

Öncelikle bu seyyar işinden ne kadar gelir elde ettiğini, aylık harcamanı vs gibi mali konuları bilmiyoruz.

Ancak 1000 lira altı gelire sahipsen, tuvaleti banyosu olan bir evde yaşamak istiyorsan sana yardımcı olalım. Öncelikle ben denerim, kocaa forumda envai çeşit insan var. Sana mutlaka tarım, hayvancılık veya inşaat sektöründe kalacak yer, yemek ve 1250 - 1500 lira maaş verecek bir iş buluruz.

Ama ben insana küstüm, limon satar karnımı doyururum, insanlardan uzakta arabada yaşarım dersen eyvallah.

Her şey gönlünce olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)